Mecz Manchester City - FC Basel ONLINE. Gdzie oglądać w...

Manchester City

1

FC Basel

2

• City melduje się ćwierćfinale, a tam czekać będzie zdecydowanie groźniejszy rywal! Na dzisiaj to wszystko. Dziękuję za uwagę!

• Nieuniknione stało się faktem! Basel kończy swoją przygodę w tej edycji Ligi Mistrzów. Kończy ją jednak zwycięstwem z drużyną Manchesteru, która pomimo rezerwowego składu i tak była murowanym faworytem do zwycięstwa w dzisiejszym meczu.

• KONIEC!!!

• Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Druga zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Foden, w jego miejsce na placu gry pojawia się Adarabioyo.

• Widać, że ilość podań wcale nie przekłada się na jakość gry. City ponad 900, Basel trochę ponad 200!

• Minuty uciekają i choć City oczywiście pomimo utrzymującego się wyniku melduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, to jednak porażka z Basel będzie uważana za ogromną niespodziankę.

• Diaz uderza z ostrego kąta i bardzo dobrą interwencją popisuje się Vaclik.

• Jesus ukarany żółtkiem za faul na Langu.

• Zmiana w zespole Basel. Oberlina zmienia Von Wolfwinkel.

• Wspaniałe zachowanie prawego obrońcy Basel, który znakomicie podłączył się do akcji ofensywnej wpadł w pole karny i huknął z całej siły na bramkę City zachowując się jak rasy snajper!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Coś niesamowitego!!!!! LANG!!!!!

• Posiadanie piłki zdecydowanie po stronie gospodarzy. 72% - 28% dla City.

• Zmiana również w drużynie gości. Na boisko wejdzie Stocker, który zastąpi Kevina Bua.

• Mamy pierwszą zmianę w dzisiejszym meczu. Murawę opuszcza Gundogan, zaś w jego miejsce na placu gry pojawia się Diaz.

• Fakt City utrzymuje się przy piłce, wymienia mnóstwo podań, jednak nie przekłada się to w żadnym stopniu na stwarzanie akcji bramkowych.

• Trzeba przyznać, że emocje w drugiej części spotkania, przynajmniej na razie zdecydowanie opadły. Wciąż czekamy na ciekawą sytuację.

• Wydaje się, że Guardiola wystawi jednak w drugiej połowie swoje najmocniejsze armaty. Dość intensywnie rozgrzewają się Aguero i De Bruyne.

• Druga połowa rozpoczyna się niemal identycznie jak pierwsza. Cała gra toczy się pod dyktando gospodarzy, którzy próbują wbić swoim rywalom drugiego gola.

• Dyryguje przy linii bocznej swoich podopiecznych Pep Guardiola, który zapewne nie jest zadowolony w wyniku jaki widnieje na tablicy świetlnej po pierwszych 45 minutach spotkania.

• Wracamy po przerwie i zaczynamy drugą część spotkania!

• Wracamy za kwadrans!

• Po pierwszych 45 minutach można mówić o niespodziance, gdyż ze świecą w ręku szukać kibica, który wskazałby przed meczem, że po pierwszej połowie będziemy mieli wynik 1:1. Na dodatek trzeba przyznać, że wynik ten jest jak najbardziej sprawiedliwy.

• Koniec pierwszej części spotkania!

• Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

• Żółta kartka dla Lacroix za zbyt ostre wyjście.

• Dobra akcja Basel, która zakończyła się uwolnieniem Riverosa na wolne pole, ten niepilnowany wpadł z lewej strony w pole karne i uderzył prosto w Bravo.

• Pochwały należą się kibicom gości, którzy dopingują od pierwszego gwizdka arbitra niemal bez przerwy swoich ulubieńców.

• W odpowiedzi Oberlin uderzył piłkę z rzutu wolnego, która przeleciała obok słupka bramki strzeżonej przez Bravo.

• Niesamowite!!! Fantastycznie zabawili się z defensywą Basel gospodarze! Gundogan przepięknie dograł na waolne pole do Sane , ten ograł bramkarza i wycofał piłkę na 12 metr do Niemca, który uderzał na pustą bramkę, jednak jego strzał zablokował stoper gości.

• Trzeba przyznać, że coraz śmielej radzą sobie na murawie piłkarze Basel. Widać, że strzelona bramka dodała im wiatru w żagle.

• Jeżeli spojrzymy na statystyki strzałów, to trzeba przyznać, iż remis jest wynikiem absolutnie sprawiedliwym: 4:3 w strzałach dla City, oraz 2:1 w strzałach celnych.

• Chwilę wcześniej znakomitą sytuację zmarnował Gundogan, który z kilku metrów po znakomitym dograniu uderzył prosto w Vaclika. Chwilę później poszła kontra gości, piłka odbiła się i spadła pod nogi Elyounoussi, a ten przytomnie i celnie uderzył tuż przy lewym słupku!

• GOOOOOOOOOOOL!!!!! Coś niesamowitego!!! Mamy odpowiedź Basel!!!!

• Zgodnie z oczekiwaniami na pierwszego gola w dzisiejszym meczu piłkarze gospodarzy nie kazali nam długo czekać. Pytanie pozostaje tylko jedno pytanie - czy gol Jesusa otworzy nam worek z bramki i będziemy świadkami egzekucji na piłkarzach Basel w wykonaniu podopiecznych Pepa Guardiolii?

• Powinno być 2:0! Dobre dogranie po ziemi w pole karne zanotował Sane, jednak strzał Bernardo Silvy został zablokowany przez defensora gości.

• Jesus zdobywa gola trafiając niemal do pustej bramki z bardzo bliskiej odległości, po bardzo przytomnym dograniu od Bernardo Silvy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! JESUS!!!

• Za głębokie dogranie w pole karne przez Sane, które bez większych problemów przejął Vaclik.

• Jak na razie spokojnie grają gospodarze, kontrolując od pierwszych minut sytuację na boisku.

• Gwizdek arbitra i możemy zaczynać!!!

• Piłkarze oddali hołd zmarłemu w zeszłą niedzielę kapitanowi Fiorentiny - Astoriemu.

• Piłkarze opuszczają tunel i wychodzą na murawę! Już za chwilę zabrzmi hymn Ligi Mistrzów!

• Wydaje się, że dzisiejszego wieczoru będziemy świadkami spotkania do jednej bramki. Czy wojownicy Guardiolii okażą choć cień litości dla swoich rywali? Przekonamy się o tym już za parę minut.

• Ciężko znaleźć jakiekolwiek pozytywne aspekty przed pierwszym gwizdem arbitra dla drużyny gości. Jedyne co mogą zrobić podopieczni Wicky Raphaela, to wyjść na murawę i zagrać na pełnym luzie, gdyż zawodnicy Basel i tak nie mają już w tym momencie nic do stracenia.

• Chyba nawet najbardziej zagorzali kibice FC Basel nie wierzą w to, aby ich drużyna byłą w stanie dzisiejszego wieczoru na Etihad Stadium strzelić pięć goli, nie tracąc przy tym żadnego i wyrzucić za burtę rozpędzony Manchester City.

• Cóż, nie ma co się oszukiwać i owijać w bawełnę. Dzisiejsze starcie wydaje się być jedynie formalnością dla gospodarzy, którzy swój awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów tak naprawdę przypieczętowali już w pierwszym meczu obydwu zespołów, ogrywając piłkarzy Basel na ich własnym boisku aż 4:0!

• Z kolei goście wybiegną dzisiaj na murawę w takim składzie:

• Pep Guardiola postawił dzisiaj na tych oto zawodników:

• Na początek składy obu drużyn.

• Już za nieco ponad 30 minut zabrzmi pierwszy gwizdek w rewanżowym starciu 1/8 finału Champions League pomiędzy Manchesterem City, a FC Basel.

• Witam serdecznie! Kłania się nisko wszystkim czytelnikom Michał Granosik. Zapraszam bardzo gorąco na kolejny wieczór z Ligą Mistrzów!

krk

Mecz Manchester City - FC Basel ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©East News

Mecz Manchester City - FC Basel ONLINE. W środowy wieczór Manchester City zagra na Etihad z FC Basel w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszej konfrontacji podopieczni Pepa Guardioli zwyciężyli 4:0. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 20:45. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Liga Mistrzów: Manchester City - FC Basel ONLINE

The Citizens kwestię awansu załatwili właściwie w 10. minut. Na St. Jakob-Park zespół z Manchesteru między 14 a 23 minutą wbił rywalom trzy gole. Rezultat 4:0 nie pozostawia złudzeń - "maszyna" Guardioli może już szykować się do ćwierćfinałowych konfrontacji. Hiszpański trener tonuje jednak nastroje.

– Prawie jesteśmy mistrzami Anglii, prawie jesteśmy w ćwierćfinale... Ale jeszcze ani nie zdobyliśmy tytułu, ani nie awansowaliśmy. To najważniejsza porada, jaką mogę dać swoim zawodnikom. Mecze Ligi Mistrzów są szczególne, musisz być w nich pełni skoncentrowany, bo wszystko może się błyskawicznie zmienić. Twój zawodnik ogląda czerwoną kartkę, a potem tracisz gola czy dwa i robi się problem – zaznaczył na przedmeczowej konferencji Guardiola.

Obywatele notują ostatnio kapitalną serię w starciach z naprawdę wymagającymi rywalami. Triumfowali w Pucharze Ligi Angielskiej pokonując na Wembley Arsenal 3:0. W lidze rozstrzelali Kanonierów taki samym stosunkiem bramek, a w ostatniej kolejce okazali się lepsi od Chelsea (1:0).

W środę Guardiola nie będzie mógł skorzystać z usług Benjamina Mendy'ego oraz Fernandinho. Raczej nie zagra także Raheem Sterling, a brytyjskie media zapowiadają występ urodzonego w 2000 roku Phila Fodena. Na Etihad w europejskich pucharach City może pochwalić się 13. kolejnymi spotkaniami bez porażki. Ostatnio lepszy od The Citizens na ich obiekcie okazał się Juventus w sezonie 2015/16. Basel wydaje się mieć zbyt mało atutów, by powtórzyć wyczyn Starej Damy.

Nie zagrają:

Manchester City: Mendy, Fernandinho
Basel: T. Xhaka

Przewidywane składy:

Manchester City: Bravo - Danilo, Kompany, Stones, Delph, Y. Toure, De Bruyne, Foden, Bernardo Silva, Sane, G. Jesus

FC Basel: Vaclik - Petretta, Lacroix, Suchy, Lang, Zuffi, Die, Elyounoussi, F. Frei, Stocker, Van Wolfswinkel

Manchester City - FC Basel TRANSMISJA TV

Mecz City z Basel pokaże nSport+ od godziny 20:40. Pojedynek skomentuje duet: Piotr Laboga – Przemysław Rudzki. W interenecie spotkanie będzie można obejrzeć na CANAL+ Sport Online oraz na ncplusgo.pl.

20:40 Liga Mistrzów: Manchester City - FC Basel