Osasuna Pampeluna

3

FC Barcelona

2

• Koniec spotkania! Osasuna sensacyjnie pokonała Barcelonę 3:2! Jeśli Real jutro pokona u siebie Levante, będzie miał już 10 punktów przewagi nad Katalończykami.

• Zbyt lekkie uderzenie głową Fabregasa, bramkarz utrzymał piłkę w rękawicach. To była piłka na wagę jednego punktu.

• Nieudane dośrodkowanie, wybijają defensorzy Osasuny.

• Zablokowany w polu karnym Fabregas. Tylko rzut rożny.

• Aż 5 minut doliczył arbiter.

• Kartka za dyskusje dla Mascherano.

• Damia za Raula Garcię.

• Świętują na trybunach kibice Osasuny.

• Posiadanie piłki 75-25% dla Barcelony. Jednak nie wynika z tego wiele.

• Skurcze złapały jednego z zawodników Osasuny. Zbyt mocno protestował Valdes i zobaczył żółtą kartkę.

• Ucieka czas Barcelonie, nie brakuje determinacji młodym graczom ze stolicy Katalonii.

• Jak pokazały powtórki, dobra decyzja sędziów. Był spalony.

• GOOOOLLL dla Barcy! Po chwili jednak sędzia boczny sygnalizuje spalonego! Gol nieuznany!

• Osasuna broni są całą jedenastką we własnym polu karnym.

• Świetny strzał Tello i znakomita obrona końcówką buta bramkarza Osasuny!

• Słupek ratuje Valdesa po uderzeniu z dystansu Punala!

• Brawami żegnany Nino. W jego miejsce Lolo.

• Popędził lewą stroną Raul Garcia, który chyba próbował strzelać po dłuższym rogu. Jednak bardzo nieudanie.

• Dobre wyjście z bramki Fernandeza, który złapał piłkę pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Drugi gol w trzecim występie w lidze młodziutkiego Tello.

• GOOOOLLLL dla Barcelony! Błysk geniuszu Tello, który zakręcił obrońcami w polu karnym i mocno strzelił obok bramkarza!

• Niecałe 20 minut do końca. Czy graczy Barcelony stać na cud?

• A także Fabregas za fatalnego Pique.

• Schodzi strzelec dwóch bramek dla Osasuny - Lekić. W jego miejsce Balde.

• Punal ukarany za zagranie ręką.

• W zasadzie spokojnie radzi sobie w defensywie Osasuna, która stara się wysoko naciskać przeciwnika. Trzeba też przyznać, że w szybkiej wymianie krótkich podań Barcy przeszkadza ewidentnie murawa.

• Najpierw osaczony i zablokowany w polu karnym Messi, po chwili uderzenie Tello trafiło w obrońcę.

• Znakomite rozciągnięcie akcji na lewą flankę do Tello, zejście do środka i celny strzał. Ale jeszcze lepiej wybijał piłkę Andres Fernandez.

• Spore problemy Barcelony w konstruowaniu kolejnych akcji na połowie rywala.

• Głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego Messiego, doskoczył do piłki z łatwością Alexis, ale przeniósł piłkę wysoko nad bramką.

• Ukarany kartką Raul Garcia za kopnięcie rywala od tyłu.

• Jakieś problemy bramkarza Osasuny. Wściekli gracze Barcelony.

• Nieustanny ostry pressing Osasuny. Gospodarze dzisiejszego meczu nie oszczędzają nóg wciąż aktualnego jeszcze mistrza Hiszpanii.

• Kartonik dla Alvesa.

• Fatalne zachowanie całej linii defensywnej Barcelony, którego nie da się usprawiedliwić zmrożoną murawą. Źle wybijał piłkę Valdes, nie zdążył za rywalem po raz kolejny Pique i Raul Garcia przy pomocy słupka zmieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOLLL dla Osasuny! Raul Garcia pogrzebał nadzieje Katalończyków!

• Jak Barca chce, to potrafi przycisnąć. Czy podopieczni Pepa Guardioli są w stanie strzelić kolejne gole?

• GOOOOLLL dla Barcy! Kapitalne zagranie Cuenki z prawej strony i Alexis z bliska umieścił piłkę tuż przy lewym słupku!

• Potężne uderzenie Messiego sprzed pola karnego, ale wybił piłkę nad poprzeczką Fernandez!

• ...a także Cristian Tello za Puyola.

• Podwójna zmiana w Barcelonie: Isaac Cuenca w miejsce Pedro...

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy, Osasuna prowadzi z Barceloną 2:0.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie uderzał Lekić. Zamysłem akcji było chyba to, że stojący na krótkim słupku Serb przedłuży zagranie do partnerów z zespołu, ale nic z tego nie wyszło.

• O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa meczu.

• Dośrodkowanie Lekicia zablokowane, będzie kolejny rzut rożny dla Osasuny.

• Prosty błąd Abidala przy przyjęciu piłki, na szczęście dla Barcelony w okolicy nie było zawodników Osasuny.

• Przez ostatnie pół godziny obraz gry jest bardzo monotonny. Barcelona konstruuje akcję, prowadzi grę, ma zdecydowaną większość posiadania piłki, ale praktycznie nic z tego nie wynika. Osasuna broni się bardzo mądrze, a goście nie mają żadnego pomysłu na skuteczne sforsowanie defensywy rywala.

