Lech Poznań

1

• Koniec meczu. Lechia wygrywa 2:1.

• Arbiter doliczył trzy minuty.

• Mogło byc już 3:1. Lechici wyraźnie zaskoczeni kontrą Lechii. Strzelał Marco Paixao. Obok bramki.

• Lechia szybko wywalczyła sobie korner. Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia.

• Trochę akcja z niczego - ale za to jaka skuteczna. Michał Chrapek otrzymał niepozorne podanie w pole karne i uderzył na bramkę. Błąd Buricia.

• GOL! Michał Chrapek daje prowadzenie Lechii Gdańsk w samej końcówce.

• Świetna interwencja Milinkovicia-Savicia po dośrodkowaniu Jevticia z rogu.

• Prostopadłe podanie Jevticia w kierunku Robaka odczytał Wawrzyniak i zahamował ich zamiary.

• Rzut rożny gości nie zagroził zbytnio bramce Milinkovicia-Savicia.

• Szybka kontra Formelli zakończona podaniem do Jevticia. Ten popędził skrzydłem i wywalczył korner.

• PróOgromny chaos pod bramką Lecha nie przełożył sie na ani jeden strzał. Skutecznie grają dzisiaj obrońcy Kolejorza.

• Próbowała Lechia i naprawdę sporo działo się na połowie Kolejorza. Trochę podań, nieco przepychanek, ale Burić nie musiał interweniować

• Lukas Haraslin zastąpił Rafała Wolskiego. To ostatnia zmiana w tym meczu.

• Jevtić Formella usiłowali skonstruowac coś na skrzydle ale w końcu podali do Majewskiego. Ten szybko stracił piłkę.

• Roszada również w Lechii. Michał Chrapek za Milosa Krasicia

• Ostatania zmiana w szeregach gości. Do boju ruszył Dariusz Formella a zastąpił Macieja Makuszewskiego.

• Peszko uciekł obrońcom, lecz uderzył bardzo niecelnie.

• Rzut rożny wykonywany przez Jevticia nie przyniósł strzału na bramkę Lechii.

• Jevtić środkiem boiska. Odebrał piłkę i skierował na skrzydło. Jego koledzy wywalczyli korner.

• Druga zmiana w szeregach Lecha. Darko Jevtić za Szymona Pawłowskiego.

• Samotna akcja Pawłowskiego. Wyminął kilku defensorów, wpadł w pole karne, oszukał Wolskiego i uderzył na bramkę. Golkiper Lechii na posterunku

• Lech mógł już prowadzić. świetne zachowanie Robaka w polu karnym Lechii po podaniu Makuszewskiego. Futbolówka zamiast spocząć w siatce, uderzyła jednak w poprzeczkę

• Fajny rajd Flavio. Chciał zakończyć go dośrodkowaniem do Wolskiego, ale piłka nie do końca poleciała tam gdzie sobie tego zamarzył. Spokojnie Burić.

• Majewski z dystansu. Strzał bardziej do statystyk, niż taki który można było zamienić na gola.

• Pawłowski wypracował fajną sytuację swemu zespołowi. Podał na lewe skrzydło do Makuszewskiego. Ten jednak przesadził z siłą i jego próba dośrodkowania zakończyła się stratą.

• Po kontuzji na murawę powraca Sławomir Peszko. Zmienił Grzegorza Kuświka.

• Fajnie bokiem przedarł się Makuszewski. Pod polem karnym skierował piłkę do Majewskiego, ale ten szybko ją stracił.

• Radosław Majewski zastąpi na ostatnie pół godziny Macieja Gajosa.

• Po rajdzie Kędziory prawą stroną z dystansu Robak. Daleko od światła bramki.

• Makuszewski bez kłopotu oszukał Wawrzyniaka i wrzucił piłke w pole karne. tam jednak odebrał ją Nunes.

• Po wrzutce Makuszewskiego, głową szczęscia szukał Robak. Na drodze stanęła mu jednak wybitna interwencja Milinkovicia-Savicia.

• Ostatnie minuty to wymiana podań w środku boiska. Bez sytuacji dla którejkolwiek ze stron.

• Słabo wykonany rzut wolny. Prosto w mur.

• Szybki kontratak Lecha zakończony faulem na Gajosie. Będzie rzut wolny.

• Kuświk miał fajną okazję na oddanie strzału. Po wrzutce Krasicia uprzedził go jednak Burić.

• Po błedzie Kadara, z okolicy linii pola karnego próbował Marco Paixao. Jego uderzenie minęło sie jednak z bramką.

• Lechia lepiej weszła w tę połową. Właśnie sunęła z kolejnym atakiem. Znowu rzut rożny. Nie zakończony został on jednak strzałem.

• Lechiści popędzili z akcją, wdarli się w pole karne, lecz tam na zbyt wiele nie pozwolił im Tetteh.

• Wolski z rzutu wolnego. Nad bramką.

• Lechia - LechLechia - Lech

• Tomasz Kędziora z żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Lechia rozpoczeła drugie 45 minut. Oba zespoly bez zmian.

• Koniec pierwszej połowy.

• Po krótkim rozegraniu z Wolskim, Flavio z daleka. Niecelnie. Bardzo niecelnie.

• Kolejne błędy obrony Lecha sprawiły, że pod bramka Buricia zrobiło się naprawde gorąco. Futbolówka długo tam krążyła, ale lechistom nie udało sie wpakowac jej do siatki.

• Lechici w natarciu. Fajnie w tym spotkaniu wygląda Robak, Nieźle radzi sobie w rozegraniu i ma duży udział w konstruowaniu kolejnych akcji. Przebił się środkiem boiska, wymienił podania z Kędziorą oraz Gajosem, ale nie zaskoczył defensorów z Gdańska.

• Po rzucie rożnym nie padł strzał na bramkę Milinkovicia-Savicia.

• Kolejny atak poznaniaków. Stracony gol nie podłamał ich ambicji i od razu ruszyli do przodu Po akcji lewą stroną duetu Pawłowski-Robak wywalczono korner.

• Goście prowadzili bardzo krótko. Szybka akcja Lechii i rzut rożny. Z rogu dośrodkowywał Milos Krasić. Posłał piłkę do Marco Paixao. Ten uderzył prosto w Jasmina Buricia. Futbolówka odbiła się od golkipera Lecha i ponownie wpadla pod nogi Portugalczyka. Drugiej okazji już nie zmarnował.

• GOL! Wyrównanie Lechii. Marco Paixao z najbliższej odległości.

• Akcja skrzydlem Makuszewskiego zakończona dośrodkowaniem w pole karne. Tam na piłkę czekał już Marcin Robak. Świetnie ją przyjął i mocnym strzałem zaskoczył Milinkovicia-Savicia.

• GOL! Marcin Robak daje prowadzenie gościom!

• No na razie trzeba przyznać, że na boisku w Gdańsku nie dzieje się zbyt wiele - proste błędy uniemożliwiają obu zespołom skonstruowanie czegokolwiek poważniejszego.

• Lech na chwilę zamknął lechistów w ich polu karnym. Ogromne zamieszanie, trochę przepychanek ale bez strzału.

• Pawłowski środkiem obiska po czym podał na skrzydło do Robaka. Ten szybko stracił piłkę

• Tempo spotkania w ostatnich minutach nie porywa. Nie dzieje się wiele, a futbolówka krąży głównie w środku pola.

• Marco Paixao próbował centrować z lewej strony, ale jego zamiary odczytał Burić

• Robak złapany na pozycji spalonej po podaniu Pawłowskiego.

• Slavchev próbował z bardzo bardzo daleka. Delikatnie - bez problemu Burić.

• Delikatny strzał Makuszewskiego z prawej strony nie miał prawa zaskoczyć Milinkovicia-Savicia.

