Mecz Odra Opole - Pogoń Siedlce ONLINE. Beniaminek walczy o...

Mecz Odra Opole - Pogoń Siedlce ONLINE. Beniaminek walczy o odzyskanie fotelu lidera

Fortuna 1 Liga, 19. kolejka
2017-11-25 13:00

Odra Opole

1

Pogoń Siedlce

1

• Koniec meczu! Odra Opole - Pogoń Siedlce 1:1!

• Jakub Szrek został ukarany żółtą kartką.

• Mateusz Marzec pojawił się w miejsce Rafała Brusiło.

• Marek Gancarczyk zmienia Marcina Wodeckiego.

• Mateusz Peroński zmienia Gabriela Nowaka.

• Świetne parady Mateusza Kuchty, który dwukrotnie uchronił Odrę od straty bramki!

• Jarosław Ratajczak zmienia Daniela Chyłę.

• Michał Bajdur przekroczył przepisy i został ukarany żółtą kartką.

• Jakub Habusta został ukarany żółtą kartką.

• Kolejna zmiana w Pogoni. Jakub Szrek zmienia Damiana Świerblewskiego.

• Mamy pierwszą zmianę w meczu. Paweł Garyga opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Michał Bajdur.

• Odra była blisko drugiej bramki, ale do dośrodkowanej piłki nie sięgnął Skrzypczak! Zabrakło kilku centymetrów.

• GOOOOL! Odra Opole doprowadza do wyrównania! W pole karne Pogoni dośrodkował Rafał Brusiło, a Damian Świerblewski tak nieszczęśliwie dośrodkował, że skierował piłkę do własnej bramki! Odra Opole - Pogoń Siedlce 1:1!

• Paweł Garyga dośrodkował piłkę w pole karne, ale Grzegorz Tomasiewicz spudłował w dobrej sytuacji!

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec 1 połowy! Odra Opole - Pogoń Siedlce 0:1!

• Bardzo dobra interwencja Rafała Misztala, który odbił uderzenie Skrzypczaka!

• Jakub Habusta uderzył z ponad 25. metrów, ale piłka poleciała wysoko nad bramką. Odra dąży do zdobycia wyrównującej bramki.

• Pogoń dłużej utrzymuje się przy piłce i przewagę udokumentowała bramką. Odra miała więcej klarownych szans, których nie wykorzystała.

• GOOOOL!! Pogoń Siedlce zdobywa bramkę! Adrian Paluchowski dobrze wyszedł do dośrodkowania i uderzeniem głową pokonał bramkarza Odry! 1:0 dla Pogoni!

• Rafał Brusiło idealnie zagrał do Szymona Skrzypczaka, ale napastnik Odry po raz kolejny zmarnował idealną sytuację!

• Blisko zdobycia bramki był Szymon Skrzypczak, ale uderzenie napastnika Odry zostało zablokowane przez obrońcę Pogoni!

• Odra Opole miała rzut wolny, ale uderzenie Marcina Wodeckiego obronił bramkarz gości Rafał Misztal. Dalej mamy bezbramkowy remis.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• To będzie ostatni mecz w tym roku na stadionie w Opolu:

• Pogoń ma dziesięć punktów mniej od Odry, ale zajmuje bezpieczne miejsce. W sierpniu przegrała bezpośredni mecz 1:2.

• Spośród beniaminków to właśnie Odra prezentuje się najlepiej. W zeszłej kolejce bohaterem uznaliśmy jej pomocnika Marcina Wodeckiego. Po meczu z Górnikiem Łęczna (3:0) mówił nam: - Rosną apetyty. Plan jest taki, że najpierw uzbieramy tyle punktów, ile potrzeba do utrzymania. Potem spróbujemy zagrać na większym luzie. A nuż uda się coś więcej?

Cała rozmowa w tym miejscu.

• Za kwadrans rozpocznie się spotkanie w Opolu. Odra powalczy o fotel lidera. Jeżeli znów chce być pierwsza, musi wygrać. Chojniczanka Chojnice pokonała wczoraj Stomil w Olsztynie i ma nad nią dwa punkty przewagi.

