Paris Saint-Germain 5 - 0 Anderlecht Bruksela

Paris Saint-Germain

5

Anderlecht Bruksela

0

• To już koniec naszej relacji z tego meczu. Za uwagę dziękuje Hubert Jan Faron. Na kolejne relacje LIVE z fazy grupowej Ligi Mistrzów zapraszamy już jutro na gol24.pl!

• Dzisiejszy wynik nie ma prawa dziwić nikogo. PSG upokorzyło Anderlecht po raz drugi i to nawet jeszcze dotkliwiej niż w Brukseli. Nie będzie też przesadą, jeśli stwierdzimy, że paryżanie zdobyli dzisiaj "tylko 5 goli", bo bez wątpienia mogło to być nawet 7 lub 8 trafień. W tym miejscu powinno być coś miłego o Anderlechcie, ale czegoś takiego po prostu nie ma. W Lidze Mistrzów ten zespół zwyczajnie nie istnieje i nie istniał również dzisiaj w Paryżu kompletnie stłamszony przez gospodarzy. Dzisiejsze zwycięstwo dało PSG kolejne 3 punkty i prawie pewny awans do fazy pucharowej. Natomiast Anderlecht... Z taką grą w Brukseli nie mają co liczyć nawet na Ligę Europy. Żeby zdobywać punkty, trzeba najpierw strzelać bramki, a to się belgijskiej drużynie w dotychczasowych czterech meczach grupowych nie udało.

• KONIEC!

• Główka Cavaniego obok bramki Boeckxa.

• 2 minuty doliczone do drugiej połowy.

• Blisko szóstej bramki, jednak Boeckx na posterunku przy strzale Cavaniego zza pola karnego.

• Teodorczyk świetnie podsumował ofensywne próby Anderlechtu w tym. Po jego strzale piłka wyszła... na aut.

• Dani Alves! Potężny wolej Brazylijczyka z około 20 metrów, jednak obok bramki Boeckxa.

• Gerkens wychodził do niebezpiecznej piłki, jednak został szybko wyjaśniony przez Kurzawę i Marquiniosa.

• Paryż nadal głodny! DI Maria uderza zza pola karnego minimalnie obok bramki gości.

• Dośrodkowanie "z fałsza" autorstwa Stanciu do Teodorczyka pada łupem Thiago Silvy

• Kara uporał się z Cavanim przy własnej linii końcowej, wyprowadził piłkę nieco do przodu i wywalczył rzut wolny w środkowej strefie boiska.

• Co do bramki, Cavani na 16. metrze próbował piętką obsłużyć DI Marię, jednak piłka odskoczyła Argentyńczykowi i wylądowała pod nogami Kurzawy, który strzelił po dalszym słupku przy okazji puszczając futbolówkę między nogami Kary.

• Stanciu za Onyekuru. Komplet zmian u gości.

• GOOOOOOOL!! KURZAWA Z HAT-TRICKIEM!!!!

• Śmiała próba przewrotką autorstwa Onyekuru, lecz zdecydowanie za lekka.

• Ostatnia roszada w PSG. W miejsce Rabiota melduje się Pastore.

• Centra Daniego Alvesa z prawej strony przeszła co prawda pod nogami Lo Celso, lecz przy dalszym słupku pilnował wszystkiego Kurzawa, który szczupakiem z kilku metrów wpakował piłkę do pustej bramki po raz drugi w tym spotkaniu.

• KURZAWA PO RAZ DRUGI. MAMY POWTÓRKĘ Z BRUKSELI!

• Sprytnie usiłował znaleźć Neymara Di Maria, jednak miękkie dogranie Argentyńczyka w pole karne pewnie wyłapał Boeckx.

• Faul Teodorczyka na Neymarze. Polski napastnik wysłuchuje reprymendy słownej od arbitra.

• Wygląda na to, że wejście Teodorczyka poruszyło nieco formację ofensywną Anderlechtu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że PSG gra teraz z nastawieniem na kontry.

• Atak pozycyjny Anderlechtu na połowie PSG.

• ... A za Verattiego Lo Celso.

• Podwójna zmiana w PSG. Za Mbappe wchodzi Di Maria...

