2

Sporting Lizbona

2

• Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w serwisie Ekstraklasa.net.

• Po zakończeniu spotkania pozostaje ogromny niedosyt. Legia przez większą część spotkania dominowała, stwarzała sytuacje i spychała rywala do obrony. Niestety, najpierw stały fragment gry, a później genialny strzał André Santosa sprawiły, że mecz zakończył się wynikiem 2:2.

• Koniec meczu!

• Sporting miał wyśmienitą okazję na prowadzenie! Po dośrodkowaniu Fernandeza minimalnie niecelnie strzelał Insua.

• Za dyskusję z arbitrem żółtą kartką ukarany Vrdoljak.

• Było groźnie pod bramką Legii, wszystko zakończyło się jednak fatalnym strzałem André Santosa.

• Niecelny strzał Vrdoljaka z dystansu.

• Przepiękna bramka Portugalczyka. André Santos przymierzył z prawej strony boiska w okienko bramki Kuciaka. Bramkarz Legii nie miał nic do powiedzenia w tej sytuacji.

• Po raz kolejny remis na Łazienkowskiej! André Santos pokonał Kuciaka!

• Insua ukarany żółtą kartką za faul na Koseckim.

• Ostatnia zmiana w Legii: Daniel Ljuboja opuszcza boisko, zastępuje go Michal Hubnik.

• Tak strzelił Janusz Gol decydującego gola w Moskwie. Dzisiaj powtórka w Lidze Europejskiej!

• Żółta kartka za faul dla Koseckiego.

• Piękna akcja Rafała Wolskiego, który po podaniu od Michała Żyro doszedł do linii końcowej boiska, rozejrzał się i dośrodkował w kierunku Janusza Gola. Ten nie mógł zrobić nic innego, jak pokonać bramkarza Sportingu. Legia prowadzi 2:1!

• GOOOL!!! GOOOL!!! JANUSZ GOOOL!!!

• Kosecki traci piłkę na prawej stronie boiska. A szkoda, bo akcja zapowiadała się całkiem nieźle.

• W zespole Legii do wejścia przygotowany Michal Hubnik.

• Stracona bramka wyraźnie podcięła skrzydła graczom Legii Warszawa. Podopieczni Macieja Skorży nie atakują już z taką częstotliwością jak przy stanie 1:0. Być może w ostatnim kwadransie meczu gracze ze stolicy zdołają jeszcze powalczyć o korzystniejszy rezultat.

• Zmiana w zespole Sportingu: Andre Santos w miejsce André Carrillo.

• Druga zmiana w Legii: Wolski w miejsce Rzeźniczaka.

• Dwójkowa akcja Gola i Żyro. Ostatecznie jednak ten pierwszy podawał zbyt lekko do drugiego i piłkę przejęli obrońcy Sportingu.

• Z prawej strony dośrodkowywał Ljuboja, piłkę z własnego pola karnego wybił Fernandez.

• Van Wolfswinkel dośrodkowywał z prawej strony, piłkę pewnie łapie Kuciak.

• Po raz kolejny po dośrodkowaniu Fernandeza zakotłowało się w polu karnym Legii, na szczęście wszystko zakończyło się interwencją Kuciaka.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany Ânderson Polga strzelał z 11 metrów. Próba jednak kompletnie nieudana.

• Gol dla Sportingu to wzorcowo wykonany stały fragment gry. Matías Fernández dośrodkował na głowę Carriço, a ten umieścił piłkę w siatce. Mimo że Legia przeważała, to Sporting zdobył bramkę.

• Zmiana w zespole Legii: Kosecki w miejsce Rybusa.

• Mamy wyrównującą bramkę! Daniel Carriço daje Sportingowi remis!

• Żyro bardzo dobrze wypatrzył schodzącego do środka Rybusa, ale ten był na spalonym.

• Uderzenie Fernandeza z rzutu wolnego wprost w ręce Dusana Kuciaka.

• W akcji ofensywnej Rinauldo, zawodnik gości faulowany przez Jakuba Rzeźniczaka.

• Niesygnalizowany, lekki strzał Rybusa z 16 metrów. Piłkę bez problemu łapie bramkarz Sportingu.

• Od początku drugiej połowy gracze Legii odważnie zaatakowali bramkę rywala. Gospodarze przeważają i dążą do podwyższenia prowadzenia.

