3

Piast Gliwice

2

• Spotkanie relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję za poświęcony czas.

• Lechia pozostaje liderem tabeli, a w przyszłym tygodniu gdańszczan czekają derby z Arką w Gdyni. Piast zaś zmierzy się u siebie z Bruk-Betem i będzie to okazja dla wicemistrza kraju, by awansować wyżej niż zajmowane przez nich obecnie 13 miejsce.

• Statystyki:
    - posiadanie piłki: 59-41
    - strzały: 20-9
    - strzały celne: 4:4
    - faule: 8:26
    - żółte kartki: 3:5

• Wysokie tempo, świetne akcje, piękne bramki. Piłkarze Lechii i Piasta zafundowali widzom bardzo przyjemne dla oka dziewięćdziesiąt minut, a bohaterem gospodarzy został Flavio Paixao, który po wejściu na boisku dwukrotnie trafił do siatki, odwracając losy spotkania na korzyść swojej drużyny. Oprócz Paixao, fantastyczne zawody rozegrał Sławomir Peszko, a w zespole gości doskonale zaprezentował się Sasa Zivec, strzelec drugiej, przepięknej bramki.

• Koniec! Po znakomitym, widowiskowym spotkaniu, Lechia Gdańsk pokonała 3:2 Piasta Gliwice.

• Lechia przy piłce, wynik meczu nie powinien już ulec zmianie.

• Sędzia Paweł Gil dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Urosa Koruna, który groźnie zaatakował podniesioną nogą Haraslina, trafiając przy okazji piłkarza Lechii w głowę. Bezdyskusyjna kartka, Korun wyrzucony z boiska.

• Mokwa za Masłowskiego.

• GOOOL! 3:2! FLAVIO! Akcję Lechii rozpoczął dobrym odbiorem Janicki, piłka ostatecznie trafiła do Flavio Paixao, który popisał się cudownym uderzeniem zza pola karnego. Szmatuła był blisko, ale nie sięgnął spadającej pod poprzeczkę futbolówki.

• Zwijał się z bólu Masłowski, ale już wstał i za chwilę powinien wrócić do gry.

• Hebert wybija piłkę wrzuconą z rogu, szybka kontra Piasta i dobra interwencja Nunesa.

• Próbują gospodarze, ładnie Flavio znalazł Haraslina, którego dośrodkowanie zablokowano. Korner.

• Kolejna akcja nieprawdopodobnie aktywnego Peszki, skrzydłowy minął jednego z defensorów Piasta, ale stracił kontrolę nad piłką i sfaulował Heberta.

• Pewny, silny strzał Flavio Paixao i Szmatuła bez szans. 2:2! Czeka nas bardzo interesująca końcówka meczu.

• KARNY DLA LECHII! Indywidualna akcja znakomitego dziś Peszki, na którego zwód dał się nabrać Girdvainis i powalił filigranowego skrzydłowego na ziemię. Jedenastka!

• Okazję po dośrodkowaniu Peszki miał Haraslin, ale uderzył nad bramką.

• Po raz pierwszy w tym sezonie szansę dostaje Sebastian Mila. Schodzi Sławczew.

• Kwadrans do końca. Możemy spodziewać się huraganowych ataków gospodarzy i ewentualnych kontrataków ze strony gliwiczan.

• Piłka w bramce Milinkovicia-Savicia, odgwizdany jednak ofsajd. Prawdziwe "wejście smoka" mógł zaliczyć Gerard Badia.

• Roszada także wśród drużyny gości - Badia zastępuje autora drugiej, pięknej bramki dla Piasta - Sase Zivca.

• Reaguje trener Nowak. Haraslin za Paixao.

• Korun ukarany za faul na Stolarskim.

• Świetny rajd doskonale dysponowanego Sławomira Peszko, uderzenie z linii pola karnego i dobra interwencja Szmatuły.

• Indywidualna akcja Flavio Paixao, płaskie podanie w pole karne i dobra interwencja Heberta.

• Niewiele ponad dwadzieścia minut mają gospodarze na odwrócenie losów spotkania. Czy dadzą radę?

• Groźnie centrował Flavio Paixao, na piłkę czyhał już Peszko, ale czujnie zachował się Sedlar.

• Próbował Peszko, ale wyjechał z piłką za linię końcową. Spieszy się gospodarzom.

• CO ZA GOL! SASA ZIVEC! Piłkę fatalnie stracił Simeon Sławczew, przejął ją Zivec i popisał się fenomenalnym uderzeniem z dwudziestego metra w samo "okienko". Milinković-Savić bez szans. Kapitalny strzał Słoweńca!

• Znów ładnie piłkę przyjął Moskwik, po chwili na strzał zdecydował się Mraz, ale uderzył zdecydowanie za lekko i Milinković-Savić nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.

• Świetny odbiór Sławczewa, piłka trafiła do Peszko, który niekonwencjonalnie starał się zagrać piłkę do jednego z braci Paixao, zamiary reprezentanta Polski przewidział jednak Sedlar.

• Kolejna żółta kartka, Gil ukarał Krasicia za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Dobra centra Wawrzyniaka, do piłki doszedł Flavio i popisał się mocnym strzałem, fantastycznie jednak zachował się Szmatuła, odbijając piłkę.

