Mecz Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie...

Mecz Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 37. kolejka (gr. spadkowa)
2018-05-19 18:00

Lechia Gdańsk

1

Sandecja Nowy Sącz

1

• Lechia kończy swój sezon w takim stylu w jakim grała przez praktycznie wszystkie mecze. Grali tak naprawdę bez fajerwerków i bez pomysłu na grę. Sandecja żegna się z Lotto Ekstraklasą z klasą!

• Zbigniew Dobrynin kończy to spotkanie! Na zakończenie sezonu Lechia remisuje z Sandecją!

• Flavio uderza, ale piłka minimalnie mija bramkę Radlińskiego!

• Jakub Bartosz ukarany żółtym kartonikiem.

• Kolejna zmiana w drużynie gości. Wojciech Trochim schodzi, a wchodzi Hubert Maślanka.

• Damir Sovsić melduje się na murawie w miejsce Bartłomiej Kasprzak.

• Flavio uderza przewrotką sprzed pole karnego! Szkoda, że to nie wyszło!

• Chyba znamy już komplet spadkowiczów!

• Alexandru Benga zostaje ukarany żółtą kartką.

• Joao Oliveira wchodzi na boisko, a opuszcza je Lukas Haraslin. Koniec zmian w ekipie Piotra Stokowca.

• Alexandru Benga uderza głową, ale myli się i to znacznie.

• Pierwsza zmiana w szeregach gości. Filip Piszczek opuszcza boisko, a w jego miejsce witamy Macieja Małkowskiego.

• I tak jak pisaliśmy wcześniej! Sędzia odwołuje swoją decyzję i wskazuje zagranie ręką Trochima!

• Oczywiście mamy interwencję VAR-u, który jest dzisiaj wszechobecny. Sprawdzane jest to czy Wojciech Trochim zagrał wcześniej ręką.

• Rzut karny dla Sandecji! Wojciech Trochim faulowany w polu karnym!

• Ariel Borysiuk uderza z 35 metra. Łukasz Radliński z problemami, ale odbija lecącą piłkę.

• Lukas Haraslin dobija obroniony strzał Flavio. Nie trafia jednak na pustą bramkę....

• Patryk Lipski bardzo mocno dogrywa w pole karne. Zrobił to jednak z taką siłą, że jego kolega nie miał szans opanować futbolówki.

• Sędziowie z wozu VAR bardzo dobrze wyłapali wysuniętą stopę Pitera-Bucko i sędzia jednak uznaje bramkę Portugalczyka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! A jednak! Flavio Paxiao wpisuje się na listę strzelców!

• Sędzia jeszcze konsultuje decyzję swojego asystenta z wozem VAR.

• Flavio Paixao pakuje piłkę do siatki, ale gol nie zostaje uznany! Strzelec był na spalonym!

• Rafał Kobryń kolejnym zawodnikiem, który dzisiaj ogląda żółty kartonik.

• Druga zmiana w Lechii. Mateusz Żukowski schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi Flavio Paixao.

• Michał Nalepa ukarany żółtą kartką.

• Łukasz Radliński ratuje swój zespół! Lukas Haraslin uderzył głową z 4 metra, a debiutujący dzisiaj golkiper popisuje się cudowną paradą!

• Czas na drugą część meczu!

• Simeon Sławczew wchodzi w miejsce Floriana Schikowskiego.

• Sandecja gra dzisiaj chyba swój najlepszy mecz w sezonie. Szkoda, że robi to tak późno. Gdyby tak wyglądali kilka kolejek temu to utrzymanie byłoby rzeczą pewną. Jak na razie ich partnerem do spadku jest Bruk-Bet Termalica, który przegrywa w Gliwicach 2:0.

• Koniec pierwszej części meczu!

• Zakotłowało się w polu karnym Lechii, tylko że strzał Kasparzaka ląduje na bocznej siatce.

• W końcu jakieś uderzenie na bramkę Radlińskiego. Sławomir Peszko uderza jednak prosto w golkipera rywali.