• Kompletnie nieudany rzut wolny w wykonaniu Wolskiego. Piłka poleciała w pole karne, lecz nie zasiała tam spustoszenia. Wręcz przeciwnie - przejęli ją poznaniacy.

• Tamas Kadar z żółta kartką za faul na Flavio.

• Lechia wychodziła z nieśmiałym atakiem, lecz na pozycji spalonej dał sie złapać Kuświk.

• Rzut rożny wykonywał Gajos. Futbolówka poleciała w pole karne, a najlepiej wyszkoczył do niej Robak. Jesto strzał okazał się jednak niecelnym.

• Od jakiegoś czasu futbolówka krązy w środku pola między nogami zawodników obu zespołów. W końcu nieco do przodu wyszli lechici. Robak wywalczył korner.

• Mocny strzał Flavio z dystansu. Daleko od bramki.

• Odważne wyjście Milinkovicia-Savicia powstrzymał Robaka przed dojsciem do piłki, która zmierzała w jego stronę po kopnięciu Pawłowskiego.

• Robak otrzymał długie podanie i wypuścił prawą stroną Makuszewskiego. Ten jednak nie poradził sobie z defensorami gospodarzy.

• Sporo chaosu pod bramką Lechii. Futbolówka długo krążyła tam pod nogami piłkarzy. Uparcie, mimo prób Robaka oraz Gajosa nie zdążała jednak w kierunku siatki.

• Makuszewski po podaniu Tetteha próbował prawą stroną. Zagrał w pole karne, ale jego poczynania przewidzieli gospodarze.

• Szybki atak skrzydłem Krasicia, przebił się pod samą linię końcowa, lecz tam zahamował go już Kadar.

• I rzuszyli! Od środka Robak.

• Za nami już przywitanie kapitanów - Milosa Krasicia oraz Łukasza Trałki i losowanie stron. Zaraz zaczynamy!

• Arbiter główny, Tomasz Kwiatkowski wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

• Rezerwowi Lech: 30. Matus Putnocky - 2. Robert Gumny, 10. Darko Jevtić, 20. Dariusz Formella, 24. Dawid Kownacki, 26. Maciej Wilusz, 86. Radosław Majewski.

• Rezerwowi Lechia: 77. Damian Podleśny - 5. Steven Vitoria, 17. Lukas Haraslin, 20. Michał Chrapek, 21. Sławomir Peszko, 38. Milen Gamakow, 41. Paweł Stolarski.

• W Gdańsku Lech będzie musiał pokazać pazur. Lechia to zgrany i ciekawy zespół. Punktuje równo. Nic dziwnego, że po meczu z Jagiellonią Białystok zagościła na fotelu lidera. Potem go straciła, bo sensacyjnie przegrała z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. To spotkanie przerwało długą serię wygranych meczów u siebie. Sięgała ona do listopada zeszłego roku i tym samym… ostatniego domowego meczu z Lechem Poznań (0:1).

• Lech powoli wychodzi z dołka. Nowy trener Nenad Bjelica tchnął ducha w drużynę. Mecz z Pogonią został wygrany pewnie (pomimo rzutu karnego, którego zmarnował Łukasz Zwoliński). Kluczowa decyzja? Zdaje się, że rezygnacja z jednego defensywnego pomocnika, Łukasza Trałki, na rzecz dodatkowego atakującego. Znowu było dzięki temu tempo, polot, ale i walka. O nią zabiegali szczególnie kibice. Na ogrodzeniu wywiesili transparent w języku chorwackim – do Bjelicy: „Nie chcemy gwiazdeczek, tylko wojowników”.

• Witamy! Pierwsze niedzielne spotkanie 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy zapowiada się niezwykle emocjonująco. Lechia liczy na doszlusowanie do liderującej Jagiellonii Białystok, Lech zaś z nowym liderem chce nadrabiać straty do czołówki. Bezpośrednie starcie obejrzy około 28 tys. widzów. Zapraszamy na relację na żywo!