Mecz Olimpia Grudziądz - Odra Opole ONLINE. Jak nie teraz to...

Mecz Olimpia Grudziądz - Odra Opole ONLINE. Jak nie teraz to kiedy? Gospodarze liczą na przełamanie

Fortuna 1 Liga, 17. kolejka
2017-11-11 16:00

Olimpia Grudziądz

0

Odra Opole

2

• Koniec meczu! Choć Olimpia postawiła trudne warunki opolskiej drużynie, podopieczni Mirosława Smyły wykazali się niezwykłą skutecznością i wypunktowali swoich rywali. Odra wygrywa na wyjeździe 2:0 i tym samym przeskoczyła w tabeli pozostałe drużyny. Lider zostanie w Opolu co najmniej do jutra. W niedzielę Miedź podejmie Puszczę Niepołomica, a Chojniczanka jedzie do Bytowa.

• Cverna pojawił się na boisku w miejsce Wodeckiego. Arbiter dolicza trzy minuty.

• Żitko wślizgiem zatrzymał Gancarczyka.

• Gancarczyk w miejsce Nowaka.

• Klichowicz uderza na bramkę, piłka odbija się od Kowalskiego i po rykoszecie łapie ją Kuchta.

• Kaczmarek z żółtą kartką.

• Bodzioch próbuje grać na czas. Podbiegł do linii bocznej, wyczekał Ciechanowskiego i sprytnie nabił obrońcę gospodarzy.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości: Baran zastąpił Perońskiego.

• Michalik! Potężny strzał zawodnika Olimpii sparowany przez Kuchtę na rzut rożny!

• Gospodarze mają problem z kontratakami gości i są zmuszeni do popełniania przewinień.

• Nildo decyduje się na strzał zza pola karnego, ale minimalnie niecelnie.

• Skrzypczak miał nieco szczęścia w tej sytuacji. Poślizgnął się na murawie, ale mimo wszystko grał dwóch obrońców gospodarzy. Akcja została zatrzymana dopiero w polu karnym, gdzie futbolówkę wybił Wełna.

• Peroński popełnił faul taktyczny i dostał za to zagranie żółtą kartkę.

• Michalik źle dośrodkował w pole karne i goście szybko zaczynają kontratak.

• Trener Jacek Paszulewicz wykorzystał już wszystkie zmiany. Na boisku pojawili się Nildo Franca Junior i Eusebio Bancessi.

• Małecki obronił pierwszy strzał, ale przy dobitce był już bezradny! Odra wypunktowała Olimpię jak rasowy bokser!

• GOOOOOOOL! 2:0 DLA ODRY! SZYMON SKRZYPCZAK!

• Kaczmarek codziennie cofnął się głęboko po piłkę, ograł dwóch rywali i został powstrzymany faulem.

• Zaczynamy drugą część spotkania!

• Koniec pierwszej połowy. Gospodarze przeważają w tym spotkaniu, ale piłkarze Odry są niezwykle skuteczni pod bramką Małeckiego. Jak wyglądać będzie druga połowa?

• Adamczyk nie dogadał się z Klichowiczem i piłkarze Olimpii tracą piłkę na rzecz gości.

• Hubert Adamczyk pojawi się w miejsce Macieja Wolskiego. Czyżby Wolski dostał "wędkę", czy może to jakiś uraz?

• Michalik próbował dośrodkować z linii końcowej, ale nie opanował jej tuż przed zagraniem. Od bramki Kuchta.

• Zawodnik gości wykorzystał fakt, że żaden z obrońców go nie atakuje i przygotował sobie pozycję do oddania strzału. Uderzył niezwykle celnie i Wojciech Małecki był bezradny. Gol dla gości mimo przewagi Olimpii!

• GOOOOOOOOOL! WODECKI!

• Klichowicz uderzył z dystansu na bramkę, ale mógł sobie darować ten strzał. Bardzo słaby i w dodatku niecelny.

• Nowak dostał piłkę w środku pola i uderzył z około 30 metrów prosto w słupek!

• Nowak i Wolski leżą na murawie. Będziemy mieli krótką przerwę w grze.

• Próbował się zrewanżować Brusiło! Oddał mocny strzał z bliskiej odległości, ale bardzo niecelnie.

• Kaczmarek wdał się w pojedynek z obrońcami Odry i uderzył na bramkę. Strzał bez problemu obronił Kuchta.

• Prostopadłe podanie do Skrzypczaka i na wślizgu interweniował Żitko.

• Małecki złapał piłkę po dośrodkowaniu i szybko rozpoczął kontratak swojej drużyny. Na skrzydle pobiegł z futbolówką skrzydłem i prostopadle zagrał do Michalika. Ten został dogoniony przez defensorów i musiał ratować się strzałem z około 20 metrów. Niecelnie.

• Świetna sytuacja gospodarzy! Michalik zagrał na skraj pola karnego, gdzie osamotniony Kaczmarek uderzył na bramkę! Strzał bardzo mocny, jednak niecelny.

• Dośrodkowanie posłane w pole karne Odry i Habusta zażegnał niebezpieczeństwo.

• Ostro zrobiło się nam już na początku meczu. Druga żółta kartka dzisiaj - Damian Ciechanowski ukarany

• Michalik indywidualnie poszedł skrzydłem, zszedł do środka i uderzył prosto w Kuchtę.

• Piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nie została przez nikogo przecięta. Przeszła bardzo blisko bramki Małeckiego.

• Klichowicz dostał żółtą kartkę po tym, jak zaatakował bez piłki Habustę.

• Kuchta znów łapie piłkę. Tym razem wrzucał Ciechanowski.

• Kaczmarek nabił Wodeckiego i wywalczył aut blisko linii pola karnego.

• Kaczmarek dośrodkował na głowę napastnika, ale Kuchta wyłapał to zagranie.

• ZACZYNAMY!

• Pogoda w Grudziądzu niestety jak to w listopadzie; pochmurnie, wietrznie, zimno...

• Jak na beniaminka Odra radzi sobie znakomicie. Jest trzecia w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Żaden inny beniaminek nie ma takiego bilansu.

• To jedyne spotkanie 17. kolejki tej soboty. Większość meczów jutro, a pozostałe za tydzień.

• Olimpia to co sezon drużyna, która potrafi zająć wysokie miejsce. Był taki moment, że w zeszłej edycji włączyła się nawet do walki o awans. Sama się z niego jednak wypisała. Obecnie przeżywa spory kryzys. Przegrała cztery z pięciu ostatnich meczów. Dzisiaj nastąpi przełamanie? Jak nie dzisiaj to kiedy...

• Kwadrans pozostał do rozpoczęcia spotkania. Olimpia, która ostatnio radzi sobie bardzo źle, podejmie rewelację rozgrywek, Odrę.

red, Dariusz Knopik/Gazeta Pomorska

Olimpia - Odra LIVE! Jak nie teraz to kiedy?

Olimpia - Odra LIVE! Jak nie teraz to kiedy? ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Olimpia Grudziądz - Odra Opole ONLINE. 17. kolejkę rozpoczniemy na Kujawach. Olimpia, która nie wygrała żadnego z ostatnich pięciu spotkań, zawalczy o przełamanie z rewelacyjnym beniaminkiem. Początek o 16:00, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Olimpia Grudziądz - Odra Opole ONLINE

Grudziądzanie od kilku spotkań notują bardzo słabą passę. Od pięciu spotkań nie wygrali meczu, notując w tym czasie trzy porażki. To spowodowało, że znaleźli się na miejscu spadkowym. Jeśli w trzech ostatnich meczach jesieni nie wywalczą punktów czeka ich bardzo trudna przerwa zimowa, a wiosną ciężka batalia o utrzymanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy.

Wiara umiera ostatnia

- Zdajemy sobie sprawę, że nie tak to miało wyglądać i jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji - podkreśla trener Jacek Paszulewicz.
- Pracujemy ciężko, by się z niej wygrzebać. Nikt nie chowa głowy w piasek. W ciągu ostatnich trzech lat takie sytuacje w Olimpii były normą. Już raz wygrzebaliśmy się z dziesięciu punktów, a w zeszłym roku z dwudziestu. Jestem optymistą i wierzę, że ten zespół, w którym - uważam - tkwi duży potencjał, powalczy jeszcze o punkty w tej rundzie. Dzięki temu będziemy mogli spokojniej popracować w zimę, a wiosną pokazać na to nas stać, tak jak to robiliśmy w poprzednich sezonach - zakończył szkoleniowiec Olimpii.

Paszulewicz podkreśla, że nie ma zamiaru nakładać na zawodników dodatkowej presji. Przypomina, że zespół dał promyk nadziei na lepszą grę, choćby w pierwszej połowie w Katowicach. Ciągle brakuje skuteczności. Grudziądzanom nie przychodzi łatwo zdobywanie bramek. W opinii szkoleniowca wszyscy cierpliwie czekają, by wróciła skuteczność. Jednocześnie na treningach ciężko pracują, by wypracować schematy finalizacji ataków, które będzie można zaprezentować w meczu. Trener Olimpii twierdzi, że najbliższe dwa mecze u siebie będą decydujące. Opiekun biało-zielonych ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy.

Rewelacyjny beniaminek

Jeśli grudziądzanie chcą się przełamać, to lepszej okazji nie będą mieli. Przyjeżdża do nich rewelacyjny beniaminek. Odra zajmuje 3. lokatę ze stratą zaledwie 2 punktów do prowadzącej Miedzi Legnica. Warto podkreślić, że ekipa z Opola jako beniaminek dwa razy wywalczała awans i teraz jest podobnie na zapleczu ekstraklasy.

Najskuteczniejszym graczem Odry jest doświadczony Marcin Wodecki, zdobywca 6 bramek, który ma za sobą grę w ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Nie można zapominać o innych graczach z doświadczeniem z elity stoperach Martinie Baranie i Vaclavie Cvernie. Z innych ważnych piłkarzy beniaminka warto wymienić: obrońców Rafała Brusiło i Mateusza Bodziocha oraz pomocników Rafała Niziołka i Łukasza Winiarczyka.

Kto wygra mecz 1. ligi: Olimpia Grudziądz - Odra Opole?

Mecz Olimpia Grudziądz - Odra Opole TRANSMISJA TV

Polsat Sport nie przeprowadzi transmisji na żywo z tego spotkania. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 16:00.

Samochody "Lewego". Czym jeździ polski snajper?