Lechia Gdańsk

2

Ruch Chorzów

1

• Koniec meczu! Lechia Gdańsk wygrywa 2:1 z Ruchem Chorzów i melduje się na pierwszym miejscu w tabeli. Wszystkim śledzącym naszą relacje dziękujemy i zapraszamy na inne nasze relacje live!

• Ćwielong na pełnym gazie wbiegł w pole karne, ale defensorzy Lechii wybili mu piłkę. Było groźnie.

• Ćwielong fauluje Nunesa blisko pola karnego Ruchu.

• Czy Niezgoda był faulowany? Do płaskiego dośrodkowania ruszył Niezgoda z Malocą, ale napastnik Ruchu upadł po starciu z chorwackim stoperem i Lechia oddaliła niebezpieczeństwo.

• Grodzicki blokuje strzał z dystansu. Piłka trafia pod nogi Haraslina, który minimalnie się pomylił i jego strzał z dystansu ominął bramkę.

• Z rzutu rożnego dla Lechii Gdańsk nic groźnego nie wynikło. Wynik bez zmian, a Ruch ma coraz mniej czasu na odrabianie strat.

• Ależ zakotłowało się pod bramką Ruchu Chorzów. Marco Paixao nie zdążył i piłka wylądowała w rękach Kamila Lecha. Było groźnie.

• Zbyt ostry faul Grodzickiego na środku boiska.

• Ostatnia zmiana w Ruchu Chorzów.

• Strzelca pierwszej bramki dla Lechii Gdańsk zastępuje Lukas Haraslin.

• Świetna akcja Lechii Gdańsk! Krasić rozprowadził do boku, ale po dograniu z bocznego sektora boiska Marco Paixao minimalnie się pomylił.

• Rafała Wolskiego zmienia Michał Chrapek. Wolski tego meczu na pewno nie zapisze na plus. Zobaczymy co pokaże Chrapek.

• Grodzicki w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Rafała Wolskiego. Gdyby nie zdążył Wolski miałby świetną okazję do zdobycia bramki.

• Ruch prowadzi grę, a Lechia jest nastawiona na kontrataki.

• Kolejna akcja Ruchu Chorzów, ale strzał Łukasza Surmy powędrował wysoko nad bramką.

• Kontuzjowanego Patryka Lipskiego zmienia Bartosz Nowak

• Jak Wolski tego nie trafił?! Świetne zgranie Krasicia do Wolskiego, ale były zawodnik Wisły Kraków przestrzela z bliskiej odległości. Dalej 2:1.

• Marco Paixao uderza niecelnie po dośrodkowaniu Sławczewa.

• Urbańczyk uderza z dystansu, ale jego strzał spokojnie broni Savić.

• Jakub Wawrzyniak doznał kontuzji i w jego miejsce wchodzi Janicki. Ta zmiana powoduje przejście Nunesa na lewą stronę obrony, a Janicki zajmuje jego miejsce w środku obrony.

• Słupek! Patryk Lipski z rzutu wolnego trafił w słupek. Było bardzo blisko wyrównania.

• Niezgoda wygrał walkę o pozycje z Nunesem i miał otwartą drogę do bramki, ale portugalski stoper sfaulował go przed polem karnym. Tylko żółta kartka.

• Urbańczyk uderzył z dystansu wysoko nad bramką.

• Na razie bez groźnych akcji z obydwóch stron.

• Visnakovs niczym się dzisiaj nie wyróżnił i zmiana nie może dziwić. Jarosław Niezgoda jest wypożyczony do Ruchu z Legii Warszawa.

• Visnakovsa zmienił Niezgoda.

• Rozpoczynamy II część gry!

• Koniec I połowy. Lechia Gdańsk prowadzi 2:1 z Ruchem Chorzów. Zapraszamy na krótką przerwę i widzimy się już za chwilę!

• Strzał Mazka z pola karnego został zablokowany, a sędzia Tomasz Musiał doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

• Strzał Peszki nad bramką. Na plus kolejne ofensywne wejście Wawrzyniaka, który dogrywał piłkę.

• Ależ niepewnie w bramce Kamil Lech. Wydawało się, że jest to prosta dla niego sytuacja, ale zamiast złapać piłkę podbił ją. Skutecznie, ale bardzo niepewnie.

• Z rzutu wolnego nic nie wyszło. W walce o piłkę faulował jeden z "Niebieskich" i mamy rzut wolny dla Lechii.

