Lechia Gdańsk

3

Korona Kielce

2

• Dziękujemy za śledzenie relacji LIVE z tego meczu i serdecznie zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal. Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna.

• Byliśmy świadkami bardzo ciekawego spotkania, które ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Lechii Gdańsk. Kielczanie dzielnie walczyli o jakąkolwiek zdobycz punktową, jednak ostatni cios należał do gospodarzy.

• Ostatni gwizdek Tomasza Musiała w tym spotkaniu! Lechia Gdańsk pokonała na własnym obiekcie Koronę Kielce 3:2.

• Bartłomiej Pawłowski zdecydował się na małe show w polu karnym gości. Dejmek wybija na rzut rożny.

• Rafał Wolski fauluje Mateusza Możdżenia. Były piłkarz Wisły Kraków otrzymuje żółtą kartkę.

• Cztery minuty doliczone do drugiej części spotkania.

• Niecelne uderzenie Pyłypczuka z kilkunastu metrów. Od bramki rozpocznie Vanja Milinković-Savić.

• Ostatnia zmiana w ekipie przyjezdnych. Tomasz Zając zmienił zmęczonego Jacka Kiełba.

• Flavio Paixao bardzo precyzyjnie dograł w pole karne, "pusty przelot" zanotował bramkarz Korony i napastnik Lechii głową skierował piłkę do bramki!

• GOOOOOL! Grzegorz Kuświk strzela gola, Lechia prowadzi z Koroną 3:2!

• Zbyt mocne dośrodkowanie Rafała Wolskiego z rzutu wolnego i grę z piątego metra wznowi Maciej Gostomski.

• Kolejna zmiana w zespole "złocisto-krwistych". Vladislavs Gabovs zmienia na boisku Marcina Cebulę.

• Milos Krasić zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów, jednak piłka poszybowała tuż nad bramką Gostomskiego.

• Miguel Palanca sfaulowany przez Rafała Janickiego. Żółta kartka dla Polaka.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Bartłomiej Pawłowski zastępuje na boisku Michała Chrapka.

• Zmiana w ekipie Tomasza Wilmana. Miguel Palanca wchodzi w miejsce Łukasza Sekulskiego.

• GOOOOOL! Rzut rożny dla Korony, dośrodkowanie w pole karne i Elhadji Pape Diaw głową zdobywa bramkę na 2:2!

• Druga zmiana w zespole Lechii. Sławomira Peszkę zastępuje Grzegorz Wojtkowiak.

• Znów faulowany Sławomir Peszko. Reprezentant Polski opuszcza boisko na noszach!

• Dośrodkowanie z narożnika Jacka Kiełba, piłkę skutecznie wybija Milos Krasić.

• Ken Kallaste w ofensywnej akcji. Estończyk wywalczył rzut rożny.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Z boiska schodzi Marco Paixao, a na placu gry melduje się Paweł Stolarski.

• Piłkarze Korony mają spore problemy z przedostaniem się pod pole karne gospodarzy. Po chwili Możdżeń oddał niecelny strzał z dystansu i wykopem od bramki rozpocznie Vanja Milinković-Savić.

• Kolejna akcja Lechii, jednak Grzegorz Kuświk został złapany na spalonym.

• Efektowna akcja na prawym skrzydle Rafała Wolskiego, który zdołał jeszcze wbiec w pole karne Korony i wywalczyć rzut rożny.

• Znów potężne uderzenie Radka Dejmka, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką Milinkovicia-Savicia.

• Dośrodkowanie w pole karne Lechii, interwencja Mario Malocy i Korona będzie wykonywać rzut rożny.

• Bardzo mocny strzał z dystansu Radka Dejmka, ale piłka przeleciała obok bramki Lechii.

• Czas na drugą część spotkania. Przy piłce gdańszczanie.

• Za chwilę piłkarze obu drużyn wrócą na plac gry. Mamy nadzieję, że druga część spotkania będzie równie ciekawa.

• W pierwszej części spotkania lepiej na boisku prezentowali się podopieczni Piotra Nowaka. Gol na 1:0 padł po dynamicznej akcji Sławomira Peszki i dobrym uderzeniu głową Grzegorza Kuświka. W 37. minucie gospodarze prowadzili już 2:0, wówczas piłkę do własnej bramki skierował 28-letni Radek Dejmek. Kielczanie dość szybko zmniejszyli stratę, bo już w 40. minucie Mateusz Możdżeń precyzyjnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał bramkarza Lechii Gdańsk.

• Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk prowadzi na własnym obiekcie z Koroną Kielce 2:1.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej części spotkania.

• Było blisko wyrównującego gola! Mocny strzał Łukasza Sekulskiego, ale piłkę zdołał wyłapać Vanja Milinković-Savić.

• GOOOOL! Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Mateusza Możdżenia. Korona zmniejsza straty!

• Faul i żółta kartka dla Michała Chrapka.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Rafała Wolskiego. Piłkę głową do własnej bramki skierował Radek Dejmek i Lechia prowadzi z Koroną Kielce już 2:0.

• GOOOOOL! Lechia Gdańsk prowadzi z Koroną Kielce już 2:0, a piłkę do własnej bramki skierował Radek Dejmek!

• Znów faulowany Sławomir Peszko, który rozgrywa dziś bardzo dobre zawody. Zasłużona żółta kartka dla Rafała Grzelaka.

