1

Górnik Zabrze

2

• Koniec spotkania. Górnik wygrał w Grudziądzu!

• Grzegorz Kasprzik broni strzał Damiana Ciechanowskiego. Górnik chyba zgarnie trzy punkty. Drugi raz w tym sezonie.

• 5 minut doliczone.

• Rzut rożny dla Górnika po marnym wybiciu piłki przez Wrąbla.

• Faul na Kaczmarku. Będzie rzut wolny.

• Szeweluchin zastępuje strzelca gola Ledecky'ego.

• Trzepacz zmienia Michalika.

• Po nieudanym strzale Angulo przy piłce znalazł się czeski napastnik, który dał prowadzenie Górnikowi w Grudziądzu!

• LEDECKY! GOL!

• Rafał Kurzawa zdecydował się na strzał z dużej odległości. Wyszło bardzo niecelnie...

• Dobra interwencja Zitko, który przerwał groźnie zapowiadającą się akcję rywali.

• Kopacz atakuje bez pardonu - żółta kartka.

• Przybylski wchodzi za Plizgę.

• Niezła akcja Marcina Woźniaka, który po krótkim dryblingu zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne rywali. Ostatecznie żaden z partnerów nie zdołał dojść do tego podania, choć wydawało się, że zagranie było całkiem dobre.

• Dariusz Kłus ukarany żółtą kartką za faul na Szymonie Skrzypczaku.

• David Ledecky ruszył dynamicznie do przodu z piłką, ale ostatecznie skończyło się na... przewinieniu na rywalu.

• Dobra akcja Damiana Michalika, który poradził sobie z jednym przeciwnikiem, a potem w niełatwej sytuacji uderzył na bramkę. Strzał niecelny, ale niewiele brakowało.

• Druga połowa właśnie się zaczęła - gramy.

• Smoliński wchodzi za Kasperkiewicza.

• Łukowski zmienia Banasiaka.

• Dwie zmiany w Olimpii.

• Koniec pierwszej połowy. Oglądamy dobre, żywe spotkanie. Oba zespoły atakuję, a bramkarze mają co robić. Póki co Olimpia i Górnik dały sobie po razie. Wracamy za kwadrans.

• Dwie minuty doliczone.

• Damian Michalik miał stuprocentową sytuację, ale przegrał pojedynek z Kasprzikiem!

• Angielski znowu z dystansu, teraz nad poprzeczką.

• Nie walczą do końca obrońcy Górnika, którzy przed polem karnym zostawiają rywalom dużo swobody.

• Sporo miejsca miał Angielski i nie dał Kasprzikowi żadnych szans ładnym uderzeniem z dystansu.

• GOOOOOL!!! WYRÓWNANIE! KAROL ANGIELSKI!!

• I tak też się dzieje. W miejsce kontuzjowanego Nowaka wchodzi Szymon Skrzypczak.

• Ajj. Jakiejś kontuzji nabawił się Konrad Nowak. Chyba konieczna będzie zmiana.

• W krótkim odstępie czasu dwa niecelne strzałów zabrzan: najpierw Kurzawa, a po chwili Ledecky.

• Krótka przerwa na uzupełnienie płynów. Upalna pogoda w Grudziądzu daje się piłkarzom we znaki.

• Ogromny błąd Wrąbla, który przepuścił dośrodkowanie Plizgi, a Angulo tylko dopełnił formalności!

• GOOOOL!!! IGOR ANGULO!! GÓRNIK PROWADZI 1:0!

• Kibice Olimpii odetchnęli z ulgą. Z bardzo dobrej pozycji z rzutu wolnego strzelał Plizga, ale prosto w mur.

• Z lewej strony mocno, po ziemi uderzył Woźniak, ale na raty wybronił tę próbę Kasprzik.

• Zabrzanie wyraźnie otrząsnęli się z przewagi Olimpii. Spotkanie jest bardzo wyrównane.

• Za mocno, bardzo niedokładnie zagranie Dawida Plizgi z rzutu rożnego. Od bramki zacznie bramkarz Olimpii.

• Prostopadła piłka w kierunku Angulo, ale Hiszpan złapany na spalonym.

• Po kornerze Górnik miał sytuację! Uderzenie Macieja Ambrosiewicza wybił bramkarz, a po chwili Rafał Kurzawa wywalczył kolejny rzut rożny.

• Dośrodkowanie Marcina Kaczmarka z rzutu wolnego, ale poradzili sobie w wybiciem futbolówki defensorzy Górnika.

• Nieco zaskakujący strzał oddał Igor Angulo, ale bramkarz Olimpii na posterunku.

• Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Grają szybko i ofensywnie, zabrzanie muszą się bronić.

• Świetna okazja na Olimpii! Pozostawiony bez opieki Adam Banasiak uderzył prosto w Grzegorza Kasprzika!

• Rozpoczęli gospodarze.

• Rezerwowi Górnik: Mateusz Kuchta, Oleksandr Szeweluchin, Erik Grendel, Dariusz Pawłowski, Marcin Urynowicz, Szymon Skrzypczak.

• Rezerwowi Olimpia: Patryk Królczyk, Adrian Bielawski, Lukas Klemenz, Oskar Trzepacz, Jakub Łukowski, Marcin Smoliński, Patryk Skórecki.

• Na wyjazdach Górnik w tym sezonie przegrał wszystkie cztery mecze. Przełamanie ma nastąpić w Grudziądzu, ale nie będzie o to łatwo, bo zespół Jacka Paszulewicza po słabym początku sezonu poprawił swoją grę i jest na fali. Jest niepokonany od czterech spotkań, a dzięki wygranej w sobotę może dołączyć do zespołów z pierwszej części tabeli.

• Przed 8. kolejką Górnik zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, wyprzedzając tylko najsłabszego w stawce beniaminka, Znicza Pruszków. Do strefy premiowanej awansem zabrzanie tracą już 11 punktów. Jeśli teraz pozwolą, by ten dystans się zwiększył, o odrobienie strat będzie niezwykle trudno.

• Witamy z Grudziądza. To tutaj miejscowa Olimpia zagra dzisiaj z Górnikiem Zabrze w ramach 9. kolejki Ekstraklasy. Początek meczu o godz. 16. Zapraszamy na relację na żywo.