• Zablokowany strzał Messiego z jedenastu metrów.

• Mocny strzał Alvaro Cejudo z prawej strony, piłkę łapie jednak Victor Valdes.

• Żółta kartka dla Alexisa za zagranie ręką.

• Cuenca i Tello rozpoczęli rozgrzewkę w zespole Barcelony.

• Marc Bertran wrzucił piłkę z autu w pole karne Barcelony, wszystko kończy się skuteczną interwencją Valdesa.

• Po wykonaniu kornera piłka trafia na głowę Dani Alvesa, który wybija ją z własnego pola karnego. Stałe fragmenty nie wychodzą dziś gospodarzom.

• Było groźnie pod bramką Valdesa, po raz kolejny za sprawą Lekicia. Tym razem do rywala zdążył Pique, wybijając piłkę głową na rzut rożny.

• Fatalny strzał Pedro z dystansu symbolizujący całą bezradność Barcelony w dzisiejszym meczu.

• Z pięciu metrów zbyt lekko strzelał Messi, piłkę bez problemu odbił Fernandez. Argentyńczyk był naciskany przez Raitalę, przez co nie zdołał oddać skutecznego strzału.

• Barcelona konstruuje atak pozycyjny, natomiast gospodarze bronią się całym zespołem. Będzie ciężko podopiecznym Pepe Guardioli odrobić stratę do rywala.

• Przy drugiej bramce dla Barcelony po raz kolejny nie popisał się Pique, zostawiając Lekiciowi zbyt dużo swobody. Błąd popełnił również arbiter, bowiem Raul Garcia był na spalonym i akcja powinna być przerwana już na początku.

• W akcję ofensywną włączył się Raitala. Fin nieco poturbowany w starciu z rywalem, ale sędzia faulu nie odgwizdał.

• Raul Garcia zagrał na prawą stronę do Alvaro Cejudo, ten dośrodkował wprost pod nogi Lekicia, a Serb strzałem z pięciu metrów pokonał Victora Valdesa, zdobywając swoją drugą bramkę w dzisiejszym meczu.

• GOOOL DLA OSASUNY!!! Lekić po raz drugi!!!

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Alvaro Cejudo, ale piłka padła łupem obrońców Barcelony.

• Pod bramkę Osasuny próbował przedrzeć się Alexis, ale po drodze faulował Miguela Flano.

• Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu, za faul ukarany Sergi Roberto.

• Za nami kwadrans dość przeciętnego spotkania. Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli mecz, objęli prowadzenie, po czym wyraźnie cofnęli się i bronią korzystnego rezultatu. Barcelona póki co nie potrafi poradzić sobie z tak grającym rywalem.

• Alexis przejął piłkę przed polem karnym Osasuny, zagrał do Thiago, ten z kolej do Pedro, ale sytuację szybko wyjaśnili defensorzy rywala. Zdecydowała o tym przewaga liczebna - w tej sytuacji w obronę włączyło się sześciu zawodników.

• Messi próbował zagrywać do Pedro, ale wszystko zakończyło się wyjściem piłki w aut, od bramki rozpocznie Fernandez.

• Kąśliwy strzał Messiego z szesnastu metrów, na posterunku był jednak Fernandez i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Bardzo dobra interwencja bramkarza gospodarzy.

• Pierwsze dziesięć minut zdecydowanie na korzyść Osasuny. Na razie gospodarze sprawiają lepsze wrażenie i zasługują na prowadzenie.

• Na spalonym Alexis. Napastnik Barcelony wydaje się zaskoczony decyzją arbitra, ale była ona jak najbardziej słuszna.

• Leo Messi zatrzymany w polu karnym Osasuny.

• Bardzo dobrze spisał się Raul Garcia, uprzedzając Puyola i zagrywając piłkę do Lekicia. Do napastnika Osasuny nie zdążył Pique, a ten wykorzystał sytuację i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

• GOOOL DLA OSASUNY!!! Dejan Lekić wpisuje się na listę strzelców!

• Prostopadłe zagranie do Lekicia, ale napastnika Osasuny uprzedza wychodzący z bramki Valdes.

• Pierwsza akcja ofensywna gospodarzy, pod polem karnym Barcelony przez blok obronny rywala przedzierał się Punal, powstrzymany przez obrońców.

• Na razie gospodarze rozgrywają piłkę na własnej połowie, spokojnie czekając na rozwój sytuacji.

• Rozpoczęli gracze Barcelony.

• Oba zespoły już na murawie, za chwilę zaczynamy.

• I ławka Barcelony: Pinto, Adriano, Iniesta, Tello, Xavi, Fabregas i Cuenca.

• Rezerwowi w zespole Osasuny to: Riesgo, Damia, Lamah, Calleja, Lolo, Timor i Ibrahima.

• Poznaliśmy już wyjściowe składy obu zespołów.

• Jeżeli gracze Barcelony myślą o dogonieniu Realu Madryt, nie mogą pozwolić sobie dziś na stratę punktów. Oczywiście są faworytem tego spotkania o czym świadczy chociażby fakt, że Osasuna nie potrafiła wygrać czterech ostatnich meczów na własnym stadionie.

• Niespełna pół godziny pozostało do rozpoczęcia spotkania Osasuna - Barcelona. Relację z tego meczu poprowadzi Wojciech Maćczak.