Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 27. kolejka
2017-04-02 18:00

Lechia Gdańsk

1

Zagłębie Lubin

0

• Koniec meczu! Lechia zwycięża 1-0 i przerywa serię porażek!

• Strzał Vlasko zza pola karnego. Dobra interwencja Kuciaka

• Grzegorz Kuświk z żółtą kartką.

• Arbiter doliczył trzy minuty do drugiej połowy

• Ostatnia zmiana w zespole Lechii. Simeon Slavchev za Flavio Paixao

• Efektowny strzał Borysiuka z dystansu. Poprzeczka!

• Wolski dośrodkował piłkę w pole karne. Piłka wybita za linię boczną przez jednego z lubinian.

• Ładna akcja Lechii prawą stroną przerwana przez arbitra. Dopatrzyl się faulu Dziwniela na Flavio

• Niezły drybling Malocy, nieco gorsze dośrodkowanie. Borysiuk zdołał jednak oddać strzał. Świetna parada Polacka.

• Kuświk otrzymał piłkę w polu karnym, lecz szybko mu ją odebrano. Napastnik nie zdążył oddac strzału

• A Paweł Żyra zastąpił Jarosława Kubickiego

• Marco Paixao opuścił boisko, a w jego miejsce do boju ruszył Grzegorz Kuświk.

• Najpierw próbował Krasić, chwilę później również Borysiuk. Pierwszy strzał zablokowany, drugi minimalnie niecelny. Lechii nie można jednak odmówić zaangażowania.

• Jarosław Kubicki ukarany żółtą kartkę za faul na Wolskim w środku pola. Pomocnika Zagłębia czeka pauza w przyszłym tygodniu

• świetny powrót Tosika. Udało mu się zahamować idącego do przodu Nunesa.

• Długie podanie Krasicia w kierunku Wolskiego. Ten próbował wyminąc rywali, po czym oddał strzał. Zablokowany.

• Teraz korner po drugiej stronie boiska. Wolski zagral pod bramkę. Niepewne wybicie i do piłki dochodził Flavio. Portugalczyk uprzedzony w ostatniej chwili

• Dośrodkowanie Vlasko z rzutu rożnego zostało łatwo odebrane przez rywali.

• Janoszka trochę się wahał, ale w końcu zdecydował na uderzenie. Niecelny strzał odbił się od jednego z rywali.

• Jan Vlasko pojawił się na murawie w miejsce Krzysztofa Janusa

• Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne. Do piłki pędził Todorovski. Nie udało mu się jednak zdążyć do niej dobiec

• Wolski dośrodkował z rzutu rożnego. Trochę chaosu, piłka odbiła się od Malocy, lecz zdołał złapac ją Polacek.

• Stolarski zabrał piłkę Dziwnielowi i rozpędził się na skrzydle. W ostatniej chwili zawodnik Zagłębia naprawił swój błąd.

• W ostatnich minutach znacznie spadło tempo gry. Sporo było wymian w środku pola. W końcu na wrzutkę zdecydował się Stolarski. Niecelnie

• Zmiana w zespole Lechii. Lukas Haraslin opuścił już boisko. W jego miejsce obrońca Joao Nunes

• Świetne podanie Janusa w pole karne. Idealnie obsłużył Janoszkę, który jednak nie zdołał zmylić Kuciaka. Dobra interwencja golkipera Lechii

• Dwa dośrodkowania Wolskiego z rzędu w pole karne Zagłębia łatwo zostały wybite. Piłkę przejął Wawrzyniak. Dogranie do Marco, podanie do Haraslina i niecelny strzał

• Wypychany Kubicki skierował piłkę pod bramkę. Tam czekali na nią wyłącznie rywale

• Haraslin wpadł z piłką w pole karne, lecz za mocno ją sobie wypuścił co wykorzystał Guldan. Wcześniej fajna akcja Wolskiego

• Rzut rożny dla Zagłębia po interwencji Haraslina. Dośrodkowanie Janusa wybite przez Janickiego

• Maloca czystym wślizgiem przerwał rajd Woźniaka lewą stroną

• Lechia rozpoczęła drugą część gry!

• Z szatni nie wyszedł już Filip Jagiełło . Zamiast niego do boju ruszy Łukasz Janoszka .

• Koniec pierwszej połowy. W Gdańsku 1-0 po bramce Marco Paixao.

• Bramka Polacka ostrzeliwana. Najpierw uderzał Wolski - skutecznie Słowak. Dobijający Flavio na pozycji spalonej.

• Długa piłka w kierunku Flacio przejęta przez lubinian. Lechia próbuje toczyć kolejne natarcia, lecz defensywa Zagłębia wygląda naprawdę dobrze

• Piątek złapany na pozycji spalonej po podaniu z prawej strony.