• Na spalonym złapany Łukasz Sekulski, który w obecnym sezonie jest najskuteczniejszym piłkarzem Korony.

• Sekulski dośrodkował piłkę w pole karne do niepilnowanego Mateusza Możdżenia. Były piłkarz Podbeskidzia pudłuje z kilku metrów.

• Kolejny rzut rożny dla "złocisto-krwistych", jednak znów dobrze w obronie spisali się podopieczni Piotra Nowaka.

• Żółta kartka dla Sławomira Peszki za faul na Pyłypczuku.

• Bartosz Rymaniak chciał wymusić rzut karny. Tomasz Musiał nie dał się nabrać i pokazał defensorowi Korony żółtą kartkę. Jest to czwarta żółta kartka dla Rymaniaka w obecnym sezonie, dlatego 26-latek będzie pauzował w następnej kolejce.

• Serhij Pyłypczuk wywalczył rzut rożny dla Korony. Piłkę z narożnika dośrodkowywał Jacek Kiełb, ale dobrze spisali się defensorzy Lechii.

• Świetna akcja Sławomira Peszki! Reprezentant Polski minął lewym skrzydłem Bartosza Rymaniaka i dośrodkował futbolówkę na piąty metr przed bramkę Korony. Tam znalazł się Grzegorz Kuświk, który głową skierował piłkę do siatki. Zasłużone prowadzenie gdańszczan.

• GOOOOOOOL! Grzegorz Kuświk strzela gola na 1:0 dla Lechii Gdańsk.

• Zbyt lekkie dośrodkowanie Rafała Wolskiego i piłkę skutecznie wybił defensor Korony Kielce.

• Sławomir Peszko sfaulowany przez Bartosza Rymaniaka. Rzut wolny dla gospodarzy, do piłki podchodzi Rafał Wolski.

• Elhadji Pape Diaw wybija daleko futbolówkę... która ostatecznie trafia do bramkarza Lechii Gdańsk.

• Krasić wbiegł z lewego skrzydła w pole karne, dograł piłkę do Flavio Paixao, ale Portugalczyka ubiegł obrońca. Po chwili niecelny strzał na bramkę gości oddał Rafał Wolski.

• Jacek Kiełb popędził prawym skrzydłem i wywalczył rzut rożny dla Korony.

• Wydawało się, że Grzegorz Kuświk był faulowany w polu karnym, ale Tomasz Musiał nie dopatrzył się przewinienia. Gramy dalej.

• Ależ sytuacja! Sławomir Peszko oddał strzał, piłka odbiła się najpierw od dalszego słupka, następnie uderzyła w drugi słupek i piłkę złapał Gostomski. Wielkie szczęście spotkało teraz kielczan!

• Akcja gospodarzy i Lechia wywalczyła pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

• Pierwszy gwizdek arbitra. Od środka rozpoczęli goście!

• Przed startem meczu rozbrzmiewa "Mazurek Dąbrowskiego"!

• Dziś rozegranie zostanie jeszcze jedno spotkanie Lotto Ekstraklasy. O 20:30 Lech Poznań podejmie na własnym stadionie Cracovię.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie 35-letni Tomasz Musiał. Do rozpoczęcia meczu pozostało 15 minut.

• Informacja z ostatniej chwili:

• Lechia swój mecz w 1/16 finału rozegra dopiero 24 sierpnia. Rywalem gdańszczan będzie Piast Gliwice, a zwycięzca tej pary zmierzy się w 1/8 finału z Puszczą Niepołomice.

• Piłkarze Korony Kielce we wtorek rozgrywali spotkanie z Puszczą Niepołomice w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Zwycięzców musiały wyłonić rzuty karne, w których lepsi okazali się drugoligowcy.

• Na początku ligowego sezonu najlepszym strzelcem Korony Kielce jest Łukasz Sekulski, który na swoim koncie ma już 3 trafienia. W zespole Lechii po dwa gole zdobyli bracia Paixao: Flavio i Marco.

• W poprzedniej kolejce Lechia bezbramkowo zremisowała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, natomiast podopieczni Tomasza Wilmana pokonali na własnym obiekcie Lecha Poznań 4:1. Bramki dla „złocisto-krwistych” zdobyli wówczas Łukasz Sekulski (dwie), Miguel Palanca oraz Rafał Grzelak.

• Natomiast Korona z dorobkiem 5 punktów plasuje się na 9. miejscu w tabeli. Kielczanie do tej pory również zdobyli 6 bramek, jednak stracili ich aż 7.

• Lechia Gdańsk zajmuje obecnie 5. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 7 punktów. Podopieczni Piotra Nowaka mają na swoim koncie 6 strzelonych goli i 4 stracone.

• Z prawej strony znajdują się wyjściowe składy obu drużyn. Poniżej przedstawiamy piłkarzy, którzy dzisiejsze spotkanie rozpoczną na ławkach rezerwowych.

Ławka Lechii Gdańsk: Damian Podleśny, Michał Mak, Sebastian Mila, Grzegorz Wojtkowiak, Bartłomiej Pawłowski, Gerson, Paweł Stolarski

Ławka Korony Kielce: Michal Pesković, Dmitrij Wierchowcow, Vladislavs Gabovs, Vanja Marković, Marcin Cebula, Tomasz Zając, Miguel Palanca

• Pojedynek Lechii Gdańsk z Koroną Kielce zainauguruje 5. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z tego meczu!