Legia Warszawa

0

Molde FK

0

• To tyle z naszej strony! Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn. Zapraszamy na kolejne relacje na żywo z meczów polskich drużyn w europejskich pucharach!

• Ależ nerwowo było w końcówce tego spotkania. Norwegowie nawet w dziesiątkę potrafili stworzyć sobie sytuacje bramkowe, ale ich nie wykorzystali. Legioniści kiepsko spisywali się w kontratakach, co im znacznie utrudniło grę. Tak czy siak, drużyna Jana Urbana jest w ostatniej fazie do piłkarskiego raju, a w najgorszym razie znajdzie się w fazie grupowej Ligi Europejskiej!

• KONIEC! Legia Warszawa w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów!!!

• Radovic zyskuje sekundy w narożniku boiska.

• Faul Chukwu na Wawrzyniaku.

• Dwie minuty. Cała Legia na własnej połowie.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Bramkarz gości znalazł się w polu karnym przy rzucie rożnym, ale nie otrzymał piłki. Na szczęście dla niego legioniści też nie.

• KUCIAK!!! Linnes wyszedł sam na sam ze Słowakiem, ale ten świetnie broni!!

• Kosecki szczęśliwie utrzymał się przy piłce, zszedł do linii końcowej i wywalczył rzut rożny.

• Faulowany Kucharczyk na połowie Molde.

• Chukwu za mocno zagrywał do Coly'ego. Od bramki Kuciak.

• Leżał na boisku Rzeźniczak, który doznał stłuczenia mięśnia uda. Polak szybko się pozbierał.

• Hussain za Bergeta. Ostatnia zmiana wśród gości.

• Tripic nieczysto uderzył z dystansu i piłka ledwo dotoczyła się do Kuciaka.

• Stały fragment gry dla Legii, dośrodkowanie na głowę Vrdoljaka, a odchylony Chorwat posyła piłkę ponad bramką!

• Bezsensowny faul Ekpo na Radoviciu i druga żółta kartka dla Nigeryjczyka! Molde gra w '10'!

• Zamieszanie w polu karnym, piłka jakimś cudem trafia na nogę Coly'ego, a Senegalczyk przenosi ją nad poprzeczką. Było groźnie!

• Legioniści szanują piłkę. Coraz bliżej do zakończenia spotkania, ale wynik wciąż jest niepewny.

• Po zaledwie minucie na boisku Tripic ukarany żółtą kartką za protesty.

• i Coly za Hovlanda

• Dwie zmiany w Molde. Tripic za Mostroma...

• A teraz Jodłowiec świetnie przerywa kontratak Norwegów. 'Jodła' świetnie się ustawia, ale zbyt wiele psuje w rozgrywaniu piłki.

• Wreszcie kontra Legii. Kosecki świetnie się przedarł, zagrał do Dwaliszwilego, ale Gruzin nie potrafił wygrać pojedynku jeden na jeden z obrońcą rywala.

• Kartka dla Dossy Juniora za ostry faul taktyczny na Nostromie.

• Znowu Dwaliszwili był o krok od wykorzystania nieporozumienia w szeregach Molde. Zabrakło centymetrów Gruzinowi!

• Legia Warszawa - Molde FK

• Celnie uderzył Taivio, ale dobrze ustawiony Kuciak nie dał się zaskoczyć!

• Bezmyślny faul Bereszyńskiego tuż przed polem karnym Legii. Będzie groźnie...

• Druga zmiana w Legii. Estończyka Ojamęę zmienia Michał Kucharczyk.

• Odłożona żółta kartka dla Ekpo za faul taktyczny popełniony kilka chwil wcześniej.

• Indywidualna akcja Bereszyńskiego, strzał zza pola karnego - tuż obok bramki!

• Znowu kapitalnie zagrał sprowadzony w tym okienku stoper Legii! Berget i Chukwu mogli wyjść we dwóch na jedynego Rzeźniczaka!

• Linnes znowu uwolnił się na prawym skrzydle, zagrał w szesnastkę, ale tam akrobatycznie i skutecznie zagrał Dossa Junior.

• Kosecki świetnie dostrzegł Jodłowca tuż przed polem karnym przeciwnika. Reprezentant Polski źle jednak opanował piłkę i oddał mizerny strzał.

• Berget dostał dobre podanie od Hestada, minął Kuciaka, ale też wystrzelił piłkę poza boisko.

• Solskjaer nie czeka - do ataku został wysłany stoper gości - Hovland.

• Uffff... Dobra akcja Molde i pogubili się nieco gospodarze. Linnes znalazł się w dobrej sytuacji kilkanaście metrów od bramki Kuciaka, ale strzelił płasko, słabo i na dodatek dokładnie tam, gdzie stał słowacki bramkarz.

• Nieudane dośrodkowanie Ojamyy z prawej strony boiska - piłka w rękach Nylanda.

