Mecz Lech Poznań – Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie...

Mecz Lech Poznań – Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 27. kolejka
2018-03-11 15:30

Lech Poznań

5

Jagiellonia Białystok

1

• Koniec spotkania! W hicie 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy trzeci w tabeli Lech Poznań gromi lidera z Białegostoku aż 5:1, mimo że przegrywał od 18. minuty i jeszcze miał nieuznanego gola (Mario Situma)!

• Próbują goście zaatakować, ale jakby bez wiary prowadza atak pozycyjny. Na lewej stronie "piętką" Cillian Sheridan zagrywa do Arvyasa Novikovasa, którego płaskie zagranie przed bramkę łapie Jasmin Burić

• Tomasz Musiał dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Już miałem gotowe do napisania, że "Kolejorzowi ciągle mało i dąży do podwyższenia prowadzenia. Po tej akcji jest "tylko" rzut rożny".

I właśnie - po centrze z lewego narożnika na 6. metrze wyskakuje najwyżej Łukasz Trałka, który uderzeniem głową pokonuje Mariana Kelemena!

• A TERAZ JEST POGROM! ŁUKASZ TRAŁKA!!!

• Stałe fragmenty gry "batem" ekipę z Podlasia! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafał Janicki zgrywa piłkę głową za siebie do Kamila Jóźwiaka, który niczym boiskowy weteran '"zgasił" piłkę na klatce piersiową, podbił jeszcze kolanem i uderzeniem z "dropsztyka" huknął z kilkunastu od prawego słupka zdobywa swojego gola!

• TO JUŻ POZAMIATANE! KAMIL JÓŹWIAK I LECH PROWADZI 4:1!!!

• Kamil Jóźwiak zmienia Mario Situma.

• Christian Gytkjaer minął się z piłką po dośrodkowaniu z bocznego sektora. Po drodze był rykoszet i rzut rożny.

• Bez wiary zaatakowali goście. Bezpańską piłkę łapie Jasmin Burić. Dalekim wybiciem chciał zapoczątkować kontrę Lecha. W to zagranie włożył zagranie za dużo siły i... podała do swojego vis a vis.

• Radosław Majewski zapędzony w róg pola karnego gości przez Mariana Kelemena. Szukając miejsca do strzału kilka razy zakręcił się w miejscu, ale zagrożenia to nie przyniosło.

• Szwajcar zmylił Mariana Kelemena uderzeniem przy prawym słupku. Ten rzucił się w stronę lewego

• DARKO JEVTIĆ NIE MYLI SIĘ!!!

• Jeszcze Tomasz Musiał "łapie kontakt z bazą". Upewnia się, czy faktycznie było zagranie ręką.

• Rzut karny dla "Kolejorza"! Po strzale Darko Jevticia ręką we własnym polu karnym zagrywa Ivan Runje!

• A w Jagiellonii za Martina Pospisila pojawia się Karol Świderski. Powinien uważać, bo w 55. minucie został upomniany żółtą kartką za dyskusje.

• Darko Jevtić wraca do gry po dłuższej przerwie. Zmienia Mihaia Raduta.

• Nie ma trzeciego gola dla Lecha! Słupek ratuje przyjezdnych przed utratą bramki!

• Ta kontra "Kolejorza" mogła okazać się zabójcza! Mogła, ale wyborni dysponowany Marian Kelemen wyciągnął się jak struna, by sparować piłkę obok bramki po atomowym uderzeniu Radosława Majewskiego!

• Płaski strzał Piotra Wlazły w ostatniej chwili Nikola Vujadinović. Gdyby nie ta interwencja, to być może byłby remis.

Po krótkiej chwili przerwa w grze. Urazu w ferworze walki z rywalem nabawił się Łukasz Trałka.

• Rafał Janicki zmienia Emira Dilavera.

• Ciekawe, czy będą kary?

• Mihai Radut na spalonym.

• I od razu pokazał się Irlandczyk. Faulem "przywitał" się z publicznością.

