Mecz MKS Kluczbork - Chrobry Głogów ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz MKS Kluczbork - Chrobry Głogów ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 29. kolejka
2017-05-06 17:00

MKS Kluczbork

3

Chrobry Głogów

2

• Koniec meczu! MKS Kluczbork - Chrobry Głogów 3:2!

• Żółtą kartką ukarany został Seweryn Michalski.

• Do regulaminowego czasu gry doliczone zostały 3 minuty.

• GOOOLLL!! Sebastian Deja zdobywa swoją druga bramkę w meczu!! Asystę zaliczył Rafał Niziołek!

• Marcel Gąsior pojawia się w miejsce Bartosza Machaja.

• GOOOLLL!!! Chrobry doprowadza do wyrównania! Świetnie w polu karnym zachował się Damian Sędziak i wyrównał stan meczu!

• Mohamed Essam zmienia Dominika Kościelniaka.

• Maciej Kowalczyk pojawia się w miejsce Michała Kojdera.

• Chrobry cały czas naciska na gospodarzy, ale Ci dzielnie się bronią. Dalej 2:1 dla drużyny z Kluczborka, która stara się kontrować gości.

• Jakub Skoczylas został ukarany żółtą kartką.

• GOOOLLL!! Dominik Kościelniak strzela bramkę swojej byłej drużynie! Świetny początek drugiej połowy w wykonaniu MKS-u! 2:1 dla gospodarzy!

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Koniec 1 części gry! MKS - Chrobry 1:1!

• GOOOLLL! W samej końcówce pierwszej połowy Sebastian Deja doprowadził do wyrównania! MKS - Chrobry 1:1!

• Rafał Niziołek został napomniany żółtym kartonikiem.

• Michał Pawlik został ukarany żółtą kartką.

• Pół godziny gry za nami, a wynik się nie zmienia. Dobrze dysponowany Chrobry stawia wysokie warunki drużynie z Kluczborka.

• MKS próbuje strzelić wyrównującą bramkę, ale dobrze dysponowana obrona Chrobrego nie daje się zaskoczyć.

• Na uderzenie z 30 metrów zdecydował się Michał Pawlik i piłką minimalnie minęła bramkę MKS-u!

• Michał Ilków-Gołąb ze złamanym nosem opuszcza boisko. W jego miejsce pojawia się Michał Michalec.

• GOOOLLL! Bartosz Machaj skutecznie wykończył akcję swojej drużyny i daje prowadzenie Chrobremu! MKS - Chrobry 0:1!

• Rozpoczynamy mecz!

• Kwadrans do pierwszego gwizdka. Drużyny kończą rozgrzewkę.

• Poznaliśmy wyjściowe składy. Prezentujemy je obok.

• Jego dzisiejszy rywal, czyli Chrobry Głogów, zajmuje w tabeli dwunaste miejsce. Ma 36 punktów. W ostatniej kolejce pokonał 2:0 Górnika Zabrze.

• W ostatniej kolejce MKS Kluczbork przegrał z Wigrami Suwałki 0:2.

• Oczywiście MKS Kluczbork może zakończyć sezon na miejscu barażowym i w dwumeczu powalczyć o utrzymanie, ale to wyzwanie jest równie arcytrudne. Będąca na piętnastym (barażowym) miejscu Wisła Puławy ma bowiem 30 punktów. Czyli 13 więcej na 5 kolejek przed końcem.

• Za około 40 minut pierwszy gwizdek w Kluczborku. To jest mecz OSTATNIEJ szansy dla MKS-u. Jeżeli nie wygra, to może się już właściwie żegnać z 1 ligą. Po tej kolejce zostanie bowiem pięć meczów do rozegrania. Osiemnasty MKS ma 17 punktów, zaś GKS Tychy, czyli na tę chwilę pierwszy bezpieczny zespół, 33 punkty. MKS nie tylko musi zatem dzisiaj wygrać, ale i liczyć na cud.

Marcin Sagan

Nowa Trybuna Opolska

Mecz MKS Kluczbork - Chrobry Głogów ONLINE

Mecz MKS Kluczbork - Chrobry Głogów ONLINE ©Oliwer Kubus

Mecz MKS Kluczbork - Chrobry Głogów ONLINE. W sobotę o godzinie 17 zespół z Kluczborka podejmie Chrobrego Głogów. Goście wygrali cztery z ostatnich pięciu spotkań. Czy zwyciężą także na boisku pierwszoligowego outsidera?

Biało-niebiescy mają już tylko matematyczne szanse na pozostanie w 1 lidze. Być może w sobotę dopełni się ich los i definitywnie stracą nawet teoretyczne szanse na pozostanie na zapleczu ekstraklasy. Z tym spadkiem w Klucz­borku pogodzono się już jednak kilka tygodni temu, a teraz trener Andrzej Konwiński sprawdza będących w kadrze zawodników pod kątem ich przydatności w 2 lidze. Będzie miał jeszcze sześć takich okazji do poważnych „testów” do końca sezonu, bo zawsze mecz mistrzowski więcej daje niż sparingi.

W starciu z Chrobrym w porównaniu z poprzednim meczem, który MKS przegrał w ostatnią sobotę w Suwałkach z Wigrami 0-2, szkoleniowiec kluczborskiej drużyny będzie miał większe pole kadrowego manewru. Po pauzie za kartki do dyspozycji będzie bowiem czwórka piłkarzy: kapitan Łukasz Ganowicz, Sebastian Deja, Dominik Kościel­niak i Egipcjanin Mohamed Essam. Nadal jednak kilku (Tomasz Chałas, Wojciech Kaczmarek, Robert Tunkiewicz) zmaga się z urazami, a dodatkowo kontuzji doznał Patryk Gondek.

MKS Kluczbork - Chrobry Głogów. Kto wygra mecz 1. ligi?

- Wiadomo w jakiej sytuacji jesteśmy - zaznacza trener Kon­wiński. - Każdy z nas ma jednak sportową ambicję i liczę na pełne zaangażowanie swoich zawodników, tak jak w dwóch poprzednich meczach. To podstawowy warunek, aby myśleć o dobrym wyniku.

Faworytem jest zespół z Głogowa, który w pięciu ostatnich meczach wygrał cztery razy. W tabeli jest na 12. pozycji z dorobkiem 36 punktów, ale nie jest jeszcze pewny utrzymania. Wygrana w Kluczborku sprawi, że już raczej będzie spokojny o swój los.