1

• Koniec meczu

• Ostatnia zmiana w zespole Wisły. Mateusz Zachara za Pawła Brożka.

• Jevtić i kolejny stały fragment gry, rzut rożny nie przyniósł jednak strzału.

• Dośrodkowanie w pole karne Jevticia głową odebrał Kędziora. Niecelny strzał, ale biorąc pod uwagę okoliczności trzeba mu to wybaczyć.

• Dawid Kownacki wywalczył rzut wolny w starciu z Mączyńskim. Do piłki podszedł Jevtić i posłał ją prosto do czających się w polu karnym zawodników. Strzal Robaka niecelny.

• Znowu zakotłowało się pod bramką Załuski. Strzał z dystansu Majewskiego. Robak próbował dobić ale tym razem golkiper Wisły zdołał się podnieść.

• Tomasz Cywka zmieni jeszcze Zdenka Ondraska.

• Lech nacierał i nacierał. Próbował wedrzeć się w pole karne ze wszystkich sił, ale Biała Gwiazda walczyła tam prawie całą jedenastką. W końcu strzal z dystansu oddał Marcin Robak. Łukasz Załuska wybił piłkę prosto pod nogi Dawida Kownackiego. Linię spalonego złamał Maciej Sadlok

• GOL! Dawid Kownacki dobija strzał Robaka i tym samym daje Lechowi wyrównanie.

• Lech wciąż napiera. Wisła cofnęła się we własne pole karne całym zespołem. Na razie jednak odpierają ataki.

• Darko Jevtić na ostatni kwadrans gry. Zastąpił Macieja Gajosa.

• Lech niby próbuje przeć. Wciąż starają się wykreować coś na połowie Wisły. Nie potrafią jednak zbyt daleko zajść.

• Kownacki uderzał głową. W światło bramki, ale nie sprawił problemów Załusce.

• Gorąco w polu karnym Wisły. Piłka krążyła między kolejnymi zawodnikami. Kownacki, Makuszewski, Majewski - zaden nie oddał jednak strzału.

• Strzał Popovicia z dystansu. Spokojnie Burić.

• Błąd Trałki i kolejny atak Wisły. Popović środkiem boiska. w końcu zagrał na lewo do Małeckiego. Ten próbował zagrac do nabiegającego Sadloka, ale na posterunku Bednarek..

• Zmiana również w Wiśle. Petar Brlek za Rafała Boguskiego.

• To była ostatnia akcja w wykonaniu Dariusza Formelli. Opuścił juz boisko. W jego miejsce Dawid Kownacki.

• Strzał Formelli zza linii pola karnego. Niecelny.

• Łukasz Trałka zasłużenie obejrzał żółtą kartkę za faul na Małeckim w środku boiska.

• Małecki podał do Brożka, ale strzał doświadczonego napastnika nie zdołał zagrozić Buriciowi.

• Wilusz ruszył do przodu i dośrodkował bez przyjęcia. Bardzo niecelne, piłka wyleciała za linię końcową.

• Rzut rożny dla Kolejorza po akcji Formelli. Majewski wrzucił piłke w pole karne, lecz sprytnie wybił ją stamtąd Głowacki.

• Żółta kartka dla Macieja Sadloka za faul na Makuszewskim.

• Sadlok zagrał ręką na własnej połowie. Rzut wolny dla Lecha. Do piłki podszedł Majewski, posłał ją w pole karne, gdzie jednak najlepiej zachował się Guzmics.

• Jović uciekł powracającemu Formelli i z prawej strony dośrodkował w pole karne. Tam w gąszczu zawodników najlepiej odnalazł się Brożek i umieścił piłkę w siatce.

• GOL! Paweł Brożek wykorzystał zamieszanie pod bramką Buricia i umieścił piłkę w siatce.

• I zaczynamy drugą część gry. Oba zespoły bez zmian.

• Koniec pierwszej połowy.

• Końcówka pierwszej połowy nie należy do najciekawszych. Nic nie wskazuje na to jakoby przed przerwą miał się zmienić rezultat.

• Formella podał do Robaka, a ten usiłował przebić się między dwoma zawodnikami. Plan dobry, ale nie wyszedł.

• Długie dośrodkowanie Majewskiego w pole karne wybite przez wiślaków. Biała Gwiazda nie poszła jednak z kontratakiem.

• Tempo tego spotkania nie porywa. Ostatnie minuty piłka spędziła głównie w środku pola krążąc między nogami zawodników obu drużyn. Nie dzieje się zbyt wiele zarówno na murawie jak i na pustych trybunach,

• Niedokładne przyjęcie Boguskiego zakończyło szybszą akcję Wisły. Piłkę przejął Wilusz i wybił z własnego pola karnego.

• Wysoki pressing Lecha. Wymiana podań między defensorami na połowie Wisły nie przyniósł jednak żadnego rezultatu. Wolniejsze tempo gry

• Trałka zagrał do wychodzącego do przodu Wilusza. Ten kryty przez dwóch defensorów Wisły nie zdołał nikomu już oddać piłki.

