3

3 1 połowa

GKS Katowice

0

• Koniec spotkania. ŁKS wygrywa na własnym stadionie z GKS Katowice 3:0 (3:0) i przybliża się do upragnionego awansu do Ekstraklasy! Za uwagę dziękuje Mariusz Roksela.

• Uderzenie Kaczmarka ociera się o górną siatkę bramki!

• Do II połowy doliczone zostały 3 minuty.

• Na murawie leży Piechniak. Sędzia przerywa grę.

• Za faul w defensywie kartką ukarany Kujawa.

• I jeszcze jedna groźna akcja pod bramką GKS. I ponownie ładną robinsonadą popisuje się Gorczyca.

• Bardzo bliski szczęście Woźniczka. Po kolejny rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, Woźniczka spróbował uderzenia przewrotką i trafił w poprzeczkę.

• I kolejna dobra okazja na dobicie przeciwników. Po raz kolejny dobrze pokazał się Gorczyca.

• Na ostatnie 10 minut wrócił doping na trybunach. Atmosfera od razu zrobiła się o wiele bardziej piłkarska.

• Kłus bardzo bliski zdobycia 4 bramki dla ŁKS.

• Również ostatnia zmiana w ŁKS. Kujawa wchodzi w miejsce Bykowskiego.

• Ostatnia zmiana w GKS. Za Cholerzyńskiego wchodzi Piechniak.

• Kolejny rożny dla ŁKS.

• Spiker podał właśnie że na stadionie jest nieco ponad 4 tyś. widzów.

• Druga zmiana w ŁKS. Za Romańczuka wchodzi Kaczmarek.

• Groźna kontra gości przerwana w środku boiska.

• Mączyński z 14-15 metrów posyła piłkę wysoko ponad bramką Gorczycy.

• Piłkarze ŁKS od czasu, do czasu rozpieszczają kibiców ciekawymi, technicznymi zagraniami.

• Pierwsza zmiana w ŁKS. Za Smolińskiego wchodzi Mączyński.

• ŁKS nie spieszy się już z wyprowadzaniem kolejny akcji, a GKS nie ma na nie pomysłu.

• Moment spokojnej gry.

• GKS wznowi grę z rogu.

• Romańczuk fauluje w środku pola Choleżyńskiego. Obyło się tym razem bez kartki.

• Ładna akcja GKS. Chwalibogowski posyła piłkę minimalnie ponad spojeniem słupka z poprzeczką.

• GKS na drugą połowę wyszedł ze świeżym zapałem. Braki techniczne muszą jednak goście nadrabiać zaangażowaniem i grą na pograniczu faulu.

• Ładnie na wolne pole wypuszczony Kosecki. Ostatecznie jednak zatrzymali go obrońcy GKS.

• NA trybunach tymczasem kibice bawią się papierowymi samolocikami ...

• A za Niechciała wszedł Kaliciak.

• Bez zmian w składzie ŁKS. W GKS natomiast za Plewnie wszedł Chwalibogowski.

• I zaczynamy kolejne 45' zmagań przy al. Unii 2.

• Piłkarze wracają na murawę.

• Gospodarze są na najlepszej drodze, do zainkasowania dzisiaj 3 punktów, a co za tym idzie przybliżenia się do niemal pewnego awansu. Żeby wywalczyć promocję, dzisiaj ŁKS nie może dać sobie strzelić więcej niż 2 goli, a jutro Flota musi swój mecz przegrać.

• (+2) Koniec I połowy spotkania. ŁKS prowadzi po 45 minutach z GKS Katowice 3:0.

• (+1) I jeszcze jeden rożny dla ŁKS.

• Do I połowy doliczona minuta.

• ŁKS gra dzisiaj nie tylko efektywnie, ale i efektownie.

• GKS nie składa jeszcze broni. Goście starają się konstruować ataki.

• Dziedzic artystycznie upada przed polem karnym ŁKS.

• ŁKS rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Romańczuk dośrodkował z rogu, a Kłus umieścił głową piłkę w siatce.

• Rożny dla ŁKS.

• Poziom sędziowania, jak na ten poziom ligowy jest karygodny ...

• Dośrodkowanie Sokołowskiego przelatuje za bramkę Wyparły.

• Na własnej połowie faulowany Bykowski.

• Kolejny raz piłkarze ŁKS złapani na spalonym ...

• Na rozgrzewce pojawił się również Kaczmarek (ŁKS)

• Najpierw akcja Sokołowskiego na połowie ŁKS, a chwilę później szybka kontra gospodarzy.

• Piłkarze GKS wyszli na rozgrzewkę.

• GOOOOOOL. Ponownie do bramki gości trafia Kosecki, który wcześniej odebrał piłkę Niechciałowi na jego połowie.

• Zieliński ładnie uderzał sprzed pola karnego. Piłka przeleciała minimalnie ponad poprzeczką.

• ŁKS traci piłkę na własnej połowie. Szybko jednak odzyskuje ją Smoliński.

• Ładna interwencja Wyparły. Od rogu rozpoczną goście.

• Gospodarze z wysokim pressingiem.

• Tym razem groźnie pod polem karnym ŁKS. Gospodarze na szczęście wychodzą obronną ręką.

• ŁKS stara się iść za ciosem.

• Ładna akcja gospodarzy. Sam na sam wypuszczony Kosecki, który bez problemu pokonuje bramkarza gości.

• Brzydkie zagranie Smolińskiego. Obyło się bez kartki.

• Pomimo brutalnej gry GKS, to zawodnik gospodarzy otrzymuje pierwszą żółtą kartkę.

• Na spalonym złapany Kłus.

• GKS gra brutalnie. Jednak dopiero teraz interweniuje arbiter, gdy powalony został Romańczuk.

• Gorczyca wybił piłkę na pograniczy pola karnego. Kibice domagają się rzutu wolnego.

• Rzut wolny bez większego zagrożenia dla bramki Gorczycy.

• Na połowie gości faulowany Woźniczka.

• Na spalonym złapany Mięciel.

• Kibice skandują "Piłka nożna dla kibiców!" po czym siadają na swoich miejscach. Do końca meczu prawdopodobnie nie uświadczymy już dopingu.

• Rozpoczynają gospodarze.

• Piłkarze wychodzą na murawę.

• Za moment na murawie powinny pojawić się obie wyjściowe 11.

• Przed rozpoczęciem spotkania Marcin Mięciel specjalne wyróżnienie za zdobytego w ostatnim meczu w Wodzisławiu Hattricka.

• Piłkarze już od jakiegoś czasu rozgrzewają się na murawie. Frekwencja zapowiada się podobna jak na poprzednim spotkaniu.

• Statystyki wyjazdowe gości z Katowic nie mogą napawać optymizmem, w porównaniu z tymi, jakie gospodarze odnotowują na własnym obiekcie. GKS na wyjazdach odnotował: 3 zwycięstwa, 6 remisów oraz 6 porażek. Tymczasem ŁKS na własnym stadionie 11 razy inkasował komplet punktów, 4 razy remisował i ani razu nie schodził z murawy pokonany.

• Na trybunach powoli zasiadają kibice. Na Galerze tymczasem po oczach "biją" świeżo zamontowane krzesełka, w miejscach gdzie ich brakowało. Jest to jedna z wielu kosmetycznych zmian jakie w ostatnim czasie pojawiły się na łódzkim obiekcie przed zasileniem grona Ekstraklasowców.

• Wszystko wskazuje na to, że również w tym meczu kibice nie będą prowadzić zorganizowanego dopingu. Przed wejściem na stadion każdy z wchodzących otrzymuje o tym stosowną informację:

Stowarzyszenie Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego wyraża dezaprobatę dla działań elit rządzących, których celem jest zapisanie się na kartach historii jako jednostki "ulepszającej" polską rzeczywistość stadionową.

(...)

Informujemy: - podczas najbliższych meczów ligowych z GKS-em Katowice i Flotą Świnoujście nie będzie prowadzony zorganizowany doping.

• Znamy już składy w jakich oba zespoły rozpoczną: ŁKS: Wyparło - Klepczarek, Łabędzki, Mowlik, Woźniczka, Kosecki, Kłus, Smoliński, Bykowski, Romańczuk, Mięciel GKS: Gorczyca - Szala, Plewnia, Cholerzyński, Goncerz, Dziedzic, Olkowski, Ryś, Zieliński, Niechciał, Sokołowski

• Relację ze spotkanie poprowadzi dla Państwa Mariusz Roksela.

• Witamy ze stadionu w Łodzi, gdzie za niespełna godzinę rozpocznie się pierwsze spotkanie 31. kolejki I ligi, w którym miejscowy ŁKS podejmować będzie GKS Katowice.

• Już dzisiaj pierwszy mecz 31. kolejki pierwszej ligi. Łodzianie mogą mocno się dziś zbliżyć do Ekstraklasy, ale awansu jeszcze dziś nie ogłoszą. To może stać się dopiero w środę, w przypadku straty punktów przez Flotę.