2

Lechia Gdańsk

1

• Za uwagę dziękuje wam dzisiaj Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne relacje na żywo w Ekstraklasa.net. Do następnego razu!

• A więc wszystko kończy się szczęśliwie dla Lecha. Poznaniacy długo prowadzili 1:0, po czym stracili gola ze stałego fragmentu gry i wyglądało na to, że mecz zakończy się remisem. O zwycięstwie przesądziło jednak trafienie Marcina Robaka w doliczonym czasie gry. Trzy punkty zostają w Poznaniu!

• KONIEC MECZU!

• To była świetna akcja Lecha! Trałka zagrał do Thomalli, ten był na lewej stronie pola karnego, ściągnął bramkarza i podał do Robaka, który umieścił piłkę w siatce. Reprezentant Polski zdobywa swojego pierwszego gola w barwach Lecha!

• GOOOOOOOOOOOL!!! MARCIN ROBAK ODPALIŁ!!!!!

• Druga połowa przedłużona o cztery minuty. Czy ktoś zdoła w tym czasie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

• Trałka wyłożył piłkę Formelli, a ten tylko obił porządnie plecy rywala.

• Za dużo niedokładności, za dużo błędów pojawia się w grze lechitów. Z taką grą w środowym meczu z FC Basel będzie bardzo ciężko o pozytywny wynik.

• Kadar faulował Kuświka w środku pola.

• Douglas wstrzelił teraz piłkę na kilka metrów przed bramkę Maricia, tam jednak nikt nie zdołał wepchnąć jej do siatki.

• Douglas szukał pozycji do strzału, w końcu uderzył swoją gorszą prawą nogą i posłał piłkę obok bramki. Lewa jednak działa dużo lepiej.

• Z Mariciem już chyba wszystko ok, wznawiamy grę.

• Na boisku pojawiają się masażyści Lechii Gdańsk, bo pomocy medycznej potrzebuje Marić. Rzeczywista kontuzja, czy może bramkarz gości chce zyskać na czasie? Tego się nie dowiemy.

• Żółta kartka dla Grzegorza Kuświka.

• Długi wrzut Kadara z autu, we własnym polu karnym dobrze interweniował Marić.

• Thomalla dobrze odegrał do Lovrencsicsa, ten strzelał z ostrego kąta, ale broni Marić! W polu karnym Lechii był jeszcze Robak, nie zdołał jednak przepchnąć rywala i dojść do odbitej przez bramkarza piłki.

• Mogła być szybka odpowiedź Lecha, jednak Robak strzelał głową nad bramką Maricia.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego stoper Lechii wyskoczył najwyżej w polu karnym rywala i umieścił piłkę w siatce. Kwadrans przed końcem mamy remis 1:1.

• GOOOOOOL!!! RAFAŁ JANICKI DOPROWADZA DO WYRÓWNANIA!!!

• Trzecia i ostatnia zmiana w Lechu - Denis Thomalla zmienia Kaspera Hamalainena. W końcówce Lech zagra dwójką napastników.

• Z jakiś 35 metrów przyłożył Douglas, piłkę łapie Marić.

• Dudka przejął piłkę spod nóg Bruno Nazario, sędzia Stefański dopatrzył się jednak faulu w zagraniu lechity.

• Teraz groźna próba w wykonaniu Maka, strzał z dystansu z problemami broni Burić.

• Jest zapowiadana przeze mnie przed chwilą zmiana w Lechu, Dariusz Formella zastępuje Szymona Pawłowskiego.

• Dośrodkowanie Łukasika trafia na głowę Kuświka, a ten posyła piłkę nad poprzeczką.

• Mamy trzecią zmianę w Lechii: Michał Mak zastępuje Macieja Makuszewskiego.

• Bezmyślne wyjście Trałki z własnej połowy, który wbiegł prosto na Borysiuka.

• Ostatnie instrukcje od Tomasza Rząsy otrzymuje Dariusz Formella, za chwilę wejdzie na boisko.

• Pawłowski świetnie zagrał na lewo do Hamalainena, ten poszedł do przodu, po czym zamiast dośrodkować, to obił piłkę o pierwszego obrońcę Lechii i w konsekwencji ją stracił. Szukał stałego fragmentu gry, a trzeba było poszukać któregoś z kolegów w polu karnym.

• Zakończył się już mecz Grasshoppers - FC Basel, rywal Lecha w eliminacjach Champions League wygrał 3:2. To nie jest jakiś zatrważający wynik, Bazylea jest do ogrania!

• Ależ zapędził się teraz w ofensywie Marcin Kamiński. Stoper Lecha znalazł się w polu karnym rywala, odegrał do Pawłowskiego, ale ten przy próbie przyjęcia przewrócił się. Sygnalizował faul, ale bez skutku.

• Pierwsza zmiana w Lechu, boisko opuści Darko Jevtić, a w jego miejsce wchodzi Gergo Lovrencsics.

• Dobra interwencja Kadara, wybił w aut piłkę, zmierzającą do Bruno Nazario. Trzeba przyznać, że węgierski obrońca rozgrywa dzisiaj dobre zawody.