Joanna Sobczykiewicz

Odra - Pogoń LIVE! Beniaminek walczy o odzyskanie fotelu lidera

Odra - Pogoń LIVE! Beniaminek walczy o odzyskanie fotelu lidera ©Sławomir Jakubowski

Mecz Odra Opole - Pogoń Siedlce ONLINE. O godzinie 13 Odra podejmie przed własną publicznością Pogoń Siedlce. Będzie to ostatni mecz obu zespołów w 2017 roku w pierwszoligowych rozgrywkach. Na stadionie w Opolu rozegra się walka o lidera. Chojniczanka zwyciężyła wczoraj ze Stomilem Olsztyn (1:0). By podopieczni trenera Smyły mogli udać się na urlopy na pierwszym miejscu, muszą pokonać Pogoń.

Mecz Odra Opole - Pogoń Siedlce ONLINE

Beniaminek z Opola pozytywnie zaskoczył w tegorocznych rozgrywkach, a dziś stoczy bój o pierwsze miejsce w tabeli. To gospodarze są faworytem dzisiejszego spotkania. Odnosili zwycięstwa w trzech, ostatnich spotkaniach, zachowując przy tym czyste konto.
W tym miejscu warto pochwalić Mateusza Kuchtę, który przed meczem z GKS-em Tychy zastąpił Tobiasza Weinzettela między słupkami. Jak na razie spisuje się tak dobrze, że nie daje powodów trenerowi do kolejnych rotacji na tej pozycji. Piłkarze Pogoni z pewnością będą musieli skupić się też na najlepszym strzelcu Odry — Marcinie Wodeckim. Do tej pory zdobył dziewięć bramek, a w klasyfikacji na najlepszego napastnika Nice 1 Ligi walczy z Szymonem Lewickim z Zagłębia Sosnowiec. Warto mieć się też na baczności przed Szymonem Skrzypczakiem, który na swoim koncie ma już sześć trafień.

Sytuacja Pogoni nie jest tak dobra, jak jej dzisiejszego rywala. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego zajmują 13. miejsce z dorobkiem 23. punktów. Jest to drugi zespół, zaraz po Stomilu Olsztyn, który stracił w lidze najwięcej bramek (29). Mówi się, że w przyszłym roku dojdzie do kolejnej zmiany trenera. Po nieudanej przygodzie w Sosnowcu ponownie ma przejąć stery ekipy z Siedlec.

To już po ostatnim gwizdku arbitra dowiemy się, który zespół — Odra czy Chojniczanka — zajmie pierwsze miejsce w tabeli.

Odra Opole - Pogoń Siedlce: Kto wygra mecz 1 ligi?

Meczowa osiemnastka Pogoni Siedlce:
Bramkarze: Przemysław Frąckowiak, Rafał Misztal
Obrońcy: Arkadiusz Czarnecki, Michał Panufnik, Jarosław Ratajczak, Jakub Szrek, Mateusz Żytko
Pomocnicy: Michał Bajdur, Daniel Chyła, Paweł Garyga, Łukasz Jegliński, Piotr Krawczyk, Piotr Mroziński, Dawid Polkowski, Damian Świerblewski, Grzegorz Tomasiewicz
Napastnicy: Adrian Paluchowski, Dariusz Zjawiński

Bilans ostatnich spotkań:

Odra Opole:

Górnik Łęczna - Odra Opole 0:3 (Szymon Skrzypczak, 2x Marcin Wodecki)
Olimpia Grudziądz - Odra Opole 0:2 (Marcin Wodecki, Szymon Skrzypczak)
Odra Opole - GKS Tychy 1:0 (Gabriel Nowak)
Ruch Chorzów - Odra Opole 3:1 (Jakub Habusta)

Pogoń Siedlce:
Pogoń Siedlce - GKS Katowice 1:1 (Grzegorz Tomasiewicz)
Pogoń Siedlce - Raków Częstochowa 0:3
Puszcza Niepołomice - Pogoń Siedlce 2:3 (Michał Bajdur, Piotr Mroziński, Dawid Polkowski)
Pogoń Siedlce - Miedź Legnica 2:3 (Adrian Paluchowski, Grzegorz Tomasiewicz)

Mecz poprowadzi Daniel Kruczyński z Żywca. W obecnym sezonie sędziował w ośmiu meczach, w których pokazał 40 żółtych kartek oraz dwie czerwone. W 5. kolejce Nice 1 Ligi był arbitrem w starciu Odry Opole z Rakowem Częstochowa.

Mecz Odra Opole - Pogoń Siedlce TRANSMISJA TV

Polsat Sport nie przeprowadzi transmisji na żywo z tego spotkania. Od godziny 13:00 zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl