Mecz Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica ONLINE. Gdzie...

Mecz Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Bój o utrzymanie

PKO Ekstraklasa, 37. kolejka (gr. spadkowa)
2018-05-19 18:00

Piast Gliwice

4

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

0

• Koniec meczu! Piast Gliwice zostaje w Lotto Ekstraklasie, żegnamy Bruk-Bet Termalikę Nieciecza! Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Rajd Hiszpana zakończył się celnym strzałem. Sam zawodnik nie krył emocji i zwyczajnie rozpłakał się po strzelonym golu. Piękne obrazki dla wszystkich kibiców Piasta.

• Gerard Badia, ależ wejście na boisko! Mocny strzał wpada do siatki tuż przy słupku, 4:0, Piast zostaje w Ekstraklasie!

• Samuel Stefanik uderza z około 20 metrów, piłka szybuje wysoko nad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Sasę Zivca zmienia Gerard Badia. Kibice na stojąco żegnają strzelca jednego z goli i witają swojego ulubieńca.

• Zostało już tylko kilka minut i nic najprawdopodobniej się nie zmieni. Goście zapominają już o defensywie.

• Ostatnia zmiana w zespole Słoników. Łukasz Piątek zastępuje Szymona Pawłowskiego.

• Żółta kartka dla Patryka Dziczka.

• Świetne uderzenie Sasy Zivca! Napastnik Piasta miał sporo miejsca przed polem karnym, uderzył technicznie, piłka wpadła do siatki, wszystko jest już jasne!

• Gol! Termalica na łopatkach, Sasa Zivec! Kolejna piękna bramka!

• 6249 kibiców ogląda dzisiejsze spotkanie na stadionie w Gliwicach.

• Druga roszada w zespole Piasta Gliwice. Michala Papadopulosa zmienia Karol Angielski.

• Jakub Czerwiński z żółtą kartką za faul na Vladislavsie Gutkovskisie.

• Denis Gojko wychodził sam na sam z Dariuszem Trelą. Bramkarz miał znacznie bliżej do piłki i zdołał wybić ją poza szesnastkę!

• Denis Gojko zmienia strzelca pierwszego gola, Mateusza Maka.

• Raz jeszcze mocny strzał, tym razem z mniej więcej 30 metrów, oddał Martin Bukata, piłka ponownie mija bramkę.

• Doskonała interwencja Jakuba Szmatuły po strzale Bartosza Szeligi z woleja ratuje gliwiczan!

• Martin Bukata przedarł się przed szesnastkę Termaliki i zbierał się do oddania mocnego strzału, ale w piłkę trafił bardzo nieczysto, przez co nie trafił nawet w bramkę.

• Szymon Pawłowski przewraca się przed polem karnym Piasta, ale nie ma mowy o rzucie wolnym.

• Co do Jakuba Czerwińskiego, to trzeba przyznać, że póki co jest najprawdopodobniej najlepszym zawodnikiem tego spotkania. Wydaje się że sam przerywa niemal każdą akcję Słoników.

• Jakub Czerwiński pewnie wybija dośrodkowanie Mateusza Kupczaka z lewej strony boiska. Termalica przechodzi do ofensywy.

• Za mocne prostopadłe podanie Samuela Stefanika, Słowak mocnym podaniem próbował uruchomić Bartosza Szeligę, ten jednak nie miał szans na dotarcie do piłki.

• Samuel Stefanik zmienia Florina Purece, tego, który był dziś w Termalice najlepszy, napędzał ofensywę gości.

• Piłka ląduje w siatce po strzale Michala Papadopulosa, ale sędzia słusznie dostrzegł, że Czech był na spalonym.

• Po dośrodkowaniu pod bramkę niecieczan piłka przelatuje ponad głową Tomasza Jodłowca, a także nad poprzeczką.

• Aleksandar Sedlar z żółtą kartką za bardzo ostre wejście w nogi Bartosza Szeligi.