• No i postraszyli Belgowie! Obradović dostaje podanie od Teodorczyka na lewej flance, schodzi do środka, ale uderza minimalnie nad bramką gospodarzy.

• Druga zmiana w Anderlechcie. Teodorczyk za Hanniego.

• Zabrzmi to okrutnie, ale mecz zaczyna przypominać trening podań graczy PSG. Ilekroć Anderlecht wyrwie się z własnej połowy, to kończy się to niecelnym podaniem.

• To już jest pogrom, ale gospodarzom nadal mało i wciąż usiłują konstruować atak pozycyjny na połowie przeciwnika.

• Świetne uderzenie Neymara sparował na słupek Boeckx, lecz wobec dobitki Kurzawy na pustą bramkę był już bezradny.

• GOOOOOOOOOOOOOL!!! KURZAWA!!

• Hanni fauluje Neymara około 20 metrów od własnej bramki.

• Kolejny rożny, tym razem dla Anderlechtu. Thiago Silva przecina głową wrzutkę Hanniego.

• Neymar! Brazylijczyk otrzymuje świetne podanie od Daniego Alvesa, jednak jego strzał lewą nogą odbija się od obrońcy i wychodzi poza linię końcową. Korner dla PSG bez zagrożenia bramki Boeckxa.

• Szansa gości, jednak wrzutka Hanniego nie znajduje adresata i tylko rzut rożny dla Fiołków.

• Zaczynamy drugą połowę.

• PSG dzisiaj dominuje i nie jest to żadna niespodzianka. Gospodarze grają bardzo wysokim pressingiem i nawet Boeckx ma problemy z wprowadzeniem piłki do gry. Wystarczy rzucić okiem na statystykę samych strzałów, żeby widzieć, że goście nie mają dzisiaj żadnych argumentów przeciwko rywalom: PSG 13 (5 celnych), Anderlecht 3 (1 celny). 2-0 to i tak chyba najniższy możliwy wymiar kary dla Fiołków. Czy goście uratują resztki godności i zdobędą w Paryżu chociaż bramkę? O tym przekonamy się już za moment.

• Ależ końcówka pierwszej części spotkania. Najpierw Spajić ucierpiał w kotłowisku z kolegą z zespołu i musiał zostać zmieniony, a PSG miało wykonywać rzut rożny. Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry zakończyło się pięknym strzałem Neymara w czwartej minucie doliczonego czasu gry, którym Brazylijczyk podwyższył prowadzenie!

• Przerwa w Paryżu.

• NEYMAR NA 2-0!

• Jednak Spajić był opatrywany i na boisko nie wrócił. W jego miejsce Sa.

• Opatrywany jest na boisku Obradović. Po chwili obrońca gości opuszcza plac gry na noszach.

• Mbappe dostaje dobrą piłkę od Kurzawy, i świetnie odnajduje na szesnastce Neymara. Strzał tego ostatniego został jednak zablokowany, a potężna dobitka Daniego Alvesa z ponad 20 metrów przeszłą ponad bramką.

• Dobre prostopadłe podanie Kurzawy do Neymara, jednak ten niecelnie do Cavaniego w polu karnym "Fiołków"

• Ryzykownie bawią się piłką goście przy własnym polu karnym, a wszystko pod wysokim pressingiem rywala. Tym razem bez straty i konsekwencji bramkowej.

• Zakręcił się teraz Anderlecht pod polem karnym gospodarzy, niestety strzał z dystansu Obradovicia minął bramkę paryżan o dobre dwa metry.

• Pierwszy celny strzał "Fiołków". Próbował zza pola karnego Trebel, lecz bez kłopotów obronił Areola

• Ależ błąd obrony gości! Podanie do bramkarza przejął Cavani, jednak nie miał jak strzelić i stracił piłkę.

• Szuka szans Anderlecht, jednak brak dokładności w podaniu Onyekuru skutkuje stratą piłki.

• Blisko 2-0, jednak piłkę wprost z głowy Cavaniego zdejmuje pięścią Boeckx!

• Mbappe sprzed pola karnego świetnie zagrał do niepilnowanego z lewej strony Verattiego. Włoch zszedł do środka i finezyjnym strzałem na dalszy słupek pokonał Boeckxa!

• GOOOOOOOOOL!!! Wreszcie wpadło! Veratti!

• Statystyka podań: PSG 196, Anderlecht 79. Posiadanie piłki 60-40 dla paryżan.

• Boczny obrońca gospodarzy jest już na własnych nogach i zaraz wróci do meczu zza linii bocznej boiska.

• Nie podnosi się z murawy Kurzawa, który ucierpiał w starciu z Hannim.

• Wysoki pressing PSG przynosi efekty. Anderlecht ma problem z rozegraniem piłki nawet z bramkarzem.

• Neymar uruchomił z lewej strony Kurzawę, lecz dobrze asekurował to wszystko Kara.

• Znów Cavani! Urugwajczyk po rzucie rożnym główkuje, jednak obok bramki rywali.

• Próba strzału piętą Cavaniego nieudana. Tylko rzut rożny dla PSG.

• Ależ napierają gospodarze! W analogicznej do Draxlera sytuacji znalazł się teraz Mbappe, lecz skutek taki sam jak w przypadku Niemca.

• Draxler bliski szczęścia, jednak jego strzał po dograniu od Neymara broni pewnie Boeckx.

• Mbappe! Zejście Francuza z prawej strony do środka zakończone strzałem. Niestety dla paryżan, zablokowanym.

• Próba Anderlechu, jednak wrzutkę z rzutu wolnego wybija głową Cavani.

• I znów Neymar. Strzał Brazylijczyka z szesnastego metra wpada jednak w rykoszet, a potem ramione Boeckxa.

• Veratti odnajduje Neymara w polu karnym, lecz zanim Brazylijczyk zdołał złożyć się do przewrotki sędzia odgwizduje jego pozycję spaloną.

• Ajjj! Strata Kumsa na 30. metrze i dwójkowa akcja Mbappe z Neymarem zakończona zablokowanym strzałem tego drugiego. Przypadkowym blokującym... Cavani!

• Niecelne podanie Verattiego przejmuje Hanni i rusza do przodu, lecz strzał kapitana gości zostaje zablokowany.

• Anderlecht próbuje zawiązać jakąś akcję, lecz dobre przejęcie Hanniego zniweczone niecelnym podaniem Onyekuru.

• Dobrze dograł Veratti, lecz Cavani uprzedzony przez jednego z obrońców. Rzut rożny dla PSG również bez zagrożenia bramkowego.

• Już groźnie pod bramką Anderlechtu, jednak Neymar przegrywa starcie oko w oko z golkiperem gości.

• Sędzia Borbalan gwiżdże po raz pierwszy tego wieczoru i od środka rozpoczynają goście!

• Drużyny już na murawie i przez Park Książąt przebrzmiewa hymn Ligi Mistrzów!

• Rezerwowi Anderlechtu: Sels, Chipciu, Deschacht, Harbaoui, Josue Sa, Stanciu, Teodorczyk.

• Ławka rezerwowych PSG: Trapp, Pastore, Meunier, Lo Celso, Kimpembe, Di Maria, Berchiche

• Dwa tygodnie temu w Brukseli stracie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się wygraną PSG aż 4-0. Francuska drużyna jest faworytem również dzisiaj. Czy powtórzy się wynik z Belgii?

• Na początek małe przypomnienie sytuacji w samej grupie B. Na półmetku grupowej rywalizacji liderem z kompletem punktów i bilansem bramkowym 12-0 jest gospodarz dzisiejszego spotkania, czyli PSG. Paryżanie wyprzedzają o trzy punkty Bayern Monachium, o sześć Celtic Glasgow, oraz o dziewięć swojego dzisiejszego rywala, Anderlecht. "Fiołki" w tym sezonie radzą sobie wyjątkowo słabo. Belgijska drużyna nie zdobyła ani jednego punktu, a nawet nie strzeliła bramki, przez co ich bilans bramkowy wynosi 0-10.

• Witam serdecznie i zapraszam na tekstową relację LIVE z meczu grupy B Ligi Mistrzów pomiędzy PSG a Anderlechtem!