Lechia Gdańsk

3

Górnik Łęczna

0

• Koniec meczu w Gdańsku! Lechia bez większego wysiłku pokonuje Górnik Łęczna 3:0!

• Starcie między zawodnikami. W jego efekcie goście oddają piłkę w geście fair play.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza trzy minuty.

• A gdańszczanom mało! Strzał Marco Paixao broni z problemami Wojciech Małecki!

• Paweł Sasin ruszył skrzydłem, ale jego dośrodkowanie spada na głowę Stevena Vitorii.

• Grzegorz Kuświk podaje na 5. metr do Marco Paixao, którego strzał wślizgiem blokuje jeden z obrońców Górnika. Do bezpańskiej piłki dopadł Lukas Haraslin, którego pierwsze uderzenie zablokował Aleksander Komor, ale poprawka już była zdecydowanie lepsza.

• GOL! LUKAS HARASLIN!!!

• Świeżo wprowadzony zawodnik Górnika nie sięga piłkę po centrze Javiera Hernandeza.

• Vojo Ubiparip za Bartosza Śpiączkę. Limit zmian wykorzystany.

• Sławomir Peszko urwał się Pawłowi Sasinowi na lewej stronie. Centruje z linii końcowej w miejsce, gdzie stał Szymon Drewniak.

• Słabo rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę łęcznian. Javier Hernandez zagrywa jednak do nikogo.

• Lukas Haraslin ograł na prawej stronie Dariusza Jareckiego i strzela w stronę dalszego rogu. Został jednak zablokowany. Po chwili piłka znowu trafiła pod jego nogi, gdzie tym razem zdecydował się na centrę. Po interwencji Macieja Szmatiuka jest korner.

• Steven Vitoria wchodzi za kulejącego Mario Malocę, który ucierpiał w jednym ze starć. Wcześniej do zmiany szykowany był Piotr Wiśniewski, ale ze względu na uraz obrońcy Piotr Nowak zmienił zdanie.

• Za Grzegorza Bonina wchodzi Javier Hernandez .

• Nika Dzalamidze popędził prawą flanką i centruje płasko w pole karne Lechii. Mario Maloca dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację.

• Żółta kartka dla Gersona za faul taktyczny na Lukasie Haraslinie.

• Po interwencji Grzegorza Wojtkowiaka, który przerwał akcję Górnika prawą stroną, goście mają rzut rożny. Po wrzutce z narożnika piłkę pewnie chwyta Vanja Milinković-Savić.

• A w ekipie gości na murawie melduje się Nika Dzalamidze. W stronę ławki udaje się Łukasz Tymiński.

• Lukas Haraslin zastępuje strzelca drugiej bramki, Rafała Wolskiego.

• Dariusz Jarecki odzyskał piłkę we własnym polu karnym, ale stracił równowagę. Wykorzystał to Marco Paixao, który zagrał na 10. metr do nadbiegającego Rafała Wolskiego, którego płaskie uderzenie po dalszym rogu zatrzymuje się w siatce!

• GOL! RAFAŁ WOLSKI!!!

• Anemiczny strzał Łukasza Tymińskiego nie sprawił problemu Vanji Milinkoviciowi-Saviciowi.

• Gra szybko wznowiona, ale skrzydłowemu Górnika odskoczyła piłka na lewej stronie. Wykorzystał to Rafał Janicki, stopując groźnie zapowiadającą się kontrę.

• Przerwa w grze. Piotr Grzelczak ucierpiał w starciu z Grzegorzem Kuświkiem.

• Bartosz Śpiączka nie zdołał opanować piłki w polu karnym. Vanja Milinković-Savić wybił na 30. metr do Marco Paixao, który strzela z woleja daleko od bramki gości.

• Kontra łęcznian, do której wychodzili czwórką na czterech gospodarzy, zamieniła się w atak pozycyjny. Piłkę przejął na prawej flance Grzegorz Bonin, którego dośrodkowanie ledwie przeszyło boczną linię pola karnego.

• Trochę uspokoiła się gra w Gdańsku.

• Zmiana w Lechii: Joao Nunes zmienia poturbowanego w pierwszej połowie Pawła Stolarskiego.

• Mario Maloca wyskakuje najwyżej do dośrodkowania z prawego narożnika. Uderza głową tuż nad poprzeczką!

• Grzegorz Kuświk powstrzymany przed linią 16. metra przez Aleksandera Komora. Po chwili wybija piłkę spod nóg Marco Paixao na rzut rożny.

• Po kornerze Górnika Vanja Milinković-Savić piąstkuje na jeszcze jeden rzut rożny. Lechia wychodzi z opresji.

• Kontra gdańszczan, gdzie na lewej stronie piłkę dostaje Sławomir Peszko. Ten "złamał" akcję w stylu Arjena Robbena, po czym zdecydował się na strzał z ok. 20 metrów. Piłka po rykoszecie od nogi Aleksandera Komora ląduje w rękawicach bramkarza.