• Cillian Sheridan zastępuje Romana Bezjaka.

• Pierwsza od dłuższego czasu akcja Jagiellonii. Roman Bezjak w roli skrzydłowego wdał się w pojedynek jeden na jeden z Wołodymyrem Kostewyczem. Górą Ukrainiec.

• Ciut za mocne podanie Radosława Majewskiego na wolne pole do Christiana Gytkjaera. Ten demonem szybkości raczej nie jest, w "szesnastce" więc piłkę łapie Marian Kelemen.

• Ależ "elektryczni" są we własnym polu karnym piłkarze Ireneusza Mamrota! Mario Situm przedarł się lewą flankę i zagrywa półwysoką piłkę na bliższy słupek do Christiana Gytkjaera. Ten przepuszcza do Macieja Gajosa, który został w ostatniej chwili zablokowany.

• Bardzo aktywny jest w tym spotkaniu Radosław Majewski. Często zbiega w boczne sektory boiska, by zrobić przewagę i prostopadłym podaniem uruchomić skrzydłowego. Teraz chciał wypuścić w bój Mihaia Raduta, ale połapał się w tym Łukasz Burliga.

• I "żółtko" dla Łukasza Trałki". Za faul taktyczny.

• Żółta kartka dla Karola Świderskiego (poza boiskiem) za dyskusje.

• Piotr Wlazło odpuścił krycie i to miało brzemienne skutki! Urwał mu się Emir Dilaver, który "szczupakiem" posyła piłkę do siatki w lewy dolny róg bramki Mariana Kelemena!

• SZAŁ NA TRYBUNACH! EMIR DILAVER!!!

• Maciej Gajos zblokowany przez Ivana Runje. Rzut rożny. Gospodarze coraz bliżej gola. Na razie rzut rożny.

• I jeszcze jeden. Po nim goście wybijają piłkę przed własne pola karnego. Ta jednak wraca jak bumerang przed bramkę... do nikogo.

• Duńczyk znowu w roli głównej! Wystartował do prostopadłego podania Mario Situma i z kilkunastu metrów uderza w stronę bliższego rogu! Rykoszet od nogi interweniującego Gutiego uratował Jagiellonię przed utratą gola!

• Christian Gytkjaer był bliski drugiej bramki w tym spotkaniu! Z pole karnego uderza tuż obok bramki rywala! Niewiele brakowało do szczęścia!

• Ostre starcie Romana Bezjaka z Robertem Gumnym. Ucierpiał zawodnika Lecha, którego natychmiast przeprosił Słowieniec.

• Od razu do ataku ruszyli gospodarze. Podbity strzał Macieja Gajosa ląduje na górnej siatce bramki Jagiellonii po interwencji Mariana Kelemena. Przy rzucie rożnym na spalonym był Nikola Vujadinović.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej w takich składach, jak kończyli pierwszą odsłonę

• Taką pierwszą połowę chcemy oglądać jak najczęściej na polskich boiskach. Dużo działo się pod dwiema bramkami, wiele składnych akcji i emocji. Swoje dodaje też doping kibiców z całkiem sporym wsparciem kibiców z Podlasia (ok. 1000 osób).

Co nas czeka po zmianie stron? Liczmy na to, że drugie trzy kwadranse będą na równej intensywności co pierwsza połowa.

• +6' Koniec pierwszej połowy. Lech Poznań remisuje z Jagiellonią Białystok w hicie 27. kolejki Ekstraklasy.

• +5' Christian Gytkjaer zdołał wywalczyć miejsce do wyskoku. Główkuje w bezpiecznej odległości obok bramki białostoczan.

• +4' Żółta kartka dla Ivana Runje za faul na Radosławie Majewskim. Powalił rywala na lewej stronie, w "połowie drogi" między boczną chorągiewką a linią boczną pola karnego.

• +2' Jasmin Burić pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Arvydasa Novikovasa z rzutu wolnego.

• +1' Przypadek? ;)

• Tomasz Musiał dolicza 6 minut do pierwszej połowy. To pokłosie kontuzji Mariusza Pawełka i weryfikacji VAR.

• Kolejna akcja Miahaia Raduta. Szukał "miękkim" zagraniem Christiana Gytkjaera przed bramką gości, ale zagrał ciut za mocno.

• Uderzenie Mihaia Raduta z lewej strony "szesnastki" z trudem paruje Marian Kelemen. Chorwat był jednak na spalonym.

• "Dzieje się"! Teraz Piotr Wlazło był bliski wpisania się na listę strzelców! Strzałem zza pola karnego przenosi futbolówkę nad bramką Jasmina Buricia!

• Bardzo dobre dośrodkowanie Mario Situma z prawej strony na 5. metr. Tam duński snajper "Kolejorza" znalazł się między stoperami gości i trąca piłkę głową w stronę dalszego rogu. Ta po koźle zatrzepotała się w siatce!

• CHRISTIAN GYTKJAER WYRÓWNUJE! NA MA WĄTPLIWOŚCI!!!

• Nie szło lewą, to zawodnicy Nenada Bjelicy zaatakowali prawa stroną. Akcja Christiana Gytkjaera została zablokowana. Z dośrodkowaniem Radosława Majewskiego radzą sobie obrońcy Jagi.

• Groźnie zapowiadała się kontra gospodarzy. Piłkę w ok. lewego narożnika pola karnego białostoczan dostał Wołodymy Kostewycz, którego zblokowany strzał wychodzi poza linię końcowa. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Poznaniacy dalej nie wierzą, że gol nie został uznany. Ten moment "ogłuszenia" chcą wykorzystać piłkarze Ireneusza Mamrota, ale akcję Arvydasa Novikovasa faulem w zapaśniczym stylu przerywa Łukasz Trałka.

• Przeraźliwe gwizdy na INEA Stadion! GOL MARIO SITUMA NIE ZOSTAJE UZNANY! PO DOŚRODKOWANIU BYŁO ZAGRANIE RĘKĄ JEDNEGO Z LECHITÓW!!!

• A sędzia Tomasz Musiał zbiega do "budki" z VAR-em. Jest weryfikacja, czy gol poznaniaków zostaje anulowany.

• Marian Kelemen zmienia kontuzjowanego Mariusza Pawełka.

• Marian Kelemen na intensywnej rozgrzewce. Za moment wejdzie na murawę.

• Przerwa w grze. Urazu w tej sytuacji nabawił się bramkarz gości i jest konieczna pomoc medyczna. Wydaje się, że będzie konieczna zmiana - na rozgrzewce jest Marian Kelemen.

• Ogromne zamieszanie przed bramką Mariusza Pawełka 3-4 zawodników Jagiellonii leżało na murawie przed linią bramkową, ale mimo to Chorwat zdołał pchnąć piłkę do siatki!

• Radosław Majewski faulowany na lewej stronie. Rzut wolny...

• Lechici próbują szybko odpowiedzieć. Tą próbą Macieja Gajosa nie udało się - uderzeniem z dystansu posłał piłkę metr-półtora nad poprzeczką.

• Przemysław Frankowski dopadł do odbitej piłki i pognał przez prawie połowę boiska w stronę bramki gospodarzy! W "szesnastce" zagrywa do Litwina, który dopełnia formalności!

• I GOL DLA JAGIELLONII! ARVYDAS NOVIKOVAS!!!

• Rzut wolny dla Lecha z lewej strony. Mihai Radut ustawia piłkę i centruje anemicznie. Białostoczanie wychodzą z kontrą dwóch na jednego!

• Po niepewnej interwencji Mariusza Pawełka Robert Gumny uderza nad bramką.

• Teraz prawą stroną akcję przeprowadzili Mario Situm z Robertem Gumnym. Pomógł im jeszcze Radosław Majewski, który centruje na bliższy słupek do Christiana Gytkjaera. Ten został uprzedzony przez Mariusza Pawełka i ostatecznie korner dla Lecha.

