Paris Saint-Germain

3

FC Basel

0

• Arsenal wygrał u siebie z Ludogoretsem aż 6:0 w drugim meczu grupy A. "Kanonierzy" są obecnie liderem grupy A z dorobkiem 7 punktów. PSG ma na swoim koncie tyle samo "oczek".

• Ostatni gwizdek niemieckiego arbitra. Koniec meczu. Paris Saint-Germain 3:0 FC Basel.

• Do piłki podchodzi sam poszkodowany. Pewny strzał napastnika i PSG prowadzi 3:0!

• Edinson Cavani sfaulowany w polu karnym. Sędzia dyktuje "jedenastkę" dla Paris Saint-Germain!

• Jese mógł podwyższyć wynik spotkania, jednak w dogodnej sytuacji trafił prosto w bramkarza Bazylei.

• Deniz Aytekin doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Angela Di Marię zmienia Jese.

• Druga zmiana w zespole PSG. Plac gry opuszcza Blaise Matuidi, a na murawie melduje się Grzegorz Krychowiak.

• I jest pierwsza zmiana w paryskiej drużynie. Lucasa zastępuje Hatem Ben Arfa.

• Kontra gospodarzy. Angel Di Maria wywalczył rzut rożny.

• Na razie na żadną zmianę nie zdecydował się Unai Emery. Zapewne za kilka minut się to zmieni.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Z boiska zszedł Serey Die, a w jego miejsce wszedł Marc Janko.

• Michael Lang ukarany żółtą kartką za faul na Marquinhosie.

• Druga zmiana w zespole FC Basel. Delgado opuścił plac gry, a na murawie zameldował się już Luca Zuffi.

• Renato Steffen faulował przeciwnika. Żółta kartka dla zawodnika gości.

• Rzut wolny dla szwajcarskiej drużyny. Główkował Marek Suchy i po raz kolejny piłka trafiłą w słupek!

• Bjarnason został sfaulowany przez Auriera. Niezadowolony Adrien Rabiot wykopał piłkę, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Pogubiła się defensywa Bazylei. Marek Suchy praktycznie wystawił piłkę Lucasowi, a ten z około dziesięciu metrów przymierzył obok bramkarza!

• GOOOOOL! 2:0 dla Paris Saint-Germain! Strzelcem gola Lucas.

• Urs Fischer decyduje się na pierwszą zmianę w swoim zespole. Plac gry opuścił Seydou Doumbia, a w jego miejsce wszedł Andraz Sporar.

• Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Matias Emilio Delgado, jednak piłka poszybowała nad bramką paryżan.

• Faulowany Seydou Doumbia. Rzut wolny dla Bazylei i niezła okazja na bezpośredni strzał.

• Birkir Bjarnason zanotował dobrą interwencję w obronie, jednak PSG będzie wykonywać rzut rożny.

• Edinson Cavani pada w polu karnym gości, jednak Deniz Aytekin nie dopatrzył się przewinienia. Gramy dalej!

• Rzut wolny dla Paris Saint-Germain. Do główki wyskoczył Cavani, piłka po jego strzale trafiła w słupek i opuściła plac gry.

• Trenerzy nie zdecydowali się w przerwie na zmiany w swoich zespołach.

• Wracamy do gry! Od środka rozpoczęli "Les Parisiens".

• PSG - Basel

• Spotkanie rozgrywane na Parc des Princes stoi na całkiem solidnym poziomie. Bazylea dwukrotnie mogła objąć prowadzenie, jednak gospodarzy raz uratowała poprzeczka, a następnie słupek. Ogółem jednak przeważało PSG, które wyszło na prowadzenie dopiero w 40. minucie meczu. Wówczas na listę strzelców wpisał się 28-letni Angel Di Maria.

• Gwizdek arbitra. Koniec pierwszej części spotkania.

• Blaise Matuidi dograł piłkę z lewego skrzydła w pole karne Bazylei. Tam świetnie odnalazł się Edinson Cavani, który leciutko zgrał do Argentyńczyka. Di Maria bez namysłu huknął pod poprzeczkę... bramkarz Bazylei nie miał szans!