• Ależ kotłuje się pod bramką Wojciecha Małeckiego, który łapie piłkę na linii bramkowej!

• Jeszcze jeden upadek Sławomira Peszki po starciu z obrońcą Górnika, ale tu nie było podstaw do wskazani na "wapno".

• Sławomir Peszko padł w "szesnastce", ale bardzo dobrze ustawiony arbiter widział tu "padolino". Powinien upomnieć reprezentanta Polski żółtą kartką.

• Dariusz Jarecki wślizgiem wybija piłkę spod nóg Pawła Stolarskiego na rzut rożny.

• Ależ to spartolił Piotr Grzelczak! Przyjął piłkę w polu karnym na klatkę piersiową gubiąc Rafała Janickiego, po czym uderzył prostym podbiciem wysoko nad bramką gospodarzy!

• Druga połowa rozpoczęta

• Pogoda nie przestraszyła

• Wracamy do Gdańska na drugie trzy kwadranse meczu Lechia - Górnik Łęczna. Do przerwy prowadzą gospodarze po golu Marco Paixao.

• Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi z Górnikiem Łęczna po golu Marco Paixao.

• Niepewna interwencja Vanji Milinkovicia-Savicia po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka wyślizgnęła mu się z rękawic, ale strzał jednego z gości poszybował wysoko nad poprzeczką.

• Strata Michała Chrapka w środku pola mogła narazić gospodarzy na groźną kontrę Górnika. Łęcznianie jednak nie wykorzystali jednak sytuacji.

• 7/2 Strzały/strzały celne 2/2

• Marco Paixao świetnie podaje na wolne pole, w środek "szesnastki" do Grzegorza Kuświka. Piłka minęła Macieja Szmatiuka, ale złapał ją Wojciech Małecki.

• Łęcznianie wychodzą z opresji.

• Słabe dośrodkowanie Rafała Wolskiego, a poprawka Grzegorza Kuświka okazała się... za mocna. Piłkę zdołał wywalczyć Sławomir Peszko, który zyskał rzut rożny.

• Sztab medyczny jest przy Pawle Stolarskim. Krótka przerwa w grze. Gospodarze przez moment w "dziesiątkę".

• Paweł Stolarski ledwie się "ogarnął", a po chwili znów leży na murawie popchnięciu Piotra Grzelczaka. Rzut wolny z ok. prawego narożnika pola karnego.

• "Piłka mnie minie, zawodnik nie" - Dariusz Jarecki skosił Pawła Stolarskiego. Żółta kartka dla obrońcy Górnika.

• 198/151 Podania/podania celne 137/87 Źr.: Eurosport

• Nie ma drugiego gola dla Lechii! Gerson traci piłkę w kole środkowym na rzecz Marco Paixao, którą przejmuje Rafał Wolski. Ten od razu zagrywa na wolne pole do Grzegorza Kuświka, ale ten w sytuacji sam na sam z Wojciechem Małeckim strzela po zewnętrznej stronie prawego słupka!

• Rafał Wolski strzela z ok. 20 metrów nad poprzeczką.

• Bartoszowi Śpiączce odskoczyła piłka w polu karnym Lechii i przekroczyła linię końcową. Vanja Milinković-Savić z "piątki".

• Ożywili się gdańscy kibice na stadionie. Wcześniej było dość piknikowo (jeżeli pominie się temperaturę).

• Grzegorz Kuświk na luzie ograł Dariusza Jareckiego i ruszył prawą stroną w pole karne. Z linii końcowej zagrywa przed bramkę do Portugalczyka, który dopełnia formalności z trzech metrów.

• GOL DLA LECHII! MARCO PAIXAO!!!

• Atak pozycyjny Górnika na 25-30. metrze od bramki gospodarzy. Piłka trafiła do Grzegorza Bonina, które techniczne uderzenie bez wysiłku łapie bramkarz Lechii.

• Piotr Grzelczak dostaje świetne prostopadłe podanie z głębi pola, ale nie popisał się przy przyjęciu piłki. Ta jakimś cudem znalazła się pod nogami Bartosza Śpiączki, którego atomowe uderzenie odbija Vanja Milinković-Savić w siatkarskim stylu!

• Ciężar gry szybko przeniósł się w drugą "szesnastkę", gdzie Grzegorz Bonin ograł na "zamach" Grzegorz Wojtkowiak. Z udaną asekurację pospieszył Mario Maloca.

• Sławomir Peszko mijał na lewym skrzydle rywali jak slalomowe tyczki. Zapewne był zdziwiony tym faktem jak łatwo znalazł się w polu karnym Górnika, gdzie podał bardzo niedokładnie do Grzegorza Kuświka.

• Marco Paixao uderza zza pola karnego obrok bramki Wojciecha Małeckiego w bezpiecznej odległości.

