Lech Poznań

1

Korona Kielce

0

• Mimo porażki trzeba oddać piłkarzom Korony chęć do walki. Oddali pole gospodarzom, ale próbowali się odgryzać. Przy odrobinie szczęścia, ten mecz nie musiał skończyć się takim wynikiem. To wszystko, żegnamy Poznań.

• KONIEC! Lech wygrywa 1:0 po bramce Kownackiego!

• Jevtić do Jóźwiaka i mogło być po meczu! Niestety dla gospodarzy młody zawodnik Lecha nie trafia w piłkę.

• Rzut rożny dla korony, Małkowski w polu karnym Lecha- złe dośrodkowanie Kiełba, szansa na bramkę dla Robaka i.... piłka posłana wysoko w trybuny.

• Jeszcze jedna żółta kartka. Tym razem Jevtić.

• Kiełb raz, w obrońców, drugi raz poprawił bardzo wysoko w trybuny.

• Faul Arajuuriego, żółta kartka. A to oznacza, że to nie tylko pożegnanie z Poznańską publicznością, ale również ostatni mecz w barwach Lecha. Pauza w następnym meczu.

• Ostatnia zmiana w Koronie. Marcin Cebula poza boiskiem. Jego miejsce zajmuje Michał Przybyła.

• Wracamy do gry, Putnocky od bramki.

• Kolejna przerwa w meczu, znowu zadymiona murawa.

• Kownacki! Ależ ten chłopak ma przegląd pola- Dojrzał wbiegającego Jevtica ale niecelnie zagrał pomocnik Lecha. A my już po drugiej stronie- rzut rożny dla Korony!

• Faulowany Marcin Robak.

• Zagapili się obrońcy Korony- z resztą nie po raz pierwszy dzisiaj- precyzyjne uderzenie pod poprzeczkę z około 16 metrów i stało się to co stać się po prostu musiało. 1:0 dla gospodarzy!

• KOWANCKI!!!!!!! 1:0!!!!!!!

• I wspomniana przeze mnie zmiana. Bednarek-Nielsen.

• Leży na boisku Jan Bednarek. Potrzebne będą nosze. Siłą rozpędu Kiełb potrącił młodego obrońcę Lecha. Niebezpiecznie to wszystko wygląda. Rozgrzewa się Nielsen.

• A w miejsce Daniego Abalo melduje się Jacek Kiełb.

• Co się stało! Strzał Kownackiego zablokowany, Gajos przypadkiem wycofał do młodego piłkarza Lecha aby ten spróbował po raz drugi i po raz drugi został zablokowany, kolejna dobitka trafiła w poprzeczkę!!

• Faul taktyczny Dejmka. Żółta kartka.

• A Kownacki wejdzie w miejsce Radosława Majewskiego- Chyba najlepszego zawodnika Lecha w tym meczu.

• Abalo! I tym razem Putnocky końcówkami palców przenosi piłkę nad poprzeczką! A za linią gotowy do wejścia Dawid Kowancki.

• Jevtić! Blisko, na prawdę blisko. Świetna lewa noga i zabrakło niewiele!

• Szymon Pawłowski wyczerpał limit zmarnowanych sytuacji. W jego miejsce Jóźwiak.

• Poszedł na przebój Grzelak, wycofał piłkę do niepilnowanego Ankoura, a ten po raz kolejny mocno, ale tam gdzie stał Putnocky co ułatwiło bramkarzowi Lecha obronę strzału!

• Jeżeli taki wynik utrzyma się do końca meczu, Korona zanotuje swój setny remis w Ekstraklasie. Imponujący wynik :)

• Mają swoją okazje piłkarze z Kielc, ale faulowany Łukasz Trałka i nic z tego rzutu wolnego nie będzie.

• Gubią się Koroniarze, fatalne wyjście Małkowskiego, zamieszanie w polu karnym i wybijają goście!

• Trałka do Pawłowskiego, a ten.... fatalnie przestrzelił ! Znowu świetna okazja dla gospodarzy! Znowu Szymon Pawłowski! I znowu utrzymany bezbramkowy remis!

• Pawłowski! Ależ blisko pierwszej bramki w meczu był Szymon Pawłowski, zagapili się obrońcy Korony i minimalnie myli się pomocnik Lecha!

• Groźnie pod polem karnym Korony, dobre dośrodkowanie Kadara, minął się z piłką Dejmek, ale w ostatniej chwili przyblokowany Kędziora. Od bramki Małkowski.

• Więcej z gry póki co ma Korona, kolejna akcja gości. Ankour jednak na spalonym.

• Strzelał Ankour, ale spokojnie wyłapuje piłkę Putnocky.

• Początek drugiej połowy zdecydowanie spokojniejszy od pierwszych akcji meczu, więcej gry w środku pola.

• Drugie 45 minut przed nami! Tym razem rozpoczną goście.

• Zmiana w Koronie, Pylypczuk w miejsce Kallaste.

• Sędzia Jakubik kończy pierwszą część spotkania. 0:0 po niezłym meczu.

• Kędziora mocno, ale w obrońcę- tumult na stadionie, według kibiców i piłkarzy Lecha powinien być rzut karny. Powtórki pokazują jednak, że klatką piersiową odbił piłkę Rafał Grzelak.

• Cztery minuty dolicza sędzia Jakubik/

• Wreszcie pograli trochę goście, dawno nie zawitaliśmy na połowę Lecha.

• Mocno Mateusz Możdżeń, ale na posterunku Putnocky.

• Wracamy do gry, widoczność się delikatnie poprawiła. Po raz kolejny przy piłce Lech.

• Wymuszona przerwa w grze, cała murawa zadymiona. Nic nie widać w tym momencie.

• Ma chrapkę na gola Arajuuri, ale po raz kolejny przenosi piłkę nad bramką.

• Trochę spokoju na boisku, przed szansą teraz gospodarze, Arajuuri bardzo chciał strzelić bramkę, ale nic z tego. Nad bramką...

• Piłka w siatce, ale na spalonym zawodnik Lecha.

• Ależ zamieszanie pod bramką Korony Kielce!!! Najpierw Szymon "Messi" Pawłowski, zakręcił obrońcami gości, strzał wybronił Małkowski, Robak dobijał z główki ale trafił w poprzeczkę!! Muszą obudzić się Koroniarze, gdyż nie wygląda to dla nich najlepiej!

• Znowu Lech i znowu Małkowski! Przycisnęli gospodarze!

• Ależ blisko był Pawłowski! Wycofali piłkę przed pole karne, był tam piłkarz Lecha i dobrą interwencją popisał się Małkowski! Na nieszczęście Lecha, sędzia nie widział interwencji bramkarza i od bramki Korona!

• Dobra okazja przed gospodarzami, Kallaste faulował Pawłowskiego tuż przed linią pola karnego- boczna część boiska.

• Majewski fantastycznie piętką do Jevticia, dobra okazja Poznaniaków, ale strzał Kędziory bardzo, bardzo niecelny.

• Dośrodkowywał Pawłowski, ale będzie aut dla gości.

• Ależ zabawili się Majewski z Robakiem! Poklepali na 16 metrze, Robak oddał strzał, który końcami palców bronił Małkowski, jeszcze była szansa na dobitkę, ale dobrze zachowali się obrońcy Korony!

• W 10- minucie żółtą kartką ukarany został Maciej Gajos.

• Jest też strzał Radka Majewskiego, ale bez najmniejszych problemów radzi sobie Zbigniew Małkowski.

• PUTNOCKY!!!! Ależ teraz świetna interwencja bramkarza Lecha! Świetna wymiana w polu karnym między piłkarzami Korony, Grzelak na prawdę bardzo mocno z około 10 metrów i fantastycznie Putnocky! Przycisnęła teraz Korona!

• Grzelak mocno, ale prosto w mur, ale to Korona atakuje i strzałem zakończył akcję Ankour.

• Ruszył teraz Cebula, poradził sobie z dwoma piłkarzami kolejorza i faulem przerywa tę akcję Arajuuri.

• W ataku pozycyjnym Korona.

• GOL?! NIE! Darko Jevtic! Ależ blisko bramki Lechici! Szybka akcja gospodarzy, Pawłowski na skrzydle po ziemi w pole karne do Jevticia, ale miał delikatne problemy piłkarz Lecha i strzelił obok bramki!

• Sędzia Jakubik po raz pierwszy dzisiaj używa gwizdka- zaczynamy mecz Lech Poznań - Korona Kielce! Przy piłce gospodarze.

• Ostatnie spotkanie dzisiejszych rywali zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gości 4:1. Bramki w tamtym meczu zdobywali: (Korona) Sekulski x2, Palanca, Grzelak. Honorowe trafienie dla Lecha zdobył Marcin Robak. Jak będzie dziś? Lech Bjelicy to zupełnie inny zespół. Podobnie sytuacja wygląda w Kielcach. Zmiany oczywiście na korzyść dzisiejszych gospodarzy.

• Mecz z Koroną będzie ostatnim meczem w Poznaniu dla Paulusa Arajuuriego. Reprezentant Finlandii nie przedłuży kontraktu z Lechem.

• Składy już w panelu bocznym, jeszcze pora na graficzne przedstawienie formacji Lecha oraz Korony:

• Zostało pół godziny do pierwszego gwizdka Pana Krzysztofa Jakubika na stadionie Inea w Poznaniu. Podopieczni Nenada Bjelicy podejmują dziś Koronę Kielce.