• Faulowany Ćwielong i mamy rzut wolny dla Ruchu.

• Długie podanie do Marco Paixao, ale ubiega go Kamil Lech.

• Pewnie wykonany rzut karny przez Rafała Grodzickiego i mamy kontaktową bramkę dla Ruchu! Ależ będą emocje!

• Rzut karny dla Ruchu! Faulowany w polu karnym przez Sławczewa Martin Konczkowski.

• Świetny odbiór piłki Grodzickiego, który powstrzymał pomocnika gospodarzy i wprowadził piłkę przed pole karne, ale nie zamknął dośrodkowania Visnakovsa.

• Dobre dogranie Wawrzyniaka do Krasicia przerwał sędzia, który odgwizdał spalonego. Jak okazało się na powtórkach niesłusznego.

• Flavio Paixao strzela z przewrotki obok bramki.

• Koncert w wykonaniu Lechii Gdańsk - mówi Tomasz Wieszczycki. Potwierdzamy.

• Ależ akcja Lechii Gdańsk. Flavio do Peszki, prawy pomocnik zgrywa głową do Marco Paixao, ale jego uderzenie na rzut rożny sparował Kamil Lech.

• Z dystansu próbował Mazek, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

• Indywidualna akcja Mazka, ale jego dośrodkowanie ląduje w rękach Savicia.

• Żółta kartka dla Martina Konczkowskiego.

• Bracia Paixao w obecnym sezonie mają po cztery ligowe trafienia i są siłą napędową Lechii.

• Paixao!! Lechia podwyższa prowadzenie! Dośrodkowanie Wawrzyniaka na bramkę zamienia Flavio Paixao! Portugalczyk przeskoczył Pawła Oleksego i lobem pokonał Kamila Lecha.

• Visnakovs mógł wyrównać, ale Savić w trudnej sytuacji wyszedł obronną ręką.

• Z dystansu próbował Ćwielong, ale zblokowane uderzenie spokojnie łapie Savić

• Poprzeczka po dośrodkowaniu Krasicia!

• Wymarzony początek Lechii Gdańsk. Ruch Chorzów przegrał swoje dwa spotkanie ligowe i kolejne zaczyna się dla niego fatalnie.

• Sławomir Peszko! Świetna akcja skrzydłowego Lechii! Wszedł pomiędzy dwóch zawodników Ruchu i płaskim, precyzyjnym strzałem pokonał Lecha! 1:0 dla Lechii!

• Ależ zepsuł to Marco Paixao.. Świetne zagranie Sławczewa, ale portugalski napastnik źle przyjął piłkę i ubiegł go Lech.

• Z rzutu rożnego nic nie wynikło. Gra toczy się w środku boiska

• 1 minuta i już rzut rożny dla Lechii.

• Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała. Od środka rozpoczęła Lechia Gdańsk!

• Obydwie drużyny wyszły na boisko! Za chwilę rozpoczynamy granie!

• Dzisiejszy mecz jest wyjątkowy dla trzech graczy "Niebieskich". 50 występ Patryka Lipskiego, 100 Martina Konczkowskiego i 250 Rafała Grodzickiego. Gratulujemy!

• Ruch Chorzów wyszedł na rozgrzewkę w koszulkach z napisem "Trzymaj się Koju". Miły gest dla leczącego kontuzje kolegi z drużyny.

• Ruch Chorzów w meczach wyjazdowych zdobył 7 punktów, a w ostatnim meczu w roli gościa wygrał 2:1 ze Śląskiem Wrocław. Lechia na własnym boisku trzy razy wygrała i raz musiała uznać wyższość drużyny z Niecieczy.

• 10 kolejka Lotto Ekstraklasy stoi pod znakiem remisów. Wczoraj bramek nie ujrzeli kibice w Niecieczy i Krakowie. Dzisiaj w zakończonym już spotkaniu Pogoń Szczecin zremisowała 1:1 z Górnikiem Łęczna. Jakim wynikiem zakończy się spotkanie Lechii z Ruchem?

• Zmiany w składach w porównaniu do poprzedniego meczu? W Lechii zamiast Grzegorza Kuświka wystąpi Sławomir Peszko. W Ruchu zamiast Michała Koja wystąpi Paweł Oleksy, a Mateusz Cichocki zastąpi ukaranego czerwoną kartką w poprzedniej kolejce Marcina Kowalczyka.

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą nam towarzyszyć w dzisiejszej relacji z meczu Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów.