7

3 1 połowa

Spartak Moskwa

0

• Zapraszamy na nasze kolejne relacje NA ŻYWO, tych w najbliższych dniach nie zabraknie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas z Ligą Mistrzów, dobranoc!

• Liverpool wygrywa grupę E, na drugim miejscu będzie Sevilla, a Spartak na wiosnę zagra w Lidze Europy.

• Ostatni gwizdek Szymona Marciniaka! Koniec meczu!

• Po krótko rozegranym kornerze i kolejnej akcji na lewym skrzydle piłkę w polu karnym dostał Sturridge, który próbował przerzucić ją nad sobą w kierunku bramki i strzelić, ale obrońcy wybili mu piłkę.

• Zablokowany strzał Salaha, rzut rożny dla gospodarzy.

• Karius broni strzał Fernando.

• Can dośrodkował w pole karne, gdzie piłkarz Liverpoolu zgrał piłkę do środka. Futbolówka spadła pod nogi Salaha, który ograł obrońcę, przełożył piłkę na prawą nogę i mocnym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką!

• 7:0! Salah!

• Mane dryblował przed polem karnym, zagrał prostopadłą piłkę za plecy obrońców, do której dopadł Alexander-Arnold, który płasko podał do Sturridge'a, który myli się z najbliższej odległości! Na usprawiedliwienie napastnika - był naciskany przez obrońcę, a sytuacja wcale nie była taka klarowna.

• Liverpool domagał się rzutu karnego po kontakcie Selikhova ze Sturridgem, ale Szymon Marciniak nie wskazał na 11 metr.

• Salah świetnie ograł obrońcę i znalazł się na linii 16 metra, jednak nie zdecydował się na strzał, tylko próbował odgrywać, jednak zagrał za plecy kolegów.

• Melgarejo strzelał z dystansu, ale niecelnie.

• Coutinho przejął podanie Pasalicia blisko pola karnego Spartaka i mógł sam pędzić na bramkę, ale zagrał do Salaha, a Egipcjanin był na spalonym.

• Kolejny gol dla Liverpoolu! Salah zagrał na wolną przestrzeń z prawej strony, a stamtąd Sturridge płasko dośrodkował do Mane, który wpakował piłkę do bramki!

• Trener Spartaka sięga po ostatnią zmianę w tym meczu. Quincy Promes zostaje zastąpiony przez Aleksandra Samedova.

• NIezły strzał Promesa nieznacznie minął bramkę Kariusa.

• Sturridge na spalonym po efektownym podaniu od Salaha.

• Ostatnia zmiana w drużynie Liverpoolu. Daniel Sturridge zastępuje Firmino.

• Tempo meczu wyraźnie spadło. Liverpool spokojnie wymienia kolejne podania.

• Melgarejo wychodził sam na sam z Kariusem, ale był na spalonym.

• Wreszcie ładną akcję pod polem karnym przeprowadził Spartak, ale Klavan zablokował strzał Glushakova.

• Firmino niedokładnie podawał w polu karnym do Salaha.

• Fernando fauluje Milnera, za co został ukarany żółtą kartką.

• Świetna interwencja Selikhova po płaskim strzale Salaha!

• Zmiana także w szeregach gospodarzy. Trent Alexander-Arnold za Lovrena.

• Zmiana w Spartaku. Dzhikiya schodzi, Pasalić wchodzi.

• Coutinho ładnie wypuścił Milnera na lewym skrzydle, ale reprezentant Anglii został zablokowany. Grę od bramki wznowi Spartak.

• Liverpool, nauczony remisem z Sevillą, gra tak, jakby nadal było 0:0...

• Szybki atak Firmino, Coutinho i Salaha kończy się przechwyceniem piłki przez obrońcę gości.

• Pierwsza zmiana w drużynie Spartaka. Boisko opuścił Ze Luis, a pojawił się na nim Melgarejo.

• Liverpool po raz kolejny atakował lewym skrzydłem, z udziałem Milnera. Piłka z lewej strony trafiła do środka, do będącego na granicy pola karnego Coutinho, który oddał strzał. Piłka odbiła się od Bocchetiego i zaskoczyła bramkarza!

• GOL DLA LIVERPOOLU! 5:0, hat-trick Coutinho!

• W odpowiedzi zza pola karnego strzelał Promes, ale prosto w Kariusa.

• CO ZA GOL DLA LIVERPOOLU! 4:0! Z lewej strony dośrodkowywał Milner, a Sadio Mane efektownym, potężnym wolejem umieszcza piłkę w okienku bramki Spartaka!

• Rozpoczęła się druga połowa!

• Uwagę zwraca to, że gracze "The Reds" wymienili więcej podań, choć byli nieco krócej przy piłce. Liverpool potrafi dzisiaj rozgrywać piłkę naprawdę bardzo szybko.

• Koniec pierwszej połowy.

• Mamy odpowiedź na poprzednie pytanie: nie. Moreno leży na boisku, gra zostaje wstrzymana. Hiszpan utykając schodzi z boiska a pojawia się na nim James Milner.

• Moreno jednak wrócił na boisko. Tylko czy zostanie na nim po przerwie?

• Moreno ucierpiał przy poprzedniej interwencji i utykając opuszcza boisko. Rozgrzewa się już James Milner.