• Seria chaotycznych zagrań w środku pola. Najpierw Marco Paixao, po chwili tym samym "zrewanżował" się Gerson.

• Bartosz Śpiączka zgrywa piłkę w stronę pola karnego Lechii do Piotra Grzelczaka, ale dobrze ustawiony Grzegorz Wojtkowiak wyjaśnia sytuację podaniem do Rafała Janickiego.

• W odpowiedzi strzał Milosa Krasicia z ostrego kąta broni Wojciech Małecki. Dodatkowo piłka jeszcze odbiła się od Serba, po czym opuściła plac gry.

• Duże zagrożenie w polu karnym Lechii. Dośrodkowanie Grzegorza Bonina do Bartosza Śpiączki okazało się jednak ciut za wysokie.

• Paweł Sasin podłączył się do akcji ofensywnej i otrzymał dobre prostopadłe podanie. Zagrywa płasko na 8. metr w stylu Łukasza Piszczka do Bartosza Śpiączki, który - za bardzo odchylony - posyła piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Rzut rożny wicelidera nie przynosi zagrożenia pod bramką Wojciecha Małeckiego.

• W odpowiedzi atak Górnika prawą stroną przynosi rzut wolny. Po niezłej wrzutce Maciej Szmatiuk uderza głową bardzo niecelnie. Vanja Milinković-Savić z "piątki".

• Pierwsza groźna akcja gospodarzy! Gerson traci piłkę na rzecz Pawła Stolarskiego, który podaje do Sławomira Peszki. Ten podholował piłkę wzdłuż linii bocznej pola karnego i wrzuca w centralną część "szesnastki". Marco Paixao na wślizgu strzela obok bramki.

• Będący na 30. metrze, odwróciony tyłem do bramki, Marco Paixao chciał klatką piersiową zgrać piłkę do Milosa Krasicia. Wmieszał się w to Szymon Drewniak, który przerwał akcję Lechii. Łęcznianie wyszli z kontrą lewą stroną, ale zdaniem sędziego Łukasz Tymiński faulował Pawła Stolarskiego.

• Po chwili finał akcji skopiowany przez Sławomira Peszkę. Zagrał za mocno do Pawła Stolarskiego.

• Atak gospodarzy środkiem pola, skąd Rafał Wolski zdecydował się na przerzut do podłączającego się Pawła Stolarskiego. Włożył w to zagranie zdecydowanie za dużo siły.

• Sławomir Peszko na spalonym na prawej stronie. Grę dalekim wybiciem zacznie Wojciech Małecki.

• Faul Rafała Wolskiego na Gersonie w środku pola.

• Gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• Kapitanami są Milos Krasić i Grzegorz Bonin.

• Przenosimy się do Gdańska na ostatni akcent 17. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Kto dzisiaj wygra?

• W ośmiu meczach przed własną publicznością gdańszczanie zdobyli aż 19 punktów (bramki - 17:11), co daje im pierwsze miejsce w tabeli w tej statystyce.

Górnik zaś przywiózł z delegacji zaledwie 8 "oczek" (bramki - 7:13); czternasta lokata. Gorzej punktowały jedynie Ruch i Śląsk (po 7 punktów).

• Ostatnie trzy porażki z rzędu mocno utrudniły sytuację Górnika w lidze. Z dorobkiem zaledwie 14 punktów zamykają stawkę, a do będących wyżej Ruchu Chorzów i Wisły Płock traci trzy "oczka".

Za przyjezdnymi nie przemawia również fakt, że jeszcze nie zdołali wywieźć z Gdańska kompletu punktów. Ostatni mecz - 25 lipca - przegrali u siebie 1:2 (gole: Vanja Milinkowi-Savić (samob.) - Milos Krasić, Grzegorz Kuświk).

• Rezerwowi Lechii: Damian Podleśny - Joao Nunes, Steven Vitoria, Milen Gamakow, Sebastian Mila, Lukas Haraslin, Piotr Wiśniewski.

• Tak wyglądała murawa na stadionie na kilka godzin przed meczem

• Rezerwowi Górnika Łęczna: Dawid Smug - Łukasz Bogusławski, Vojo Ubiparip, Leandro, Nika Dzalamidze, Javier Hernandez, Przemysław Pitry.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasza Kwiatkowskiego warto zapoznać się z zapowiedzią Jacka Czaplewskiego:

• Odpowiedź na to pytanie, i zapewne wiele innych, poznamy za nieco ponad 2 godziny.

Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko.

• W ostatnim meczu 17. kolejki LOTTO Ekstraklasy zawitamy do Gdańska, gdzie dojdzie do starcia ekip z dwóch biegunów ligi - druga w tabeli Lechia zagra z ostatnim Górnikiem Łęczna. Gospodarze liczą na zajęcie fotelu lidera (mają tyle samo punktów co Jagiellonia). Drużyna z Lubelszczyzny chce wydostać się z dna. Jednak plan może wykonać tylko jeden zespół. Który?