Lechia Gdańsk 2 - 3 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Lechia Gdańsk

2

Podbeskidzie Bielsko-Biała

3

• Koniec spotkania! Aż pięć goli padło dzisiaj na PGE Arenie, ale to nie Lechia, a Podbeskidzie cieszy się z trzech punktów. "Górale" są już niemal pewni utrzymania w lidze. Biało-zielonych czeka z kolei nerwowa końcówka sezonu. Nad strefą spadkową mają zaledwie trzy punkty przewagi. Za uwagę dziękuje Jacek Czaplewski.

• I kartka dla Bąka. Mateusza Bąka:)

• Żółta kartka dla Dancika za przedłużanie gry. Siejewicz się chyba pomylił, bo nie dał czerwonej kartki! Dancik miał już jedną na swoim koncie.

• Jeszcze trzy minuty potrwa to spotkanie.

• Fatalnie zachował się Deleu! Dużo miejsca w polu karnym Podbeskidzie, ale zamiast mocno kopnąć, to chciał jeszcze dogrywać. Efekt? Bąk z łatwością wyłapuje piłkę. Ostatnia zmiana w Lechii. Za Janickiego wchodzi Duda.

• Świetna okazja dla Koseckiego! Po wrzutce jednego z partnerów, miał przed sobą tylko Bąka. Strzelił lekko, przy prawym słupku...

• "Kuchar! Co? Wypier...!" - krzyczą kibice Lechii.

• Kartka dla Traore za próbę wymuszenia rzutu wolnego, tuz przed polem karnym.

• Ładne zagranie do Koseckiego, ten był już w polu karnym Podbeskidzia, ale nie wiadomo, czy chciał dośrodkować, czy strzelić. Fakt jest jednak taki, że piłka opuściła linię końcową.

• A w młynie stery przejmuje młody kibic, który intonuje przyśpiewkę "Forza BKS!".

• Groźnie, ale pod bramką gospodarzy. Curić do Rogalskiego, który strzela obok lewego słupka, ale będzie jeszcze rzut rożny.

• Kosecki ma chrapkę na kolejnego gola! Uderzył z ostrego kąta, ale Bąk zbił piłkę na korner. A po chwili spontaniczne podanie do Traore od Wilka. Czarnoskóry zawodnik Lechii nie zdołał dostawić nogi.

• Dancik opuszcza boisko na noszach. Wróci na plac gry? Trudno powiedzieć. Podbeskidzie wykorzystało już trzy zmiany.

• Dancik zwija się z bólu. Będzie potrzebna pomoc medyczna. Chwila przerwy w grze. Czy Lechię stać na trzecią, wyrównującą bramkę?

• Kolejne upomnienie, tym razem dla Wilka. Siejewicz sięgnął już po raz ósmy po żółtą kartkę.

• Ostatnia roszada w zespole gości. Curić zmienia autora dwóch goli, Demjana.

• Kartka dla Nathera.

• Szybko przemieściliśmy się pod drugie pole karne. Podanie z prawej strony, do piłki w szesnastce dopada Demjan i po chwili precyzyjnym strzałem kieruje ją do siatki!

• GOOOOOL! DEMJAN PO RAZ DRUGI WYPROWADZA PODBESKIDZIE NA PROWADZENIE!

• Jęk zawodu na trybunach! Mocny strzał Lukjanovsa tuż obok prawego słupka. To mógł być gol!

• Nowak z rożnego na głowę Lukjanovsa. Łotysz nad bramką.

• I było blisko trzeciego gola! Surma główkuje nad poprzeczką po stałym fragmencie gry. Tymczasem Machaj w miejsce Wiśniewskiego. Kibice skandują nazwisko Dudy.

• "My chcemy gola, Lechijko my chcemy gola" - skanduje młyn.

• Ależ dziwne zachowanie Rogalskiego! Patejuk minął w polu karnym dwóch rywali, odegrał właśnie w kierunku Rogalskiego, lecz ten myślał, że znajduje się na pozycji spalonej i w ogóle nie ruszył do piłki.

• Kwadrans drugiej połowy za nami. Bardzo statycznie grają obie drużyny, nie kwapią się do ofensywnej gry.

• Wilk odpuścił walkę o górną piłkę, do niej wyskoczył Malinowski, jednak uderzył lekko i bardzo niecelnie.

• Cohen zmienia Rogalski, były piłkarz Lechii.

• Dopiero teraz, grupa przyjezdnych wstała i coś krzyknęła. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć co, bo nie mogą przebić się przez doping Lechii.