• Nieudana interwencja Moreno we własnym polu karnym i piłka spadła prosto pod nogi Ze Luisa, ale strzał napastnika Spartaka został zablokowany! To była pierwsza naprawdę groźna sytuacja dla Spartaka.

• Podanie Mane do Salaha zostało przecięte przez stopera Spartaka.

• Lovren odebrał piłkę na połowie rywala i podał do Salaha, który strzelał z okolicy 16 metra, ale uderzenie było niecelne.

• Liverpool bawi się w kolejnym kontrataku! Firmino zagrał długie podanie do Salaha, ten piętą wyłożył piłkę do Mane, który wbiegł w pole karne, ale strzelił wysoko ponad bramką!

• Selikhov świetnie wyszedł z bramki i wyłuskał piłkę spod nóg Salaha na skraju pola karnego!

• Ze Luis i Promes próbowali zagrać klepką na granicy pola karnego "The Reds" ale połapali się w tym obrońcy gospodarzy.

• Glushakov strzelał zza pola karnego, ale piłka odbija się od nóg obrońcy Liverpoolu, a następnie ląduje prosto w rękach Kariusa.

• Z dystansu strzelał Promes. Piłka odbija się od rywala i będzie korner dla Spartaka.

• Kolejna świetna akcja z udziałem Firmino, Mane i Salaha! Egipcjanin dostał piłkę w polu karnym, ale jego strzał, choć mierzony, był zbyt słaby i Selikhov złapał piłkę.

• Mane odebrał piłkę blisko pola karnego Spartaka, ale faulował przy tym rywala.

• Kapitalny powrót Luiza Adriano, który w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Coutinho, któremu kapitalnie wykładał Salah!

• Luiz Adriano dobrze wyprowadził kontratak Spartaka, zagrał na wolną przestrzeń do Zobnina, ale dośrodkowanie reprezentanta Rosji było bardzo nieudane.

• Kolejna dobra kontra Liverpoolu! Mane przeprowadził rajd z piłką na połowie Spartaka i zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale piłka odbija się rykoszetem od obrońcy i wychodzi na rzut rożny.

• 3:0 dla Liverpoolu! Mane przejął piłkę na połowie Spartaka i popędził w pole karne. Dośrodkowanie zostało zatrzymane przez obrońcę, ale piłka spadła prosto pod nogi Firmino, który pewnym strzałem w długi róg umieścił ją w siatce!

• Ze Luis fauluje Emre Cana.

• Co za akcja, 2:0 dla Liverpoolu! Wzorowa, koronkowa kontra z udziałem Mane, Salaha i Firmino została wykończona w polu karnym bardzo precyzyjnym, płaskim strzałem Coutinho!

• Koronkową akcję Liverpoolu tuż przed polem karnym Spartaka wykończył strzałem z dystansu Coutinho, ale bramkarz pewnie złapał piłkę.

• Karius łapie niezły, płaski strzał Luiza Adriano.

• Coutinho ładnie zagrał w polu karnym do Mane, a ten zdecydował się na strzał z ostrego kąta! Tylko boczna siatka.

• Bardzo niedokładne podanie z linii obrony do Sadio Mane na prawym skrzydle.

• Ostre wejście Emre Cana i Szymon Marciniak wyciąga żółtą kartkę.

• Kapitalna akcja Liverpoolu, rozegrana na jeden kontakt na lewym skrzydle kończy się niedokładnym dośrodkowaniem Firmino z lewej strony pola karnego!

• Bramkarz w lewo, Coutinho w prawo, piłka w bramce! 1:0 dla Liverpoolu!

• Rzut karny dla Liverpoolu! Coutinho dośrodkowywał z prawej strony do Salaha, a Dzhikiya ściągnął Egipcjanina do ziemi. Żółta kartka dla obrońcy!

• Dobra interwencja Joe Gomeza, gracz gospodarzy przeciął podanie rywali.

• Spartak rozpoczął mecz!

• Głównym sędzią dzisiejszego meczu jest Szymon Marciniak.

• Piłkarze są już na boisku, czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Rezerwowymi Spartaka będą dzisiaj: Rebrov, Kutepov, Samedov, Melgarejo, Pasalić, Popov i Pedro Rocha.

• Na ławce Liverpoolu zasiądą dzisiaj: Mignolet, Alexander-Arnold, Milner, Henderson, Oxlade-Chamberlain, Sturridge oraz Solanke.

• W grupie E szanse na wyjście z grupy mają jeszcze 3 zespoły, przesądzony jest tylko los Mariboru, który za kilka godzin zakończy swoją przygodę w europejskich pucharach w tym sezonie. Liverpoolowi do awansu wystarczy remis, zwycięstwo zapewni mu pierwsze miejsce w grupie. Spartak natomiast musi wygrać - każdy inny wynik sprawia, że zakończy rozgrywki na trzecim miejscu.

• Po 5 kolejkach Liverpool przewodzi stawce w grupie E, z dorobkiem 9 punktów. 1 "oczko" mniej ma Sevilla, 6 punktów zdobył Spartak, a 2 punkty wywalczył NK Maribor.

• Dobry wieczór! Już tylko kwadrans dzieli nas od rozpoczęcia ostatnich meczów fazy grupowej Ligi Mistrzów! Na relację NA ŻYWO ze starcia Liverpoolu i Spartaka Moskwa zaprasza Bartłomiej Krawczyk!