Lechia Gdańsk 3 - 0 Jagiellonia Białystok

3

Jagiellonia Białystok

0

• Ja się z Państwem na dzisiaj żegnam. Dziękuję za uwagę i życzę dobrej nocy!

• Lechia zasłużenie pokonuje na własnym stadionie Jagiellonie i dzięki temu będzie samodzielnym liderem Lotto Ekstraklasy po 21 kolejce spotkań. Lechia zagrała dzisiaj bardzo dobre spotkanie potwierdzając swoje mistrzowskie aspiracje i utrzymując przewagę nad 3 w tabeli Legią. Z swojego występu na pewno może być zadowolony Kuciak, całkiem nieźle zaprezentował się Novikovas, natomiast nie najlepiej swój debiut będzie wspominać Ziggy Gordon.

• Koniec meczu.

• Jeszcze trochę nerwowości w polu karnym Lechii i sędzie kończy spotkanie.

• Guti strzela po dośrodkowaniu Novikovasa, ale piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę Kuciaka.

• Żółtym kartonikiem ukarany został również Mario Maloca.

• Zakotłowało się pod bramką Lechii ale sędzia już uspokaja sytuacje. Świderski zostaje ukarany żółtą kartką za atak na Kuciaka.

• Flavio Paixao delikatną podcinką w środek bramki pokonuje Kelemen, który wyjmuje piłkę ze swoje bramki po raz 3 dzisiaj.

• Szybka kontra drużyny Lechii, Krasić ruszył do ataku piłkę ślizgiem wybił jeden z powracających obrońców Jagielloni, piłka trafiła jeszcze pod nogi Haraslina, po którego strzale piłkę ręką dotknął Ziggy Gordon, a sędziemu nie pozostało nic innego jak podyktować "11".

• Borysiuk był ewidentnie spóźniony i zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu boisko opuszcza Marco Paixao, w jego miejsce do gry został delegowany Grzegorz Kuświk.

• Wcześniej była zmiana. Boisko opuścił Dmytro Chomczenowskyj, w jego miejsce pojawił się Arvydas Novikovas.

• Co raz pewnie w ofensywie zachowują się piłkarze Lechii. Flavio Paixao ładnie pograł w polu karny z Haraslinem, ale strzał tego pierwszego minął bramkę Jagielloni.

• Michał Chrapek chwilę po wejściu na boisko zostaje ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Fenomenalnie w ofensywie zachował się Paweł Stolarski. Najpierw w punkt przyjął piłkę, a następnie idealnie podał do Marco Paixao, który z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki.

• Piotr Nowak zdecydował się na zdjęcie Rafała Wolskiego, na placu boju pojawia się Michał Chrapek.

• Boisko opuścił również Przemysław Frankowski, a w jego miejsce na boisku pojawia się Karol Świderski.

• Pierwsza zmiana w drużynie gości. Boiska opuszcza Jonatan Straus a w jego miejsce pojawia się nowy nabytek drużyny z Białegostoku Ziggy Gordon

• Na prawej stronie Konstantin Vassiljev minął obrońców ale partnerzy z zespołu nie zrozumieli zamiarów Estończyka i od bramki zacznie Lechia.

• Po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Marco Paixao.

• Ładnie pograł Wolski z Haraslinem i rzut rożny będzie wykonywać Lechia.

• Vassiljev fantastycznym podaniem uruchamia Cernycha, który w idealnej sytuacji nie potrafi pokonać Kuciaka.

• Z sektorów Jagiellonii sypią się petardy i gra zostaje na chwilę przerwana.

• Peszko nabawił się kontuzji stawu skokowego ale nie wiadomo jeszcze ile będzie trwała jego przerwa od gry.

• Burliga fauluje Marco Paixao, za co zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

• 53 minuty na boisku spędził Sławomir Peszko, który utykając opuścił boisko. Miejmy nadzieję, że nie nabawił się jakiegoś poważnego urazu.

• Lechia wyszła z szybkim kontratakiem ale Marco Paixao zagrał piłkę wprost pod nogi rywala.

• Janicki został ukarany żółtą kartką. Jest to 8 kartka w sezonie, który dyskwalifikuje go z następnego meczu.

