5

Liverpool FC

0

• Mecz relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję i zapraszam na kolejne relacje.

• Koniec! Manchester City zagrał swoim kibicom koncert i zdemolował grający w dziesiątkę Liverpool 5:0. Kto wie, jak jednak potoczyłby się mecz, gdyby nie czerwona kartka dla Sadio Mane.

• A w okolicach ławki City pojawił się Ederson z opatrunkiem na twarzy.

• 5:0! Leroy Sane! Co za gol! Przepiękne uderzenie sprzed pola karnego w samo okienko. Liverpool ośmieszony po raz kolejny.

• Dwie minuty doliczone.

• Gdyby nie Mignolet, byłoby 5:0. Po podaniu de Bruyne'a Aguero z bliskiej odległości na wślizgu atakował piłkę, oddał strzał, ale świetnie interweniował belgijski bramkarz.

• Ruszył skrzydłem Chamberlain, ale został zablokowany i będzie tylko aut dla LFC.

• Tragicznie gra Liverpool w ofensywie, jedyne co prezentują podopieczni Kloppa to drybling kończący się stratą.

• Kartka dla Cana.

• 10109390959029529 wejście Mendy'ego lewą stroną, kolejne podanie w pole karne i tym razem zakończona happy-endem, w postaci pewnego uderzenia Sane. Liverpool demolowany na Etihad.

• Sane, 4:0, nokaut!

• Matip świetnie zatrzymał Leroya Sane.

• Kolejne świetne wejście Mendy'ego lewą stroną i kolejna piłka wzdłuż piątego metra. Podanie padło jednak łupem Klavana.

• Blisko samobójczego trafienia Matipa, ale Mignolet nie dał się zaskoczyć koledze z drużyny.

• Komplet zmian wykorzystany również w zespole gospodarzy. Mangala in, Otamendi out.

• Teraz skutecznie w defensywie interweniował Henderson.

• Danilo sfaulował na skrzydle Milnera, ku uciesze wygwizdujących piłkarza Liverpoolu kibiców Citizens.

• Nie da się ukryć, że trzeci gol dla City "zabił" ten mecz. Wieje nudą.

• Trzecia zmiana w Liverpoolu. Solanke za Firmino.

• Chamberlain świetnie wypatrzył Arnolda, który doszedł do pozycji strzeleckiej i oddał strzał, lecz był na spalonym.

• Sane świetnie dograł w pole karne do wchodzącego de Bruyne'a, ale ten zbyt mocno podszedł pod piłkę i huknął nad bramką.

• Piłka w stronę Aguero, lecz wszystko kontrolował Matip.

• Chwila spokojniejszej gry, bez groźniejszych zagrań. Nieprawdopodobnym wydaje się, by goście mogli tu w jakiś sposób napsuć krwi "Obywatelom".

• Zmiana także w Liverpoolu. Za Wijnalduma na boisku melduje się były piłkarz City - James Milner.

• Gabriel Jesus spisał się dziś wybornie, teraz będzie miał okazję odpocząć. W jego miejsce Sane.

• Mendy znów groźnie w pole karne, ale teraz czujność zachował Mignolet. Pachnie pogromem gości z Anfield.

• Kilka chwil wcześniej Aguero trafił do siatki, lecz był na spalonym. Teraz już żadnych wątpliwości nie było. Fernandinho popisał się wspaniałym zagraniem z głębi pola, piłkę przejął Aguero, wspólnie z Jesusem ruszył na Mignoleta i dograł Brazylijczykowi tak, że ten musiał tylko dostawić nogę. 3:0!

• 3:0! Liverpool na kolanach!

• Nie dość, że nic nie wynikło z rzutu rożnego, to na dodatek pressing Citizens zmusił rywali do wycofania piłki aż do Mignoleta.

• Groźna akcja Liverpoolu zakończona dobrą interwencją Stonesa, który uprzedził Firmino. Rzut rożny dla gości.

• Firmino ruszył w kierunku bramki Bravo, lecz zrobił to ociężale i bez pomysłu. W efekcie stracił piłkę.

• Aguero zatrzymany przez Firmino, według sędziego wszystko odbyło się w ramach przepisów.

• Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

• Zmiana w szeregach gości. Oxlade za Salaha.

• Przerwa. Manchester City 2, Liverpool 0. Czerwona kartka dla Mane skomplikowała sytuację "The Reds", w drugiej połowie będzie im bardzo trudno odrobić straty.