• Kolejna kartka, tym razem dla Surmy. Na razie nie dzieje się nic ciekawego na boisku, poza walką z obu stron o każdy centymetr boiska.

• W sektorze gości około trzydzieści osób. Wszyscy siedzą i nie dopingują.

• Upomnienie również dla Sourka. Tymczasem lewą nogą prosto w mur uderzył z wolnego Wilk.

• Brzydki faul na Wiśniewskim, ale Siejewicz nie sięgnął po kartkę dla jednego z zawodników Podbeskidzia. Dziwne też, ze przerwał akcję bowiem do piłki doszedł Lukjanovs i miał niezłą sytuację strzelecką.

• Obaj trenerzy na stojąco obserwują poczynania swoich podopiecznych.

• Wiśniewski jest najbardziej wysuniętym zawodnikiem Lechii. W pierwszej połowie grał na lewym skrzydle.

• Zaczynamy drugą część. Od środka rozpoczęła Lechia. "Grać na całego i walczyć do upadłego!' - krzyczy młyn biało-zielonych.

• Zmiana także w Podbeskidziu. Malinowski w miejsce Zajki.

• Za chwilę początek drugiej odsłony. Grzelczaka po przerwie zmieni Lukjanovs.

• Koniec pierwszej połowy. Wielkie emocje na PGE Arenie! Lechia remisuje z Podbeskidziem 2:2, ale mamy wrażenie, że po przerwie padną kolejne bramki. Oglądamy żywe widowisko, z sytuacjami pod obiema szesnastkami. Zapraszamy za kwadrans!

• Żółtą kartkę za faul na rywalu otrzymał Deleu.

• GOOOOL! Patejuk się nie mylił. 2:2!

• Ależ ekspresowe wyrównanie! Bąk dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym, a Patejuk pewnym uderzeniem z lewej nogi, pokonuje Pawłowskiego.

• KARNY DLA PODBESKIDZIA. KARTKA DLA BĄKA!

• Znakomicie kontratak wyprowadził Nowak! Długie podanie na dobieg do Koseckiego, który mija przeciwnika. Najpierw jego strzał zablokowany, ale później dobitka i futbolówka w siatce Podbeskidzia!

• GOOOOOOOL! KOSECKI PO RAZ DRUGI!

• Lechiści cały czas wychodzą na przeciwnika wysokim pressingiem.

• Z dystansu próbował zaskoczyć Bąka Wiśniewski. Nieskutecznie.

• Wraz z niezłą grą Lechii, ożywił się także doping. "To my, Kibice z Gdańska!"

• Kolejna akcja Lechii! Tym razem Bąk wyciągnął się jak struna, aby złapać piłkę, którą dośrodkowywał Wiśniewski.

• Słupek ratuje Podbeskidzie przed utratą drugiej bramki! Zaczęło się od ofensywnego podłączenia Wilka, który dośrodkował w szesnastkę, tam źle interweniował jeden z obrońców "Górali", do piłki dopadł Traore, lecz uderzył w prawy słupek!

• Lechia po strzelonym golu gra znacznie lepiej, z większym zaangażowaniem, którego w poprzednich spotkaniach chyba brakowało. Z dystansu Ziajka, na posterunku Pawłowski.

• Ruch Radzionków - Zawisza

• I w odpowiedzi akcja gdańszczan. Na lewą stronę zszedł Grzelczak, dośrodkował na głowę Koseckiego. Młody pomocnik trafił wprost w ręce Bąka. Chwilę później niezła wrzutka w kierunku do Nowaka. Zabrało centymetrów, aby do niej dopadł.

• Sporo zamieszania robi na lewej stronie Patejuk. Kolejny jego strzał pewnie wybronił Pawłowski.

• Niecałe dziesięć minut Lechia potrzebowała, aby wyrównać stan meczu. Koseckiemu pozostawiono zbyt wiele swobody, ten zdecydował się na strzał z okolicy dwudziestego metra. Uderzył niemal nie do obrony, tuż przy prawym słupku!

• GOOOOL! Mamy wyrównanie, kapitalny gol Koseckiego!

• Gwizdy na trybunach. Fani domagają się odgwizdania faulu na Koseckim. Gwizdek sędziego jednak milczy.

• "W Wolnym Mieście Gdańsku (...)" - intonuje młyn Lechii.

• Szybka akcja gospodarzy. Traore mija dwóch przeciwników, tuż przed polem karnym zagrywa do boku, do Deleu, a po jego wrzutce jeden z zawodników Podbeskidzia bezpiecznie wybija piłkę na róg.

