Lechia Gdańsk 1 - 2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Lechia Gdańsk

1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

2

• Koniec spotkania! Po dwunastu meczach twierdza Gdańsk zdobyta! Punkty jadą do Niecieczy!

• Kartka dla Plevy.

• Stano za Stefanika.

• Znowu nie ma bramki! Ajjj!!!

• Źle, źle, źle. Krasić za daleko wyrzucił kolegów. Trzy minuty doliczone.

• Lechia w końcu się zrywa do walki! Będzie piorunująca końcówka?

• GOOOOOOOOOOOOOOL! FLAVIO PAIXAO!

• Smuczyński za Gutkovskisa.

• I znowu Lechia bez gola... Główka Marco Paixao, broni Pilarz.

• Cóż to było! Lechia miała szansę na wyrównującego gola, ale Krasiciowi z linii piłkę wybił bodajze Fryc! Zaraz potem Termalica rusza z kontrą i jest 2:0! Znowu Gutkovskis! Ale dzień Łotysza!!!

• GOOOOOOOL! PO MECZU!

• Kartka dla Wolskiego.

• POPRZECZKA! Uderzył bodajże Pleva.

• Lechia nie ma za bardzo pomysłu na to, jak pokonać Termalikę...

• Z dystansu Janicki. Nad bramką.

• Każda decyzja arbitra przeciwko Lechii (słuszna czy nie) kończy się gwizdami.

• Za Juhara wchodzi Kędziora. Kibice Lechii dalej wyzywają na sędziego Lasyka.

• Juhar dostał kartkę.

• Potworne gwizdy, bo sędzia znowu przerywa akcję Lechii. Dopatrzył się faulu. Kibice wyzywają go... Albo lepiej nie mówimy.

• Idiotyczne zachowanie sędziego. Lechia wychodziła z kontratakiem dwóch na jednego, a on wrócił do faulu w środku boiska... Stolarski schodzi. W jego miejsce Haraslin.

• Kupczak bardzo nieustępliwy wobec Krasicia.

• Piłka zaplątała się pod nogami Kuświka i mamy tylko jęk zawodu. Swoją drogą ten napastnik dzisiaj bardzo niewidoczny.

• Pilarz piąstkuje przed Marco Paixao. Ważna interwencja.

• Niby Lechia zaczyna naciskać, ale nic z tego nie wychodzi.

• Zdjęcia i opis oprawy fanów Lechii o "Ince" znajdziecie pod tym linkiem.

• Michniewicz na stojąco, przy linii. Nowak schowany na ławce. Paru piłkarzy na rozgrzewce - w tym Gerson. A teraz fatalna próba Stolarskiego, piłka ląduje w pięćdziesiątym rzędzie młyna... Gwizdy.

• O dziwo atakuje Termalica. Lechia ma problemy z wyjściem z własnej połowy. Janicki bije po autach.

• Zderzenie Podleśnego z zawodnikiem Termaliki. Mamy przerwę, bo potrzebna jest pomoc medyczna.

• Kibice Lechii wkurzeni na sędziego. Chodzi już o inną - ich zdaniem - niewłaściwą decyzję.

• Krasić chciał jedenastki. Sędzia widział sytuację inaczej. Gwizdek więc milczy.

• Mocno Fryc. Obok lewego słupka.

• Słabo gra dzisiaj Wolski. Kompletnie nieudane dośrodkowanie...

• Jęk zawodu. Stolarski w bramkarza po ładnym otwierającym podaniu od Krasicia.

• Od środka wznowiła Lechia. Gramy!

• Marco Paixao za Kovacevicia. A więc zmiana ofensywna.

• Jak padła bramka dla Termaliki? Przede wszystkim po błędzie Podleśnego. Bramkarz Lechii przepuścił piłkę między nogami po uderzeniu z ostrego kąta.

• Na stadionie jest dziś 17 140 osób.

• Koniec pierwszej połowy! Lechia niespodziewanie przegrywa z Termaliką. Wracamy za kwadrans.

• Co za szansa Lechii! Stolarski źle uderza, nie ma gola!

• Strzelał Krasić, obok. Już po prezentacji oprawy poświęconej "Ince". Był odśpiewany hymn Polski:

• Strzał Kuświka. Słaby.

• Nie ma gola! Flavio na wślizgu był bliski wyrównania. Piłka wróciła do gry.

• Do siatki trafił Gutkovskis!

• GOOOOOOL! DLA TERMALIKI!

• Juhar dośrodkował z rzutu rożnego. Do woleja doszedł Stefanik. Jego próbę wyłapuje Podleśny.

