Manchester United

2

Benfica Lizbona

0

• Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Nasze kolejne relacje NA ŻYWO z meczów Ligi Mistrzów już jutro!

• Manchester United jest już pewny awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Benfica nadal nie wywalczyła ani punktu.

• Koniec meczu!

• Sędzia doliczył 3 minuty.

• Matić nie opanował piłki 30 metrów od bramki rywali.

• De Gea łapie strzał głową Salvio.

• Rashford wyłożył piłkę Lukaku na 16 metr, ale mocny strzał Belga został zablokowany!

• Nieudany strzał Rashforda zza pola karnego.

• Ruben Dias zatrzymał Mkhitaryana tuż przed polem karnym.

• Po drugim golu dla gospodarzy mecz się uspokoił.

• Svilar rzucił się w swoją lewą stronę, ale Blind uderzył bardzo mocno, w sam środek bramki. Gol dla United!

• Żółta kartka dla Samarisa.

• Rashford wpada w pole karne, drybluje między rywalami i wywalczył rzut karny!

• Zmiana w Benfice. Jonas zmienia Pizziego.

• I ostatnia zmiana w United. Rashford w miejsce Martiala.

• Druga zmiana w Benfice. Seferović za Jimeneza.

• McTominay tym razem był adresatem podania w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany!

• McTominay świetnie podał do Martiala, ale ten został zatrzymany w polu karnym.

• Mkhitaryan zagrał doskonałą prostopadłą piłkę w pole karne, ale Lukaku był na spalonym.

• Salvio otrzymuje żółtą kartkę za faul na Mkhitaryanie.

• Ander Herrera zmienia Juana Matę.

• Niezła akcja Lukaku. Belgijski napastnik ograł obrońców w polu karnym i zrobił sobie sporo miejsca do dośrodkowania, ale jego podanie było już dużo niższych lotów i nie doszło do Mkhitaryana.

• Jimenez przejął złe podanie Baillego do Smallinga i znalazł się w doskonałej sytuacji tuż przed bramką United, ale trafił tylko w słupek!

• Zmiana w Benfice. Eliseu zmienia Grimaldo.

• Jimenez mógł zdecydowanie lepiej zagrać w pole karne do Pizziego.

• Goncalves kapitalnie minął Smallinga przyjęciem piłki, zdobył dużo wolnego miejsca przed polem karnym i oddał strzał w długi róg, ale kapitalnym refleksem popisał się De Gea!

• Z dystansu strzelał Raul Jimenez, ale De Gea pewnie złapał piłkę.

• Lukaku dobrze uruchomił Martiala, który wszedł w pole karne, ale pogubił się w dryblingu i stracił panowanie nad piłką.

• Lukaku faulowany w środkowej strefie boiska.

• Obrońca zablokował dośrodkowanie do Lukaku, ale piłka spadła pod nogi Maty, który strzelał mocno, ale niecelnie.

• United długo utrzymują się przy piłce, ale nie spieszą się pod bramkę rywali.

• Benfica rozpoczęła drugą połowę!

• United wychodzą na drugą połowę z jedną zmianą. Mkhitaryan za Lingarda.

• Piłkarze wracają na boisko, za chwilę ruszamy z drugą połową.

• Po pierwszej połowie:
    • strzały: 10 - 8
    • strzały celne: 3 - 1
    • posiadanie piłki 48% - 52%
    • dokładność podań 73% - 71%
    • rzuty rożne: 4 - 2
  • Dośrodkowanie z rzutu rożnego było za słabe, obrońcy wybijają piłkę poza pole karne, a sędzia kończy pierwszą połowę.

• Lukaku przejął podanie do bramkarza, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam!

• Gol Maticia był niemal identyczny jak trafienie Jacka Krzynówka w meczu z Portugalią w 2007 roku. Gracz United strzelał chyba odrobinę mocniej.

• GOL DLA UNITED! Nemanja Matić oddał mocny strzał z olbrzymiej odległości, piłka odbiła się od słupka, a następnie od pleców bramkarza i wpadła do bramki!

• Gracze United mieli rzut rożny, ale dośrodkowanie Blinda było bardzo nieudane. Na dodatek jeden z jego kolegów przekroczył przepisy w walce o piłkę i grę z rzutu wolnego wznowi Svilar.

• Lukaku podał ze środka do boku, do Martiala, który zrobił kilka kroków i znalazł się w polu karnym, ale jego strzał był niecelny.

• W pole karne piłkę dorzucał Grimaldo, ale nic nie wyszło z tej akcji.

