2

Zagłębie Lubin

3

• To tyle z Warszawy. Za uwagę dziękuje Filip Kaczmarczyk.

• Byliśmy świadkami bardzo emocjonującego pojedynku. Po I połowie wydawało się, że piłkarze Zagłębia w pełni kontrolują te spotkanie, ale Legia na drugą połowę wybiegła odmieniona i pokazała charakter. Trzy punkty jadą jednak do Lubina, a w Warszawie nadal tylko 9 oczek po 9 spotkaniach. Fatalna passa Legii trwa.

• Koniec spotkania. Legia przegrywa 2:3 z Zagłębiem na własnym stadionie!!!

• Kapitalna obrona Polacka po strzale głową Pazdana!!!

• Rzut rożny dla Legii. Malarz w polu karnym Zagłębia!

• Dwie okazje Legii. Najpierw piłka po strzale Nikolicia została zablokowana, a następnie próbował Prijović, ale jego strzał wylądował prosto w rękach golkipera.

• Bartosz Bereszyński ukarany żółtą kartką za brzydki faul.

• Aleksandrov znokautowany przez swojego kolegę z drużyny. Potrzebna pomoc medyczna.

• Piłkarze Zagłębie starają się grać daleko od swojego pola karnego.

• Tomasz Musiał dolicza aż 5 minut.

• Legia szuka 3 bramki! Ależ dwie okazje! Najpierw dobrze interweniował Polacka, a następnie Prrijović fatalnie spudłował!

• Żółtą kartką ukarany Filip Jagiełło.

• Vadis Odjidja-Ofoe wdał się w dyskusję z arbitrem i został ukarany żółtym kartonikiem.

• Przepychanki na boisku. Piłkarzom puściły nerwy. W głównej roli Guilherme i Piątek.

• Nikolić prosto w ręce Polacka! Nie ma bramki!!! Ależ słaby strzał węgierskiego napastnika!!!

• Rzut karny dla Legii! Znakomity rajd Guilherme w pole karne!

• Kolejna próba Langila z lewej strony i mamy rzut rożny.

• Legia wysoko ustawiona na połowie Zagłębia. Długa wymiana podań legionistów zakończona niecelnym podaniem i piłką powędrowała na aut.

• Na spalonym Prijović. Minimalny ten spalony. Bardzo dobre zagranie Nikolicia.

• Dobry strzał Piątka sprzed pola karnego, ale na posterunku Malarz.

• Na murawię pojawią się Vlasko, a murawę opuszcza Janoszka.

• Legia próbowała prawą stroną, ale dośrodkowanie Aleksandrova było słabiutkie.

• Legionisci sugerują, że to gra na czas ze strony Miedziowych.

• Na murawie leży jeden z zawodników Zagłębia.

• Kolejne zagrożenie po stałym fragmencie. Jach zamykał ten rzut rożny i minimalnie się pomylił kierując piłkę obok bramki Malarza.

• Zablokowana wrzutka Janusa. Rzut rożny dla Miedziowych.

• Niecelny strzał Prijovicia.

• Ostatnia zmiana w Legii. Aleksandrar Prijović za Miroslava Radovicia.

• Faulowany Langil z lewe strony. Potrzebuje pomocy medycznej.

• Na trybunach: " Nie poddawaj się Legio Warszawa". Czy Legia zdoła odrobić?

• Płaskie dośrodkowanie z prawej strony. Pazdan przecina tę wrzutkę i pakuję piłkę do własnej bramki! Malarz bez szans!

• Ależ pech Pazdana! Gol samobójczy! 3:2 dla Zagłębia!

• Kontra Zagłębia. Legioniści zdołali po rzucie rożnym wrócić na swoją połowę i Pazdan wyjaśnia sytuację na rzut rożny.

• Kolejne dośrodkowanie Langila zostało zablokowane i mamy rzut rożny.

• Zamieszanie w polu karnym Polacka. Miedziowi wybili piłkę przed pole karne, tam do futbolówki dopadł Guilherme, który oddał silny strzał nad bramką.

• Rzut rożny dla Legii.

• Cały czas przy piłce Legia, która konstruuje akcję na swojej połowie.

• Aktywny Langil na lewej stronie. Kolejne jego dośrodkowanie w pole karne.

• Kontratak Zagłębia znakomicie zatrzymany przez Pazdana.

• Piotr Stokowiec ściąga z boiska dwóch napastników. Papadopulosa zmienił Jagiełło, a za Nespora pojawił się Woźniak.

• Zagłębie od początku II połowy nie może dojść do głosu.

• Przy piłce Legia. Bardzo dobra wymiana podań, ale ostatecznie Langil traci futbolówkę.

• Papadopulos ucierpiał i leży na murawie.

• W przerwie w szatni Legii musiały paść bardzo mocne słowa. Legioniści pokazują inne oblicze niż w I połowie.

• Debiutancki gol Langila w Legii!!! Znakomite zagranie Moulina do Langila, a ten mocnym płaskim strzałem z pola karnego pokonuje Polacka!!!

• Langil gool!!! Znakomita akcja i mamy 2:2!!!

• Cały czas przy piłce Legioniści. Centrostrzał Langila zaskoczył Polacka! Instynktowna interwencja golkipera Zagłębia!

• Dośrodkowanie Langila prosto w ręce Polacka.

• Legia zaczęła kontrolować grę. Z prawej strony faulowany Bereszyński.

• Pazdan fauluje Papadopulosa.

• Dobry okres gry Legionistów. Legia ruszyła do przodu i naciera na bramkę Polacka.

• Zamieszanie w polu karnym Zagłebia po rzucie rożnym Legii. Strzał Pazdana obronił Polacek, ale dobitki Czerwińskiego bramkarz Zagłębia nie był w stanie obronić.

• Gool dla Legii! Jakub Czerwiński!!! 2:1!!!

• Zablokowane dośrodkowanie Bereszyńskiego z prawej strony. Rzut rożny dla Legii.

• Legia ruszyła do przodu.

• Zmiana w Legii. Boisko opuszcza Adam Hlousek, a na placu gry pojawia się Thibault Moulin.

• Rzut rożny dla Zagłębia.

• Besnik Hasi dokonuje pierwszej zmiany. Boisko opuszcza Michał Kopczyński, a zastępuje go Michaił Aleksandrov.

• Zaczynamy II polowę.

• Arkadiusz Malarz i Martin Nespor po gwizdku kończącym I połowę ucięli sobie bardzo ostrą pogawędkę, którą musiał przerwać sędzia Musiał.

• To już pewne. Trener Besnik Hasi po spotkaniu z Zagłębiem oficjalnie zostanie zwolniony.

• Słowa Miroslava Radovicia w rozmowie przeprowadzonej w przerwie dobitnie podkreślają obecną sytuację Legii. -"Niektórzy chyba nie zdają sobie sprawy co to oznacza grać w Legii".

• Koniec I połowy. Zagłębie prowadzi 2:0 z Legią! Gwizdy przy Łazienkowskiej.

• Bardzo dobra akcja Legii. Guilherme wylożył piłkę na szesnasty metr Radoviciowi, a ten strzel wysoko w trybuny.

• Arbiter doliczył 2 minuty.

• Faul Hlouska. Rzut wolny dla Miedziowych.

• Dużo niedokładności z obu stron.

• Gwizdy na trybunach po nieudanym przerzucie Kopczyńskiego.

• Kontra Zagłębia po błędzie Legii, ale Legioniści szybko naprawili swój błąd i odzyskali futbolówkę.

• Piłka w posiadaniu Legii.

• Faulowany Langil. Żólta kartka dla Guldana.

• Na murawie leży Michał Pazdan, który ucierpiał po starciu w powietrzu.

• Faul Czerwińskiego. Rzut wolny dla Zagłębia.

• Kiks Odjidjy i piłka w rękach Polacka.

• Legia nie ma pomysłu na grę.

• Zagłębia nie zwalnia tempa i nadal atakuje.

• Nespor faulowany przez Radovicia. Zólty kartonik dla Serba.

• Legia w bardzo ciężkiej sytuacji.

• Krzysztof Janus pewnym strzałem z rzutu karnego pokonuje Malarza i podwyższa wynika na 2:0 dla Zagłębia!

• Krzysztof Janus i mamy 2:0!!! Perfekcyjnie wykonany rzut karny!!!

• Ręka Michała Pazdana.

• Rzut karny dla Zagłębia!!!

• Ponownie Nikolić złapany na spalonym. Stykowy ten ofsajd.

• Nikolić na spalonym.

• Bardzo dobra centra Hlouska do Guilherme. Brazylijczyk strzela i posyła piłkę wysoko w trybuny!

• Langil w pole karne, ale piłka została wybita. Wciąż Legia przy piłce.

• Legia konstruuje akcję. Faulowany Hlousek przez Janusa. Janus ukarany żółtą kartką.

• Kolejny strzał głową po rzucie rożnym. Ależ łatwo Zagłębie dochodzi do strzałów po stałych fragmentach!

• Strzał Janusa z ostrego kąta. Malarz na rzut rożny.

• Dobra akcja Legii. Z prawej strony świetnie do Guilherme wycofał Radovic. Guilherme oddał strzał ale piłka ląduje w rękach Polacka.

• Drybling Radovicia. Kubicki fauluje Serba i mamy zółtą kartkę i rzut wolny dla Legii.

• Legia ma duży problem z utrzymaniem piłki. Kolejna akcja Zagłębia zakończona stratą piłki.

• Lewą strona atakuje Zagłębie. Dośrodkowanie po ziemi w pole karne, ale piłka w rękach Malarza.

• Na spalonym zawodnik gości.

• Dobra akcja z Legii. Strzał Guilherme z prawej strony, ale Polacek nie miał z tym uderzeniem żadnych problemów.

• Dośrodkowanie Janusa prosto w ręce Malarza.

• Rzut wolny dla Zagłębia.

• Kolejny rzut rożny. Duże zamieszanie w polu karnym Legii, ale piłka została wybita przed pole.

• Kolejna akcja Zagłębia. Legia wybija piłkę na rzut rożny.

• Legis gra bardzo nerwowo i niedokładnie. Zagłębie napiera. Niecelny strzał Papadopulosa.

• Kolejne zankomite dośrodkowanie z rzutu rożnego przez Janusa. Dośrodkowanie przedłużył głową Nespor, a z lewej stronie znakomicie znalazł się Jach który wbił piłkę do bramki. Błąd Legionistów w kyciu.

• Goool dla Zagłębia!!! Jarosław Jach!!!

• Legia bardzo źle się ustawia przy stałych fragmentach.

• Rzut rożny dla Zagłębia. Kolejna znakomita sytuacja po strzale głową i ofiarnie broni Malarz!

• Prawą stroną wbiegł w pole karne Bereszyński, zagrał do Guilherme a ten wyłożył piłkę na strzsał Odjidjy. Strzał Belga został zablokowany.

• Przy piłce Legia. Legia próbuje spokojnie rozgrywać na swojej połowie, ale Zagłębie wysoko presuje i przeszkadza.

• Żółta kartka dla Guilherme. Brzydki faul Brazylijczyka.

• Przenosimy się pod pole karne Miedziowych. Langil lewą stroną, ale dośrodkował niecelnie.

• Bardzo dobrze wykonany rzut rożny. Kapitalna obrona Malarza po strzale głową jednego z piłkarzy Zagłębia.

• Janus trafił prosto w mur i mamy rzut rożny.

• Rzut wolny dla Zagłębia z 17 metra. Faulowany Piątek.

• Legia napierała na bramkę Zagłębia, ale Guilherme zakonczył tę akcję niecelnym strzałem.

• Słabe dośrodkowanie z rożnego przez Guilherme.

• Dobra akcja Legii. Langil zagrywał z lewej w strony w pole karne, ale ta próba została zablokowana.

• Legia konstruowała akcję, ale Langil znalazł się z piłką poza boiskiem.

• Dużo walki w środku pola, ale to Zagłębie prezentuje się lepiej.

• Piotr Stokowiec przy linii podpowiada swoim piłkarzom, a Besnik Hasi jak na razie spokojny i opanowany siedzi na ławce.

• Dośrodkowanie Zagłębia z prawej strony. Piłka w rękach Malarza.

• Dobre dośrodkowanie Janusa z prawej strony zatrzymane przez Pazdana, którry wybił piłkę przed pole.

• Jak na razie to Zagłębie kontroluję grę i próbuje przebić się pod bramkę Malarza.

• Wrzutka Janusa na głowę Papadopulosa, ale strzał głową niecelny.

• Legia przejęła piłkę, ale po chwili ją straciła. Rzut wolny dla Zagłębia po faulu Kopczyńskiego.

• Zagłebie od razu ruszyło do przodu.

• Zaczynamy.

• Losowanie wygrało Zagłębie i to Miedziowi rozpoczną te spotkanie.

• Zawodnicy już na murawie.

• Z obecnej kadry Legii najwięcej bramek przeciwko Zagłębiu zdobył Miroslav Radović (3 bramki). Zobaczymy czy w dzisiejszym spotkaniu Radović podwyższy ten rezultat i znajdzie sposób na Polacka.

• Początek spotkania za kwadrans. W sektorze gości pojawi się około 100 kibiców, stadion powoli się zapełnia.

• Ostatni raz oba zespoły grały ze sobą w rundzie finałowej minionego sezonu. Po słabej grze w Lubinie Legia uległa Zagłębiu 0:2. Czy Zagłębie ponownie sprawi niespodziankę?

• Rezerwowi Zagłębia Lubin: Forenc, Dziwniel, Jagiełło, Madera, Rakowski, Vlasko, Woźniak

• Tak prezentuje się skład Zagłębia na mecz z Legią.

• Rezerwowi Legii Warszawa: Cierzniak, Rzeźniczak, Broź, Moulin, Aleksandrow, Hamalainen, Prijović

• Oto jedenastka, którą desygnował do gry Besnik Hasi .

• Znamy już składy obu zespołów. Znajdują się one w panelu po prawej stronie serwisu.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa.

• Podopieczni Piotra Stokowca również są w kryzysie. Miedziowi w 7 ostatnich spotkaniach z rzędu nie odnieśli zwycięstwa, ale w tabeli ekstraklasy są na wysokim 5. miejscu.

• Prawdopodobnie w dzisiejszym spotkaniu po raz ostatni na ławce trenerskiej Legii zasiądzie Besnik Hasi. Pod wodzą Albańczyka Legia zdobyła tylko 9 punktów w 8 ligowych spotkaniach.

• Witam Państwa. Już za 40 minut pierwszy gwizdek sędziego w spotkaniu pomiędzy Legią Warszawa a Zagłębiem Lubin. Relację na żywo z tego spotkania przeprowadzi dla Państwa Filip Kaczmarczyk.