Legia Warszawa

1

Arminia Bielefeld

2

• Koniec spotkania! Legia Warszawa zaczyna rok od porażki. Przegrała 1:2 z Arminią Bielefeld, która gra w 2. Bundeslidze.

• Nagy z wolnego, ale tylko wywalczył rożnego. Po chwili faulowany piłkarz Arminii.

• Jeszcze jeden wolny dla Legii i jeszcze raz piłka ląduje w rękach bramkarza.

• Wrzucił Nagy, ale bramkarz skutecznie wypiąstkował. Poza tym był faulowany.

• Ostatnie minuty to trochę gra w chodzonego. Legia ma rzut wolny. Może teraz?

• Wrzutka w pole karne. Piłki nie sięga Kulenović, ani tym bardziej Chukwu.

• Drużyna Magiery utrzymuje się przy piłce, ale nic szczególnego z tego nie wynika. Za kwadrans ostatni gwizdek.

• Broź zagrał miękko w szesnastkę. Do nikogo. Legia wciąż bez okazji w tej połowie.

• Cierzniak łapie piłkę po kornerze.

• A jednak nie wszyscy zeszli z boiska. Ostał się np. Hołota.

• Arminia właśnie zmienia cały skład...

• W pierwszym kwadransie drugiej połowy Legia nie pokazał nic nadzwyczajnego.

• To Voglsammer ucierpiał. Po chwili podniósł się z murawy.

• Zderzenie w powietrzu Cierzniaka z napastnikiem Arminii. Temu drugiemu potrzebna jest pomoc medyczna.

• Tymczasem były już legionista, Aleksandar Prijović, mimo rzekomej kontuzji rozpoczął treningi w PAOK Saloniki:

• Pewny chwyt Cierzniaka po dośrodkowaniu z lewej strony.

• Nowy nabytek Nagy podszedł do piłki. Próbował wstrzelić ją na bliższy słupek. Obrona Arminii poradziła sobie z tym zagrożeniem.

• Aleksandrow pędził ile sił w nogach. Wywalczył rzut wolny i kartkę dla rywala.

• Aleksandrow niepotrzebnie zastosował sztuczkę techniczną. Jej "efektem" strata piłki. Kolega kompletnie nie wyczuł intencji Bułgara.

• W nowym składzie Legia rozpoczęła drugą część. Chukwu do Kulenovicia.

• Jedenastkę na drugą odsłonę uzupełnia Kulenović.

• W końcu ujrzymy w akcji Chukwu!

• Nieoficjalny debiut zaliczy zaraz Nagy.

• Jodłowiec też dostaje swoją szansę.

• W środku pomocy zobaczymy Urbańskiego.

• Aleksandrow zagra na skrzydle.

• Hołownia melduje się w miejsce Hlouska.

• Dąbrowski w miejsce Pazdana.

• Czerwiński za Wieteskę.

• Broź za Jędrzejczyka.

• Cierzniak w miejsce Malarza.

• Koniec pierwsze odsłony. Po 45 minutach Legia przegrywa z Arminią 1:2. Zaraz zmiana składu. Przekonamy się też, czy i zmiana wyniku.

• OOOOOL! Arminia po raz drugi!

• Nothe ucierpiał. Wymaga pomocy medycznej. Chwila przerwy w grze.

• GOOOOOOOL! Arminia ekspresowo doprowadza do wyrównania! Nothe kończy akcję, w której dwóch obrońców Legii się poślizgnęło.

• Rezerwowy legioniści, którzy dostaną szansę od 46 minuty, rozpoczęli rozgrzewkę.

• GOOOOOOOL! Hlousek zagrywa w pole karne, tam dostawia nogę Hamalainen i jest 1:0.

• Obok młodych piłkarzy najbardziej pokazać chce się Kazaiszwili.

• Kiepski strzał Junglasa. Malarz chyba z litości złapał piłkę na raty...

• Na trybunach zasiada kilkadziesiąt osób - w tym trzech policjantów i paru zawodników Legii, jak Guilherme czy Vadis Odjidja-Ofoe, którzy decyzją sztabu dostali wolne.

• Za krótkie podanie w kierunku Hamalainena.

• Radović wycięty przy linii bocznej. Nie ma kartki, są pretensje jego kolegów do faulującego i sędziego.

• "Pograjmy trochę!" - dobiega głos z ławki Legii. Na razie rzeczywiście mało jakości. Brakuje rytmu.

• Ważna interwencja Hlouska. Gdyby Czech nie wybił w aut, strzelić z paru metrów mógłby nabiegający na dośrodkowanie Schuppan.

• Arminia gra niedokładnie. Rzadko jest w posiadaniu piłki.

• Radović próbował odzyskać piłkę, ale sfaulował przeciwnika. Wcześniej daleko zapuścił się Hlousek.

• Blisko bramki dla Legii. Szymański zagrał niewygodną piłkę z rzutu wolnego. Tuż przed bramką odbiła się. Tor lotu zmienił jeszcze jeden piłkarz, lecz kopnął niecelnie.

• Akcja Arminii lewą stroną, lecz arbiter dopatrzył się spalonego i piłkę znów ma Legia.

• Legia spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Pierwszy gwizdek, a więc zaczynamy. Od środka Niemcy. Legia na biało, Arminia w niebieskich koszulkach i czarnych spodenkach.

• Za chwilę rozpoczęcie. Drużyny są już na murawie.

• W składzie Arminii akcent polski - Tomasz Hołota. Grał wcześniej dla Śląska Wrocław.

• W Benidorm pogoda jest dobra. Na trybunach zasiądzie prezes Legii Bogusław Leśnodorski, który jako pierwszy podzielił się w mediach społecznościowych składem na mecz.

• Poza Arturem Jędrzejczykiem brak nowych zawodników na pierwszą połowę. Dopiero w drugiej zobaczymy, jak prezentują się Daniel Chima Chukwu (następca Nemanji Nikolicia) oraz Dominik Nagy (młody talent).

• Poza kadrą Jakub Rzeźniczak. Podczas jednego z treningów doznał złamania ręki. Dzisiaj w Warszawie przeszedł operację. Rokowania są dobre. Możliwe, że nie straci początku wiosny

• W przerwie trener Jacek Magiera planuje wymienić całą jedenastkę. W drugiej połowie zaprezentuje się następujący skład: Cierzniak - Broź, Czerwiński, Dąbrowski, Hołownia - Aleksandrow, Urbański, Jodłowiec, Nagy - Chukwu, Kulenović.

• Legia Warszawa o godzinie 16:00 rozegra sparing z Arminią Bielefeld - pierwszy na zgrupowaniu w hiszpańskim Benidorm. Przeciwnik legionistów to 16. drużyna zaplecza Bundesligi.