• Krasić zdecydował się na strzał, ale trafił w mur. Odbitą piłkę złapał Szmatuła.

• Znów faul, tym razem Korun podciął Krasicia. Rzut wolny z około trzydziestu metrów.

• Blokowany Peszko, szybka kontra Piasta, ale znakomicie interweniował Stolarski, zatrzymując groźną akcję gości.

• Trzecie "żółtko" dla gości, trzecie za faul na Peszko. Ukarany Szeliga.

• Indywidualna akcja Flavio Paixao, mocne uderzenie z lewej nogi, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

• Znakomite przyjęcie Moskwika, zagubił się Janicki, piłka trafiła do Zivca, który zdecydował się na techniczne uderzenie zza pola karnego. Niecelne.

• Flavio próbował uruchomić podaniem Kuświka, ale przesadził z siłą i były napastnik Ruchu Chorzów nie zdążył sięgnąć futbolówki.

• Podobnie jak w pierwszej części spotkania, Lechia od samego początku w natarciu.

• Centra Wawrzyniaka, piłkę wybił Hebert, dopadł do niej Kuświk, ale uderzył zdecydowanie za wysoko.

• Niezła akcja Lechii zmarnowana przez bezsensowny, nieprzygotowany strzał Marco Paixao z dystansu.

• Kilkanaście sekund po rozpoczęciu drugiej połowy okazję miała Lechia, Kuświk teatralnie padł w polu karnym, na co nie dał się nabrać Paweł Gil, a strzał Flavio został zablokowany. Konkretny początek w wykonaniu gospodarzy!

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Zmiana w drużynie Lechii. Zawodzącego Rafała Wolskiego zmienia Flavio Paixao.

• Jak pokazują powtórki, wszystko wskazuje na to, że przy golu Piasta piłka faktycznie całym obwodem przekroczyła linię bramkową, a sędzia Gil podjął słuszną decyzję.

• Garść statystyk:
    - strzały 9:6
    - strzały celne 1:3
    - faule 5:14

• Spotkanie stoi na bardzo dobrym poziomie, tempo jest szybkie, to Lechia miała więcej dogodnych strzeleckich okazji, ale po zdobytej bramce Piast zaczął grać zdecydowanie lepiej i odważniej. Druga połowa zapowiada się bardzo emocjonująco!

• Okazję miał jeszcze Piast, ale zabrakło dokładności. Paweł Gil zakończył pierwszą połowę spotkania. Do przerwy: 1:1.

• Żółtą kartką ukarany grający słabe zawody Rafał Wolski.

• Akcja za akcją, wysokie tempo meczu, dobra akcja Mraza, który nieźle dośrodkował w pole karne, do piłki doszedł Zivec, ale uderzył niecelnie.

• Ależ blisko drugiej bramki dla gospodarzy! Znakomicie piętą zagrał Krasić, strzał oddał Paixao i zabrakło dosłownie kilku centymetrów, by futbolówka znalazła się w siatce!

• Kuświk! Mocny strzał z powietrza i piłka minimalnie mija lewy słupek bramki strzeżonej przez Szmatułę.

• Dobra indywidualna akcja Masłowskiego, strzał w kierunku bramki, ale dobra interwencja lewą nogą w wykonaniu Milinkovicia-Savicia.

• Znów szansę na centrę otrzymał Wolski, całkiem nieźle dorzucił w pole karne, ale Nunes uderzył niecelnie.

• Kolejny raz faulowany Peszko, tym razem na ziemie powalił go Girdvainis, który został za to zagranie ukarany żółtą kartką. Dużo dziś przewinień po stronie gości.

• Najpierw Wolski kiepsko wykonał rzut rożny, po chwili Bukata sfaulował Stolarskiego, ale Wolski znów nie popisał się, dośrodkowując piłkę zdecydowanie za mocno.

• Ładny strzał Wolskiego sprzed pola karnego, rykoszet i rzut rożny dla Lechii.

• Przy golu Koruna asystował nie Girdvainis, a Moskwik.

• Po zdobytej bramce Piast coraz śmielej stara się atakować, spotkanie wyrównało się.

• Świetne zachowanie aktywnego Zivca, poradził sobie z dwoma rywalami i prostopadłym podaniem uruchomił Moskwika, który jednak został złapany na spalonym.

• Szansę miał Janicki, ale nieczysto trafił w piłkę i Piast oddalił zagrożenie.

• Strzelał groźnie Kuświk, ale został zablokowany i korner dla gospodarzy.

• Powtórki nie pokazały dokładnie, czy piłka całym obwodem przeszła linię bramkową. Kontrowersyjna sytuacja.

• Milinković-Savić ukarany żółtą kartką za protesty po golu gości.

• GOOOL! 1:1! Świetne dośrodkowanie Mraza, piłkę przedłużył Girdvainis, a z kilku metrów strzał oddał Uros Korun. Milinković-Savić złapał piłkę, ale sędzia zadecydował, że zrobił to już za linią bramkową i uznał bramkę. Remis!