• Lechia zamknięta jest na własnej połowie! Teraz Adam Danek wpada w pole karne, ale uderza minimalnie niecelnie!

• Ależ teraz Sandecja idzie za ciosem! Przecudna akcja gości. Każde podanie idealnie poprowadzone! Szkoda tylko, że Piszczek fauluje w ofensywie.

• Znowu Wojciech Trochim, ale tym razem znakomicie broni Dusan Kuciak!

• Filip Piszczek przewraca się w polu karnym Lechii! Gwizdek sędziego jednak milczy!

• Wojciech Trochim przyjmuje piłkę na 16 metrze, mija zawodnika Lechii i pewnym strzałem pokonuje Dusana Kuciaka! Male zaskoczenie w Gdańsku!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Wojciech Trochim na 1:0 dla Sandecji!

• Składna akcja Sandecji zostaje przerwana na skraju pola karnego Lechii.

• Sławomir Peszko uderza i trafia w prosto w bramkarza Sandecji.

• Patrik Mraz ukarany żółtą kartką.

• A co tu się wydarzyło! Lukas Haraslin wstrzelił piłke w pole karne, a Sławomir Peszko nie trafia z 3 metra do pustej bramki!

• Sam Lukas Haraslin był na poprawnej pozycji, tylko że gdy oddawał strzał przebiegający kolega z drużyny zasłaniał Łukasza Radlińskiego, a wtedy był na ofsajdzie.

• Sędzia po weryfikacji VAR odwołuje bramkę! Dalej mamy remis!

• Lukas Haraslin schodzi na lewą nogę, uderza po długim rogu i nie dał szans bramkarzowi Sandecji!

• Strzał z dystansu Ariela Borysiuka! Piłka minimalnie mija słupek bramki Radlińskiego!

• Znowu Sławomir Peszko wpada w pole karne. Pokręcił, pokręcił i stracił piłkę.

• Peszko znalazł się na skrzydle, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Wojciech Trochim wypuszczony w bój, ale przegrał pojedynek biegowy z rywalem.

• Pierwszy gwizdek rozbrzmiał na wszystkich stadionach! Gramy!

• Oba zespoły już na murawie! Zaraz rozbrzmi pierwszy gwizdek!

• Nikt nie ukrywa, że najważniejszy mecz będzie dzisiaj rozgrywany w Gliwicach. Na Śląsku Piast walczyć będzie o utrzymanie z Bruk-Betem. Kto wyrwie kolejny sezon w Lotto Ekstraklasie?

• Taki mecz jak dzisiaj jest szansą dla młodych zawodników. Oprócz wspomnianego Rafała Kobrynia okazję do gry otrzyma Mateusz Żukowski z rocznika 2001.

• Dzisiaj swój pierwszy występ w Lotto Ekstraklasie zanotuje 35-letni bramkarz gości - Łukasz Radliński. To dla niego arcyważny dzień. Nie wiadomo niestety czy już kiedykolwiek otrzyma taką szansę.

• Oba zespoły grają dzisiaj bez presji. Sandecja zapewniła już sobie grę w 1 lidze, a Lechia Gdańsk spokojnie utrzyma się w lidze. Grający bez stresu zawodnicy mogą pokazać to co mają najlepsze.

• Dzień dobry Państwu! Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Czas zakończyć sezon 2017/2018 Lotto Ekstraklasy! W tej relacji skupimy się na meczu Lechii Gdańsk z Sandecją Nowy Sącz.

JCZ, Paweł Stankiewicz

Lechia - Sandecja LIVE! Ostatnie chwile z "Sączersami"

Lechia - Sandecja LIVE! Ostatnie chwile z "Sączersami" ©Piotr Hukało

Mecz Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. W Gdańsku zagrają tylko o godne pożegnanie. Biało-zieloni mogą choć w ułamku zrehabilitować się kibicom za kiepski sezon. Natomiast goście po raz ostatni zwyciężyć na najwyższym szczeblu. Ich los został już bowiem przesądzony - po tej kolejce wracają do 1 ligi. Relacja LIVE w GOL24 od 18:00.