• I jest zapowiadana zmiana w Lechii, Nazario zastępuje Milę.

• Douglas kopnął od tyłu Buksę, ma szczęście, że Stefański nie pokazał mu za to żółtej kartki.

• Jerzy Brzęczek za chwilę wpuści na boisko Bruno Nazario.

• Brzydki faul Łukasika na Dudce i słuszna żółta kartka dla pomocnika Lechii. Co ciekawe, w pierwszej połowie Dudka złapał "żółtko" właśnie za faul na byłym zawodniku Legii.

• Hamalainen dobrze zagrał z prawej strony do Robaka, a temu zabrakło naprawdę niewiele, by dojść do piłki. Napastnik Lecha sygnalizował jeszcze faul, ale sędzia Stefański nie odgwizdał przewinienia.

• Nieźle zapowiadająca się akcja Lecha prawą stroną spełzła na niczym, bo Pawłowski źle zagrał do wychodzącego skrzydłem Kędziory. Ten miał obok siebie rywala i szanse na dojście do piłki były niewielkie.

• Na spalonym złapany Kuświk.

• Mila wyłożył piłkę stojącemu na dwudziestym metrze Borysiukowi, a ten huknął tuż nad bramką. Było groźnie!

• A teraz Douglas faulował napastnika Lechii na boku boiska.

• Buksa padł w polu karnym Lecha po starciu z Douglasem, sędzia Stefański nakazał grać dalej. Wydaje się, że to słuszna decyzja.

• Dzisiejszy mecz z trybun ogląda trochę ponad 13 tysięcy kibiców. Szału nie ma.

• Kędziora trochę przypadkowo brutalnie potraktował rywala w akcji ofensywnej. Młody obrońca Lecha natychmiast przeprosił, piłka dla gości.

• Pawłowski źle, za mocno do wychodzącego na pozycję Robaka.

• Niezły strzał Jevticia sprzed pola karnego obroniony przez Maricia.

• W przerwie nastąpiła zmiana w Lechii, Grzegorz Kuświk zastąpił Piotra Wiśniewskiego. To będzie debiut byłego napastnika Ruchu Chorzów w ekipie z Gdańska.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Lechiści już ustawieni na murawie, czekamy, aż z szatni wyjdą podopieczni Skorży.

• Za chwilę początek drugiej połowy, w drużynie Lechii gotowy do wejścia na boisko jest Grzegorz Kuświk.

• Do przerwy zasłużenie prowadzą poznaniacy. Lechia dzisiaj nie ma pomysłu na grę i chociaż gospodarze nie wyglądają dziś rewelacyjnie, to na takiego przeciwnika wystarcza. Gdyby Marcin Robak był skuteczniejszy, to prowadzenie mogło być jeszcze wyższe.

• Przerwa.

• Było groźnie, po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu strzelał Janicki, posłał jednak piłkę nad bramką Buricia.

• Na boku boiska faulowany był Makuszewski, będzie rzut wolny dla Lechii.

• Jevtić z Douglasem ładnie pograli na lewej stronie boiska, w końcu ten drugi ograł obrońcę i zaliczył zablokowane dośrodkowanie. W ogóle Lech fajnie przygotował tą akcję, sporo wymienionych podań i dobre ustawienie zespołu.

• ROBAK! To powinien być gol! Jevtić świetnie uruchomił Kędziorę na prawej stronie, ten dośrodkował do byłego napastnika Pogoni, który strzelił w środek bramki prosto w Maricia!

• Mila dobrze wyszedł z kontratakiem z własnej połowy, dograł do Wiśniewskiego, ten zszedł do środka i oddał strzał obok bramki Buricia.

• Pawłowski dobrze zebrał piłkę przed polem karnym Lechii, próbował zagrać do Kędziory, ale przeszkodziła mu noga jednego z rywali.

• Po dośrodkowaniu Mili z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Kamiński. Grę rozpocznie jednak Lech, gdyż na spalonym był jeden z rywali.

• A teraz głupia strata Pawłowskiego na lewej stronie boiska, skrzydłowy Lecha musiał ratować się faulem, by nie dopuścić do groźnej kontry.

• Dobry powrót Hamalainena przerywa akcję Lechii.

• Z kornera dośrodkowywał Łukasik, piłkę dobrze piąstkuje Burić.

• I właśnie jednokrotny reprezentant Chorwacji uderzał po rozegraniu krótko rzutu wolnego. Trafił w mur i wywalczył rzut rożny.

• A tym stoperem, podającym do Jevticia przy golu był debiutujący w Ekstraklasie Maloca.

• Po dośrodkowaniu Mili z rzutu wolnego było trochę zamieszania w polu karnym Buricia, ostatecznie jednak wszystko skończyło się po myśli poznaniaków.

• Pawłowski próbował odegrać do wychodzącego na pozycję Robaka. Podanie przechwycili obrońcy Lechii, a poza tym napastnik Kolejorza i tak był na spalonym.

