Liverpool FC

7

4 1 połowa

• To już koniec emocji na dzisiaj, zapraszamy na nasze kolejne relacje NA ŻYWO. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Bartłomiej Krawczyk.

• Dzięki zwycięstwu Liverpool przeskoczy w tabeli Sevillę, która przegrała dziś ze Spartakiem Moskwa aż 1:4. Rosjanie będą mieli tyle samo punktów co Anglicy, natomiast Słoweńcy pozostaną na dnie tabeli, mając tylko punkt na koncie.

• Upłynęły doliczone 2 minuty. Węgierski arbiter zakończył mecz, a raczej pogrom, którego dopuścił się Liverpool na Mariborze!

• I jeszcze jeden gol! Trent Alexander - Arnold strzelał prawą nogą zza pola karnego, piłka odbija się od ręki obrońcy i wpada do bramki!

• Hotić za ostro potraktował Emre Cana i sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

• I jeszcze jeden gol dla "The Reds"! Sturridge świetnie zauważył przestrzeń między obrońcami i podał do Chamberlaina, który w sytuacji sam na sam nie daje szans bramkarzowi!

• Moreno dobrze przyjął piłkę z lewej strony pola karnego i strzelał z woleja. Wysoko ponad bramką.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Bohar został zastąpiony na boisku przez Jasmina Mesanovicia.

• Blaz Vrhovec ukarany jest żółtą kartką.

• Handanović dobrze wychodzi z bramki i łapie piłkę przed wychodzącym na czystą pozycję Sturridge'm.

• Z prawej strony pola karnego dośrodkowywał Milner. Piłka przelobowała bramkarza, a całą akcję na drugim słupku zamykał Coutinho, ale został zablokowany.

• Chamberlain na małej przestrzeni jednym przyspieszeniem zgubił Sulera i wbiegł w pole karne. Zdołał oddać mocny, płaski strzał, ale Handanoviciowi udało się odbić piłkę.

• Ostatnia zmiana w zespole z Wysp Brytyjskich. Solanke zmienia Wijnalduma.

• Tempo meczu wyraźnie spadło, co jest w pełni zrozumiałe przy takim wyniku.

• Suler zablokował Chamberlaina z lewej strony pola karnego.

• Tavares mógł być w dobrej sytuacji strzeleckiej, ale Karius dobrze interweniował poza polem karnym.

• Druga zmiana w drużynie Liverpoolu. Sturridge zastępuje Firmino.

• Liverpool spokojnie rozgrywa piłkę, nie spiesząc się specjalnie z ruszeniem do przodu.

• Hotić przedarł się przez czterech graczy Liverpoolu i został sfaulowany na połowie "The Reds".

• I od razu druga zmiana w Mariborze: Ahmedi zostaje zmieniony przez Pihlera.

• Zmiana też w drużynie gospodarzy. Hotić w miejsce Kramaricia.

• Alex Oxlade - Chamberlain pojawia się na boisku w miejsce Mohameda Salaha.

• Coutinho strzelał zza pola karnego, ale został zablokowany. Rzut rożny dla "The Reds".

• Dla odmiany z lewej strony dośrodkowywał Ahmedi, ale jego dogranie było za mocne, a w polu karnym brakowało piłkarzy Mariboru i Liverpool ponownie jest przy piłce.

• GOL DLA LIVERPOOLU! Roberto Firmino trafia głową po dośrodkowaniu Coutinho z rzutu wolnego!

• Coutinho oddał dobry strzał z rzutu wolnego i Handanović popisał się udaną interwencją!

• Firmino znakomicie wyłożył piłkę w polu karnym, ale Wijnaldum został zablokowany przez obrońcę w polu bramkowym!

• Wijnaldum niedokładnie podawał w pole karne do Salaha.

• Handanović źle wybijał piłkę po rzucie rożnym, ale nie skorzystali z tego piłkarze Liverpoolu.

• Na razie nie wygląda na to, aby przerwa miała mieć jakiś wpływ na obraz gry. Liverpool w dalszym ciągu nie daje dojść do słowa gospodarzom.

• Już w pierwszej akcji drugiej połowy Liverpool wywalczył rzut rożny. Wybita przez obrońców piłka spadła przed pole karne prosto pod nogi nadbiegającego Moreno, który uderzył mocno, ale niecelnie.

• Rozpoczęła się druga połowa.

• Przerwa dobiega końca. Oto garść statystyk po pierwszej połowie:

• posiadanie piłki: 62% - 38% dla Liverpoolu,
    • strzały: 14 - 5 dla Liverpoolu,
    • strzały celne: 8 - 2 dla Liverpoolu
    • dokładność podań: Maribor 71%, Liverpool 84%
  • Sędzia nie przedłużył pierwszej połowy nawet o sekundę. Liverpool prowadzi 4:0, a my wracamy do Mariboru za kwadrans. Czas na przerwę.

• Martin Milec fauluje Coutinho, za co sędzia ukarał go żółtą kartką.

• Coutinho poradził sobie z obrońcami w polu karnym i strzelał prawą nogą. Handanović odbija piłkę, a Firmino nie zdążył z dobitką.

• Z prawej strony pola karnego Salah zagrał za plecami obrońców do Firmino, który oddał strzał w długi róg. Tym razem Brazylijczyk spudłował.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Suler, ale były piłkarz Legii Warszawa nie trafił w bramkę.

• 4:0 dla Liverpoolu! Coutinho zagrał do wbiegającego w pole karne na pełnym biegu Alberto Moreno, który zagrał wzdłuż bramki, gdzie na piłkę czekali już Salah i Firmino. Ostatecznie to Egipcjanin wpakował piłkę do bramki!

• Kabha strzelał z dystansu, ale jego uderzenie bardziej przypominało podanie do bramkarza.

• Coutinho długo dryblował w polu karnym Handanovicia. Kiedy w końcu oddał strzał, został przyblokowany i bramkarz gospodarzy złapał piłkę.

• Liverpoolowi, co zrozumiałe, nie spieszy się. Gracze z miasta Beatlesów spokojnie rozgrywają kolejne akcje od tyłu.

• Salah oddał mocny strzał zza pola karnego i Handanović zmuszony został do wysiłku aby złapać tę piłkę.

• Pierwsza groźna akcja Mariboru. Bohar wypuścił Vilera, który wbiegł w pole karne, zrobił zwód na prawą nogę i strzelił w krótki róg. Karius pewnie złapał piłkę.

• Piłka po raz czwarty znalazła się w bramce Mariboru, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego Salaha.

• Z lewej strony pola karnego strzał z powietrza oddał Salah, ale piłka poleciała prosto w ręce bramkarza.

• Gracze Mariboru mają olbrzymi problem z wyjściem z własnej połowy. Kramarić nie przyjmuje podania na wysokości 30 metrów od własnej bramki, aut dla Liverpoolu.

• Z prawej strony bardzo dobrze dośrodkowywał Arnold, a bramkarz Mariboru zanotował pusty przelot. Obrońca ratuje sytuację i wybija piłkę na rzut rożny.

• Kolejny gol dla Liverpoolu! Firmino przejął piłkę blisko pola karnego Mariboru i posłał prostopadłą piłkę w pole karne, gdzie dopadł do niej Salah. Egipcjanin pewnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi!

• Z prawej strony pola karnego dryblował Salah. Jego podanie przeciął obrońca, jednak po złym przyjęciu piłka trafia w rękę. Arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Trwa napór Liverpoolu. Tym razem atak lewym skrzydłem wykończył Alberto Moreno, ale trafił w boczną siatkę.

• Z prawej strony pola karnego dośrodkowywał Milner, a strzelał Firmino. Brazylijczyk próbował efektownego strzału piętą, ale nieznacznie się pomylił.

• GOL DLA LIVERPOOLU! Salah zagrał na prawe skrzydło do Milnera, który dośrodkował w pole karne. Coutinho uderza z powietrza i trafia do bramki!

• Akcja Mariboru na prawym skrzydle. Osamotniony Ahmedi traci piłkę.

• Can walczył o piłkę przed polem karnym Mariboru, ale przekroczył przepisy.

• Gospodarze pierwszy raz zapuścili się na połowę "The Reds", jednak ta akcja zakończyła się bardzo niecelnym strzałem zza pola karnego.

• Liverpool dalej atakuje. Salah na prawym skrzydle wywalczył rzut rożny. Gospodarze wybili piłkę, ale wróciła ona pod nogi piłkarzy z Anglii, którzy zwieńczyli akcję strzałem Milnera. Jasmin Handanović złapał piłkę.

• GOL DLA LIVERPOOLU! Salah przejął piłkę na połowie rywala, wbiegł w pole karne Mariboru i wyłożył piłkę Roberto Firmino, który wpakował ją do pustej bramki!

• Salah podawał krzyżowo na wolne pole do Coutinho, ale Brazylijczyk nie zdołał dobiec do piłki. Grę od bramki wznowi Maribor.

• Piłkarze Liverpoolu rozpoczęli mecz!

• Piłkarze są już na murawie, a z głośników wybrzmiewa już hymn Ligi Mistrzów! Emocje coraz bliżej!

• Podopieczni Juergena Kloppa zgromadzili natomiast 2 "oczka", remisując po drodze 2:2 z Sevillą i 1:1 ze Spartakiem.

• Słoweńcy zdobyli w dotychczasowych spotkaniach 1 punkt. W pierwszej kolejce zremisowali ze Spartakiem, a w poprzedniej serii gier zostali wypunktowani przez Sevillę, z którą przegrali 0:3

• Dobry wieczór! Już tylko minuty dzielą nas od meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów. W grupie E zagrają dziś Spartak z Sevillą i Maribor z Liverpoolem. Na relację z tego drugiego spotkania zaprasza Bartłomiej Krawczyk!