• Salah znów ruszył prawą flanką i znów został zablokowany po wdaniu się w niepotrzebny drybling.

• GOOOL! Jesus! Teraz prawidłowo! Świetna wrzutka z lewej strony w pole karne, gdzie doskonale odnalazł się brazylijski snajper. Szósta minuta doliczonego czasu gry - 2:0!

• Piłka w siatce Mignoleta po uderzeniu głową Jesusa, jednak gol nie został uznany. Sędzia boczny słusznie zasygnalizował ofsajd.

• Mendy świetnie podał przez całe pole karne, ale do piłki nie zdążył Kyle Walker, bo wcześniej na rzut rożny wybił ją bodajże Matip.

• Osiem minut doliczone do pierwszej połowy.

• Ederson opuszcza boisko na noszach, w jego miejsce oczywiście awizowany wcześniej Claudio Bravo. Owacja na stojąco dla kontuzjowanego golkipera, miejmy nadzieję, że nie będzie to tak poważny uraz, jak się obecnie wydaje.

• Nie wygląda to dobrze, Ederson nadal leży na boisku.

• Bravo wciąż nie wszedł, Ederson wygląda na poważnie kontuzjowanego. Nadal leży na boisku, sanitariusze nawet nie ułożyli go jeszcze na noszach.

• Ederson wciąż leży na boisku, gotowe są nosze, gotowy jest też do gry Claudio Bravo.

• Wciąż trwa przerwa w grze, arbiter upomniał wściekłego Juergena Kloppa.

• Przerwa w grze z powodu urazu Edersona, najprawdopodobniej konieczne będzie wejście Claudio Bravo.

• Sadio Mane pędził do piłki, z bramki wyszedł Ederson, piłkarze zderzyli się tuż przed polem karnym. Piłkarz Liverpoolu wprawdzie kopnął golkipera gospodarzy, ale czy to była czerwona kartka?! Oczy zawodnika gości skierowane były raczej na futbolówkę, dość sporna sytuacja.

• Co tu się stało?! Czerwona kartka dla Sadio Mane!

• Po rzucie rożnym do piłki dopadł Stones, od razu uderzył, lecz fantastycznie zachował się Mignolet, który odbił strzał do boku. To mogło być 2:0!

• Klavan popełnił fatalny błąd, stracił piłkę na rzecz Jesusa, ten wpadł w pole karne jak dzik w sosnę, ale finalnie został powstrzymany przez Mignoleta. Korner.

• Gol Aguero sprawił, że jest on w tej chwili najlepszym strzelcem w historii Premier League spoza Europy. To 124 gol Argentyńczyka, który ma na koncie obecnie jedno trafienie więcej od Dwighta Yorke'a.

• Długa piłka w stronę Jesusa, ten jednak został złapany na spalonym.

• Salah wyszedł sam na sam z Edersonem, ale uderzył prosto w niego! To powinno być 1:1!

• Can uderzył sprytnie, podkręcił futbolówkę, lecz ta minęła lewy słupek bramki Edersona o przynajmniej metr.

• Pędzący Mane tuż przed polem karnym został stratowany przez Fernandinho. Żółtko dla Brazylijczyka i szykuje się znakomita szansa na strzał dla któregoś z gości. Odległość od bramki to około 17 metrów.

• Salah ładnie zagrał wzdłuż bramki, lecz Ederson czujnie z niej wyszedł i przechwycił piłkę.

• Jak padł gol? Obrona Liverpoolu przysnęła, De Bruyne posłał fenomenalne prostopadłe podanie do Aguero, a ten na szybkości minął nieżwawego Mignoleta i skierował piłkę do pustej bramki! City 1, LFC 0!

• GOOOOOOOL! AGUERO!

• Salah składał się do uderzenia, ale wcześniej arbiter odgwizdał ofsajd.

• Znów ruszyli żwawiej "The Reds", tym razem przyniosło im to rzut rożny.

• Znakomita akcja Salaha zakończona strzałem prosto w Edersona. Wydawało się, że Egipcjanin mógł podawać do lepiej ustawionych kolegów.

• Koronkowa akcja gości, ale Can przekombinował z podaniem. Aut bramkowy.

• Alexander-Arnold stracił piłkę na rzecz De Bruyne'a i po chwili sfaulował go tuż przed polem karnym. Żółta kartka i rzut wolny dla gospodarzy.