• Przemysław Frankowski uderza z dystansu nad poprzeczką. Trochę brakowało do celu.

• Fani Jagiellonii w Poznaniu

• Teraz próba akcji Lecha na lewej stronie. Mihai Radut nie poradził sobie z Łukaszem Burligą. Kontra gości została przerwana faulem taktycznym Macieja Gajosa. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Początek spotkania należy do ekipy z Podlasia. Po akcji prawą stroną Jagiellonia ma rzut rożny. Strzał jednego z zawodników był bardzo niedokładny i "Kolejorz" wznawia grę z "piątki".

• Arvydas Novikovas uderza lewą nogą z woleja nad poprzeczką bramki Jasmina Buricia!

• Tomasz Musiał gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie strony są już na murawie! Za moment losowanie stron i początek spotkania!

• Rezerwowi Jagiellonii: Matus Putnocky - Piotr Tomasik, Rafał Janicki, Kamil Jóźwiak, Oleksij Chobłenko, Darko Jevrić, Nicklas Barkroth.

• Coraz bliżej do starcia!

• Będzie się działo!

• Gospodarze dzisiejszego spotkania mają na koncie 43 punkty, co pozwala plasować się na najniższym stopniu podium. Do będącej piętro wyżej Legii Warszawa traci 5 "oczek", a do do dzisiejszego rywala z Podlasia - 8.

Na wiosnę piłkarze Ireneusza Mamrota wygrali pięć spotkań z rzędu, tracąc zaledwie jednego gola (4:1 z Lechią Gdańsk). Do tego po 2:0 Jagiellonia pokonywała Piasta Gliwice, Legię i Wisłę Kraków, a 1:0 Cracovię. Co więcej, trzy ostatnie mecze w Poznaniu kończyły się korzystnie.

Z kolei Lech pięć ostatnich spotkań wygrywał przed własną publicznością... wliczając koniec jesieni.

• Rezerwowi Jagiellonii: Marian Kelemen - Dejan Lazarević, Cillian Sheridan, Jakub Wójcicki, Rafał Grzyb, Karol Świderski, Dawid Szymonowicz.

• Graficzna prezentacja ustawienia obu ekip

• Przed rozpoczęciem spotkania warto zapoznać się z zapowiedzią Macieja Brzezińskiego:

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Bez wątpienia hitem 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy jest starcie trzeciej drużyny z liderem, czyli Lech podejmie przed własną publicznością Jagiellonię Białystok! Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała już za 25 minut!

Maciej Brzeziński

Mecz Lech Poznań – Jagiellonia Białystok ONLINE

Mecz Lech Poznań – Jagiellonia Białystok ONLINE ©Wojciech Wojtkielewicz

Mecz Lech Poznań – Jagiellonia Białystok ONLINE. W niedzielne popołudnie na termometrach prognozowana jest temperatura w okolicach 14 stopni Celsjusza. Na Inea Stadionie będzie o wiele cieplej, bowiem do Poznania przyjeżdża rozpędzony lider z Białegostoku. Lech musi wygrać, jeśli nie chce stracić szans na mistrzostwo Polski. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Spotkanie pomiędzy Lechem, a Jagiellonią to hit 27. kolejki Lotto Ekstraklasy. Trzeci w tabeli Kolejorz będzie próbował zatrzymać rozpędzoną ekipę z Podlasia. Dla gospodarzy jest to spotkanie o być albo nie być w grze o tytuł mistrzowski.
Obie ekipy dzieli osiem punktów. W przypadku porażki poznaniacy będą tracić do lidera aż 11 „oczek”. W perspektywie pozostałych dziesięciu spotkań w sezonie i braku podziału punktów po rundzie zasadniczej to praktycznie przekreśla szanse poznańskiego zespołu na tytuł mistrzowski.