• Lechia nie weszła na obroty i się męczy w środku pola. Nuda. Pół godziny, goli brak. Możliwe za to, że za moment dojdzie do prezentacji oprawy.

• Babiarz wycięty przez Wolskiego. Kartki nie ma. Chyba "przyaktorzył" trochę pomocnik Termaliki.

• Krasić uderzył i powalił tym na murawę rywala. Oj, głowa będzie boleć...

• Świetny doping, pomimo nieszczególnego widowiska na murawie.

• Ładnie chciała to zrobić Lechia. Wolski krótko do Flavio. Ale za mocno, piłka opuszcza linię końcową.

• Uderzył Gutkovskis. Źle. Daleko od bramki.

• KRASIĆ! Po odzyskaniu piłki i podaniu od Wolskiego kiwa z łatwością obrońcę. Wpada w pole karne, ale uderza obok lewego słupka. Ale przebojowość jak za najlepszych lat w CSKA Moskwa.

• Wolski ponownie z wolnego. Źle. Nad bramką, wysoko. A to była dobra okazja na gola.

• Kovacević! Szykowała się bomba jak ta z Jagiellonią. Jeden z obrońców wbiegł w linię strzału i obronił ręką. Jest kartka. Dla Kupczaka właśnie.

• Brawa żegnają Pawłowskiego. I jest zapowiadana zmiana.

• Chyba dojdzie do zmiany. Stolarski gotowy do wejścia, Pawłowski opuszcza boisko na noszach.

• Przerwa w grze, bo ucierpiał właśnie Pawłowski.

• Kibice Lechii śpiewają o Śląsku. A tymczasem! Pawłowski wypuszcza Wolskiego i nie ma gola! Pilarz na róg. To była najlepsza akcja w meczu.

• Niedokładnie Lechia, a konkretnie Krasić.

• Niebywale pudłuje Juhar... Dostał podanie bodajże od Stefanika i kopnął w aut. A był w polu karnym!

• Wolski! Celnie, lecz za lekko. Pilarz z łatwością złapał piłkę.

• Będzie okazja dla Lechii. Faul na 25 metrze. Kartki nie ma, sprej w użyciu sędziego.

• Gutkovskis zgrywa do kolegi, lecz ten potwornie się machnął...

• Wrzucał Flavio, lecz w ręce Pilarza.

• Maloca dobrze gra na wyprzedzenie. Janicki zaś umie się ustawić. Na razie przewaga gospodarzy - przynajmniej w posiadaniu piłki.

• Faulowany Flavio. Ale nie na kartkę. Odezwali się fani Termaliki. Jest ich około 30-40.

• Lechia szanuje piłkę. Spokojnie wymienia ją na swojej i obcej połowie.

• Zaczęli! Od środka goście. W sektorze gości pojedyncze osoby sympatyzujące z Niecieczą.

• Piłkarze wychodzą na murawę. Lechia zagra w białych strojach, Termalica w pomarańczowych.

• Ciepło w Gdańsku, słońce natomiast już tylko na jednej trybunie.

• U gości jest wśród rezerwowych Bartłomiej Smuczyński. W zeszłym sezonie strzelił on tutaj gola, było 1:1, zamiast 1:0 dla Lechii.

• Trwa zraszanie murawy. Spiker wespół z widownią odczytują na głos skład Lechii. Na jej ławce dzisiaj między innymi Marco Paixao, Gerson czy Piotr Wiśniewski.

• W Lechii kontuzjowanego Peszkę zastępuje Pawłowski.

• A teraz na boisku Jakub Wawrzyniak został uhonorowany za 200 meczów w Ekstraklasie i za 50 w Lechii. Są brawa, jest pamiątkowa koszulka.

• W zeszłej kolejce Lechia na wyjeździe pokonała Jagiellonię Białystok 1:0. Z kolei Termalica u siebie zremisowała z Lechem Poznań 0:0.

• Będzie niezła frekwencja - na pewno powyżej 10 tys.

• Na dzisiejszym meczu będzie oprawa - traktująca o historii.

• Lechia ma szansę na powrót na fotel lidera. Warunek? Musi wygrać. Przed chwilą spiker odczytał wynik meczu Wisła Kraków - Śląsk Wrocław (1:5). Publiczność przyjęła to burzliwymi oklaskami.

• Równo za kwadrans pierwszy gwizdek w słonecznym Gdańsku. Piłkarze powoli kończą rozgrzewkę. Wiemy, którzy konkretnie zagrają, a którzy zaczną na ławce.