• Skrzydłowy Legii zastępuje Michała Żyrę.

• Akcja już jest z drugiej strony boiska, ale tam Norwegowie zupełnie nieudanie wykonali rzut rożny. Do wejścia na plac gry szykuje się już Jakub Kosecki.

• Ponownie rumuński sędzia podpadł zawodnikom i kibicom Legii. Odgwizdał bardzo wątpliwy faul Juniora w walce o górną piłkę, gdy futbolówka była tuż przed bramką Molde...

• Żyro dobrze strzelił z 16 metrów, a odbita piłka omal nie zaskoczyła Nylanda!

• Żółta kartka dla Vrdoljaka za jakieś protesty.

• W odpowiedzi Chukwu zabawił się na skrzydle z Rzeźniczakiem i Bereszyńskim, jednak dośrodkował niecelnie.

• Świetny przechwyt Jodłowca, który jednak jako rozgrywający się nie spisał. Do bezpańskiej piłki dopadł Radovic, ale Serb został zablokowany.

• Ależ groźnie! Taivio doskonale dograł piłkę w szesnastkę na głowę Chukwu, a ten uderzył nieznacznie ponad bramką Kuciaka! Słowacki bramkarz byłby bezradny w tej sytuacji!

• Dwaliszwili wychodził sam na sam z bramkarzem, jednak wcześniej był na spalonym.

• Długa piłka w stronę rozpędzonych Ojamyy i Dwaliszwilego. Obu Legionistów uprzedził jednak Nyland.

• Legia wreszcie znalazła się z piłką w polu karnym rywala. Dwaliszwili odegrał ją do Żyry, ten próbował znaleźć lukę między nogami Taivio, ale Fin zablokował skutecznie zawodnika gospodarzy.

• Ojamaa próbował z dystansu, ale został zablokowany.

• Początek drugiej części gry bez fajerwerków.

• Wznawiamy grę po przerwie! Oba zespoły bez zmian!

• Berget na spalonym

• Do przerwy obserwowaliśmy na Pepsi Arenie piłkarskie szachy. Legia konsekwentnie zmusza Molde do ataku pozycyjnego, a to Norwegom zupełnie się nie udaje. To gospodarze mieli więcej do powiedzenia w ofensywie, jednak bez skutku - nie oglądaliśmy w tej połowie żadnej stuprocentowej sytuacji. Warszawscy kibice raczej nie mieliby przeciwko, gdyby to się utrzymało do końca meczu, co pozwoliłoby Legii awansować do kolejnej rundy.

• Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Legia remisuje bezbramkowo z Molde!

• Dobry strzał z dystansu Wawrzyniaka! Nyland nie dał się jednak zaskoczyć!

• Bardzo dobra mocna centra Bereszyńskiego, ale Dwaliszwili został świetnie uprzedzony przez Hovlanda.

• Żyro mógł mieć dobrą sytuację do wyprowadzenia Legii na prowadzenie, ale zamiast myśleć o strzale, zaczął zastawiać piłkę w polu karnym i ją stracił.

• Norwegowie chcą wciągnąć na własną połowę mistrzów Polski, ale ci wcale nie mają na to ochoty.

• Centra Michała Żyry nie znalazła adresata w polu karnym.

• Bereszyński przeciwko dwójce obrońców przeciwnika wywalczył rzut rożny.

• Dossa Junior się (...) skompromitował swoim strzałem z 40 metrów...

• Goście nie są w stanie nic skonstruować w ataku pozycyjnym przy akompaniamencie gwizdów kibiców zgromadzonych na Pepsi Arenie.

• Solskjaer dyryguje teraz swoją orkiestrą spod linii bocznej. Norweg ma zastrzeżenia do gry swoich rodaków.

• Pół godziny gry i na razie piłkarskie szachy. Nie było stuprocentowych sytuacji pod którąkolwiek z bramek.

• Była szansa na kontratak Legii. Piłkarze Jana Urbana wyszli czwórką, ale akcję zepsuł Radovic, niecelnie zagrywając do Dwaliszwilego.

• Zawodnicy Solskjaera są teraz zmuszani do ataku pozycyjnego i radzą sobie bardzo opornie w tym elemencie.

• Rindaroy pomylił się w środku boiska i stracił piłkę na rzecz Ojamyy, ale kilkanaście sekund później naprawił swój błąd, wybijając futbolówkę spod nóg Estończyka.

• Najpierw Dwaliszwili, a następnie Ojamaa złapani na spalonym w dwóch kolejnych akcjach.

• Nostrom zaskoczył legionistów swoim zejściem do środka pola, dobrze zagrał do Bergeta w pole karne, jednak napastnik Molde został zablokowany.

• Chima Chukwu przegrał pojedynek z Kuciakiem, ale wcześniej był na minimalnym spalonym.