• Tosik przejął piłkę w środku pola i zagrał na lewo do Piątka. Piłkę przejął Dziwniel po czym centrował do Kubickiego. Niecelny strzał z dystansu

• [b] Lubomir Guldan [/] ukarany żółtą kartką za faul na Marco w środku pola.

• Janus dosrodkowywał z korneru. Do piłki próbował dojśc Woźniak. Powstrzymany przez Maloce.

• Prostopadłe podanie Flavio w kierunku Marco. Ten drugi nie nadążył do piłki. Przejął ja Polacek.

• Wolski otrzymał piłkę pod polem karnym i usiłował podać ją do Stolarskiego. Obrońca wypychany z boiska przez rywali. Od bramki wznowi Polacek

• Flavio ograł na prawym skrzydle Dziwniela i centrował pod bramkę Zagłębia. Spokojnie Polacek.

• Po strzale Starzyńskiego, Kuciak wybił piłkę na korner. Stały fragment gry łatwo wybity przez defensorów Lechii

• Wolski zza linii pola karnego posłał piłkę do nadbiegającego Haraslina. Ten posłał piłkę równoległą do linii bramkowej. Paixao wpakował ją do siatki.

• GOL! Marco Paixao z najbliższej odległości pokonał Polacka po dośrodkowaniu z lewej strony.

• Rzut rozny dla Lechii. Dośrodkowanie pod samą linię bramkową. Z piłką minął się Flavio. Chwilę później kolejny korner - ponownie bez strzału

• Dośrodkowanie z prawej strony pod bramkę Zagłębia. Polacek wybił za linię końcową.

• Piłka usilnie krąży w środku pola między nogami piłkarzy obu zespołów. Nadal bez sytuacji po którejkolwiek ze stron.

• Tempo gry w ostatnich minutach nieco spadlo. Dłuższa wymiana podań w środku pola.

• Szybki atak prawą stroną Lechii w wykonaniu Stolarskiego. Dobrze rozegrał piłkę z Krasiciem. Podanie tego drugiego w stronę Marco okazało się jednak niecelne.

• Janus sfaulowany pod polem karnym. Sędzia podyktował rzut wolny dla lubinian. Nie przyniósł on jednak zagrożenia pod bramką Kuciaka.

• Akcja Haraslina lewą stroną. Słowak popisał się świetnym dryblingiem po czym podał do Krasicia. Kapitan stracił piłkę w polu karnym Zagłebia.

• Woźniak sfaulowany przez Krasicia w środkowej strefie. Akcja Lechii przerwana

• Stolarski nagrodzony brawami za dobrą interwencję. Odebrał piłke Woźniakowi.

• Po rzucie rożnym Zagłębie próbowało wyjść z kontratakiem. Zupełnie nieskutecznie. Zahamowani w środku pola.

• Lechia od razu ruszyła do ofensywy. Paixao wycofał piłkę poza pole karne i zza linii uderzał Wolski. Polacek wybił na korner.

• I ruszyli! Mecz w Gdańsku rozpoczęty!

• Za nami przywitanie kapitanów - Milosa Krasicia oraz Lubomira Guldana oraz losowanie stron.

• Mariusz Złotek wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Za moment zaczynamy!

• Adrian Rakowski
  • Ciężko wyłonić faworyta tego spotkania. Jeszcze kilka tygodni temu bezsprzecznie byłaby nim Lechia, jednak podopieczni Piotra Nowaka mają za sobą trzy porażki z rzędu. Dlatego też przed pierwszym gwizdkiem plasują się dopiero na czwartej pozycji w tabeli. Zagłębie mając aż osiem oczek mniej, jest zaraz za nimi. Czy dzisiaj Miedziowi zdołają choć trochę nadrobić stratę?

• Już za nieco mniej niż pół godziny zabrzmi premierowy gwizdek w Gdańsku. Lokalna Lechia w "prime time" podejmie Zagłębie Lubin. Biorąc pod uwagę porę spotkania - organizatorzy spodziewają się po nim wiele. Czy piłkarze udźwigną podkładane w nich oczekiwania?

Bartosz Głąb

Lechia - Zagłębie LIVE! Gdańszczanie przerwą złą passę?

Lechia - Zagłębie LIVE! Gdańszczanie przerwą złą passę? ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE. Walcząca o tytuł Lechia przegrała trzy ostatnie mecze z rzędu - w tym z Lechem i Legią. Czy dzisiaj przerwie tę passę? Zagra z Zagłębiem, które jesienią pokonała. Początek o 18:00. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE

Zarówno Lechia Gdańsk jak i Zagłębie Lubin tej wiosny radzą sobie poniżej oczekiwań. Gdańszczanie, którzy nadal są jednym z głównych kandydatów do tytułu mistrza Polski na sześć oficjalnych spotkań wygrali zaledwie dwa, u siebie z Jagiellonią i Cracovią. Szczególną uwagę zwracają porażki z głównymi rywalami do osiągnięcia tegorocznego celu, czyli 0:1 w Poznaniu z Lechem i 1:2 w Gdańsku z Legią.

Na ten moment lechiści zajmują czwarte miejsce w tabeli ze stratą do liderującej Legii Warszawa, która wczoraj ograła Pogoń Szczecin 2:0. Dzisiejsze spotkanie będzie zatem bardzo ważne w kontekście walki o mistrzostwo kraju, gdyż w przypadku zwycięstwa będą wciąż mieli kontakt z ligową czołówką.

Zagłębie w tym roku również nie prezentuje dobrej formy. Tak jak Lecha wygrało zaledwie dwa spotkania i to bardzo skromnie - po 1:0, z Arką Gdynia i Górnikiem Łęczna. Ostatnio podopieczni Piotra Stokowca dość niespodziewanie przegrali na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 0:1. Zagłębie, które było rewelacją rozgrywek w zeszłym roku teraz spisuje się naprawdę przeciętnie i gdyby nie Filip Starzyński, który jako jedyny ciągnie zespół za uszy, aż strach pomyśleć gdzie byłoby teraz. Dzięki jego trzem golom i dwóm asystom w tym roku "Miedziowi" są na piątym miejscu w lidze i mają trzy punkty przewagi nad grupą spadkową. Starzyński miał udział przy wszystkich bramkach w tym roku.

Ostatnio obie drużyny mierzyły się w połowie października zeszłego roku. Wtedy Lechia wygrała w Lubinie 2:1 po bramkach jeszcze w pierwszej połowie Rafała Janickiego i Grzegorza Kuświka. Dla "Miedziowych" jedyną bramkę zdobył Martin Nespor. Dodatkowo Zagłębie kończyło to spotkanie w dziesiątkę, bo w końcówce Jakub Tosik otrzymał czerwoną kartkę.

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Jeśli Lechia wygra niedzielny mecz to zapewni sobie czwarte miejsce - w najgorszym wypadku - po rundzie zasadniczej. Oczywiście piłkarze zapowiadają walkę o odzyskanie pierwszego miejsca. Zresztą nie może być inaczej, bo różnice w tabeli są minimalne. W niedzielnym spotkaniu dużym atutem Lechii będzie własny stadion, na którym drużyna od początku 2016 roku straciła tylko dziesięć punktów.

Współpraca: Paweł Stankiewicz/Dziennik Bałtycki

Nie zagrają:

Lechia: Peszko, Milinković-Savić, Mak, van Kessel
Zagłębie: Jach, Forenc, Petravicius

Przypuszczalne składy:

Lechia: Kuciak - Wojtkowiak, Janicki, Maloca (Nunes), Wawrzyniak - F. Paixao, Sławczew (Borysiuk), Krasić, Wolski - Kuświk, M. Paixao.

Zagłębie: Polacek - Todorovski, Madera, Guldan, Dziwniel - Woźniak, Piątek, Starzyński, Kubicki, Janoszka - Buksa.

Mariusz Złotek (Stalowa Wola) - To arbiter prowadzący mecze Lotto Ekstraklasy i Nice 1. Ligi. W tym sezonie jeszcze nie sędziował Zagłębiu, natomiast Lechii gwizdał raz. Wtedy w 16. kolejce gdańszczanie wygrali u siebie z Wisłą Płock 2:1, a pierwszą bramkę Lechia strzeliła z rzutu karnego.

Forma w ostatnich meczach:

Lechia:
Lechia - Legia Warszawa 1:2 (Ekstraklasa, 19.03.2017)
Ruch Chorzów - Lechia 2:1 (Ekstraklasa, 11.03.2017)
Lech Poznań - Lechia 1:0 (Ekstraklasa, 05.03.2017)

Zagłębie:
Zagłębie - Ruch Chorzów 0:1 (Ekstraklasa, 18.03.2017)
Cracovia - Zagłębie 1:1 (Ekstraklasa, 13.03.2017)
Górnik Łęczna - Zagłębie 0:1 (Ekstraklasa, 07.03.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Zagłębie - Lechia 1:2 (Ekstraklasa, 15.10.2016)
Zagłębie - Lechia 1:2 (Ekstraklasa, 16.04.2016)
Zagłębie - Lechia 1:0 (Ekstraklasa, 01.03.2016)

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+. Wstęp od 17:35, pierwszy gwizdek sędziego o 18:00. Komentują Rafał Dębiński i Tomasz Wieszczycki. W rolę reportów z murawy wcielą się Daria Kabała-Malarz, Michał Wodziński oraz Adam Westfal. Relacja LIVE z Lechia - Zagłębie w GOL24.pl