Lechia Gdańsk

4

Cracovia

2

• Koniec spotkania w Gdańsku! Mimo że Lechia przegrywała od 15. minuty, to pokonuje Cracovię 4:2 po świetnym widowisku!

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Mateusza Cetnarskiego z rzutu wolnego. Wszyscy zawodnicy "Pasów" zbiegali na bliższy słupek, a ten posłał piłkę... w lewą część pola karnego Lechii.

• Faul Mario Malocy na Mateuszu Szczepaniaku tuż przed polem karnym. Zostaje upomniany żółtą kartką, więc nie zagra w następnej kolejce z Lechem Poznań!

• Ariel Borysiuk zdecydował się jak strzał z dystansu. Tym razem nie pokonał bramkarza Cracovii.

• Trzy minuty doliczone. Lechia po akcji Gino van Kessela zyskała korner.

• Dusan Kuciak bez wysiłku broni strzał Mateusza Cetnarskiego z rzutu wolnego.

• Bramka chyba "dobiła" spotkanie". Ciężar gry przeniósł się w stronę środka pola.

• Akcja zawodników, którzy rozgrywają 200. mecz w Ekstraklasie! Sławomir Peszko zagrał sobie na obieg Tomasa Vestenicky'ego i miękko wrzuca piłkę w polu karnym. Ta po główce jednego z zawodników Cracovii spada pod nogi Grzegorza Wojtkowiaka, a ten plasowanym uderzeniem przy prawym słupku wpisuje się na listę strzelców!

• GOL! GRZEGORZ WOJTKOWIAK!!!

• O cholibka! To byłby gol rundy, jak nie sezonu! Piłka spada idealnie na woleja Flavio Paixao, który broni jednak Grzegorz Sandomierski! Jeszcze jeden korner. "Tylko" korner.

• Pierwsza akcja Gino van Kessela lewą stroną przy aplauzie kibiców. Wywalczył rzut rożny. Został jeszcze nagrodzony brawami.

• I mamy debiut w Ekstraklasie. Gino van Kessel melduje się na placu gry. W stronę ławki udaje się Grzegorz Kuświk, strzelec trzeciej bramki dla Lechii.

• Na rozluźnienie ;)

• Mateusz Cetnarski wrzuca miękko w pole karne, ale gospodarze wybijają piłkę. Ta spada pod nogi Damiana Dąbrowskiego, który uderza obok bramki Lechii. Dusan Kuciak z "piątki".

• Piotr Nowak wzmacnia defensywę. Ściąga Milosa Krasicia, a na murawie pojawia się Joao Nunes.

• "Źółtko" na koncie Marcina Budzińskiego za gorące dyskusje z arbitrem.

• 13 018 widzów w Gdańsku ogląda naprawdę świetny mecz.

• Tomas Vestenicky zastępuje Jaroslava Mihalika.

• U la la! Mateusz Szczepaniak był bardzo bliski gola z przewrotki! Na przeszkodzie stanął jednak jednak Dusan Kuciak, który odbija piłkę z linii bramkowej!

• Żółta kartka dla rezerwowego Vanji Milinkovicia-Savicia. Bałkański temperament dał się we znaki.

• Marcin Budziński popędził środkiem w stronę bramki Lechii. Podaje do Krzysztofa Piątka, który plasowanym uderzeniem przy słupku zdobywa bramkę kontaktową!

• GOL DLA CRACOVII! KRZYSZTOF PIĄTEK!!!

• ... a w Lechii za Simeona Sławczewa pojawia się Michał Chrapek.

• Zmiany, zmiany. Mateusz Cetnarski zmienia Sebastiana Stebleckiego...

• Deleu upomniany żółtą kartką za faul taktyczny na rozpędzonym Sławomirze Peszko.

• "Pasy" wywalczyły rzut rożny. Jego wykonanie pozostawiło wiele do życzenia.

• To powinien być gol kontaktowy! Jednak strzał Krzysztofa Piątka z najwyższym trudem paruje Dusan Kuciak!

• Gdańszczanie przejeżdżają się po "Pasach"! Grzegorz Kuświk odbiera świetne podanie w polu karnym i płaskim uderzeniem obok bezradnego Grzegorza Sandomierskiego podwyższa prowadzenie!

• GOL DLA LECHII! GRZEGORZ KUŚWIK!!!

• W odpowiedzi zablokowany został najpierw Flavio Paixao, a Rafał Janicki huknął z dystansu pół metra nad poprzeczką!

• Po centrze z lewego narożnika Deleu, zdaniem sędziego, faulował w ofensywie.