• Z rzutu wolnego uderzał Majewski. Prosto w kłębiacych się polu karnym zawodników. Trochę zamieszania, piłka krążyła pomiędzy kolejnymi piłkarzami. Nie padł jednak strzał.

• Wisła długo wymieniała podania na własnej połowie. Lech nie potrafił zabrać im piłki, a i ona nie umiała skonstruować porządnego ataku.

• Majewski z rzutu wolnego. Świetne zachowanie Ondraska we własnym polu karnym zniweczyło plany Kolejorza. Piłka wybita

• Richard Guzmics ukarany żółta kartką za faul na Makuszewskim. Będzie jeszcze rzut wolny.

• Sadlok próbował dośrodkowywać w pole karne, lecz na drodze piłce stanął Kędziora.

• Makuszewski z poświęceniem w środku pola. Podał do Gajosa, ten jednak źle przyjął sobie piłkę i szybko ją stracił.

• Niecelny strzał Guzmicsa po rzucie rożnym Białej Gwiazdy,

• Ondrasek pędząc prawą stroną potraktował łokciem Arajuuriego. Arbiter nie dostrzegł faulu, a Wisła wywalczyła korner.

• Arajuuri ruszył do przodu i daleko od bramki zahamował kolejną akcję Wisły.

• Gajos zszedł na lewą stronę po czym dośrodkował w pole karne. Dochodzącego do piłki Formellę uprzedzili rywale.

• Majewski otrzymał podanie od Trałki, trochę zawalczył na prawej stronie, lecz jego trud spełzł na niczym. Wisła szybko przejęła piłkę.

• Majewski z dystansu. Prosto w Załuskę. Golkiper Wisły nie miał więc najmniejszego problemu z interwencją

• Formella usiłował wedrzeć się w pole karne, lecz trochę odskoczyła mu piłka i akcję zahamowali wiślacy

• Lech długo wymieniał podania w środku pola, ale to Wisła ponownie podążyła do przodu. Spokojna interwencja Buricia po strzale z dystansu.

• Małecki po wymianie podań z Mączyńskim wrzucił piłkę w pole karne, lecz stamtąd wybił ją Burić. Prosto pod nogi Boguskiego. Strzał z dystansu wyłapał Burić.

• Małecki wywalczył w starciu z Kędziorą rzut wolny z jakichś 35 metrów. Do piłki podszedł Głowacki i posłał ją w światlo bramki. Spokojna interwencja Buricia.

• Po stałym fragmencie gry z kontrą chciał wybiec Boguski, ale sfaulowany przez Makuszewskiego nie zabiegł za daleko. Bez kartki

• Robak wybiegł z kontratakiem po czym posłał piłkę na prawo do Kędziory. Obrońca pomknął do przodu i wywalczył rzut rozny

• Biała Gwiazda nadal w natarciu. Lech praktycznie nie opuszcza swojej połowy, skupia się na defensywie. Nie owocuje jednak w strzały

• Wisła lepiej wygląda w tych pierwszych minutach. Dłużej utrzymują się przy piłce i prowadzą ją na połowie Lecha. Na razie jednak bez strzałów.

• Głowacki wybił długą piłkę od Makuszewskiego. Lech nie zaszedł jeszcze pod pole karne Wisły

• Mączyński przejął piłkę na własnej połowie i ruszył do przodu. Pewna interwencja Arajuuriego.

• I ruszyli. Od środka gospodarze.

• Za nami już przywitanie kapitanów - Łukasza Trałki oraz Arkadiusza Głowackiego. Rozlosowano także strony.

• Początkowo to spotkanie miał prowadzić Bartosz Frankowski, ale wczoraj zgłosił kontuzję łydki i w jego zastępstwie pojawił się wlaśnie Tomasz Kwiatkowski.

• Arbiter główny Tomasz Kwiatkowski wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Coraz bliżej pierwszego gwizdka.

• Inea Stadion stoi pusta, a do rozpoczęcia spotkania pozostało zaledwie siedem minut. Zamknięte trybuny wyglądają okrutnie przygnębiająco. Jak przy nich zaprezentują się obie drużyny?

• Zarówno dla Lecha jak i Wisły Puchar Polski to najłatwiejsza ścieżka do europejskich pucharów. W lidze oba zespoły znajdują się dużo niżej niż wymagałyby tego ich ambicje przez co walka o najwyższe lokaty wydaje się być niezwykle ciężką, a jej efekty wątpliwymi.

• Co ciekawe to jedyne starcie dwóch ekstraklasowych zespołów na tym etapie rozgrywek. Oprócz Lecha i Wisły tak daleko zaszły jedynie Arka i Pogoń. One jednak zmierzą się z pierwszoligowcami.

• Już za nieco ponad pół godziny zabrzmi premierowy gwizdek w Poznaniu. Lokalny Lech w ramach Pucharu Polski zmierzy się z Wisłą Kraków. To pierwsze starcie z dwóch w ramach tego etapu rozgrywek. Rewanż odbędzie się 30 października na stadionie Białej Gwiazdy.