Miedź Legnica 2 - 0 Chojniczanka Chojnice

0

• Koniec spotkania! Miedź wygrała z Chojniczanką 2:0!

• Petteri Forsell idealnie dograł piłkę do wbiegającego w pole karne Paula Batina. a ten bez większych problemów skierował ją do siatki!

• GOOOOOL! PAUL BATIN!

• Świetna okazja Miedzi! Paul Batin dynamicznie wbiegł w pole karne. Oddał strzał, który minął jednak słupek!

• Arbiter doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.

• Adrian Cierpka zmienił Adriana Łuszkiewicza.

• Dośrodkowanie w polu karne. Tam strzału z przewrotki próbował Jacek Podgórski, ale próba zawodnika Chojniczanki bardzo niecelna.

• Akcję Miedzi wykończył Michał Bartkowiak potężnym strzałem z około 16 metrów. Piłka minęła jednak światło bramki.

• Andrzej Rybski wszedł w miejsce Jakuba Mrozika.

• Paul Batin ruszył z futbolówką w pole karne, ale nieprecyzyjnie odegrał do kolegi z zespołu.

• Grzegorz Bartczak obejrzał żółtą kartkę.

• Gospodarze w natarciu. Mariusz Rybicki uderzał z ostrego kąta i obronił ten strzał Łukasz Budziłek.

• Ładnie pociągnął z piłką Mariusz Rybicki i podał do Petteri Forsella. Futbolówka po rykoszecie trafiła do Paula Batina. Zawodnik Miedzi chciał uderzać, ale obrońca zblokował ten strzał!

• W miejsce Łukasza Garguły na murawie pojawił się Paul Batin.

• Indywidualna szarża Michała Bartkowiaka. Piłkarz gospodarzy minął dwóch rywali, ale chwilę później stracił jednak futbolówkę.

• Piotr Kieruzel faulował Petteri Forsella i otrzymał od arbitra żółtą kartkę.

• Jakub Mrozik uderzał zza pola karnego. Piłka minęła jednak bramkę Pawła Kapsy.

• Pewnie interweniował Paweł Kapsa po dograniu po ziemi w pole karne z prawej flanki.

• Słabszy okres spotkania. Optyczna przewaga po stronie Miedzi, ale gospodarze nie są w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Łukasza Budziłka.

• Filip Kozłowski zameldował się na murawie w miejsce Patryka Mikity.

• W miejsce Oscara Martina na boisko wchodzi Mariusz Rybicki. To jego debiut w barwach Miedzi.

• W starciu z przeciwnikiem ucierpiał Patryk Mikita. Zawodnik gości potrzebuje pomocy masażystów.

• Pierwsza zmiana w ekipie Chojniczanki. W miejsce Hieronima Gierszewskiego wszedł Jacek Podgórski.

• Mogło być 2:0 dla Miedzi! Grzegorz Bartczaka zagrał w pole karne do Łukasza Garguły, ale ten uderzając piłkę z obrotu mocno skiksował.

• Michał Bartkowiak huknął zza pola karnego. Futbolówka po uderzeniu gracza Miedzi minęła cel.

• Łukasz Budziłek szczęśliwie, ale też skutecznie interweniował poza polem karnym.

• Petteri Forsell wykłada piłkę do Michała Bartkowiaka. Strzał tego drugiego broni Łukasz Budziłek.

• Zawodnicy Miedzi będą mieli rzut wolny w pobliżu pola karnego. Faulowany był Łukasz Garguła.

• Rzut rożny wykonywali goście, ale obrońcy Miedzi oddali zagrożenie spod własnego pola karnego.

• Gospodarze wychodzili z kontratakiem, ale niedokładne zagranie do Grzegorza Bartczaka zaprzepaściło tę szansę.

• Ofensywne przewinienie Oscara Martina. Rzut wolny dla gości.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Petteri Forsella Miedź prowadzi z Chojniczanką 1:0!

• Fantastycznie kropnął Petteri Forsell z rzutu wolnego z około 20 metrów! Łukasz Budziłek musiał wyciągąć pikę z siatki!

• GOOOOOL! PETTERI FORSELL!

• Marcin Biernat obejrzał pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę.

• Szansa Miedzi. Michał Stasiak oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Garguły. Futbolówka poleciała prosto w dobrze ustawionego Budziłka.

• Piłkarze Miedzi dwa razy kończyli akcję dośrodkowaniami w pole karne. Dwukrotnie Łukasz Budziłek wyłapał w rękawice te zagrania.

• Michał Bartkowiak szarpnął na lewym skrzydle, ale jego dogranie w pole karne było zbyt mocne.

• Petteri Forsell ostro wstrzelił piłkę z rzutu wolnego z niemal z narożnika pola karnego. Blisko był jeden z zawodników Miedzi by zdążyć do futbolówki, ale ostatecznie ta opuściła boisko.

• Akcję Chojniczanki strzałem z około 25 metrów chciał wykończyć Jakub Mrozik. Ze sporymi problemami broni Paweł Kapsa.