• Dusan Kuciak z problemami, w siatkarskim stylu odbija strzał Jaroslava Mihalika!

• Ostry pojedynek o piłkę Jakuba Wójcickiego ze Sławomirem Peszko. Bez konsekwencji kartkowej, choć kości trzeszczały.

• Jakub Wawrzyniak wślizgiem przecina podanie Jakuba Wójcickiego. Po rzucie rożnym Piotr Malarczyk główkuje daleko od bramki Dusana Kuciaka.

• W odpowiedzi Jaroslav Mihalik został zablokowany.

• Próba Milosa Krasicia z dystansu została zablokowana. Do odbitej piłki nie zdążył Grzegorz Kuświk, w przeciwieństwie do Grzegorza Sandomierskiego.

• Lechia ruszyła za ciosem! W kulminacyjnym momencie Simeon Sławczew uderzył wysoko nad poprzeczką!

• FLAVIO PAIXAO NIE MYLI SIĘ!!!

Uderzył mocno tuż przy lewym słupku. Grzegorz Sandomierski rzucił się w stronę drugiego!

• Grzegorz Kuświk pada w polu karnym Cracovii jak zahaczył go Piotr Malarczyk. Rzut karny!

• Druga połowa rozpoczęta.

• Jacek Zieliński przeprowadza jedną zmianę. Wpuszcza Mateusza Szczepaniaka za Diego Ferraresso. Zatem Jakub Wójcik na prawej obronie.

• Wracamy do Gdańska, gdzie dobiera końca przerwa w meczu Lechia - Cracovia. W pierwszej połowie goście, którzy mocno przeważali i mogli prowadzić nawet trzema golami, straciła gola do szatni po atomowym uderzeniu Ariela Borysiuka (wcześniej strzelił Krzysztof Piątek).

• Mała ciekawostka: Cracovia po raz jedenasty otwiera wynik spotkania. Do tej pory zanotowała po pięć zwycięstw i remisów.

• Szczęście się do nas uśmiechnęło, bo mogliśmy schodzić przy 0:3

- mówi w rozmowie w przerwie Ariel Borysiuk. Znacznie przeważająca Cracovia raziła nieskutecznością. Oddała cztery bardzo groźne strzały, z których tylko jeden zakończył się golem. Niewykorzystane sytuacje zemściły się tuż przed końcem pierwszej połowy.

Zapowiada się więc ciekawa druga odsłona. Czy tak będzie?

• +1' Po doliczeniu jednej minuty Jarosław Przybył kończy pierwszą połowę. W Gdańsku Lechia remisuje z Cracovią 1:1.

• Kombinacyjna akcja Lechii lewą stroną, skąd piłka trafia przed pole karne do Simeona Sławczewa. Ten piętką wycofuje piłkę na 20. metr do Ariela Borysiuka, który huknął od razu nie do obrony!

• "GOL DO SZATNI" ARIELA BORYSIUKA!!!

• Nie szło prawą, to gospodarze zaatakowali lewą stroną. Dośrodkowanie wybija jednak Deleu.

• Nakładka Krzysztofa Piątka na Mario Malocy. Jarosław Przybył bez wahania sięga po żółtą kartkę.

• Jaroslav Mihalik próbuje, ale za bardzo chce. Dostaje dobrą piłkę na 20. metrze, ale w decydującym momencie... poślizgnął się, przez co nieczysto trafił w piłkę.

• Jeszcze jedna groźna akcja Lechii prawą stroną. Do wrzutki wyskoczył Grzegorz Kuświk, ale padł na murawę w pojedynku z obrońcą Cracovii. Sędzia nakazuje grać dalej.

• Spojenie ratuje Cracovię przed utratą bramki! Flavio Paixao lekko niezdanie przyjmował piłkę, "nawinął" rywala i uderzył technicznie. Grzegorz Sandomierski tylko obserwował piłkę, gdzie ona leci! Na jego szczęście nie do siatki!

• Akcja Flavio Paixao prawym skrzydłem. Centruje mocno w pole karne, gdzie piłkę poza linię końcową wybija Diego. Miękka wrzutka wpada w rękawice Grzegorza Sandomierskiego.

• Przy dośrodkowaniu z prawego narożnika piłka wyszła poza linię końcową. Jeszcze bramkarz Lechii zamienia futbolówkę. Wznawia grę z "piątki".

• Dusan Kuciak pewnie piąstkuje po "świecy" Krzysztofa Piątka. Po chwili bramkarz Lechii paruje jego strzał na rzut rożny!

• Damian Dąbrowski znowu trafia w mur.

