Paris Saint-Germain 7 - 1 Celtic Glasgow

7

4 1 połowa

Celtic Glasgow

1

• Koniec meczu, a właściwie treningu strzeleckiego PSG. Paryżanie przed własną publicznością nie mieli żadnej litości dla Celticu.

• Jeszcze zza pola karnego strzelał Lo Celso, ale ponad bramką.

• Sędzia doliczył 2 minuty...

• Di Maria świetnie podał w polu karnym do Pastore, ale ten został zablokowany tuż przed bramką Gordona.

• Areola przejmuje długie podanie pod własnym polem karnym.

• Forrest ładnie zbiegał z prawego skrzydła do środka, ale koniec końców jego strzał został zablokowany.

• Neymar wszedł w drybling w polu karnym, a po chwili twierdził że był faulowany, ale to Brazylijczyk przekroczył przepisy.

• Świetna interwencja Gordona ratuje Celtic po mierzonym strzale Lo Celso!

• Lo Celso zmienił Verrattiego.

• Di Maria wchodzi w miejsce Mbappe.

• W międzyczasie nastąpiła podwójna zmiana w PSG.

• CO ZA GOL DLA PSG! Kapitalne uderzenie Daniego Alvesa zewnętrzną częścią stopy zza pola karnego!

• I jeszcze jeden gol dla gospodarzy! Z lewej strony dośrodkowywał Kurzawa, a akcję na długim słupku zamykał Cavani, który uderzył bez przyjęcia, z woleja! Piłka odbija się od słupka i wpada do bramki!

• Ostatnia zmiana w Celticu. Z placu gry schodzi Dembele, a pojawia się na nim Griffiths.

• GOL DLA PSG! Tym razem na prawym skrzydle szybkością zaimponował Mbappe, który urwał się obrońcy i dośrodkował w pole karne. Piłkarze Celticu wprawdzie wybili piłkę, ale prosto pod nogi Verrattiego, który z odległości ok. 12 metrów umieszcza piłkę w siatce!

• Neymar popisał się teraz szybkością, wbiegł w pole karne a następnie odegrał do Mbappe, który jednak został odrzucony od bramki, przez co jego strzał nie był na tyle silny i precyzyjny, żeby pokonać Gordona.

• Świetna akcja Mbappe i Neymara! Brazylijczyk w ostatniej chwili został zablokowany w polu karnym Celticu!

• Neymar wszedł w drybling, skutecznie, ale koledzy nie zrozumieli jego intencji, przez co jego podanie okazało się niecelne.

• Neymar nie przyjął piłki dośrodkowanej w pole karne.

• Druga zmiana w Celticu. Boisko opuszcza Ntcham, a pojawia się na nim Eboue.

• Pierwsza zmiana w PSG. Schodzi Draxler, wchodzi Pastore.

• Świetny rajd przeprowadził Rabiot, zagrał na wolne pole do Mbappe, który w polu karnym chciał wyłożyć piłkę na tacy do Neymara, ale ten ostatni nie zdołał oddać strzału! Brazylijczyk doszedł do piłki nieco dalej od bramki i wywalczył jedynie rzut rożny.

• Celtic miał okazję do dośrodkowania w pole karne z rzutu wolnego, ale kompletnie nie udało się rozegranie tej akcji mistrzom Szkocji.

• W polu karnym Mbappe przeciął podanie od bramkarza do Simunovicia, a do piłki doszedł Cavani, który uderzył bez zastanowienia, mocno i ponad bramką! Można było lepiej rozegrać tę akcję, zdecydowanie!

• Verratti próbował zagrać lobem do Cavaniego w polu karnym, ale Urugwajczykowi piłkę sprzed nosa w ostatniej chwili sprzątnął obrońca Celticu.

• Bardzo długo, koronkowo pod polem karnym rywali rozgrywali akcję piłkarze PSG, ale akcja zakończyła się nieudanym wstrzeleniem piłki w obręb "szesnastki".

• Bardzo nieudany strzał Mbappe.

• Za mocne podanie do Neymara na lewym skrzydle. Brazylijczyk wprawdzie utrzymał piłkę w boisku, ale zanim zdążył ją opanować futbolówkę sprzątnął mu obrońca Celticu.

• Verratti zatrzymuje akcję Celticu pod polem karnym gospodarzy.

• Z prawej strony pola karnego na bramkę PSG uderzał Forrest, ale piłka przeleciała w sporej odległości od bramki.

• Olbrzymi błąd we własnym polu karnym popełnił Boyata, ale nie skorzystał z tego walczący o piłkę Kurzawa.

• Paryżanie błyskawicznie przejęli piłkę, ale ucierpiał przy tym Marco Verratti. Włoch jednak jest już gotowy gry.

• Celtic rozpoczął drugą połowę.

• Zwycięstwo Celticu pozwoliłoby Szkotom już dziś zapewnić sobie już wiosenne występy w Lidze Europy. To chyba jednak scenariusz rodem z literatury fantastycznej.

• Garść statystyk po pierwszej połowie:
    • strzały: 8-3
    • strzały celne: 5-1
    • posiadanie piłki: 61% - 39%
    • faule: 2-6
  • Koniec pierwszej połowy.