• Z rzutu wolnego futbolówkę zacentrował Łukasza Garguła. W polu karnym uderzył ją Michał Stasiak, ale piłkę bez problemów wyłapał Łukasz Budziłek.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Hieronim Gierszewski. Piłka po uderzeniu gracza gości minęła światło bramki.

• Co zrobił teraz Kapsa? Golkiper Miedzi przechwycił piłkę, ale chwilę później nieczysto w nią trafił i zabrał mu ją Patryk Mikita. Zawodnik gości nie zdołał jednak wykorzystać tej okazji.

• Tym razem na pozycji spalonej znalazł się Jakub Biskup.

• Jakub Mrozik wrzucał w pole karne. Tam do piłki najwyżej wyskoczył Piotr Kieruzel. Liniowy pokazał, że gracz Chojniczanki był na pozycji spalonej.

• W niezłej sytuacji strzeleckiej znalazł się Patryk Mikita, ale uderzył obok bramki strzeżonej przez Kapsę.

• Petteri Forsell potężnie uderzył z ponad 20 metrów. Zabrakło bardzo, bardzo niewiele!

• Złe dośrodkowanie Wojciecha Lisowskiego z rzutu wolnego. Futbolówka opuściła plac gry.

• Bez problemów broni Łukasz Budziłek. Niezbyt mocny strzał oddał Michał Bartkowiak.

• W tej fazie gry dominują piłkarze z Legnicy. Gospodarze mają zdecydowanie więcej inicjatywy, ale brakuje im dokładności.

• Rzut wolny dla Miedzi. Ze stałego fragmentu gry futbolówkę dośrodkował Łukasz Garguła, ale poradzili sobie z tym zagraniem obrońcy z Chojnic.

• Zbyt mocne zagranie Łukasza Garguły na prawą stronę. Gospodarze stracili piłkę.

• Pressing w wykonaniu piłkarzy Miedzi. Zawodnicy Chojniczanki nie mogą wyjść z piłką z własnej połówki.

• Tomasz Midzierski potrzebował pomocy masażystów. Zawodnik gospodarzy może kontynuować grę.

• Uderzał na bramkę Pawła Kapsy Jakub Biskup. Strzał był niecelny.

• Petteri Forsell świetnie minął dwóch defensorów Chojniczanki i odegrał w pole karne do Oscara Martina. Hiszpan miał niemal stuprocentowa okazję, ale zbyt długo się decydował się na strzał i po chwili stracił futbolówkę.

• Oscar Martin odgrywał futbolówkę do Rumena Trifonowa. Zawodnik Miedzi oddał strzał z około 16 metrów, ale ten był bardzo niecelny.

• Pojedynek w polu karnym przegrał Adrian Łuszkiewicz i od bramki rozpocznie Łukasz Budziłek.

• Forsell huknął z rzutu wolnego, ale futbolówka poszybowała ponad poprzeczką.

• Zawodnicy Miedzi mają rzut wolny przed szesnastką. W nieprzepisowy sposób zatrzymany został Petteri Forsell.

• W odpowiedzi gracze z Chojnic. Patryk Mikita faulował jednak interweniującego Pawła Kapsę. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Ruszyli do przodu piłkarze Miedzi. Łukasz Garguła wstrzelił piłkę w pole karne, Tam kryty przez obrońców Oscar Martin z trudem oddał strzał. Piłka w rękawicach Łukasza Budziłka.

• Pierwszy gwizdek sędziego Artura Aluszyka! Miedź występuje dzisiaj w niebieskich strojach, natomiast Chojniczanka na czerwono-żółto.

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Przed nami prezentacja ekip Miedzi i Chojniczanki.

• Również o godzinie 18 w Bielsku-Białej miejscowe Podbeskidzie zmierzy się z katowickim GKS-em. To pojedynek piątego i szóstego zespołu zaplecza Ekstraklasy.

• W ostatnim sezonie w Legnicy padł remis 2:2, a w Chojnicach udało się wygrać Chojniczance 1:0. Bramkę w samej końcówce spotkania zdobył wtedy Paweł Zawistowski.

• Piłkarze Chojniczanki a nie przegrali w tym sezonie żadnego spotkania i plasują się na wysokiej czwartej pozycji w zestawieniu. Za graczami z Chojnic przemawiają też statystyki ostatnich spotkań z Miedzią. Bilans bezpośrednich konfrontacji tych drużyn jest korzystny dla żółto-biało-czerwonych. Z pięciu meczów zwycięsko wychodziła ekipa z Chojnic, a “Miedzianka” wygrała zaledwie raz.

• Rezerwowi Chojniczanka: Kamil Miazek, Filip Kozłowski, Mariusz Kryszak, Michał Markowski, Bartłomiej Niedziela, Andrzej Rybski, Jacek Podgórski

• Rezerwowi Miedź: Łukasz Sapela, Hunter Gorskie, Adrian Cierpka, Filip Karbowy, Mariusz Rybicki, Jakub Chrzanowski, Paul Batin

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu, w którym legnicka Miedź zmierzy się z Chojniczanką. Po sześciu kolejkach goście plasują się na czwartej pozycji, gospodarze zajmują dopiero 12. miejsce