• Indywidualnie Patejuk! Z łatwością ograł Bąka, ale strzelił wprost w Pawłowskiego.

• Po błędzie Deleu, piłkę głową do siatki skierował Demjan! Asystę przy tym trafieniu zaliczył Patejuk. Kibice biało-zielonych się denerwują, krzycząc: "Lechia grać, k.. mać!".

• GOOOOOOL! Podbeskidzie prowadzi po golu Demjana!

• Dośrodkowywał Patejuk do Cohena. Futbolówka zatrzepotała w siatce Lechii, ale arbiter dopatrzył się faulu na Wilku.

• Okazja dla gospodarzy. Po dograniu z rzutu rożnego, Traore wystawił piłkę Grzelczakowi, a ten uderzył na bramkę. Za lekko by zaskoczyć dobrze ustawionego Bąka.

• "Nigdy nie spadnie, Lechijka nigdy nie spadnie" - skandują kibice biało-zielonych.

• Kartka dla Łatki za to, że stał zbyt blisko przy rzucie wolnym, który wykonywał Nowak.

• Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu, od środka rozpoczęło Podbeskidzie. Murawa nieźle przygotowana, pogoda świetna, liczymy zatem na dobre widowisko!

• Mateusz Bąk oraz Maciej Rogalski otrzymali symboliczne koszulki za grę dla Lechii.

• Piłkarze wychodzą na boisku. Lechia na zielono-biało, Podbeskidzie w jednolitych czerwonych strojach.

• Spiker wyczytuje składy, brawa od kibiców Lechii otrzymał Mateusz Bąk.

• Piłkarze zeszli już do szatni. Za kilka minut początek meczu. A sędziować będzie dzisiaj Hubert Siejewicz (Białystok). Na liniach wspomagać go będą Konrad Sapela oraz Radosław Siejka (obaj Łódź).

• Na zdjęciu widoczne wycieczki szkolne. Przed stadionem naliczyliśmy z sześć autokarów.

• Młyn już praktycznie w całości oflagowany. Są również płótna Wisły Kraków i Śląska Wrocław. W sektorze gości na razie niewielu fanów "Górali" - piętnastu, może dwudziestu.

• Czuć już wiosnę. Kibice Lechii mają nadzieję, że wraz z jej początkiem, nastąpi przebudzenie zespołu. Kiedy jak nie teraz?

• W Lechii dwie zmiany w porównaniu do spotkania z Koroną. W wyjściowej jedenastce jest Piotr Wiśniewski, który zastąpi na prawym skrzydle Ivansa Lukjanovsa. W składzie znalazło się także miejsce dla Pawła Nowaka, a zabrakło dla Levona Hairapetiana.

• Trener Kasperczyk postanowił, że między słupkami stanie właśnie Bąk, który ostatnio bronił... pod koniec września ubiegłego roku. Rogalski mecz rozpocznie z ławki.

• Do Gdańska wracają dwaj piłkarze, którzy grali w Lechii - Mateusz Bąk oraz Maciej Rogalski. Obaj pamiętają występy na Traugutta, obaj awansowali z Lechią do Ekstraklasy, po latach tułaczki w niższych ligach. Dzisiaj jednak staną po drugiej stronie, gdyż reprezentują barwy Podbeskidzia.

• Natomiast przyjezdni mogą być już spokojni ligowego bytu. Beniaminek w 22 kolejkach zainkasował trzydzieści punktów i obecnie zajmuje ósmą lokatę.

• Dla Lechii jest to mecz z gatunku tych "o sześciu punków". Po remisie z Koroną Kielce, sytuacja nadal wydaje się być nie do pozazdroszczenia bowiem patrząc na aktualną tabelę, gdańszczanie mają zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

• I właśnie na boisko wychodzą zawodnicy Podbeskidzia i Lechii, z kolei tuż za boczną linią, przedmeczowego wywiadu udziela opiekun "Górali", Robert Kasperczyk.

• Bramkarze biało-zielonych przed chwilą rozpoczęli rozgrzewkę pod okiem trenera, Dariusza Gładysia, który po raz drugi pełni jeszcze jedną rolę - kierownika drużyny, zastępując zawieszonego, Jarosława Pajora.

• Witamy serdecznie ze słonecznego Gdańska. Już za kilkadziesiąt minut pierwszy gwizdek w drugim sobotnim spotkaniu 23 kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Lechia na własnym boisku podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała.