• Ostatnia zmiana w zespole gości. Javi Hernandez za Przemysława Pitrego.

• Murawę opuścił także kontuzjowany Gerson. Zastąpił go Maciej Szmatiuk

• Michał Kopczyński nie był juz w stanie kontynuować gry. Zmienił go Kasper Hamalainen

• Nemanja Nikolić GOL! W sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Małeckiego.

• Kopczyński ruszył prawym skrzydłem do ofensywy. Wdarł się w pole karne gdzie ucierpiał w starciu z Leandro

• Legia ma przewagę w posiadaniu piłki. Gra koncentruje się głównie na połowie Łęcznej.

• Piesio próbował z bardzo bardzo daleka. Nad poprzeczką

• Śpiączka po podaniu z głębi boiska złapany na pozycji spalonej.

• Leandro ukarany żółtą kartką.

• Odidja Ofoe rozegrali z Radoviciem lewą stroną boiska. Pod polem karnym ich nadzieje zahamował Leandro

• Zaczynamy drugą część gry.

• Po przerwie na boisko nie powrócił już Adam Dźwigała. Zamiast niego Łukasz Bogusławski.

• Bardzo intensywnie rozgrzewa się Łukasz Bogusławski. Wszystko wskazuje na to, że po przerwie pojawi się na murawie

• Koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi 2-0

• Łęczna ruszyła do przodu prawym skrzydłem. Wbiegli na połowę przeciwnika, po dłuższej walce Leandro dośrodkował pod bramkę. Bez strzału - Śpiączka się poślizgnął nim doszedł do piłki

• Strzał Moulina z dystansu. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Mocniejszy atak Legii, wdarli się w pole karne Łęcznej, jednak podług dobrej postawy Komora oraz Sasina nic z tego nie wyszło

• Ostatnie minuty futbolówka utrzymywała się głównie w środku pola. Legioniści usiłują konstruowac sobie kolejne ataki, ale na razie nic groźniejszego się nie dzieje

• Rzut rożny zakończył się uderzeniem z przewrotki w wykonaniu Leandro. Zabrakło centymetrów

• Po rzucie wolnym łęcznianie wywalczyli sobie korner

• Miroslav Radović obejrzał żółtą kartkę za faul na Pitrym w środku boiska

• Kazaiszwili minimalnie obok bramki po strzale pod ostrym kątem z prawej strony boiska.

• Malarz spokojnie interweniował po dośrodkowaniu z rogu w wykonaniu łęcznian.

• Michał Kopczyński ukarany żółtą kartką za zatrzymanie wychodzącego z kontratakiem przeciwnika.

• Gospodarze przeważają. Gra toczy się głównie na połowie Górnika. Goście całym zespołem w obronie

• Legia nadal w natarciu. Wciąż atakują pole karne łęcznian. Podopieczni Smudy dobrze sobie jednak radzą w defensywie.

• Pitry fantastyczny strzał do statystyk. Z daleka i bardzo lekko. Malarz nie musiał się przemęczać.

• Leandro dośrodkował pod bramkę Malarza, lecz Sasin nie zdołał przejąć piłki. Dobra postawa Hlouska w defensywie

• Niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Górnika. Sporo chaosu, którego jednak nie wykorzystał Kazaiszwili.

• GOL! Miroslav Radović pokonuje Wojciecha Małeckiego.

• Legia wciąż ma przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie przekłada się to na liczbę akcji.

• Strzał Pitrego na bramkę. Celny, ale nie mógł sprawić Malarzowi najmniejszego problemu.

• Legia od dłuższego czasu walczy na połowie przeciwnika. Dobrze spisuje się jednak defensywa gości, która nie pozwala im wedrzeć się pod bramkę.

• Rzut rożny dla Wojskowych nie zakończył się strzałem na bramkę Małeckiego.

• Komor przejął podanie w kierunku Nikolicia i tym samym zahamował akcję Legii

• Górnik krótkimi podaniami przedostał się pod pole karne gospodarzy. Długo walczyli tam Pitry ze Śpiączką, lecz niewiele z tego wyszło

• Piesio uderzał po rajdzie lewą stroną boiska. Strzał z linii pola karnego obok bramki.

• Odidja Ofoe otrzyał podanie od Kazaiszwilego, po czym wdarł się w pole karne. Przerzucił na prawo do Nikolicia, lecz tym razem obyło się bez strzału.

• Pierwsza akcja pod bramką Legii i juz rzut rożny. Po dośrodkowaniu Drewniaka, futbolówkę wybił Pazdan

• GOL! Nemanja Nikolić daje prowadzenie Legii po podaniu Kazaiszwilego.

• Odidja po starciu z Gersonem padł w polu karnym. Arbiter nie dopatrzył się jednak faulu, a piłkę przejął Leandro.

• Odidja Ofoe przebił się środkiem i już zagrywał do Nikolicia, gdy na drodze piłce stanął Sasin. Z problemami udało mu się ją opanować, w czym pomógł mu Komor.

• Świetna interwencja Komora na początku meczu. Przejął podanie zmierzające do Nikolicia.

• I ruszyli! Od środka rozpoczęła Legia, a konkretnie Nemanja Nikolić.

• Za nami przywitanie kapitanów - Grzegorza Bonina oraz Jakuba Rzeźniczaka, a także losowanie stron. Za moment zaczynamy

• Po trybunach rozbrzmiewa Sen o Warszawie. Mimo niskiej temperatury na trybunach pojawiło się dzisiaj sporo osób.

• Arbiter główny - Daniel Stefański wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Jego asystentami w tym meczu będą Krzysztof Myrmus oraz Dawid Golis.

• Oba zespoły zakończyły już rozgrzewki. Za moment powrócą jednak na murawę, by stanąc do ostatniego w tym sezonie boju

• Poprzednią kolejkę pozytywnie wspominają również gospodarze, którzy na wyjeździe rozbili Piasta Gliwice. Dwa trafienia Nemanji Nikolicia, dwa gole Miroslava Radovicia i fantastyczne uderzenie Vadisa Odidja Ofoe. Przy Okrzei nie było co zbierać. Nie pomogła nawet honorowa bramka Igora Sapały.

• Ubiegły weekend okazał się bowiem bardzo szczęśliwym dla łęcznian. Nieco niespodziewanie zwyciężyli z będącym w czubie tabeli Bruk-Betem 3-0. Wynik otworzył Paweł Sasin, który zdobył swoją pierwszą bramkę od 2009 roku, później rzut karny wykorzystał Szymon Drewniak, a przeciwnika w końcówce dobił wchodzący z ławki Piotr Grzelczak.

• Nowy szkoleniowiec nie dokonał rewolucji w wyjściowej jedenastce. Względem zeszłotygodniowego starcia z Bruk-Betem tylko jedna roszada. Wymuszona. Za kartki pauzuje bowiem Łukasz Tymiński. Zamiast niego zagra Adam Dźwigała.

• Od tamtej pory wiele się zmieniło w obu ekipach. Na ławce legionistów nie zasiada już Besnik Hasi, a Jacek Magiera, natomiast w ostatnich dniach drużynę Górnika nie kto inny jak były selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda. Starcie z Wojskowymi to jego debiut po powrocie do Ekstraklasy. Czy i tym razem sprawdzi się powiedzenie o efekcie nowej miotły?

• Tak też się stało w pierwszym starciu między tymi zespołami w aktualnym sezonie. Łęcznianie pokonali Wojskowych u siebie 1-0. Gospodarze mieli boiskowa przewagę przez większość spotkania, ale trafienie na wagę trzech punktów przyszło dopiero w 80 minucie. Na listę strzelców wpisał się siedzący dzisiaj na ławce Vojo Ubiparip.

• Już za nieco mniej niż pół godziny rozbrzmi premierowy gwizdek w Warszawie. Legia w ramach swego ostatniego starcia w 2016 roku podejmie Górnika Łęczna. Bezwzględnym faworytem tego starcia wydają się być gospodarze, ale w LOTTO Ekstraklasie wszystko jest możliwe. Także wiktoria Górnika.