Legia Warszawa 1 - 1 Jagiellonia Białystok

1

Jagiellonia Białystok

1

• Na dzisiaj to tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje już Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Przez niemal cały mecz przeważali gospodarze, potem padła bramka z niczego dla gości, i od tego momentu to Jagiellonia dyktowała warunki gry. Naszym zdaniem zasłużony remis.

• Koniec spotkania! Remis na rozpoczęcie sezonu w Warszawie, Legia Warszawa remisuje z Jagiellonią Białystok 1:1!

• Jagiellonia nie tylko mogła, ale wręcz powinna objąć prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym Legii po rzucie rożnym! Ależ końcówka w Warszawie!

• Mecz przedłużony o trzy minuty.

• Jaga ciśnie w końcówce! Strzał Konstantina Vassiljeva z najwyższym trudem sparowany przez Arkadiusza Malarza!

• Zagotowało nam się w końcówce. Michaił Aleksandrow z czerwoną kartką za przerwanie obiecującej kontry gości przy linii bocznej.

• Kolejny już raz dzisiaj przy linii bocznej faulowany Bartosz Bereszyński.

• Po chwili ostatnia zmiana w tym meczu, Przemysław Mystkowski wchodzi na boisko w miejsce swojego imiennika, Frankowskiego.

• Żółtą kartką upomniany Ondrej Duda.

• Rafał Grzyb z żółtą kartką za faul na wykonującym ruletę Thiabulcie Moulinie.

• Piękne uderzenie Thibaulta Moulina sprzed szesnastki nabrało niesamowitej rotacji, Marian Kelemen ma sporo szczęścia, że piłka minęła słupek.

• Zmiana w Jagiellonii. Fedor Cernych opuszcza boisko, pojawia się na nim Karol Świderski.

• Efektowne zwody Ondreja Dudy w polu karnym, ostatecznie strzał Słowaka na rzut rożny wybija Fedor Cernych.

• Prawy obrońca Legii wraca już na boisko.

• Trzecia zmiana wykorzystana, tymczasem kontuzji nabawił się Bartosz Bereszyński. Za chwilę okaże się, czy to tylko skurcz, czy może coś poważniejszego.

• Ondrej Duda już na boisku, Słowak zmienił Aleksandara Prijovicia.

• Do wejścia na murawę gotowy już Ondrej Duda.

• Doskonała akcja Legii, piłka od Michała Kucharczyka trafia do stojącego pod bramką Nemanji Nikolicia, który wślizgiem z około siedmiu metrów uderza w interweniującego Mariana Kelemena!

• Konstantin Vassiljev faulowany w środku pola, choć wydawało się, że Thibault Moulin czysto odebrał mu piłkę.

• Seria ataków Jagiellonii zatrzymana, Jacek Góralski, a przynajmniej tak się wydawało, był faulowany w polu karnym, gwizdek sędziego Szymona Marciniaka milczy!

• Jacek Góralski przejął piłkę, przetrzymywał ją bardzo długo, kontratak gości zapowiadał się naprawdę obiecująco, ale pomocnik Jagi oddał niecelny strzał z dystansu.

• Maciej Górski karany żółtą kartką za faul na podającym piłkę do bramkarza Bartoszu Bereszyńskim.

• Trener Besnik Hasi reaguje na sytuację na boisku. Nemanja Nikolić zmienia Michała Kopczyńskiego.

• Rzut rożny dla drużyny z Białegostoku, Arkadiusz Malarz z wielkim trudem paruje strzał jednego z gości na poprzeczkę!

• Zmiana w drużynie gości. Wychowanek Legii Maciej Górski debiutuje w Jagiellonii, zmieniając Karola Mackiewicza.

• Brak zdecydowania w obronie Legii został ukarany, Litwin przytomnie minął wychodzącego z bramki Malarza i skierował piłkę do siatki. Niespodziewanie goście wyrównują, to pierwszy celny strzał Jagiellonii w tym meczu!

• I MAMY WYRÓWNANIE W NAJMNIEJ SPODZIEWANYM MOMENCIE! FEDOR CERNYCH!!!

• Płaskie dośrodkowanie Michała Kucharczyka mija obronę gości i trafia pod nogi Prijovicia, który zalicza kiks, piłka ledwo dotoczyła się do Mariana Kelemena - to powinno być 2:0!

• Pierwszy od dawna rzut rożny gości, ale dośrodkowanie Karola Mackiewicza pozostawiło wiele do życzenia, odgwizdany jeszcze faul w ataku Gutiego.

• Jaga na chwilę przejęła piłkę, ale w kilka sekund Legia ją znów zdobyła i próbowała wyprowadzić kontrę, ale niecelnie podał Michał Kucharczyk.

• Drugą część meczu rozpoczynamy od dominacji gospodarzy, którzy nie oddali jeszcze piłki gościom nawet na chwilę.

• W przerwie jedna zmiana. Tomasz Jodłowiec zmienia Guilherme.

• Mecz wznowiła Jagiellonia Białystok!

• Oba zespoły powracają już na murawę.

• W grze drużyny z Białegostoku do poprawy jest przede wszystkim gra z kontry. Wyprowadzenie szybkiego ataku jest do tej pory kłopotem ekipy gości, gdy już zdecydują się oni na szybkie podanie, to nie potrafią wyczuć dobrego momentu, co często kończy się spalonym.

• Legia prowadzi całkowicie zasłużenie, goście mają w tym meczu niewiele do powiedzenia. Kilka dobrych sytuacji mieli Aleksandar Prijović i Thibault Moulin, po dośrodkowaniu tego drugiego bramkę do szatni strzelił Michaił Aleksandrow, to była pierwsza bramka Bułgara w barwach drużyny z Warszawy.

• Sędzia Marciniak chwilę po golu kończy pierwszą część starcia.

• Miła dla oka akcja kombinacyjna, świetny zwód Thibaulta Moulina, który z lewej strony boiska dośrodkował piłkę na głowę Bułgara. Ten świetnym, mierzonym strzałem posyła piłkę do siatki, Legia na zasłużonym prowadzeniu.

• GOOOOOL!!! MICHAIŁ ALEKSANDROW, 1:0 DLA LEGII!!!

• Rzut wolny przy linii środkowej, dośrodkowanie na głowę Łukasza Burligi, ale ten kryty przez Adama Hlouska zdołał jedynie musnąć piłkę.

• Legia przeważa, cały czas atakuje, stwarza groźne sytuacje bramkowe, do pełni sukcesu podopiecznym Besnika Hasiego brakuje tylko goli!

• Świetne dośrodkowanie na głowę Aleksandara Prijovicia, ten w dogodnej sytuacji uderza w słupek!

• Mocne zagranie Bartosza Bereszyńskiego w kierunku Michaiła Aleksandrowa, ten wywalczył aut przy linii końcowej.

• Strzału sprzed szesnastki spróbował Michał Kopczyński, ale piłka po interwencji obrońcy trafia za linię boczną.

• Po aucie na wysokości pola karnego gospodarzy Jaga utrzymała się chwilę przy piłce, ale straciła ją za sprawą Konstantina Vassiljeva, który podał piłkę koledze za plecy.

• Wybicie Jakuba Rzeźniczaka skierowane zostało w kierunku Aleksandara Prijovicia, ale po raz kolejny dzisiaj zatrzymał go Ivan Runje, wygrywając pojedynek główkowy.

• Wreszcie znaleźliśmy się pod polem karnym Legii, ale Fedor Cernych dał się w prosty sposób nabić i goście tracą piłkę.

• Piłka jeszcze raz w rękawicach Mariana Kelemena po wrzutce Guilherme z rzutu rożnego.

• Strzał z woleja z pierwszej piłki w wykonaniu Thibaulta Moulina ląduje w koszyczku Mariana Kelemena.

• Jeszcze jedno dośrodkowanie Guilherme, do piłki dopada Thibault Moulin, uderza piłkę mocno, ale trafia w stojącego przed bramką obrońcę! Setka gospodarzy!

• Michaił Aleksandrow posłał sprytną piłkę do Guilherme, dośrodkowanie Brazylijczyka w pole karne trafia w Gutiego, który wybija futbolówkę poza pole karne.

• Po niemałym zamieszaniu piłka trafia do Thibaulta Moulina, którego dośrodkowanie trafia w rękawice Mariana Kelemena.

• Michał Kucharczyk ruszył po piłkę, mijając Łukasza Burligę. Ten ratuje się faulem, rzut wolny dla Wojskowych.

• I jeszcze raz wrzuca Guilherme, tym razem z boku pola karnego, piłka mija serbskiego napastnika o centymetry!

• Guilherme dośrodkowuje z głębi pola w pole karne gości, tam Aleksandara Prijovicia ubiegł Ivan Runje.

• Bartosz Bereszyński fauluje Jacka Góralskiego przy narożniku boiska, groźny rzut wolny dla gości.

• Thibault Moulin znakomicie odnalazł się pod polem karnym i podał piłkę górą do Aleksandara Prijovicia, który z ostrego kąta posyła piłkę tuż obok słupka! Najlepsza okazja Legii!

• Dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego spod linii końcowej pada łupem Jakuba Rzeźniczaka.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Thibaulta Moulina wybijają stoperzy Jagi.

• Kolejny spalony, złapany ponownie Fedor Cernych, podawał mu Przemysław Frankowski.

• Póki co Legia próbuje konstruować ataki przez długie utrzymywanie się przy piłce, ale gdy trzeba ją podać do przodu lub podejść pod pole karne, w grę mistrza Polski wkrada się nerwowość.

• Goście rozgrywali kombinacyjnie akcję, piłka trafia w końcu w pole karne, ale tam przejmuje ją Bartosz Bereszyński i nie bez problemów wybija ją poza pole gry.

• Jagiellonia już na początku mogła wyprowadzić groźną kontrę, ale Konstantin Vassiljev nie wyczuł dobrego momentu podania do Fedora Cernycha, z czego skorzystał Igor Lewczuk.

• Mecz rozpoczyna się, przy piłce Legia Warszawa!

• Przywitanie zespołów już za nami, czekamy już tylko na gwizdek sędziego Marciniaka!

• Piłkarze Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok wychodzą już z tunelu na murawę stadionu przy Łazienkowskiej!

• Kibice mistrza Polski śpiewają Sen o Warszawie, co oznacza, że początek meczu zbliża się wielkimi krokami!

• Za nami prezentacja składów. Przed meczem piłkarze uczczą pamięć ofiar zamachu w Nicei minutą ciszy.

• Rozgrzewka dobiega końca, obie drużyny kierują się już do szatni.

• Do meczu pozostało jeszcze trochę czasu, zachęcam więc do zapoznania się z zapowiedzią przedmeczową tego spotkania, znaleźć ją można w tym miejscu.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii Białystok: Damian Węglarz, Marek Wasiluk, Piotr Tomasik, Taras Romanczuk, Przemysław Mystkowski, Karol Świderski i Maciej Górski.

• Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak, Michał Pazdan, Tomasz Brzyski, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda, Kasper Hamalainen i Nemanja Nikolić.

• Do pierwszego gwizdka pozostało już tylko pół godziny, podajmy więc rezerwowych obu zespołów.

• Arbitrem starcia przy Łazienkowskiej będzie Szymon Marciniak, sędzia międzynarodowy, którego mieliśmy okazję oglądać podczas Euro 2016.

• Dla piłkarzy Jagiellonii dzisiejsze spotkanie będzie pierwszym w sezonie 2016/2017.

• Legia zdążyła już w nowych rozgrywkach rozegrać dwa mecze. W pierwszym po słabej grze uległa Lechowi w Superpucharze aż 1:4, a w drugim zremisowała z mistrzem Bośni, Zrinjskim Mostar 1:1 w eliminacjach Ligi Mistrzów.

• Oba zespoły już w komplecie na murawie przystępują do rozgrzewki, kibice obu drużyn zajęci są "pozdrawianiem się" wzajemnie. W Warszawie zjawiła się liczna grupa kibiców Dumy Podlasia.

• Na rozgrzewce już także Arkadiusz Malarz i Radosław Cierzniak.

• Przypomnijmy sobie ostatni mecz pomiędzy Legią a Jagą. 14 lutego 2016 roku na inaugurację rundy wiosennej w Warszawie Wojskowi zwyciężyli aż 4:0, bramki zdobywali Nemanja Nikolić (dwie), Michał Kucharczyk i Tomasz Jodłowiec. Dzisiaj od pierwszych minut gra tylko ten drugi.

• Mistrzowie Polski sezon rozpoczynają starciem z 13. drużyną Ekstraklasy sezonu 2015/2016. W ostatnich sezonach Jagiellonia potrafiła sprawić niespodziankę przy Łazienkowskiej.

• Na rozgrzewce pojawili się już bramkarze drużyny z Podlasia, Marian Kelemen i Damian Węglarz.

• Witamy z Warszawy, gdzie już za mniej niż godzinę Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok zmierzą się ze sobą w meczu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy. Na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!