• Kolejna ofensywna akcja Daniela Ljuboi, Serb jednak zbyt mocno wypuścił sobie piłkę.

• Ależ okazja dla Legii! Daniel Ljuboja nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Sportingu!

• ...i Pereirinha w miejsce Izmaloiva.

• Dwie zmiany w zespole Sportingu: Carrico w miejsce Schaarsa...

• Zaczynamy drugą połowę.

• Piłkarze obu drużyn już na boisku, za chwilę początek drugiej połowy.

• Za pierwszą połowę na pochwały zasłużył z pewnością Maciej Rybus. Jeżeli ktoś miał wątpliwości, czy odchodzący do Tierieka Grozny zawodnik będzie prezentował dziś właściwe zaangażowanie w grę, to młody skrzydłowy z pewnością je rozwiał. Pod nieobecność Radovicia to on jest motorem napędowym akcji Legii.

• Pierwsze 15-20 minut spotkania to zdecydowana przewaga Sportingu. Później jednak do głosu doszli gracze Legii, którzy wyraźnie przejęli inicjatywę i kontrolę nad przebiegiem spotkania. Okazało się, że pod presją rywala obrońcy gości gubią się i popełniają proste błędy. Jedna z takich właśnie pomyłek sprawiła, że warszawiacy zdobyli bramkę. Żaden z defensorów gości nie kwapił się do wybicia piłki, doszedł do niej za to Jakub Wawrzyniak i pokonał Rui Patrício.

• Koniec pierwszej połowy.

• Kolejny brzydki faul gracza gości - Ricky van Wolfswinkel za przewinienie na Rybusie ogląda żółtą kartkę.

• Oguchi Onyewu ukarany żółtą kartką za faul na Rzeźniczaku.

• Krótka przerwa w grze, opatrywany jeden z zawodników gości.

• João Pereira w polu karnym Legii w ostatniej chwili zablokowany przez Jakuba Wawrzyniaka.

• Po dośrodkowaniu Rybusa z rzutu wolnego piłka trafiła w pole karne gości, a tam najbardziej przytomnie zachował się Jakub Wawrzyniak, który skierował piłkę do siatki. Legia zdobywa bramkę, na którą - z przebiegu meczu - jak najbardziej zasłużyła.

• GOOOL!!! Legia prowadzi 1:0!!! Jakub Wawrzyniak wpisuje się na listę strzelców!

• Trzeba przyznać, że po słabym początku rozkręcili się gracze z Warszawy. Legia jest w tej chwili stroną przeważającą, gracze gości popełniają natomiast sporo indywidualnych błędów. Trzeba tylko je wykorzystać.

• Vrdoljak wypuścił Rybusa prawą stroną boiska, a jego rajd zakończył się zablokowanym przez obrońców dośrodkowaniem.

• Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry piłka, wybita przez obrońców, trafiła pod nogi Janusza Gola. Ten przyłożył z 20 metrów, a piłka poszybowała obok bramki Sportingu.

• Dośrodkowanie Jędrzejczyka z prawej strony, piłka po nogach Rinauldo wychodzi na rzut rożny.

• Gol odgrywał do tyłu do Vrdoljaka, ten stracił piłkę, ale był faulowany przez Schaarsa.

• W ostatnich minutach kilka razy pogubili się obrońcy Sportingu. A to znaczy, że jeżeli Legia odważniej zaatakuje, to ma spore szanse na korzystny rezultat.

• Żyro mógł zagrywać do Gola, ale próbował indywidualnej akcji. Bez żadnego efektu.

• Maciej Rybus wpadł w pole karne Sportingu, ale odważnym wślizgiem powstrzymał go jeden z obrońców. O faulu nie ma mowy.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie strzelał Rzeźniczak.

• Powinno być 1:0 dla Legii! Po błędzie obrony Michał Żyro znalazł się w sytuacji sam na sam z Rui Patrício, ale pojedynek wygrywa bramkarz Sportingu!

• Z rzutu wolnego z 35 metrów zagrywał Rybus, niecelny strzał głową oddał Komorowski. Trzeba przyznać, że dośrodkowanie skrzydłowego Legii było bardzo dokładne.

• Ljuboja odegrał piłkę do Vrdoljaka, ten z kolej podał do Żyro, a młody zawodnik zbyt długo czekał z podaniem, przez co akcja zakończyła się stratą.

• Gracze Legii mają problem ze skonstruowaniem składnej akcji. Póki co brak Radovicia jest bardzo widoczny i odbija się na postawie graczy ze stolicy.

• Z około 25 metrów strzelał André Carrillo, piłka jednak wysoko nad bramką Dusana Kuciaka.

• Strzelał Fernandez, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. W ostatnich minutach przycisnęli gracze Sportingu.

• Po drugim rzucie rożnym dla Legii zakotłowało się pod bramką Sportingu. Ljuboja zgrał piłkę w kierunku Żyro, a ten zaatakował piłkę, tyle że przy okazji faulował bramkarza gości.

• A spiker apeluje do kibiców by nie rzucali śnieżkami w zawodników rywala :)

• W odpowiedzi rajd Rybusa prawą stroną boiska zakończony podaniem do Ljuboi. Ten jednak wywalczył tylko rzut rożny.

• W pole karne Legii dośrodkowuje Insua, tam jednak nie było żadnego z graczy gości.

• Strzał Carrillo po rykoszecie trafia pod nogi niepilnowanego Fernandeza, ale zawodnik gości był na spalonym.

• Vrdoljak ładnie przedzierał się w środku pola, próbował podać do Gola, ale tego uprzedził jeden z rywali.

• A teraz Rzeźniczak bezpardonowo potraktował André Carrillo. Bardzo agresywnie rozpoczęli zawodnicy obu zespołów.

• Matías Fernández zabrał piłkę Vrdoljakowi, ale przy okazji faulował kapitana Legii Warszawa,

• Pierwsza akcja ofensywna Sportingu, piłka po rykoszecie trafia w ręce Kuciaka.

• Gol faulował na połowie rywala. Na razie Legia przeważa.

• Ljuboja próbował zagrać wysoką piłkę do Żyro, ale niedokładne podanie pada łupem Rui Patrício.

• Legia od początku ruszyła do przodu, ale pierwsza akcja gospodarzy nie przyniosła żadnego zagrożenia pod bramką Sportingu.

• Rozpoczęli gracze Legii Warszawa.

• Oba zespołu już słuchają na boisku hymnu Ligi Europejskiej.

• Dość zaskakującą decyzję co do składu podjął trener Maciej Skorża, wystawiając jako defensywnego pomocnika Jakuba Rzeźniczaka, a więc nominalnego prawego obrońcę. To on będzie próbował zastąpić sprzedanego to Kaiserslautern Ariela Borysiuka. Miejsce kontuzjowanego Miroslava Radovicia zajął dziś Michał Żyro.

• W zespole Sportingu kilka dni temu doszło do zmiany trenera, zwolniony został Domingos Paciencia, a jego miejsce zajął Ricardo Sa Pinto. Dziś okaże się, czy ta zmiana przyniesie natychmiastowe efekty. Przypominamy sobie chociażby przypadek Lecha Poznań, gdzie tuż przed zwycięskim meczem z Manchesterem City Jacka Zielińskiego zastąpił Jose Bakero. Oby dzisiaj szkoleniowiec Sportingu nie miał tak udanego debiutu, jak nieco ponad rok temu szkoleniowiec "Kolejorza".

• Jego następcą w Legii ma być Nacho Novo, który dziś podpisał kontrakt z klubem z Łazienkowskiej. Dziesięć lat starszy od Rybusa zawodnik dzisiaj jeszcze grać nie może, ale już wkrótce wzmocni zespół Legii. Czy okaże się gwiazdą ligi na miarę Daniela Ljuboi?

• Dzisiejszy mecz jest szczególnym spotkaniem dla Macieja Rybusa. To jedno z ostatnich spotkań 23-letniego skrzydłowego w barwach Legii, już wkrótce trafi bowiem do Tierieka Grozny.

• Rundę wiosenną w Lidze Europy czas zacząć. Za dwadzieścia minut początek spotkania Legia Warszawa - Sporting Lizbona. Relację LIVE prowadzi Wojciech Maćczak.

• Ławka rezerwowych Legii: Wojciech Skaba, Inaki Astiz, Tomasz Kiełbowicz, Michał Kucharczyk, Jakub Kosecki, Rafał Wolski, Michał Hubnik