• Kolejna akcja Zivca, Nunes musiał ratować się faulem i będzie rzut wolny z okolic linii bocznej na wysokości pola karnego.

• Bardzo dobra akcja Sasy Zivca, Słoweniec oszukał na skrzydle Nunesa i dośrodkował płasko w pole karne, ale czujność zachował golkiper gospodarzy.

• Szybka odpowiedź Lechii, składna akcja, ale niepilnowanemu Wolskiemu zabrakło kilku centymetrów, by sięgnąć futbolówki.

• Pierwsze celne uderzenie gości, po rzucie rożnym głową strzelał Szeliga, ale za słabo i bez problemów Milinković-Savić.

• Kolejny rzut wolny dla Lechii, nieźle dośrodkował Krasic, do piłki wyskoczył Paixao, niestety dla biało-zielonych uderzył lekko i niecelnie.

• Kolejny już faul gości, tym razem Sedlar popchnął przy linii bocznej Kuświka, Rafał Wolski jednak ponownie nienajlepiej wykonał rzut wolny.

• Kiepskie wykonanie stałego fragmentu gry przez Wolskiego, kontra Piasta, ale blokowany dwukrotnie Moskwik.

• Moskwik za kontuzjowanego Gotala.

• Hebert trzeci już raz fauluje Sławomira Peszko, Paweł Gil ukarał Brazylijczyka żółtą kartką. Rzut wolny dla gospodarzy z 25 metrów.

• Sandro Gotal opatrywany poza linią boczną, nie wiadomo czy Austriak wróci do gry, pech nie opuszcza szkoleniowca wicemistrza Polski.

• Po raz drugi Paixao złapany na spalonym, tym razem bardzo kontrowersyjna decyzja liniowego, wydaje się, że Portugalczyk był równo w linii z defensorami Piasta.

• Na skrzydle próbował Zivec, został jednak zablokowany przez Stolarskiego i piłkę złapał Milinković-Savić.

• Szybko runął plan trenera Latala na to spotkanie, jeżeli Piast chce tu myśleć o zdobyczy punktowej, musi ruszyć do przodu.

• Dobra wrzutka Mraza z rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym gdańszczan i ostatecznie korner dla gości.

• GOOOOL! 1:0 dla Lechii! Szybka kontra gospodarzy, świetne podanie Krasicia do Peszko, który znakomitym dryblingiem uporał się z Hebertem i mierzonym strzałem w długi róg pokonał Jakuba Szmatułę.

• Paixao wyszedł sam na sam ze Szmatułą, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewke - słuszna decyzja arbitra, spalony.

• Gospodarze kontrolują przebieg meczu, powoli rozgrywają piłkę, Piast na razie głównie biega.

• Hebert znów fauluje Peszko, rzut wolny z około trzydziestu metrów, ale źle to wykonali piłkarze Lechii.

• Pierwsza akcja Lechii, świetne prostopadłe podanie Rafała Wolskiego i minimalnie spoźniony Paixao nie sięga piłki. Mogło być groźnie.

• Czterdziesta sekunda, ostre wejście Heberta i poturbowany Peszko potrzebował kilku chwil, by dojść do siebie.

• Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Gila, rozpoczynają goście.

• W ostatniej kolejce Lechia wygrała 2:1 w Lubinie, co pozwoliło jej odskoczyć od Zagłębia w tabeli na kilka punktów. Piast z kolei w takim samym stosunku bramek pokonał Ruch Chorzów. W następnej serii gier gdańszczan czekają derby w Gdyni, zaś "Piastunki" zmierzą się u siebie z Bruk-Betem.

• Radoslav Latal w udzielonym właśnie Canal+ wywiadzie potwierdził, że jeszcze wczoraj w rozpisanym wyjściowym składzie znajdowali się Badia i Murawski, co może wskazywać nam na problemy zdrowotne nie tylko kapitana Piasta, ale także hiszpańskiego pomocnika. W przeciwieństwie jednak do Murawskiego, Badia znalazł się w kadrze meczowej. W porównaniu do poprzedniego spotkania z Ruchem Chorzów, Latal dokonał aż sześciu zmian w wyjściowej jedenastce.

• Rezerwowi Lechii: Damian Podleśny, Grzegorz Wojtkowiak, Steven Vitoria, Michał Chrapek, Lukas Haraslin, Sebastian Mila, Flavio Paixao

Rezerwowi Piasta: Dobrivoj Rusov, Tomasz Mokwa, Paweł Moskwik, Igor Sapała, Gerard Badia, Josip Barisić

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Jedenastka gospodarzy nie jest żadnym zaskoczeniem, z kolei w zespole prowadzonym przez Radoslava Latala mamy zmiany spowodowane problemami zdrowotnymi podstawowych dotąd zawodników - Radosław Murawski jest chory, a Marcin Pietrowski i Maciej Jankowski kontuzjowani. Warto zwrócić uwagę na obecność w składzie napastnika Sandro Gotala, dla którego to premierowy występ od pierwszej minuty.

• Mateusz Hawrot serdecznie zaprasza na relację z meczu Lechia Gdańsk - Piast Gliwice. Początek spotkania już o godzinie 15.30.