Mecz Legia Warszawa - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Legia Warszawa - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 25. kolejka
2017-03-12 18:00

Legia Warszawa

1

Wisła Kraków

0

• To tyle na dziś, za wagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Gospodarze nie prezentowali się najlepiej w trakcie drugiej połowy, mimo to zdołali utrzymać prowadzenie zdobyte na początku meczu.

• Koniec spotkania! Legia zdobywa trzy punkty, zbliżając się do trzeciej Lechii na odległość jednego punktu!

• Sebastian Szymański zmienia Thibault Moulina.

• Sędzia przedłuża drugą połowę o trzy minuty.

• Vadis Odjidja-Ofoe z łatwością mija rywali w polu karnym, oddaje strzał z około trzynastu metrów, efektownie broni Łukasz Załuska!

• Na ostatnie minuty Tomasz Jodłowiec zmienia Guilherme.

• Patryk Małecki uderza z 25 metrów, piłka szybuje wysoko ponad bramką.

• Guilherme w walce o piłkę fauluje Tomasza Cywkę przy linii bocznej.

• ...a Jakub Bartosz zastępuje Petara Brleka.

• Dominik Nagy zmienia Kasper Hamalainena...

• Do wejścia przygotowany Dominik Nagy.

• Patryk Małecki z ostrego kąta uderza metr obok słupka - bardzo ładne uderzenie, należy pochwalić tę próbę wiślaka.

• Miroslav Radović powalony na glebę przy próbie wyprowadzenia kontrataku. Rzut wolny dla Legii na jej połowie.

• Miroslav Radović! Serb najpierw trafia w słupek po dośrodkowaniu, by w następnej akcji po położeniu bramkarza na kolana dać sobie odebrać piłkę właśnie Łukaszowi Załusce!

• Na lewym skrzydle faulowany Kasper Hamalainen. Legia przed szansą na dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Dwa dośrodkowanie z rzędu, próbowali Hamalainen i Hlousek - wciąż bez efektów.

• Rzut rożny dla Legii, dośrodkowuje Guilherme, piłkę wybija Pol Llonch.

• Guilherme mija kilku rywali, po czym przewracając się zostawia piłkę... nie wiadomo komu, od razu przejął ją Arkadiusz Głowacki.

• Piłkarze Legii od ładnych kilku minut nie są w stanie opuścić własnej połowy.

• Po dośrodkowaniu Macieja Sadloka strzał głową zdołał oddać Petar Brlek, ale uderzenie to nie sprawiło najmniejszych problemów bramce gospodarzy.

• W międzyczasie żółtą kartką ukarany został Artur Jędrzejczyk.

• Po chwili Hugo Videmont zastępuje Rafała Boguskiegp.

• Mateusza Zacharę zmienił Semir Stilić.

• W drużynie Wisły szykowana jest pierwsza zmiana dzisiejszego meczu.

• Arkadiusz Malarz pewnie łapie dośrodkowanie Pola Lloncha z prawej stronie boiska.

• Vadis Odjidja-Ofoe fauluje Arkadiusza Głowackiego w walce o piłkę na połowie krakowian.

• W drugą połowę nieco lepiej weszli gości.

• Dośrodkowanie Macieja Sadloka z lewej flanki wybija Adam Hlousek.

• Ze stałego fragmentu gry dośrodkowywał Krzysztof Mączyński, piłkę przed samą linią bramkową dobił jeden z jego kolegów, przez co Wisła wciąż nie może cieszyć się z bramki!

• Spalony rzeczywiście był: Spalony przy akcji Wisły

• Rzut wolny dla Wisły po faulu Macieja Dąbrowskiego, piłka wpada do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego!

• Piłka w grze, ma ją Wisła Kraków!

• Obie drużyny już na murawie!

• Legioniści dominowali przez pierwsze pół godziny, potem inicjatywę przejęli Wiślacy. Liczymy na więcej bramek po przerwie, druga połowa już za kilka minut!

• Koniec pierwszej odsłony. Legia prowadzi po trafieniu Radovicia. Wracamy za kwadrans!

• Brlek przejął piłkę, był sam na sam z Malarzem, ale... bramkarz Legii okazał się szybszy. Miał zresztą zdecydowanie bliżej.

• Tempo wysokie, ale okazji brak.

• Najlepsza szansa Wisły na wyrównanie! Trzy strzały po rzucie rożnym i po żadnym z nich piłka nie wpadła do siatki. Raz dobrze zablokował obrońca, raz obronił Malarz, a raz futbolówka przeszła obok prawego słupka. Dalej mamy zatem 1:0.

• Źle akcję rozegrała Legia. Po podaniu od Guilherme uderzył Radović, lecz został zablokowany. Później Moulin dośrodkował niedokładnie.

• Odjidja-Ofoe przyjął, odjechał, ale kopnął nad bramką.

• Ostatnie ostrzeżenie dla Małeckiego. Sfaulował Guilherme.

• Kartka dla Małeckiego za uderzenie łokciem. Wygląda jednak na to, że w poprzedniej sytuacji to Radović bardziej założył szaty Suareza niż Gonzalez dawnego Pepe... Aktorstwo.

• Guilherme podszedł do wolnego i kopnął fatalnie. Wysoko nad poprzeczką. A tyle się koncentrował..

• Kartka dla Gonzaleza, który wyciął Radovicia. Żółta. Powinna być czerwona?

• Ważna interwencja Załuski na przedpolu. Czaił się Radović.

• Cywka płasko z dalszej odległości. Anemiczny strzał i niecelny.

• Mogła być szybka odpowiedź Wisły! Broni Malarz.

• I teraz już nie ma wątpliwości. Guilherme zagrywa między Cywkę a Głowackiego. Radović zwodem nabiera Załuskę i z bliska pakuje piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! RADOVIĆ!

• Najlepsza akcja w meczu! Hamalainen nawija obrońcę, uderza z prawej nogi, ale wyrastają ręce Załuski i nie ma gola!

• Legia stara się przejąć inicjatywę. Stratę notuje jednak Jędrzejczyk.

• Cywka zabrał piłkę Radoviciowi.

• Nieudane rozegranie stałego fragmentu. Legia przejmuje, a konkretnie Odjidja-Ofoe, który dobrze wyczuł intencje rywali.

• Będzie okazja dla Wisły. Po rzucie rożnym teraz wolny. Faulowany Mączyński przez Jędrzejczyka.

• Zaczęli. Od środka Legia. Pięć minut opóźnienia.

• Ciągle czekamy. Kilka piłek na boisku - zawodnicy dogrzewają się.

• Stadion trochę się zadymił, więc sędzia Gil czeka z rozpoczęciem spotkania.

• Oprawa na Łazienkowskiej: Legia - Wisła

• Przy Łazienkowskiej kibice śpiewają Sen o Warszawie, zaczynamy już za moment!

• Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę i udali się do szatni, by wysłuchać ostatnich instrukcji od trenera.

• Przed meczem ładna uroczystość - kibice i piłkarze zorganizowali specjalne podziękowanie dla Ivicy Vrdoljaka za wszystkie lata spędzone w Legii.

• W pierwszym niedzielnym meczu Lotto Ekstraklasy Górnik Łęczna podzielił się punktami z Pogonią Szczecin po remisie 2:2.

• Do meczu pozostało około dwudziestu minut, zachęcam więc do zapoznania się z zapowiedzią meczu, którą znaleźć można pod odnośnikiem "zapowiedź".

• Kibice z Żylety przygotowali na dziś oprawę!

• Rezerwowi Wisły: Michał Miśkiewicz, Jakub Bartkowski, Alan Uryga, Jakub Bartosz, Semir Stilić, Matija Spicić i Hugo Videmont.

• Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Tomasz Jodłowiec, Jakub Czerwiński, Waleri Kazaiszwili, Dominik Nagy, Łukasz Broź i Sebastian Szymański.

• Obie drużyny najprawdopodobniej zagrają dziś w formacjach 4-2-3-1.

• Znamy już składy na to spotkanie!

• Dobry wieczór, wita Państwa Piotr Bernaciak, zapraszamy na relację live z meczu Legia Warszawa - Wisła Kraków!

Piotr Bernaciak

Legia Warszawa - Wisła Kraków LIVE! Derby Polski przy Łazienkowskiej

Legia Warszawa - Wisła Kraków LIVE! Derby Polski przy Łazienkowskiej ©Andrzej Banaś

Już dziś o 18:00 Legia podejmie Wisłę Kraków w nieco wyblakłych "derbach Polski". Mimo wszystko mamy prawo liczyć na efektowny spektakl. Już w sobotę stołeczny zespół poinformował, że sprzedał wszystkie bilety, zatem spotkanie przy Łazienkowskiej obejrzy komplet widzów.

Mecz Legia Warszawa - Wisła Kraków ONLINE

Legia Warszawa zdołała w końcu wygrać w lidze, zdobywając trzy punkty na trudnym terenie w Lubinie, przerywając tym samym serię czterech meczów bez wygranej. Wśród nich znalazły się remis i porażka u siebie w lidze z drużynami, które na papierze są od mistrzów Polski dużo słabsze.
Gdyby nie strata tych pięciu punktów, dziś razem z Lechem legioniści byliby już tylko punkt za liderującą Jagiellonią. Teraz po sobotniej porażce Lechii Gdańsk z Ruchem Chorzów pojawia się okazja, by odrobić trzy punkty straty do piłkarzy Piotra Nowaka.

Wojskowi w ostatnim meczu zagrali znacznie lepiej w ofensywie, niż choćby w starciu z Bruk-Bet Termaliką. Świetnie oglądało się występ Vadisa Odjidji-Ofoe, dobrze zagrali również Miroslav Radović i Thibault Moulin. Nagana należy się natomiast za zachowanie przy stałych fragmentach gry. Powszechnie wiadomo, że Filip Starzyński jest jednym z najlepszych ich wykonawców w całej lidze, ale trzy gole dla Zagłębia padły po dośrodkowaniu reprezentanta Polski. Na szczęście dla Legii dwa z nich nie zostały uznane. Defensywa przy dośrodkowaniach wciąż jest problemem ekipy Jacka Magiery.

Wisła Kraków wygrywając dwa ostatnie mecze w lidze znacznie zbliżyła się do występów w grupie mistrzowskiej - na ten moment Biała Gwiazda zajmuje siódme miejsce w tabeli i niezależnie od wyniku poniedziałkowego starcia Cracovii z dziewiątą Pogonią Szczecin może być pewna, że pozostanie przynajmniej na ósmym miejscu w tabeli. Krakowian po objęciu posady przez Kiko Ramireza ogląda się naprawdę przyjemnie - jedyną wpadką był słaby mecz we Wrocławiu. W pozostałych spotkaniach wiślacy przekonująco pokonali Koronę, zaimponowali wygrywając z Jagiellonią i w ostatnich sekundach meczu zapewnili sobie zwycięstwo z Piastem.

Przypomnijmy sobie ostatni mecz obu drużyn. Jeszcze jesienią przy Reymonta Wisła podejmowała rozbitą Legię. Co ciekawe, był to pojedynek szesnastej (!) z czternastą (!) drużyną w tabeli. Skończyło się wynikiem 0:0, a stroną przeważającą była Wisła. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, mieli sporo okazji by wygrać ten mecz. Legię tymczasowo prowadził wówczas Aleksandar Vuković. Biała Gwiazda pozostaje ostatnią drużyną z Lotto Ekstraklasy, z którą nie zmierzył się obecny trener Legii.

Legia Warszawa - Wisła Kraków: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

NA CO ZWRÓCIMY UWAGĘ:

Szansę od trenera może otrzymać Dominik Nagy, który wyróżniał się w meczu rezerw Legii i być może przyjdzie mu dziś zagrać przeciwko Wiśle, choć raczej będzie to wejście z ławki. Nie ukrywamy, że dyspozycja reprezentanta Węgier bardzo nas interesuje.

FORMA W PIĘCIU OSTATNICH MECZACH:

Legia Warszawa:

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:3, Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1, Ajax Amsterdam - Legia Warszawa 1:0, Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1:3, Legia Warszawa - Ajax Amsterdam 0:0. Bilans - zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki.

Wisła Kraków:

Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:2, Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3:1, Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0, Wisła Kraków - Korona Kielce 2:0, Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:0. Bilans - trzy zwycięstwa, dwie porażki.

NIE ZAGRAJĄ:

W drużynie mistrza Polski niedostępni będą Michał Kucharczyk (zapalenie stawu skokowego) i Daniel Chima Chukwu (uraz mięśnia czworogłowego uda). Co z osiemnastką „Białej Gwiazdy”? Otóż w niej na pewno nie ujrzymy Zdenka Ondraska (kontuzja). Poza kadrą pozostanie Michał Buchalik (kontuzja).

PROGNOZOWANE SKŁADY:

Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Maciej Dąbrowski, Adam Hlousek - Michał Kopczyński, Thibault Moulin - Miroslav Radović, Vadis Odjidja-Ofoe, Guilherme - Tomas Necid.

Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Ivan Gonzalez, Arkadiusz Głowacki, Maciej Sadlok - Pol Llonch, Krzysztof Mączyński - Rafał Boguski, Petar Brlek, Patryk Małecki - Paweł Brożek.

SĘDZIA:

Arbitrem tego spotkania będzie Paweł Gil. Sędziował on w tym sezonie kilka meczów obu drużyn: Wisła - Pogoń 2:1, Legia - Piast 0:0, Ruch - Wisła 1:0, Śląsk - Wisła 1:0. Najważniejszym jest jednak pierwsze starcie Wisły z Legią w tym sezonie, czyli bezbramkowy remis przy Reymonta zeszłej jesieni.

NASZ TYP:

W spotkaniach między Legią a Wisłą zawsze dużo się działo, padało mnóstwo goli, nawet podczas ostatniego remisu obu drużyn było bardzo ciekawie (by wymienić tylko zmarnowany rzut karny). Nie podejmujemy się dziś wytypowania zwycięzcy, z całą pewnością można natomiast stwierdzić, że powinniśmy obejrzeć kilka goli.