Mecz Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz ONLINE

Były obawy, że właśnie to spotkanie będzie decydować o być albo nie być biało-zielonych w krajowej elicie. Po porażce z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza sytuacja zrobiła się bardzo trudna.
Jednak zwycięstwo nad Piastem w Gliwicach i remis z Pogonią w Szczecinie załatwiły sprawę. Lechia już jest pewna utrzymania w Lotto Ekstraklasie, a dla Sandecji Nowy Sącz to będzie pożegnanie z krajową elitą.

Z pozorów i sportowego punktu widzenia ostatni mecz sezonu będzie bez większego ciężaru gatunkowego. Jednak nie do końca. Lechia będzie chciała obronić 13 miejsce, które zajmuje. Spadek na 14 pozycję będzie oznaczać, że do klubowego budżetu wpłynie z Ekstraklasy o 200 tysięcy złotych mniej. Biało-zieloni będą chcieli także zwycięstwem zakończyć rozgrywki, aby chociaż w ten sposób pożegnać się z kibicami po bardzo słabym sezonie.

- Ciężka praca przynosi zawsze efekty, a już nie mogę się doczekać nowego sezonu, bo przystąpimy do niego z czystą kartą. Jeszcze został nam na zakończenie sezonu mecz z Sandecją, który chcemy wygrać, żeby dobrze pożegnać się z kibicami na koniec tego słabego sezonu - powiedział Patryk Lipski, pomocnik Lechii, po remisie z Pogonią w Szczecinie.

Sobotni mecz dla kilku piłkarzy będzie także rozstaniem z zespołem Lechii, a dla innych oczekiwaniem, aby wyjaśniła się ich przyszłość. Przygodę z biało-zielonymi kończy Sebastian Mila, który w tym sezonie pojawił się na boisku tylko na trzy minuty w jednym meczu ligowym - z Górnikiem w Zabrzu. Kontrakt kończy się najlepszemu strzelcowi biało-zielonych, Marco Paixao. Portugalczyk na pewno w sobotę nie pojawi się na boisku, bowiem przez swoje zachowanie i zlekceważenie zaleceń trenera Piotra Stokowca został skreślony przez zarząd klubu i sztab szkoleniowy.

Lechia nie przedłuży także kontraktu z napastnikiem Grzegorzem Kuświkiem, który w kończącym się sezonie nic nie wniósł do gry gdańskiej drużyny. Na decyzje muszą poczekać Jakub Wawrzyniak i Oliver Zelenika. Kończą się także wypożyczenia i do swoich klubów wrócą: Simeon Sławczew (Sporting Lizbona), Mato Milos (Benfica Lizbona) i Joao Oliveira (FC Luzern). Z pewnością nikt w Gdańsku nie będzie płakał za Milosem. Sławczew i Joao Oliveira przydaliby się za to gdańskiej drużynie także w kolejnym sezonie.

Po zakończeniu ostatniego meczu przyjdzie czas na rozliczenia zawodników i Piotr Stokowiec będzie mógł określić, kto zostanie w drużynie, a z kim przyjdzie się rozstać. Być może na to spotkanie szkoleniowiec sięgnie po młodych piłkarzy z akademii, którzy mogliby pokazać się w pierwszym zespole Lechii.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz?

Nie zagrają:

Lechia: M. Paixao, Balde (odsunięci), Wolski, Kuświk, Wawrzyniak (kontuzje)
Sandecja: Korzym (kontuzja)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Sandecja - Lechia 2:2 (Ekstraklasa, 16.12.2017)
Lechia - Sandecja 2:3 (Ekstraklasa, 18.08.2017)
Lechia - Sandecja 3:2 (sparing, 04.07.2017)

Mecz Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+. W internecie mecz dostępny na stronie ncplusgo.pl oraz w aplikacji Canal+ Sport Online. Komentuje duet Bartosz Gleń – Wojciech Jagoda. Relacja LIVE w GOL24 od 18:00. PROGRAM TV [SPRAWDŹ! Najlepsze europejskie ligi piłkarskie w ofercie player+]