• Berget koszmarnie uderzał z okolic narożnika pola karnego Legii.

• Dwaliszwili przegrał pojedynek biegowy z Hovlandem, ale po chwili niemal umieścił piłkę w siatce, po tym jak Nyland chciał się z nim zabawić i trafił go futbolówką w głowę!

• Posiadanie piłki w pierwszym kwadransie: 60:40 na korzyść gospodarzy.

• Hovland dobrze interweniował po centrze Wawrzyniaka z lewego skrzydła.

• Ponownie nie było zagrożenia pod bramką Molde, jest jedynie aut dla Wojskowych.

• Dwaliszwili wywalczył jeszcze jeden korner dla Legii.

• Fatalna strata Vrdoljaka w środku pola, ale na szczęście Bereszyński nie dał się przepchnąć norweskiemu skrzydłowemu.

• Rzeźniczak przytomnym wyjściem przerywa kontratak Molde.

• Wrzutka Michała Żyry w pole bramkowe, a tam skutecznie piąstkuje Nyland.

• W odpowiedzi uderzenie Żyry odbija się jeszcze od jednego z obrońców i mamy kolejny korner dla zespołu Jana Urbana.

• Chima Chukwu poczuł się przez chwilę Leo Messim, ale jego drybling zatrzymał się na Bereszyńskim.

• 10 minut wyrównanej gry za nami. Na razie bez goli na stadionie przy Łazienkowskiej.

• Chima Chukwu faulował w ofensywie Dossy Juniora.

• Kolejne dwa rzuty rożne dla gospodarzy nie przyniosły już zagrożenia pod bramką Nylanda.

• Było groźnie! Po dośrodkowaniu Żyry piłkę zgrał Dwaliszwili, a Wawrzyniak został zablokowany przez Norwegów!

• Na murawie tymczasem mamy rzut rożny dla Legii.

• Cały stadion tańczy teraz labada :)

• Radović w pełnym biegu zszedł na prawe skrzydło, zacentrował w pole karne, jednak tam zabrakło dobrze ustawionych zawodników Legii.

• Długa piłka w pole karne Legii, a tam sytuacje wyjaśnia Kuciak.

• Goście przejęli inicjatywę na placu gry i starają się sforsować zasieki defensywne Wojskowych.

• Pierwszy strzał z dystansu w wykonaniu Jodłowca - w środek bramki i pewnie łapie piłkę Nyland.

• Pierwszy gwizdek rumuńskiego sędziego i zaczynamy! Naprzód Legio!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Pepsi Areny.

• Na trybunach już śpiewany jest 'Sen o Warszawie', a to oznacza, że do rozpoczęcia meczu pozostało dosłownie kilka minut.

• - Molde pokazało przed tygodniem, zwłaszcza w pierwszej połowie, że gdy nie gramy na miarę naszych możliwości, jest od nas lepsze. Natomiast osobiście uważam, że rywale zagrali tak dobre 45 minut dlatego, że my graliśmy poniżej naszego poziomu. Mam nadzieję, że wyciągnęliśmy wnioski z ubiegłego tygodnia, szczególnie z pierwszej połowy, gdy zamiast respektu przed rywalem czuliśmy strach. W sporcie chodzi o to, by uczyć się na błędach, więc taka sytuacja nie powinna się powtórzyć - komentował z kolei szkoleniowiec Legii, Jan Urban.

• - Legia dobrze gra skrzydłami, jej zawodnicy potrafią dośrodkować w pole karne, a napastnicy umieją odnaleźć się w polu karnym rywala. Wiemy, jak żywiołowo dopingują kibice na tym stadionie. Nie możemy doczekać się spotkania z warszawską publicznością. Rzadko kiedy w Norwegii panuje tak gorąca atmosfera, jak w Warszawie - mówił przed dzisiejszym meczem szkoleniowiec gości, a przed laty wybitny napastnik Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer.

• Ważna informacja z innych boisk. W związku z awansem zarówno Austrii Wiedeń, jak i Dynama Zagrzeb (mecz trwa, ale w dwumeczu Chorwaci prowadzą już 4:0), mistrz Polski nie ma już szans na rozstawienie w czwartej, decydującej rundzie eliminacji.

• Rezerwowi Molde: Tripic, Coly, Hussain, Flo, Soderberg, Moller Daehli, Paulsen Vatshaug

• Rezerwowi Legii: Skaba, Brzyski, Furman, Pinto, Kucharczyk, Kosecki, Saganowski.

• W pierwszym meczu rozegranym tydzień temu w Norwegii padł remis 1:1. Bramki strzelali wówczas Daniel Chima Chukwu (Molde) oraz Władimer Dwaliszwili (Legia). Obu zawodników mamy w pierwszych składach, które prezentujemy obok.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z rewanżowego spotkania III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, w którym Legia Warszawa zmierzy się z mistrzem Norwegii - FK Molde!