Zawodnicy Ireneusza Mamrota grają w 2018 roku jak z nut. Pięć meczów, pięć zwycięstw i fotel lidera Lotto Ekstraklasy. Jagiellonia jest chwalona ze wszystkich stron. W Warszawie zagrała z Legią po profesorsku i zasłużenie zwyciężyła 2:0 pokazując swoje mistrzowskie aspiracje. Przed tygodniem białostocczanie wygrali w takim samym stosunku z Wisłą Kraków. W tym roku kalendarzowym stracili tylko jednego gola w meczu z Lechią Gdańsk (4:1). Nenad Bjelica wierzy, że to właśnie jego zespół jako pierwszy zahamuje Jagiellonię. - Każda seria się kiedyś kończy i chcemy ją zakończyć w niedzielę. Z dopingiem naszych kibiców możemy tego dokonać - powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej trener Lecha.

Forma Kolejorza z meczu na mecz rośnie. Mimo porażki w Warszawie (1:2) to lechici przez większą część spotkania byli stroną dominującą. Właśnie pojedynek przy Łazienkowskiej ma być punktem zwrotnym w sezonie, a trener chce budować na tej porażce nowe oblicze zespołu. - Mam nadzieję, że będzie to dla nas pozytywna motywacja na kolejne mecze. Drużyna musi zaakceptować to, co się stało w stolicy. Jesteśmy teraz pewniejsi siebie - mówił w piątek Bjelica. Niejednokrotnie zespoły na bolesnych lekcjach potrafiły zbudować formę. Poznaniacy upatrują swoje szanse nie tylko w sportowej złości, ale też w tym, że grają na własnym obiekcie. Na Inea Stadionie nie przegrali siedemnastu kolejnych spotkań. Na trybunach zasiądzie około 30 tysięcy kibiców, którzy będą chcieli zobaczyć walczącego od początku do końca Kolejorza.

Jagiellonia jedzie do Poznania po kolejne zwycięstwo. Przemawia za tym nie tylko jej obecna dyspozycja, ale także historia ostatnich potyczek z Lechem. Zespół z Białegostoku w ostatnich latach znalazł patent na poznaniaków. Od siedmiu spotkań żółto-czerwoni nie przegrali z Lechem, zdobywając w nich w sumie 17 na 21 możliwych punktów. Jesienią było bardzo blisko, aby poznaniacy wywieźli trzy punkty ze stadionu przy ulicy Słonecznej. Długo prowadzili po golu z rzutu wolnego Darko Jevticia, ale w końcówce spotkania do wyrównania doprowadził Arvydas Novikovas. Zespół ze stolicy Wielkopolski ostatni raz wygrał z Jagiellonią w marcu 2015 roku. Zwycięstwo 2:0 było niezwykle istotne, bowiem przyczyniło się do zdobycia przez lechitów mistrzostwa kraju. Zwycięstwo z liderem zbliży Lecha do niego na pięć punktów i sprawa tytułu ciągle będzie otwarta.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Lech Poznań - Jagiellonia Białystok?

Nie zagrają:

Lech: Makuszewski, Koljić, Rogne (kontuzje)

Jagiellonia: Świderski (choroba), Kwiecień (kontuzja)

Sędzia: Tomasz Musiał

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE. Przewidywane składy:

Lech: Burić – Gumny, Dilaver, Vujadinović, Kostewycz – Trałka, Gajos, Radut, Majewski, Situm – Gytkjaer
Jagiellonia: Pawełek – Burliga, Mitrović, Runje, Guilherme – Wlazło, Romańczuk, Pospisil – Novikovas, Frankowski, Bezjak

Mecz Lech Poznań – Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Spotkanie Lecha z Jagiellonią pokaże CANAL+ Sport od 15:25. Wstęp do meczu rozpocznie się 15 minut wcześniej. Starcie Lecha z Jagą prosto z Poznania komentować będą Bartosz Gleń i Maciej Murawski. W internecie mecz będzie można obejrzeć na canalplussport.pl oraz na ncplusgo.pl.
15:30 Lech Poznań - Jagiellonia CANAL+