• Ofensywne wejście Jakuba Wawrzyniaka, dośrodkowuje w pole karne piłka odbija się od jednego z obrońców Jagielloni i o krok od zdobycia bramki był Peszko.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Lechia zasłużenie prowadzi po pierwszej połowie ale jeżeli Jagiellonia poprawi skuteczność jest szansa na dużo emocji w drugiej połowie. Na ciąg dalszy relacji zapraszam po -przerwie.

• Flavio Paixao tym razem na lewym skrzydle podaje do Wawrzyniaka, któremu jednak nie udaje się dośrodkować.

• Peszko podaje do Wolskiego, ale ten drugi niedokładnie przyjmuje piłkę.

• Powoli rozgrywa piłkę Lechia.

• Chomczenowskyj podaje do Góralskiego, który z za pola karne strzela obok bramki Lechii.

• Vassiljev ponownie niedokładnie.

• Faulowany Jacek Góralski i z narożnika pola karnego rozpocznie Jagiellonia.

• Faul Krasića na Chomczenowskim, i będzie groźnie pod bramką Kuciaka. Do piłki podchodzi Vassiljev ale jego dośrodkowanie nie dochodzi do celu.

• Rzut wolny dla Lechii, do piłki dopada Krasić ale jego strzał był bardzo niedokładny.

• Na własnej połowie długo podania wymienia Lechia czekając, aż piłkarze Jagielloni zaatakują. Frankowski rusza za piłką i dzięki pressingowi goście zdobywają piłkę.

• Frankowski dośrodkowuje w pole karne i w bardzo dobrej okazji pudłuje Cernych.

• Lechia ustawia atak pozycyjny ale Borysiuk podaje wprost pod nogi rywala.

• Ależ fragment gry. Trzy razy swoje umiejętności zademonstrował Rafał Wolski ale w każdej akcji zabrakło wykończenia.

• Na prawej stronie boiska szarżuje Flavio Paixao ale piłkę na aut wybija Jonatan Straus.

• Fragment gry w środku boiska. Marco Paixao faulowany i od stałego fragmentu gry rozpocznie Lechia.

• Peszko idealnie dośrodkowuje z rzutu rożnego wprost na głowę Marco Paixao, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w bramce Jagielloni.

• Janicki opisał się fantastycznym podaniem na skrzydło do Flavio Paixao, który pięknie wrzucił piłkę w pole karne ale na posterunku Kelemen.

• Zamieszanie pod bramką Kuciaka ale dalekim wybiciem uspokajają obrońcy Lechii.

• Ładna piłka od Wolskigo na wolne pole do Peszki, który pognał lewą stroną boiska. Dośrodkowuje ale prosto w twarz jednego z obrońców Jagielloni.

• Daleki wyrzut z autu w pole karne Lechii, dużo niedokładności w zagraniach piłkarzy Michała Probierza i będzie szansa na kontr atak gospodarzy.

• Pierwsza groźna akcja Jagielloni. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska zrobiło się zamieszanie pod bramką gospodarzy ale obrońcy zażegnują niebezpieczeństwo.

• Jagiellonia rozpoczyna I połowę meczu.

• Na relację zapraszam wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego już za 10 minut.

• Żaden z zespołów nie stracił żadnego z swoich kluczowych zawodników dzięki czemu miejmy nadzieję, że czeka nas emocjonujące widowisko.

• W drużynie Lechii miejsce w bramce po krótkiej i nie udanej przygodzie w Anglii zajął Dusan Kuciak w miejsce wytransferowanego Milinković-Savić - który pozostanie w drużynie Lechii do końca sezonu.

• Już w pierwszej wiosennej kolejce spotkań Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmować będzie na własnym stadionie drużynę Jagielloni Białystok. Oba zespoły w dotychczasowych meczach zgromadziły 39 punktów. Więcej strzelonych bramek na swoim koncie ma Jagiellonia, która również rzadziej traciła bramki.

• Ławka rezerwowych Jagielloni: Węglarz, Gordon, Świderski, Grzyb, Wasiluk, Szymański i Novikovas.

• Pozostało niespełna 25 minut do pierwszego gwizdka w meczu pomiędzy mistrzem i wicemistrzem jesieni.

• Ławka rezerwowych Lechii: Milinković-Savić, Mila, Kuświk, Chrapek, Wojtkowiak, Haraslin i Nunes.

• Dzisiejsze starcie to hit Lotto Ekstraklasy! Wicelider z Gdańska podejmuje lidera tabeli z Białegostoku!

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić naszą relacje LIVE z meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok!