• I koniec meczu. Zwycięski remis Stomilu!

• Teraz jeszcze Żitko z dystansu próbuje. Ale bardzo niecelnie

• Ależ strzał Nildo! Leszczyński cudem broni ten strzał!

• Groźne dośrodkowanie w pole karne Olimpii. Do piłki jednak nie dochodzi żaden napastnik w Olsztyna

• Ostatnia zmiana w Olimpii. Nildo za Kowala

• Kolejne nieporozumienie w szeregach Olimpii. Złe podanie do Woźniaka ląduje na aucie. Piłkarze gospodarzy coraz bardziej sfrustrowani.

• Kolejna zmiana w Stomilu. W miejsce Siemaszko pojawia się Dziemidowicz

• Kolejne nieudane próby piłkarzy Olimpii w ataku. Grudziądzanie biją głową w olsztyński mur

• Bardzo niecelne uderzenie Kowala z 45 metra

• Ofensywna zmiana w Olimpii. Schodzi Feruga, a wchodzi Ville Salmikivi

• Zmiana w Stomilu. Za Głowackiego wchodzi Tanczyk

• I znów Kaczmarek. Tym razem znacznie lepiej i bliżej. Uderzenie z 40 metra nieznacznie mija bramkę Leszczyńskiego

• Kaczmarek wysoko nad bramką! Fatalny strzał z karnego!

• Karny dla Olimpii! Piłkarze Stomilu nie zgadzają się z decyzją sędziego! Przy okazji żółta kartka dla Dzięcioła!

• Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Mikołajewskiego. Stomil gra w osłabieniu!

• Przed momentem mocno bity rzut wolny przez Kaczmarka. Dobrze wybija jednak Leszczyński

• Trwa w tej chwili ofensywna niemoc piłkarzy Olimpii. Grudziądzanie nie są w stanie skutecznie przedrzeć się w pole karne przyjezdnych.

• Piłka w siatce Olimpii! Sędzia tej bramki jednak nie uznaje. Baranowski wg arbitra bocznego na pozycji spalonej!

• Ależ okazja Stomilu! Siemaszko sam na sam z Małeckim. Górą jednak bramkarz gospodarzy!

• I jest wyrównanie. Grzegorz Lech trafia z karnego!

• I karny dla Stomilu. Sędzia wskazuje na 11 metr po tym w polu karnym padł jeden z atakujących zawodników z Olsztyna

• Od pierwszych minut trwa głośny doping kibiców Olimpii. Sympatycy Stomilu nie przyjechali dzisiaj do Grudziądza.

• Świetne dośrodkowanie w pole karne Olimpii. Z pierwszej piłki uderzył Sołowiej, ale trafił w słupek!

• Volodymyr Kowal tym samym skarcił swojego byłego pracodawcę

• Olimpia prowadzi 1:0!! Kowal trafia po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

• Walczyć z kilkoma piłkarzami Stomilu raz po raz próbuje Woźniak. Niestety na razie nie przynosi to żadnego efektu. Defensor Olimpii za każdym razem traci piłkę

• Przed chwilą ostre starcie Maticia Zitko w polu karnym gości. Sędzia wyraźnie dał do zrozumienia grudziądzkiemu obrońcy, że nie będzie tolerował takich zachowań na boisku.

• Mocne uderzenie z 35 metrów Kovala, ale dobrze broni Leszczyński

• Ziemann już na początku ukarany żółtą kartką

• Pierwsza okazja Stomilu. Strzał Siemaszko broni niepewnie Małecki

• Rozpoczynają goście!

• Na ławce rezerwowych Olimpii po raz kolejny brazylijski snajper, Nildo. Ciekawe czy dzisiaj również trener Jacek Paszulewicz da doświadczonemu napastnikowi kilka minut w końcówce spotkania.

• Przy okazji tematu spotkań ze swoimi byłymi klubami należy dodać również, Volodymyr Koval w przeszłości był zawodnikiem Stomilu Olsztyn.

• Za chwilę zaczynamy! Głównym rozjemcą dzisiejszego pojedynku będzie Sebastian Tarnowski.

• W szeregach Olimpii brakuje dzisiaj Kamila Kurowskiego, który nabawił się kontuzji w spotkaniu z Bytovią Bytów. W Stomilu nie zagra sprowadzony w ostatnich dniach Dani Ramirez.

• Olsztynianie przed sezonem borykali się z kilkoma problemami licencyjnymi. Pierwotnie Stomil swoje mecze rozgrywać miał w Ostródzie. Ostatecznie jednak podczas procesu licencyjnego dzisiejsi rywale Olimpii otrzymali zgodę na rozgrywanie meczy na własnym obiekcie.