• Can postanowił uderzyć z dystansu, ale poślizgnął się przy próbie strzału, przez co Ederson na spokoju złapał futbolówkę.

• Choć najgroźniejszy był dotychczas strzał Fernandinho, to Liverpool gra z większym polotem i zaangażowaniem.

• Dobra piłka Hendersona w pole karne, Firmino doszedł do strzału, jednak liniowy zasygnalizował ofsajd.

• Salah odpalił turbo, ruszył prawą flankę, ale zbyt długo zwlekał z podaniem w kierunku Firmino.

• Fernandinho! Zaskakujący strzał z dystansu w wykonaniu Brazylijczyka, Mignolet z sporymi kłopotami na rzut rożny. Dobra decyzja i uderzenie Fernandinho.

• Z rzutu rożnego nic nie wynikło, na dodatek Jesus sfaulował Mane. Grę wznowi Mignolet.

• Interwencja Alexandra-Arnolda; będzie korner dla gospodarzy.

• Moreno wrzucił w pole karne wprost na głowę Otamendiego.

• Jesus holował długo piłkę, w końcu chciał podać na skrzydło do Mendy'ego, ale nie było w tym ani celności, ani wyważonej siły podania. Od autu Liverpool.

• Akcja gości spaliła na panewce około trzydziestu metrów od bramki Edersona. Piłkę mają stoperzy City.

• Świetna indywidualna akcja De Bruyne'a, który przebiegł pół boiska z piłką przy nodze. Belg zdecydował się na strzał, lecz na posterunku był Mignolet. Niezły początek meczu!

• Najpierw Moreno walnął w mur, a później Alexander-Arnold zbyt głęboko dośrodkował.

• Otamendi ściął równo z trawą bodajże Alexandra-Arnolda i dostał za to żółtą kartkę. Rzut wolny dla Liverpoolu z niezłej pozycji.

• Doszedł do strzału Jesus, lecz uderzył głową zbyt lekko i niecelnie.

• Rzut wolny dla Citizens, będzie niezła okazja na centrę dla zapewne De Bruyne'a.

• Sprytna wrzutka Hendersona, ale Ederson zachował czujność.

• Pozycyjny atak Liverpoolu zakończony próbą Moreno sprzed pola karnego. Hiszpan został zablokowany i mamy rzut rożny dla gości.

• Rozpoczęli!

• Warto zwrócić uwagę na obecność na ławce rezerwowych gospodarzy Phila Fodena. To zawodnik z rocznika 2000, który z dobrej strony pokazał się podczas przedsezonowych przygotowań i zdobył zaufanie Pepa Guardioli. Foden to niewysoki środkowy pomocnik, chwalony w mediach przez choćby kolegę z drużyny - Kuna Aguero.

• Łatwo można stwierdzić, że potencjał obu drużyn drzemie w fantastycznej ofensywie - De Bruyne, Aguero i Jesus z jednej strony, a Salah, Mane i Firmino z drugiej. Oby zwiastowało nam to widowiskowe spotkanie, najlepiej z gradem goli i pokazem futbolu na najwyższym poziomie. Początek już za niecałe dziesięć minut!

• Media przed meczem spekulowały, czy być może w kadrze meczowej znajdzie się Coutinho, delikatnie mówiąc niepocieszony po nieudanym transferze do Barcelony. Jak jednak widać, filigranowy Brazylijczyk znalazł się poza osiemnastką wybrańców trenera Kloppa na ten mecz. Na ławce z kolei zasiądzie ściągnięty pod koniec sierpnia z Arsenalu Alex Oxlaide-Chamberlain.

• Więcej o Premier League ➡️ Liga angielska w GOL24.PL

• Liverpool zajmuje pozycje wicelidera ze stosunkiem bramek 8:3, natomiast "The Citizens" mają stosunek 5:2 - dlatego plasują się obecnie na 4. pozycji.

• Po trzech kolejkach obie drużyny są niepokonane i mają po 7 punktów w ligowej tabeli.

• Ławka rezerwowych gości: Loris Karius, Joe Gomez, Dejan Lovren, James Milner, Alex Oxlaide-Chamberlain, Dominic Solanke, Daniel Sturridge

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Claudio Bravo, Fabian Delph, Phil Foden, Ilkay Gundogan, Eliaquim Mangala, Leroy Sane, Bernardo Silva

• Pierwsze jedenastki widnieją już po prawej stronie.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Manchester City - FC Liverpool! Mecz rozpocznie się o godzinie 13:30!