• Ależ to była bramka, ależ to był strzał! Wszystko zaczęło się od fatalnego błędu jednego ze stoperów Lechii, który podał piłkę do Jevticia, ten odegrał ją Hamalainenowi, a Fin świetnie przymierzył z dwudziestu metrów i zdobył bramkę! Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w siatce!

• GOOOOOOOOL!!! KASPER HAMALAINEN DAJE LECHOWI PROWADZENIE!!!

• Po dośrodkowaniu Douglasa z rzutu wolnego strzelać próbował Kędziora, piłka ląduje w rękach Maricia.

• A teraz prosty błąd popełnia Maloca, próbował grać na prawą stronę, ale podał zdecydowanie za mocno, przez co piłka poszła w aut.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu, za faul na Łukasiku ukarany Dariusz Dudka.

• Kadar dobrze wygrał pojedynek we własnym polu karnym z Makuszewskim, przepchnął skrzydłowego Lechii i zażegnał niebezpieczeństwo. Od bramki rozpocznie Burić.

• Douglas faulował Adama Buksę, próbującego rozpocząć szybki kontratak zespołu gości. Sprytne zachowanie Szkota.

• Wiśniewski miał za dużo miejsca na prawym skrzydle, znalazł pozycję i oddał strzał, na szczęście dla Lecha w boczną siatkę.

• Teraz dobra interwencja Dudki, przerwał akcję Mili lewą stroną boiska.

• Dudka dobrze do Pawłowskiego, a temu odskoczyła piłka, przez co przejęli ją lechiści.

• Z dystansu lekko uderzał Adam Buksa, piłkę spokojnie łapie Jasmin Burić.

• Ależ okazja dla Lecha! W pole karne rywala wszedł Marcin Robak, oddał niezły strzał, ale broni Marko Marić! Pierwsza stuprocentowa okazja w tym meczu!

• Początek meczu spokojny w wykonaniu obu zespołów, gra toczy się głównie w środku pola.

• Zaczynamy!

• Oba zespoły już na murawie, za chwilę pierwszy gwizdek sędziego Daniela Stefańskiego.

• Za chwilę początek meczu, na trybunach góra jakieś 10 tysięcy widzów.

• Dzisiaj swój mecz rozgrywa również rywal Lecha w eliminacjach Ligi Mistrzów. W tej chwili jest 24. minuta spotkania Grasshoppers - FC Basel, goście prowadzą 1:0 .

• A tak odchodząc trochę od tematu - jak wam się podoba dzisiejsze losowanie grup eliminacji MŚ 2018. Dania, Rumunia, Czarnogóra... źle nie jest ;)

• Ławka rezerwowych Lechii: Łukasz Budziłek, Michał Mak, Bruno Nazario, Adam Dźwigała, Stojan Vranjes, Grzegorz Kuświk, Patryk Stolarski.

• Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski, Kebba Ceesay, Maciej Wilusz, Dariusz Formella, Gergo Lovrencsics, Abdul Aziz Tetteh, Denis Thomalla.

• Na razie Inea Stadion świeci pustkami. Frekwencja dzisiaj będzie bardzo niska jak na poznańskie standardy, najwyraźniej kibice czekają już na mecz z FC Basel.

• Z kolei szkoleniowiec gości w porównaniu do starcia z Cracovią zmienił trzech zawodników. Oficjalne debiuty w Lechii zaliczy dziś reprezentant Chorwacji Mario Maloca, ponadto w podstawowym składzie znaleźli się Maciej Makuszewski i Piotr Wiśniewski. Na ławce wylądowali Michał Mak, Bruno Nazario oraz Stojan Vranjes.

• Co ciekawe, to właśnie po ich akcji padł gol dla "Kolejorza" w meczu z Pogonią. Robak podawał, a Jevtić mierzonym strzałem pokonał Dawida Kudłę.

• Trener poznaniaków Maciej Skorża zdecydował się wtedy na sporo rotacji w wyjściowym składzie swojego zespołu. Tym razem takiego szaleństwa nie ma. W porównaniu do środowego meczu z FK Sarajewo w podstawowym składzie pojawili się dwaj nowi zawodnicy: Marcin Robak i Darko Jevtić.

• W pierwszej kolejce oba zespoły przegrały swoje spotkania na własnych obiektach. Lech uległ 1:2 Pogoni Szczecin, natomiast Lechia przegrała z Cracovią 0:1.

• Już za pół godziny rozpocznie się tu ciekawe spotkanie drugiej kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Lechią Gdańsk. Czekamy na ciekawe widowisko sportowe!

• Dzień dobry wszystkim, ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.

• Lech - Lechia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Kolejorz" tym razem zdoła skupić się na lidze?

W sobotę w Poznaniu zmierzą się ze sobą dwa zespoły, wymieniane w gronie faworytów T-Mobile Ekstraklasy, które przegrały swoje pierwsze mecze na własnym stadionie. Lech uległ Pogoni Szczecin, natomiast Lechia musiała uznać wyższość Cracovii. Teraz któryś z nich zdobędzie pierwsze punkty w tym sezonie.