• Nir Bitton fauluje Neymara i otrzymuje żółtą kartkę.

• Sędzia doliczył 2 minuty.

• Kapitalne, bardzo długie podanie Neymara w pole karne do Mbappe, który bez zastanowienia oddał strzał z powietrza, dobrze zatrzymany przez Gordona!

• Naciskany Dani Alves wybija piłkę na aut.

• W polu karnym otoczony przez rywali Marquinhos zagrał do kompletnie niepilnowanego Mbappe, który mocnym strzałem, po rękach bramkarza, umieszcza piłkę w siatce!

• GOL DLA PSG! Mbappe!

• Simunović otrzymuje żółtą kartkę.

• Z prawej strony w pole karne dośrodkowywał Dani Alves, a wolejem strzelał Cavani, ale strzał Urugwajczyka był bardzo niecelny.

• Podanie od Neymara nie dochodzi do Cavaniego, dobry odbiór obrońcy.

• "Edinson Cavani" skandują kibice PSG, a ich piłkarze spokojnie rozgrywają akcję na połowie Celticu.

• Kolejny gol dla PSG! W pole karne z odległości ponad 30 metrów dośrodkowywał Dani Alves, o piłkę walczył Neymar i Rabiot, futbolówka odbija się od nich i spada pod nogi Cavaniego, który nie myli się z najbliższej odległości!

• Neymar próbował efektownego dryblingu przed boczną linią pola karnego, ale obrońca nie dał się oszukać. Na pocieszenie PSG ma korner.

• Ładny, choć minimalnie niecelny lewą nogą oddał Cavani! Urugwajczyk był jednak na spalonym.

• GOL DLA PSG! Świetna akcja z pierwszej piłki rozegrana pomiędzy Rabiotem, Neymarem i Verrattim została zakończona z lewej strony pola karnego przez Brazylijczyka strzałem w długi róg!

• Kolejna akcja Celticu, znów w wykonaniu duetu Dembele - Ntcham. Pierwszy wyłożył piłkę, a drugi strzelał zza pola karnego, ale niecelnie.

• Świetna szansa dla Mbappe! Dani Alves zagrał piłkę lobem za plecy obrońców, a w polu karnym doszedł do niej Mbappe, który zdecydował się na strzał bez przyjęcia, jednak posłał piłkę nad bramką!

• Ntcham dobrze dograł w pole karne z prawego skrzydła, ale tym razem Dembele skiksował.

• Świetna interwencja defensora Celticu, który wślizgiem przejmuje doskonałe prostopadłe podanie Draxlera w kierunku napastników.

• Mbappe nie opanował piłki w polu karnym Celticu.

• Konieczna jest zmiana. W miejsce Lustiga wchodzi Nir Bitton.

• Jakiegoś urazu nabawił się Lustig. Gracz Celticu potrzebuje pomocy fizjoterapeuty.

• Neymar dobrze dośrodkował w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki, która wylądowała w rękach dobrze ustawionego bramkarza.

• REMIS! Rabiot odzyskał piłkę w środku pola, podał na lewą stronę do Neymara, który wbiegł w pole karne i strzałem w dalszy róg pokonał bramkarza!

• Verratti ładnie podciął piłkę do Daniego Alvesa, ale Brazylijczyk był na spalonym.

• Celtic nie zamierza poprzestać na jednym golu. Szkoci od dłuższej chwili utrzymują się przy piłce na połowie rywala.

• Forrest przejął piłkę na własnej połowie i ruszał z kontratakiem, ale został sfaulowany przez Rabiota.

• Nie udał się zwód Cavaniemu i Urugwajczyk stracił piłkę.

• ALEŻ POCZĄTEK! GOL DLA CELTICU! Sprytnie rozegrany rzut rożny - piłka została zagrana po ziemi na 12 metr od bramki, gdzie czekał na nią Dembele, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza!

• Wysoki pressing Celticu przynosi skutki - niedokładne podanie Alvesa do bramkarza i Celtic ma korner.

• PSG rozpoczęło mecz!

• Na Parc des Princes czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Piłkarze wyszli już z tunelu na boisko.

• Arbitrem dzisiejszego meczu jest Anastosis Sidiropoulos z Grecji.

• Piłkarze PSG są już pewni awansu do fazy pucharowej. Gracze ze stolicy Francji zdobyli dotychczas komplet punktów i o 3 "oczka" wyprzedzają Bayern Monachium. Celtic jest 3, z dorobkiem 3 punktów. Tabelę zamyka Anderlecht - nie tylko bez punktów, ale i bez gola.

• Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się pogromem mistrzów Szkocji. W Glasgow gracze PSG wygrali aż 5:0, a gole w tamtym spotkaniu strzelali Neymar, Mbappe, Cavani (dwie), a samobójcze trafienie zaliczył Lustig. Była to najwyższa w historii domowa porażka Celticu w europejskich pucharach.

• Dobry wieczór! Faza grupowa Ligi Mistrzów wkracza w decydującą fazę! Już tylko kwadrans dzieli nas od rozpoczęcia środowych spotkań, w których emocji z pewnością nie zabraknie. Na relację NA ŻYWO z meczu 5. kolejki grupy B, pomiędzy PSG a Celticiem Glasgow zaprasza Bartłomiej Krawczyk!