• Tomasz Asensky ma wiele wspaniałych wspomnień z czasów pracy w Grudziądzu. Jako asystent trenera Marcina Kaczmarka uczestniczył w drodze Olimpii z niższych klas rozgrywkowych na zaplecze Ekstraklasy.

• Faworytami dzisiejszego spotkania zdają się być grudziądzanie, którzy notują najlepszy start w historii swoich występów na pierwszoligowych boiskach.

• Smaczku dzisiejszej rywalizacji w Grudziądzu dodaje fakt, że na ławce trenerskiej Stomilu usiądzie Tomasz Asensky, czyli były szkoleniowiec Olimpii, z którą m.in. walczył w pucharowych zmaganiach z Legią Warszawą.

• Do godziny 16 w Grudziądzu intensywnie padało. Oznacza to, że piłkarze dzisiaj będą grali na mocno nawodnionej murawie.

• Jesteśmy już na stadionie w Grudziądzu. Obecnie trwa rozgrzewka piłkarzy.

krk, Dariusz Knopik

Mecz Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn ONLINE

Mecz Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn ONLINE ©Lukasz Capar

Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn ONLINE. Na stadion przy ul. Piłsudskiego w Grudziądzu wraca Tomasz Asensky, przez lata związany z Olimpią, a teraz prowadzący olsztyński zespół. Początek niedzielnego meczu Olimpia - Stomil o godz. 17. Relacja LIVE w GOL24!

To był bardzo zmienny tydzień w wykonaniu piłkarzy Olimpii. Najpierw w ubiegłą sobotę przegrali z Chrobrym Głogów, tracąc gola w 90. minucie po blisko godzinie gry w osłabieniu. W środę humory w ekipie mocno się poprawiły po zwycięstwie na wyjeździe nad Bytovią 1:0.
Jedynego gola strzelił Mateusz Klichowicz, który jeszcze na wiosnę reprezentował barwy klubu z... Bytowa. Dla niego był to pierwszy mecz w wyjściowym składzie biało-zielonych i od razu okraszony golem i to na miarę zwycięstwa.

- Dobrą zmianą w meczu z Chrobrym Głogów zapracował sobie na wyjściowym skład - wyjaśnia Jacek Paszulewicz, trener Olimpii. - Wtedy miał też okazję, ale jej nie wykorzystał. Z Bytovią się mu udało. Radość po zwycięstwie jest umiarkowana. Na plus trzeba zaliczyć, że dotrwaliśmy w jedenastu do końca i zagraliśmy na zero z tyłu oraz obronę rzutu karnego przez Wojtka Małeckiego. Na minus, że daliśmy się zdominować i było za dużo spięć pod naszą bramką, ale z drugiej strony dość mądrze się broniliśmy - analizował szkoleniowiec grudziądzan.

O zwycięstwie nad Bytovią zapomniano już w czwartek, kiedy rozpoczęły się przygotowania do meczu ze Stomilem, który przyjedzie do Grudziądza podbudowany zwycięstwem nad GKS Tychy i na pewno potężnie zmobilizowany przez trenera Tomasza Asensky'ego, który przez wiele lat był związany z Olimpią. - Czeka nas kolejne ciężkie spotkanie - uważa trener Paszulewicz. - Personalnie Stomil jest bardzo doświadczonym zespołem, w którym nie ma przypadkowych piłkarzy. Nie sądzę, że się na nas rzucą. Będą czekali na nasze ataki i ewentualne błędy, by nas skontrować. Trzeba będzie szybko strzelić gola, by grało się spokojniej. Taka jest teoria, a zobaczymy co z tego wyjdzie w praktyce - dodaje.

Z powodu żółtych kartek musi pauzować Miha Goropevsek. Nie wiadomo co z kontuzjowanym w Bytowie Kamilem Kurowskim.

W piątek Stomil potwierdził dość zaskakujący transfer. Nowym graczem olsztynian został bowiem Dani Ramirez, który piłkarskiego rzemiosła nabierał w szkółce madryckiego Realu. Był nawet kapitanem juniorskiego zespołu, a następnie drugich rezerw. Później jego kariera wyhamowała, a ostatnio występował w czwartoligowym Internacionalu de Madrid.

Stomil z sześcioma punktami znajduje się tuż nad kreską. W trwającym sezonie wszystkie punkty olsztynianie zdobywali przed własną publicznością. Na wyjeździe doznali trzech porażek.

Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn. Kto wygra mecz 1 ligi?

Mecz Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn TRANSMISJA TV

Mecz nie będzie transmitowany na sportowych antenach Polsatu. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24 Startujemy o 17:00.