3

Liverpool FC

1

• Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• To było dobre, bardzo dobre spotkanie. Przyjemnie oglądało się dziś mistrzów Anglii.

• Koniec spotkania na King Power Stadium, Leicester City niespodziewanie pokonuje Liverpool 3:1!

• W samej końcówce spotkania przy piłce utrzymują się The Reds, wciąż szukając przynajmniej gola kontaktowego.

• Sędzia doliczył aż pięć minut.

• Ben Chilwell zmienia Marca Albrightona na ostatnie minuty meczu.

• Gospodarze mogli odpowiedzieć, już po chwili niesamowitym rajdem popisał się Demarai Gray, aż szkoda, że w ostatniej chwili potknął się w polu karnym!

• Bardzo ważna interwencja Kaspera Schmeichela po mocnym strzale Philippe Coutinho zza pola karnego, Duńczyk miał spore problemy z tym uderzeniem.

• Do końca meczu pozostały już tylko minuty, ale nie zanosi się na zmianę wyniku. Liverpool wciąż stara się atakować, ale defensywa Leicester City wykazuje się wielką determinacją i uporem, który pozwala jej wciąż powstrzymywać rywala przed własnym polem karnym.

• Krótka przerwa w grze spowodowana jakimś urazem Jamiego Vardyego, czas ten wykorzystują goście. Ben Woodburn zmienia Lucasa Leivę.

• Dość przypadkowa interwencja Danny'ego Simpsona po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy kończy się rzutem rożnym dla Liverpoolu.

• Plac gry opuszcza Riyad Mahrez, Algierczyk nie zagrał dziś najlepszego spotkania. Zmienia go wspomniany już Demarai Gray.

• Do wejścia na boisko przygotowany już Demarai Gray.

• Mistrzowie Anglii próbują nieco uspokoić swoją grę, bowiem w ostatnich minutach przewaga zdecydowanie należała do piłkarzy z miasta Beatlesów.

• Starcie dwóch tytanów - Wesa Morgana i Divocka Origiego w polu karnym Lisów kończy się odbiorem tego pierwszego.

• Jak padł gol dla The Reds? Brazylijczyk przebiegł z piłką kilkanaście metrów po czym uderzył ją piekielnie mocno, do tego z niesamowitą precyzją. Kasper Schmeichel był bez najmniejszych szans.

• Daniel Amartey zmienia zmęczonego Shinjiego Okazakiego.

• Gol, a jednak! Philippe Coutinho trafia do siatki precyzyjnym strzałem tuż obok słupka! Już tylko 3:1 prowadzi Leicester City.

• ...a Divock Origi zastępuje Adama Lallanę.

• Alberto Moreno zmienia Sadio Mane...

• Co do dyspozycji gości, to pozostaje ona prawdziwą zagadkę. Ciężko wytłumaczyć tak słabą dyspozycję drużyny Jurgena Kloppa.

• Snajper wykorzystał znakomite dośrodkowanie Christiana Fuchsa z lewej strony boiska i strzałem głową podwyższył wynik na King Power Stadium!

• Gooool, nokaut, 3:0 dla Leicester City! Drugą bramkę zdobywa Jamie Vardy!

• Strzał Sadio Mane zablokowany przez Roberta Hutha na skraju pola karnego. Obrona Leicester City wciąż bez najmniejszego błędu na koncie.

• Mocne uderzenie Philippe Coutinho ze spokojem zatrzymuje Kasper Schmeichel.

• Jamie Vardy ściga się z rywalami przy linii bocznej, decyduje się na zagranie futbolówki w pole karne gości, gdzie minimalnie spóźniony był Shinji Okazaki - mogło być bardzo groźnie!

• Efektowny odbiór Danny'ego Drinkwatera, pomocnik powstrzymał niewidocznego dzisiaj Roberto Firmino przed własnym polem karnym. The Reds biją głową w mur.

• Póki co w drugiej połowie wygląda to podobnie jak w pierwszej - Liverpool próbuje znaleźć sposób na gospodarzy, ale atakuje ociężale, zupełnie jakby ofensywa sprawiała gościom cierpienie.

• Pierwszą akcję gości ze stoickim spokojem przerywa Christian Fuchs, wywołując tym samym aplauz na stadionie.

• Piłka w grze, ma ją Liverpool Football Club!

• Już za moment wracamy na King Power Stadium!

• Oglądamy bardzo ciekawe spotkanie, obie drużyny nie stronią od ataków, ale szczególnie podoba się ofensywa gospodarzy. Leicester City gra z polotem, prezentując atrakcyjny dla oka futbol. Oby tak dalej w drugiej połowie!

• Bez ciekawszych sytuacji w doliczonym czasie - do przerwy niespodziewanie przeważają gospodarze, prowadząc aż 2:0.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy spotkania.

• Ta bramka podziałała na gości mobilizująco, ale póki co nie mogą oni znaleźć sposobu na perfekcyjnie zorganizowanych mistrzów Anglii.

• Co za uderzenie pomocnika Leicester City... takiego strzału na pewno prędko nie powtórzy! Piłka nabrała niesamowitej rotacji i całkowicie zaskoczyła Simona Mignoleta.

• Co za wolej, przepiękna bramka, niesamowite uderzenie, Danny Drinkwater! Piękny strzał z 25 metrów, 2:0 dla mistrzów Anglii!

• Zawodnicy prowadzeni przez Craiga Shakespeare'a prowadzą w pełni zasłużenie, ich gra przypomina najlepsze mecze tego zespołu w poprzednich rozgrywkach.

• Wilfred Ndidi strzela z pierwszej piłki na linii szesnastego metra po zagraniu piętką w wykonaniu Jamiego Vardy'ego, piłka tym razem ląduje w rękawicach bramkarza.

• Georginio Wijnaldum oddaje strzał głową z około pięciu metrów od bramki strzeżonej przez Kaspera Schmeichela, duński golkiper nie musiał się nawet specjalnie wykazać, bo "uderzenie" było stanowczo za lekkie.

• Po mocnym wykopie Simona Mignoleta piłkę do własnego bramkarza zgrywa Danny Simpson, uprzedzając w ten sposób Philippe Coutinho.

• Kasper Schmeichel broni uderzenie Philippe Coutinho z ostrego kąta, Liverpool mógł odpowiedzieć już po dwóch minutach!

• Precyzyjne podanie od Marka Albrightona trafia do napastnika Leicester City i reprezentacji Anglii, który nie zwykł marnować sytuacji sam na sam z bramkarzem - pewnym strzałem pokonał Simona Mignoleta i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

• Jest pierwsza bramka Leicester City w Premier League w tym roku, Jamie Vardy! Świetne wykończenie, 1:0 dla mistrzów Anglii!

• Wilfred Ndidi mógł uruchomić dynamiczną kontrę Leicester błyskawicznym podaniem do Jamiego Vardy'ego, kopnął jednak futbolówkę zbyt lekko, przez co zatrzymała się na pierwszym obrońcy.

• Joel Matip faulowany przez Christiana Fuchsa we własnym polu karnym - bardzo często ścierają się dziś właśnie ci dwaj piłkarze.

• Jamie Vardy! Po koszmarnej postawie defensywy napastnik reprezentacji Anglii mógł wykorzystać podanie... Kaspera Schmeichela, sytuację ratuje jego vis a vis w bramce Liverpoolu!

• Przytomna interwencja Danny'ego Simpsona - po mocnym zagraniu w kierunku Sadio Mane obrońca Leicester City wybija futbolówkę na rzut rożny.

• Pierwszy kwadrans meczu pozwala nam wierzyć, że obejrzymy ciekawe widowisko. Obie drużyny stwarzają sobie dobre sytuacje strzeleckie już od pierwszych minut spotkania.

• Groźnie po strzale Christiana Fuchsa, obrońca Leicester City wykorzystuje dobre dośrodkowanie, główkuje jednak tylko ponad bramką.

• Emre Can fauluje w środku pola ruszającego z kontrą Shinjiego Okazakiego, to mogła być żółta kartka dla Niemca.

• Po rzucie rożnym piłka ponownie trafiła do Joela Matipa, tym razem wygrał on pojedynek główkowy, ale sędzia uznał, że pomógł sobie ręką.

• Tym razem dużo trudniejsza interwencja Wesa Morgana - defensor w ostatniej chwili wygarnia piłkę spod nóg Joela Matipa we własnym polu karnym!

• The Reds starają się odpowiedzieć górnym podaniem w szesnastkę gospodarzy, sytuację wyjaśnia Wes Morgan.

• Pierwsza groźniejsza okazja dla mistrzów Anglii, po dośrodkowaniu w pole karne kąśliwy strzał głową oddał Shinji Okazaki, z najwyższym trudem piłkę do boku paruje Simon Mignolet!

• Póki co Lisy imponują spychając rywala do głębokiej defensywy.

• Po bardzo mocnym wrzuceniu piłki w szesnastkę gości piłkę łapie Simon Mignolet.

• Strzał z woleja z około osiemnastu metrów oddaje Wilfred Ndidi, piłka przelatuje mniej więcej półtora metra ponad bramką.

• Riyad Mahrez szukał dryblingu na prawym skrzydle, ale stracił piłkę na rzecz Philippe Coutinho.

• Sędzią dzisiejszego meczu jest pan Michael Oliver.

• ...pierwszy gwizdek sędziego, przy piłce Leicester City!

• Losowanie stron już za nami, za chwilę...

• Gospodarze wyjdą dziś ustawieni w formacji 4-4-2, goście natomiast najprawdopodobniej ustawieni będą w formacji 4-3-3.

• Zawodnicy wychodzą na murawę King Power Stadium!

• Mistrzowie Anglii wciąż czekają na swojego pierwszego gola w lidze w tym roku.

• Po zwolnieniu Claudio Ranieriego z funkcji menadżera Leicester drużynę tymczasowo poprowadzi dotychczasowy asystent Włocha Craig Shakespeare.

• Liverpool w razie zwycięstwa awansować może na trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzając Arsenal i Manchester City.

• Po serii pięciu (!) porażek z rzędu mistrzów Anglii (!!) znaleźli się oni w strefie spadkowej (!!!), bowiem swój mecz wygrało Crystal Palace.

• Ławka rezerwowych Liverpoolu: Loris Karius, Alberto Moreno, Ragnar Klavan, Kevin Stewart, Trent Alexander-Arnold, Divock Origi i Ben Woodburn.

• Ławka rezerwowych Leicester City: Ron-Robert Zieler, Ben Chilwell, Demarai Gray, Andy King, Daniel Amartey, Leonardo Ulloa i Islam Slimani.

• W kadrze gospodarzy zabrakło dziś Bartosza Kapustki oraz Marcina Wasilewskiego.

• Znamy składy na to spotkanie - znajdują się w panelu po prawej stronie serwisu.

• Witamy serdecznie, już za 45 minut zaczynamy ciekawie zapowiadający się mecz Premier League. Leicester City na King Power Stadium podejmie Liverpool, na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak.