Luksemburg

1

Holandia

3

• Koniec meczu! Holandia wymęczyła 3:1 z Luksemburgiem dzięki dwóm bramkom rezerwowego Menphisa Depaya i zajmuje drugie miejsce w grupie A kosztem Szwecji..

• lux - ned

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• To mógł być kontaktowy gol dla gospodarzy! Piłka przypadkowo spadła pod nogi Davida Turperla, a ten zaskoczony tym faktem strzela z bliska obok bramki!

• Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego - nad murem i tuż przy lewym słupku. Ralph Schon wyciągnął się jak struna, ale mimo nie sięgnął piłki.

• GOL! MENPHIS DEPAY Z RZUTU WOLNEGO!!!

• Niepotrzebny faul Maxime'a Chanota ok. 25 metrów od własnej bramki. Menphis Depay ustawia piłkę...

• Vincent Thill zastępuje Stefano Bensiego.

• Menhpis Depay cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. W stronę pola karnego pobiegł Bart Ramselaar, który dostał dobre podanie, ale miał problem z przyjęciem.

• Marten de Roon debiutuje w "Oranje" Zmienia Barta Ramselaara.

• Joshua Brenet z uporem maniaka decyduje się znowu na dalekie podanie w stronę Basa Dosta. Przesadził z włożoną siłą. Ralph Schon chwyta piłkę.

• Kevin Kerger wchodzi za Daniela Da Motę.

• 2 Strzały na bramkę 6

• Przeraźliwe gwizdy holenderskich kibiców. Skwitowali nieudany centrostrzał Menphisa Depaya z rzutu wolnego z ok. lewego narożnika pola karnego.

• Anemicznie dośrodkowanie Enesa Mahmutovicia w "szesnastkę" rywala. Widać, że włożył sporo sił w sprint prawą stroną.

• Fatalnie rozegrany stały fragment gry przez Daleya Blinda. Lepiej przemilczeć to rozegranie..

• LUX-NED

• Faul Mario Mutscha ok. 30 metrów od własnej bramki. Może być groźnie.

• Ten błąd Mario Mutscha przed własnym polem karnym mógł słono kosztować gospodarzy! Piłkę przejął Menphis Depay, który strzela z ostrego kąta wysoko nad bramką.

• Bas Dost na minimalnym spalonym.

• Joshua Brenet decyduje się na górne podanie z pominięciem drugiej linii w stronę Dave'go Klaasena. Zagrał zdecydowanie za mocno.

• Żółta kartka dla Daleya Blinda.

• Oskrzydlająca akcja Daleya Blinda, który centruje na środek pola karnego do Menphisa Depaya. Ten uderzeniem głową pokonuje Ralpha Schona.

• GOL! MENPHIS DEPAY!!!

• Stefano Bensi powalony przez Jefferya Brumę ok. 30 metrów od bramki Maartena Stekelenburga. Miękka wrzutka z rzutu wolnego została wybita przez defensywę gości.

• Korner Holendrów nie przynosi powodzenia pod bramką Ralpha Schona.

• Mała ciekawostka: Luksemburg strzelił bramkę Holandii pierwszy raz od... 30 października 1963 r. Wówczas "Oranje" wygrali na wyjeździe 1:2.

• Nieatakowany Daniel Da Mota decyduje się na strzał z ok. 25 metrów. Piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę gości.

• Stefano Bensi upomniany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Snajper gospodarzy leży na murawie po przypadku zderzeniu z Chrisem Philippsem. Krótka przerwa w grze.

• Kontra gospodarzy została przerwana gwizdkiem sędziego. David Turpel był na spalonym.

• Davy Klaasen wyskakuje najwyżej do dośrodkowania Daleya Blinda z lewej strony. Uderzenie głową z kilku metrów broni na raty Ralph Schon!

• Druga połowa rozpoczęta.

• ... a za Arjena Robbena będzie występować Steven Berghuis.

• Menphis Depay będzie grać za Wesleya Sneijdera...

• Powracamy na Stade Josy Barthel na drugie 45 minut meczu Luksemburg - Holandia. Do przerwy mamy... remis 1:1. Mamy dwie zmiany w ekipie gości.

• Goście przeważali w pierwszych trzech kwadransach, ale nie byli w stanie tego przełożyć na bramki, mimo kilku dogodnych okazji. Wykorzystali jedną - paradoksalnie ze spalonego. Gdy zapewne piłkarze Danny'ego Blinda myśleli o przerwie, to na szaleńczą akcję lewą stroną zdecydował się Daniel Da Mota. Padł w polu karnym "Oranje" i sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Po profesorsku rzut karny wykorzystał Maxime Chanot. Druga połowa zapowiada się więc ciekawie.

• Koniec pierwszej połowy! Niespodziewanie Luksemburg remisuje z Holandią!

• Źle rozegrany korner dał okazję Luksemburgowi do wyjścia z kontrą! Ta w kluczowym momencie podskoczyła na nierównej murawie Danielowi Da Mocie.

• Podrażnieni goście ruszyli do ataku. Wywalczyli rzut rożny.

• Precyzyjne uderzenie Maxime'a Chanota tuż przy lewym słupku. Maarten Skelenburg skapitulował.

• REMIS! MAXIME CHANOT NIE MYLI SIĘ!!!

• Żółta kartka dla Joshuy Breneta.

• Będą emocje! Daniel Da Mota popędził lewą stroną i był pociągany za koszulkę przez Joshuę Breneta. Pada w "szesnastce" - rzut karny!

• David Turpel odbiera dobrą centrę z bocznego sektora. Uderza jednak wysoko nad poprzeczką.

• Jeffrey Bruma, jak na początku meczu, wcielił się w skrzydłowego. Był jednak na spalonym.

• LUX - NED

• Kapitan gości dostaje świetne prostopadłe podanie od Davy'ego Klaasena, i po ograniu na "zamach" rywala strzela płasko po dalszym rogu. Ralph Schon był bezradny, choć wydawało się, że Robben był na spalonym.

• GOL DLA HOLANDII! ARJEN ROBBEN!!!

• Bas Dost nie zdołał opanować piłki w "szesnastce" Luksemburga. Tę przejmuje Ralph Schon.

• Kontra gospodarzy powinna zakończyć się strzałem. Środkiem pognał z piłką David Turpel, który podaje na prawą stronę do Mario Mutscha, lecz ten został zablokowany.

• O rany! To powinien być gol dla "Oranje"! Arjen Robben zagrywa miękko w prawy narożnik pola bramkowego do Davy'ego Klaasena, który strzela głową nad poprzeczką!

• A w Sofii Bułgaria prowadzi z Białorusią po golu Ivelina Popova w 10. minucie. Asystę zanotował Spas Delev z Pogoni Szczecin.

• Maarten Stekelenburg z problemami broni uderzenie Davida Turpela z ok. 20 metrów! Piłka po rykoszecie mogła zaskoczyć holenderskiego bramkarza!

• Wesley Sneijder zagrywa nie w tempo do Davy'ego Klaasena. Ten spodziewał się podania do nogi, a dostał piłkę na wolne pole.

• Goście przyjęli luksemburczyków na własnej połowie, by mieć miejsce na kontrę. W kole środkowym zahaczony został jednak Bas Dost.

• Mathias Jaenisch wchodzi za kontuzjowanego Laurenta Jansa.

• Holendrzy chcą wykorzystać grę w przewadze. Arjen Robben został jednak zablokowany.

• Gospodarze w "dziesiątkę", ale po symbolicznym "kołowrotku" wiemy, że będzie konieczna zmiana.

• Przerwa w grze. Na murawie siedzi Laurent Jans, który ucierpiał w pojedynku z Arjenem Robbenem. Przy obrońcy jest już sztab medyczny.

• Virgil van Dijk wyskakuje najwyżej do dośrodkowania, ale strzela głową daleko od prawego słupka bramki gospodarzy.

• Naciskany przez Basa Dosta Maxime Chanot ratuje się wybiciem piłki na rzut rożny. Davy Klassen w narożniku...

• Nie szło lewą, to Holendrzy zaatakowali prawą stroną. Zdaniem sędziego Davy Klaasen faulował Enesa Mahmutovicia w walce o górną piłkę.

• Arjen Robben musnął łysiną piłkę po mocnym dośrodkowaniu Daleya Blinda. Ralph Schon z "piątki".

• Florian Bohnert podłączył się do akcji ofensywnej prawą flanką. Skutecznie przyblokował go Daley Blind, pozwalając piłkę przekroczenie linii końcowej.

• Strata Georginio Wijnalduma w środku pola. Wykorzystał to Stefano Bensi, ale jego podanie do Mario Mutscha było niedokładne.

• Kolejny atak gości, którzy "nadziali" się na kontrę. Osamotniony w tej akcji David Turpel traci jednak piłkę na rzecz Virgila van Dijka.

• Luksemburg - Holandia

• Ralph Schon z najwyższym trudem broni strzał Arjena Robbena z pola karnego! Piłka spadła pod nogi Wesleya Sneijdera, ale ten nie miał miejsca do dobitki

• Szansa dla Arjena Robbena, który przejął bezpańską piłkę ok. 30 metrów od bramki gospodarzy. Jego strzał został zablokowany, ale wywalczył rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Davy Klaasen faulowany na lewej stronie. Na dośrodkowanie z rzutu wolnego zdecydował się Arjen Robben, ale włożył w to zagranie za dużo siły. Piłka po koźle ląduje w rękawicach Ralpha Schona.

• Solowa akcja Davida Turpela środkiem pola. Na linii 16. metra wślizgiem interweniował Virgil van Dijk, wybijając mu piłkę spod nóg.

• Obiecujący atak pozycyjny gospodarzy lewą stroną. David Turpel nie sięgnął jednak piłki po dośrodkowaniu. Mimo to piłkarze Luksemburga otrzymali brawa od kibiców.

• Joshua Brener popędził prawym skrzydłem. Został jednak skutecznie powstrzymany i nabity przez Daniela Da Motę. Ralph Schon od bramki.

• "Oranje" zaczynają ze środka!

• Losowanie stron. Kapitanami są Mario Mutsch i Arjen Robben.

• Obie "jedenastki" już są na murawie! Pora na hymny.

• Mecz Luksemburg - Holandia zostanie rozegrany na kameralnym Stade Josy Barthel, który - wg soccerway, może pomieścić dokładnie 8 125 widzów.

• W grupie A po cztery spotkania rozegrały Francja i Szwecja. W bezpośrednim starciu, które miało miejsce przedwczoraj, wygrali Trójkolorowi" 2:1. Dzięki temu są liderem grupy z 10 punktami na koncie. Za nimi są Szwedzi (7). Trzecią Holandię (4 "oczka") z ostatnim Luksemburgiem (1) oddzielają Bułgaria (3 punkty) z Białorusią (2). Ich mecz będzie toczony równolegle. Wynik będzie pojawiać się w tej relacji.

• Historia bezpośrednich spotkań jest bezlitosna dla dzisiejszych gospodarzy. Wygrali 2 mecze z ostatnich... 18 (Holendrzy trzynastokrotnie schodzili z boiska z tarczą).

Ponadto Luksemburg nie wygrał w ostatnich ośmiu spotkaniach (biorąc wszystkie rozegrane mecze - towarzyskie i kwalifikacyjne), a "Oranje" zanotowali tylko jeden triumf w ostatnich pięciu meczach.

• Rezerwowi Holandii: Michel Vorm, Jasper Cillessen - Joel Veltman, Bruno Martins Indi, Marvin Zeeelaar, Tonny Vilhena, Steven Berghuis, Jordy Claise, Leroy Fer, Marten de Roon, Menphis Depay, Luuk de Jong.

• Arbitrem głównym dzisiejszego meczu jest uznany Anglik - Anthony Taylor. Na liniach będą mu pomagać Stephen Child i Gary Beswick. Sędzią technicznym jest Robert Madley.

• Rezerwowi Luksemburga: Valentin Roulez, Youn Czekanowicz - Aldin Skenderovic, Vincent Thill, Kevin Kerger, Tim Hall, Ricardo Delgado, Sebastien Thill, Matthias Jaenisch, Dwayn Holter, Aurelien Joachim.

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko.

• Tegoroczne mecze eliminacji do Mistrzostw Świata 2018, które odbędą się w Rosji, wchodzą w ostatnią fazę. Outsider grupy A, Luksemburg z jednym punktem na koncie (za remis z Białorusią), zmierzy się z trzecią w tabeli Holandią (4 "oczka). Wydaje się, że faworyt tego meczu jest tylko jeden. Ale gospodarze na pewno tanio skóry nie sprzedadzą.