• Martial przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, ograł kilku obrońców Benfiki i na dużej szybkości wbiegł w pole karne, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i grę wznowi bramkarz.

• W polu karnym Lukaku zgrywał głową do Maty, ale jego strzał minął bramkę. Hiszpan oczekiwał wskazania na rzut rożny, ale Benfica wznowiła grę od bramki.

• Lukaku strzela głową ponad bramką.

• Lukaku wszedł z piłką w pole karne, przełożył piłkę na lewą nogę i strzelał w dolny róg, ale dobrą interwencją popisał się Svilar. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Na lewym skrzydle dryblował Martial, ale zatrzymał go trzeci rywal, Samaris.

• Bardzo nieudane dośrodkowanie Blinda.

• Douglas walczył o piłkę z Martialem w narożniku boiska na połowie United. Aut dla Benfiki.

• Żółta kartka dla Lingarda.

• Bailly fauluje Grimaldo, za co ukarany został żółtą kartką.

• Lingard ucierpiał w pojedynku w powietrzu i konieczna była interwencja fizjoterapeutów. Do rozgrzewki ruszył Rashford, jednak Lingard już wrócił na plac gry.

• Zablokowany strzał Pizziego.

• Goncalves zszedł ze skrzydła do środka i posłał świetny strzał w okienko bramki United! Kapitalna interwencja De Gei!

• Ładna akcja Benfiki. Po długim rajdzie Douglas podawał do Goncalvesa, który wszedł w drybling w polu karnym, ale przegrał pojedynek z obrońcą.

• Martial strzelił w lewo, po ziemi, ale Mile Svilar wyczuł jego intencje i wybił piłkę na rzut rożny!

• Rzut karny dla Manchesteru United!

• Zablokowane dośrodkowanie Grimaldo z lewego skrzydła, aut dla Benfiki.

• Niecelny strzał Andreasa Samarisa.

• Z rzutu wolnego strzelał Martial, ale posłał piłkę wysoko nad bramką.

• Martial faulowany przed polem karnym, żółta kartka dla Rubena Diasa.

• Lingard wychodził sam na sam, ale raz, że przegrał pojedynek z bramkarzem, a dwa - arbiter odgwizdał spalonego.

• Dośrodkowywana piłka odbiła się od Chrisa Smallinga i leciała w światło bramki, ale De Gea pewnie złapał piłkę.

• Blind przecina dośrodkowanie z prawej strony i Benfica będzie miała rzut rożny.

• Benfica spokojnie rozgrywa piłkę w okolicy środka boiska.

• Manchester United rozpoczął mecz!

• Arbitrem głównym dzisiejszego meczu jest Gediminas Mażeika z Litwy.

• Na Old Trafford rozbrzmiewa już hymn Champions League.

• Jose Mourinho postawił dzisiaj w ataku na Romelu Lukaku, na przekór kibicom oczekującym wystawienia Marcusa Rashforda. Zawsze mówię, że kibice płacą za bilety i mają prawo wyrażać swoje wrażenia w dowolny sposób. Moim zadaniem jest ochrona moich graczy. Uważam że Lukaku należy do tych zawodników, którzy w kategoriach szacunku są nietykalni - skomentował Portugalczyk wybuczenie swojego zawodnika podczas ostatniego meczu.

• Musimy wierzyć że wszystko jest możliwe. Rywale mają wielu zawodników wysokiej klasy, ale jesteśmy przygotowani. Każdy zespół ma ograniczenia i słabsze punkty. Naszym stylem i ambicjami będziemy walczyć od pierwszej minuty. Wiemy, że będzie bardzo trudno, ale chcemy zdobyć 3 punkty, których potrzebujemy - powiedział przed meczem pomocnik Benfiki, Pizzi.

• Dwa tygodnie temu oba zespoły zmierzyły się w Lizbonie. Podopieczni Jose Mourinho wygrali 1:0 po golu Rashforda w 64 minucie meczu.

• Po trzech kolejkach Manchester United z kompletem punktów przewodzi stawce w grupie A. Benfica natomiast nie wywalczyła jeszcze ani punktów i znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli. Na drugim miejscu plasuje się FC Basel (6 punktów), a na trzecim - CSKA Moskwa (3 punkty).

• Dobry wieczór! Już za pół godziny rozpocznie się 4 kolejka Ligi Mistrzów. Na relację NA ŻYWO z meczu Manchesteru United z Benficą Lizbona zaprasza Bartłomiej Krawczyk!