Olimpia Grudziądz

0

Stomil Olsztyn

0

• Łukasz Bednarek patrzy na zegarek i kończy mecz. Po mocno przeciętnym widowisku Olimpia Grudziądz bezbramkowo remisuje ze Stomilem Olsztyn.

• Nieudane zagranie Marcina Kaczmarka. Goście zaczną z "piątki".

• Bez zagrożenia. Za to Tsubasa Nishi ogląda żółtą kartkę.

• Skutecznym nabiciem Jarosława Ratajczaka Marcin Woźnik wywalczył rzut rożny.

• Łukasz Bednarek dolicza 3 minuty do drugiej odsłony.

• Piotr Skiba z problemami broni strzał Marcina Kaczmarka z ostrego kąta!

• Jeszcze kartka dla Marcela Ziemanna.

• Faula Maticia Zitko na Marcelu Ziemannie blisko narożnika "szesnastki". Jarosław Ratajczak ma mocno rozregulowany celownik.

• Niewidoczny przez dłuższy czas Kamil Kurowski był bardzo bliski wpisania się na listę strzelców! Uderzył nad spojeniem bramki Piotra Skiby!

• Łukasz Suchocki za Patryka Kuna.

• "Żółtko" na koncie Dariusza Kłusa za przewinienie.

• Oskar Trzepacz byłby w sytuacji sam na z Piotrem Skibą, gdyby podania nie przejął Piotr Klepczarek. Uważna gra "z tyłu" może dać dzisiaj jeden punkt.

• Tomasz Zahorski na murawie. W stronę ławki udaje się Rafał Kujawa.

• Niespełna kwadrans do końca meczu. Czy którejś ze stron uda się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

• Rzut rożny dla Stomilu był wykonany z taką siłą, że nikt nie przeciął lotu piłki. Jakub Wrąbel z "piątki".

• Po groźnej akcji oraz strzale Patryka Kuna, Jakub Wrąblel paruje piłkę na rzut rożny! Coraz śmielsze ataki w Grudziądzu.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Za Damiana Warchoła wchodzi Oskar Trzepacz.

• Jeszcze jedna próba z dystansu Jarosława Ratajczaka. Tym razem niewiele brakowało, by piłka znalazła się w bramce gospodarzy!

• Nikt nie zamknął dośrodkowania Marcina Woźniaka z bocznego sektora. Nie zanosi się, by padł gol... Klasyczny mecz dla koneserów.

• Jarosław Ratajczak strzela z ok. 20 metrów. Sporo brakowało do bramki Jakuba Wrąbla.

• Patryk Skórecki zastępuje Damiana Michalika.

• Olimpii nie wychodził atak pozycyjny, to oddali inicjatywę Stomilowi. Chcieli w ten sposób wyprowadzić kontrę, ale Damian Warchoł w prosty sposób stracił piłkę po podaniu Marcina Kaczmarka.

• Grzegorz Lech również mija się z celem. Przymierzał z dystansu.

• Podobnie chciał zrobić Patryk Kun. Uderzył zza linii 16. metra daleko od bramki Jakuba Wrąbla.

• Marcin Kaczmarek wziął sprawy w swoje nogi! Najpierw jego dośrodkowanie zablokował Piotr Klepczarek, ale chwilę później "złamał" akcję w stylu Arjena Robbena i uderzył tuż obok bramki gości!

• Faul gospodarzy w ofensywie w polu karnym Stomilu, tuż przy linii końcowej. Od rzutu wolnego grę wznawia Piotr Skiba.

• Damian Warchoł "zastępuje" Karola Angielskiego - jest na spalonym.

• Test przed Sylwestrem? Kto wie. Fani Olimpii odpalili fajerwerki.

• Żółta kartka dla Damiana Warchoła za faul na Arkadiuszu Czarneckim.

• Zaczynają się drugie trzy kwadranse.

• Nie będziemy więcej śledzić (spalonych) Karola Angielskiego - zmienia go Kamil Kurowski.

• Koniec mało ciekawej pierwszej połowy. Olimpia Grudziądz bezbramkowo remisuje ze Stomilem Olsztyn.

• Bez zagrożenia. Po chwili zrobiło się ciut ciekawiej - Jakub Wrąbel łapie piłkę po dośrodkowaniu Rafała Kujawy, a Karol Angielski dał się złapać w pułapkę ofsajdową... piąty raz.

• Piotr Skiba z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczkę po uderzeniu Lukasa Klemenza! To była najgroźniejsza sytuacja bramkowa w pierwszej odsłonie!

• Akcja skrzydłem Marcela Ziemanna została powstrzymana przez Marcina Woźniaka. Ataki Stomilu w pierwszej połowie można policzyć na palcach jednej ręki. A i tak kilka zostanie...

• Aż przypomina się pewna piosenka, która idealnie obrazuje przebieg spotkania:

Jaki tu spokój,
    Na, na na,
    Nic się nie dzieje,
    Na na na na

• Hat-trick Karola Angielskiego w spalonych.

• Żółta kartka dla Rafała Kujawy za faul.

• Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Jarosław Ratajczak. Pomysł dobry, wykonanie już nie - piłka przeleciała ponad metr od bramki Jakuba Wrąbla.

• Nie dość, że nie było zagrożenia, to jeszcze olsztynianie wyszli z kontrą. Okazało się, że Rafał Kujawa był na spalonym.

• Patryk Kun przedarł się prawą flanką, po czym dośrodkował w pole karne Stomilu. Lukas Klemenz, bez patyczkowania, wybija na rzut rożny.

• Niecelne podanie Karola Angielskiego do Marcina Smolińskiego przejął Kamil Lech. Gospodarze mogli lepiej rozegrać aut na wysokości "szesnastki" rywala.

• Damian Michalik na spalonym.

• O, jednak piłkarze Stomilu są na boisku. Solową akcję Tsubasy Nishiego przerwał Adrian Bielawski.

• Piotr Skiba pewnie i spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Damiana Michalika.

• Karol Angielski na spalonym.

• Kontra Olimpii mogła, a właściwie powinna, dać prowadzenie! W sytuacji sam na sam z Piotrem Skibą zabrakło Karolowi Angielskiemu o finalizacji akcji strzałem/minięciem...

• Grudziądzanie nie są w stanie przełożyć przewagę na groźne sytuacje bramkowe. Tym razem mocno przestrzelił Karol Angielski.

• Rzut wolny dla piłkarzy Jacka Paszulewicza. Po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka na strzał z powietrza zdecydował się Damian Michalik, ale przeniósł piłkę wysoko nad bramką gości.

• Damian Warchoł wychodził sam na sam z Piotrem Skibą. Jego atak przerywa sędzia, który kilka sekund wcześniej dopatrzył się faulu zawodnika Olimpii.

• Arkadiuszowi Czarneckiemu uciekła piłka poza linię końcową. Kolejny korner dla gospodarzy (nie przynosi zagrożenia).

• Z rzutu rożnego centrował Patryk Kun. Żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki. Po chwili uderzenie Karola Angielskiego zablokowali olsztynianie.

• Jakub Wrąbel wznawia grę z "piątki" po niecelnym strzale Łukasza Jeglińskiego.

• Faul Karola Angielskiego na Tsubasie Nishim w środku pola. Sędzia nie zdecydował się na sięganie do kieszonki. Po szybkim wznowieniu gry Japończyk zyskał rzut rożny.

• Dobrze ustawiony Wiktor Biedrzycki przecina podanie adresowane do Karola Anielskiego. Gra jednak bardziej skupiła się w środkowej części boiska.

• Marcel Ziemann wybija piłkę spod nóg Marcina Smolińskiego. Gospodarze utrzymywali się w jej posiadaniu, lecz atak zaprzepaścił złe podanie Dariusza Kłusa do Marcina Kaczmarka.

• Grzegorz Lech strzela z dystansu ponad metr nad bramką Jakuba Wrąbla.

• Obie strony mocno zaczęły, ale dominuje niedokładność. Najpierw Wiktor Biedrzycki podaje nie w tempo do Rafała Kujawy, a po chwili przerwany atak gospodarzy przez Jarosława Ratajczaka.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny wychodzą już na murawę!

• Kapitanem Olimpii jest Marcin Kaczmarek, Stomilu - Piotr Skiba. Niebawem wezmą udział w losowaniu stron i tuż po nim rozpocznie się mecz przy Piłsudskiego 14!

• Łukasz Bednarek z Koszalina został mianowany na rozjemcę. Na liniach będą mu pomagać Arkadiusz Śpiewak oraz Wiktor Wątroba. Sędzią technicznym jest za to Mariusz Korpalski.

• W ekipie gości na żółte kartki powinni uważać Arkadiusz Czarnecki, Rafał Kujawa oraz Jarosław Ratajczak. Wszyscy mają na koncie po trzy "żółtka". Obejrzana w dzisiejszym meczu powoduje absencję w piątkowym spotkaniu przeciwko GKS-owi Katowice.

• Rezerwowi Olimpii Grudziądz: Patryk Królczyk - Patryk Skórecki, Kamil Kurowski, Oskar Trzepacz, Damian Ciechanowski, Maciej Wolski, Mariusz Malec.

• Rezerwowi Stomilu Olsztyn: Michał Leszczyński, Igor Biedrzycki, Wojciech Dziemidowicz, Bartosz Bartkowski, Tomasz Zahorski, Krzysztof Szewczyk, Łukasz Suchocki.

• Na relację NA ŻYWO z tego meczu zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko.

• Kolejny etap maraton z piłką nożną w wydaniu pierwszoligowym zacznie się w Grudziądzu, gdzie 12. w tabeli Olimpia zmierzy się z 14. Stomilem Olsztyn. Stawką jest przede wszystkim ucieczka z bliskiej im strefy spadkowej - gospodarze mają nad nią 3 punkty przewagi, a zawodnicy z Warmii i Mazur - mają tyle samo punktów, co będący w strefie spadkowej GKS Tychy i otwierająca "czerwoną strefę" Stal Mielec.