• GOOOOL! Gospodarze obejmują prowadzenie, strzelcem bramki Angel Di Maria!

• Teraz groźnie pod bramką gości! Lucas dograł do Adriena Rabiota, ten oddał bardzo mocny strzał, ale świetną interwencją popisał się Tomas Vaclik.

• I znów bliscy objęcia prowadzenia byli przyjezdni. Seydou Doumbia uderza głową i piłka trafia jedynie w słupek!

• Gospodarze wyszli z bardzo groźnym kontratakiem. Akcję efektownym wolejem zakończył Angel Di Maria, jednak piłka przeleciała tuż obok słupka.

• Tym razem z około trzydziestu metrów strzelał Adrien Rabiot, jednak jego próba również okazała się niecelna.

• Renato Steffen zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu, jednak piłka poszybowała kilka metrów obok bramki paryżan.

• Serge Aurier popędził prawym skrzydłem, ale ostatecznie 23-latek zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę i wykopem od bramki rozpocznie Tomas Vaclik.

• Kolejna wrzutka w pole karne PSG, jednak tym razem arbiter dopatrzył się faulu na bramkarzu paryżan.

• Rzut rożny dla Bazylei. Dośrodkowanie w pole karne i Marquinhos wybija piłkę na kolejny korner.

• Akcja gospodarzy lewym skrzydłem, jednak Angel Di Maria został złapany na spalonym.

• Niezłe dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne gości, jednak zabrakło tam ofensywnych piłkarzy PSG i akcja została zakończona niepowodzeniem.

• Seydou Doumbia zagrał futbolówkę ręką. Rzut wolny dla PSG.

• Ależ odpowiedź Bazylei. Renato Steffen wyszedł sam na sam z bramkarzem PSG, ale 24-letni Szwajcar trafił prosto w bramkarza gospodarzy. Dobijał Seydou Doumbia, jednak piłka poszybowała nad bramką paryżan. Naprawdę dobry początek Szwajcarów.

• Eder Alvarez-Balanta uprzedził w polu karnym nabiegającego Cavaniego.

• Odpowiedź gospodarzy, jednak jeden z zawodników PSG zagrał piłkę ręką i od rzutu wolnego rozpoczną podopieczni Ursa Fischera.

• Goście wywalczyli rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne, z kilku metrów główkował Michael Lang, jednak paryżan uratowała poprzeczka!

• Przy piłce utrzymują się gospodarze, jednak Mistrzowie Francji nie zagrozili jeszcze bramce Bazylei.

• Pierwszy gwizdek Deniza Aytekina! Przy piłce goście.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na plac gry. Za chwilę początek spotkania!

• Natomiast po 11 kolejkach szwajcarskiej ekstraklasy Bazylea jest liderem z aż 14 punktami przewagi nad wiceliderem. Czerwono-niebiescy do tej pory odnieśli 10 zwycięstw i zanotowali jeden remis.

• Paris Saint-Germain po 9 kolejkach francuskiej ekstraklasy zajmuje pozycję wicelidera z 19 punktami na koncie. Do liderującej Nicei paryżanie tracą cztery "oczka".

• Głównym arbitrem dzisiejszego spotkania będzie 38-letni Deniz Aytekin z Niemiec.

• Po trzech rozegranych kolejkach paryżanie są liderem grupy A z 4 punktami na koncie (zwycięstwo z Ludogoretsem i remis z Arsenalem). Piłkarze Bazylei z kolei plasują się na ostatniej pozycji z jednym "oczkiem" w dorobku (remis z Ludogoretsem i porażka z Arsenalem).

• Znamy już wyjściowe składy obu zespołów. Czas na zapoznanie się z zawodnikami rezerwowymi.

Ławka PSG: Trapp, Augustin, Ben Arfa, Jese, Krychowiak, Meunier, Maxwell.

Ławka Basel: Vailati, Calla, Gaber, Hoegh, Janko, Sporar, Zuffi.

• Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na relację tekstową z meczu Paris Saint-Germain - FC Basel. Początek spotkania o 20:45.