• Rajd prawą stroną przeprowadził Diego. Pograł z Sebastianem Stebleckim, który został zahaczony przez Simeona Sławczewa. Rzut wolny z ok. 25 metrów. Może być groźnie.

• Żółta kartka dla Ariela Borysiuka za faul na Krzysztofie Piątku. Sędzia trochę się pospieszył, bowiem pomocnik Lechii najpierw trafił w piłkę, a potem w nogę rywala.

• A Cracovia jest bliska... drugiego kompletu punktów z delegacji

• I jeszcze jeden. Bez zagrożenia pod bramką gości.

• Hubert Wołąkiewicz główkuje daleko poza pole karne. Lechia szybko odzyskała piłkę i wywalczyła korner z prawej strony.

• Grzegorz Sandomierski pewnie chwyta piłkę po wrzutce kierowanej do Grzegorza Kuświka. Po chwili kolejne dośrodkowanie. Diego na wszelki wypadek wybija piłkę głową na rzut rożny.

• Co ciekawe, wszystkie trzy bramki dla Cracovii w tym roku są dziełem jednego zawodnika - Krzysztofa Piątka. Forma przed MME jest.

• Zdaniem liniowego Krzysztof Piątek był na spalonym. Jeżeli tak, to na milimetrowym.

• Wszystko w porządku z obrońcą Cracovii. Goście w komplecie.

• Rzut wolny dla Lechii po faulu na Sławomirze Peszko. Niezła wrzutka na 6. metr, gdzie pewnie piąstkuje Grzegorz Sandomierski. Ten staranował przypadkowo Huberta Wołąkiewicza.

• Goście idą za ciosem. Jednak prostopadłe podanie Marcina Budzińskiego do Krzysztofa Piątka było niedokładne. Gdyby ten przyjął piłkę, to byłby sam na sam z Dusanem Kuciakiem.

• Piłka spada w pole karne Lechii, gdzie z trzema rywalami walczyli Krzysztof Piątek i Damian Dąbrowski. Drugi z wymienionych zostawił piłkę koledze, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wpisuje się na listę strzelców!

• JEDNAK WPADA! KRZYSZTOF PIĄTEK!!!

• Jedna z tych akcji powinna zakończyć się golem! Najpierw techniczne uderzenie Jaroslava Michalika zza pola karnego ląduje na górnej siatce, a po chwili strzał Jakuba Wójcika broni Dusan Kuciak!

• Składna akcja Lechii. Simeon Sławczew zgrywa klatką piersiową piłkę w pole karne gości do Flavio Paixao. Ten strzela od razu z woleja daleko od bramki Grzegorza Sandomierskiego.

• ... nie przynosi zagrożenia.

Z kontrą ruszyli gospodarze, ale dośrodkowanie Flavio Paixao centruje niedokładnie. A Sławomir Peszko dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Kolejna okazja gości! Krzysztof Piątek dostał świetne podanie z głębi pola w "szesnastkę", gdzie jego strzał broni Dusan Kuciak! Rzut rożny...

• Damian Dąbrowski decyduje się na strzał. Trafia jednak w mur.

• Krzysztof Piątek faulowany ok. 25 metrów od bramki biało-zelonych. Marcin Budziński przy piłce.

• Nie ma gola dla "Pasów"! Po błędzie gdańszczan w środku pola piłka trafiła na lewą stronę do Jaroslava Michalika, który uderzył lobem obok prawego słupka bramki Dusana Kuciaka!

• Na gwizdek Jarosława Przybyła ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron.

• W rundzie jesiennej zaś górą Piotra Nowaka. W Krakowie wygrali dzięki bramce Marco Paixao. Zabrakło go w kadrze meczowej ze względu na kontuzję, której nabawił się wczoraj.

• Goście na zwycięstwo w Gdańsku czekają od... ostatniego spotkania, które miało miejsce 17 lipca 2015 r. Wówczas jedynego gola strzelił Piotr Polczak. Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Lechii Gdańsk: Vanja Milinković-Savić - Sebastian Mila, Lukas Haraslin, Michał Chrapek, Paweł Stolarski, Gino van Kessel, Joao Nunes.

• Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski - Tomasz Brzyski, Tomas Vestenicky, Mateusz Cetnarski, Mateusz Szczepaniak, Piotr Polczak, Erik Jendrisek.

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski.

• Jaki przeskok będzie z Bundesligi na naszą ukochaną Ekstraklasę? Tego raczej nikt nie wiem, ale ośmiu goli raczej nie ma co się spodziewać. Już za 20 minut czeka nas starcie z dwóch biegunów, gdzie liderująca Lechia Gdańsk zmierzy się z trzynastą Cracovią!