• Ruszamy z drugą połową, piłkę ma Piast Gliwice!

• Piast zdecydowanie zdominował pierwszą połowę i prowadzi bardzo zasłużenie, natomiast Termalica rozczarowała, z taką grą spadek nie będzie niczym dziwnym. Liczymy na równie dobrą drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Piast znacznie bliżej utrzymania, z taką grą gospodarze na to zasługują!

• Trzy minuty do pierwszej połowy spotkania doliczył Szymon Marciniak.

• Martin Bukata faulowany na połowie Termaliki, około 40 metrów od bramki.

• Po dobrym zagraniu Florina Purece goście mogli szybko odpowiedzieć, ale Bartosz Szeliga został złapany na spalonym!

• Jeszcze jeden strzał Martina Bukaty z dystansu, tym razem do boku sparował go Dariusz Trela.

• Pomocnik Piasta przyjął piłkę przed polem karnym i oddał mocny strzał, piłka poszybowała w samo okienko, odbijając się jeszcze od słupka!

• Przecudowny strzał, Martin Bukata! 2:0! Termalica w beznadziejnej sytuacji!

• Mateusz Kupczak poślizgnął się na murawie i ratując się przed upadkiem przewrócił Michala Papadopulosa, sędzia nie odgwizdał jednak przewinienia.

• Doskonała interwencja Martina Konczkowskiego ratuje Piasta przed rzutem rożnym dla Termaliki.

• Należy pochwalić zawodników prowadzonych przez Waldemara Fornalika. Do tej pory rozgrywają to spotkanie bezbłędnie.

• Bardzo lekkie uderzenie Florina Purece pada łupem Jakuba Szmatuły.

• Po wstrzeleniu piłki z rzutu wolnego w pole karne niecieczan piłka została wybita, strzał z pierwszej piłki oddał Mateusz Mak, czym zaskoczył Dariusza Trelę!

• Mateusz Mak! Gol, 1:0 dla Piasta! Gospodarze bliżej utrzymania!

• Póki co na murawie dominują piłkarze Piasta Gliwice – goście skupiają się na defensywie.

• Marcin Pietrowski przejął piłkę w polu karnym Termaliki, ale szybko doskoczyło do niego dwóch obrońców, przez co nie miał szans na utrzymanie się przy futbolówce.

• Na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Tomasz Jodłowiec, piłka po strzale byłego piłkarza Legii mija bramkę w znacznej odległości.

• Mateusz Kupczak wybija piłkę na aut na wysokości własnego pola karnego.

• Z rzutu wolnego futbolówkę w pole karne dośrodkowywał Patryk Dziczek, ale trafił prosto w jednego z obrońców.

• Vladislavs Gutkovskis faulowany przy linii środkowej.

• Defensywa szybko wybija piłkę, akcję rozgrywają już goście.

• Rzut rożny dla Piasta po zablokowanym dośrodkowaniu Tomasza Jodłowca.

• Roman Gergel zastępuje Bartosza Śpiączkę. Życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.

• Na murawę wjechała karetka. Do gry przygotowuje się już Roman Gergel. Olbrzymia strata dla drużyny Słoników.

• Zderzenie Bartosza Śpiączki z Tomaszem Jodłowcem, zawodnik Termaliki padł na murawę, wygląda na to, że stracił przytomność...

• Gramy, przy piłce Bruk-Bet Termalica Nieciecza!

• Szymon Marciniak wyprowadza zespoły Piasta i Termaliki na murawę obiektu w Gliwicach!

• Już za dosłownie chwilę piłkarze zameldują się na murawie!

• Na murawie trwa rozgrzewka. Pierwszy gwizdek sędziego już za kwadrans.

• Krytykowany przez cały sezon zespół z Niecieczy może zapewnić sobie utrzymanie w lidze, a do tego potrzebny jest w Gliwicach zaledwie remis, bo Bruk-Bet ma dwa punkty przewagi nad Piastem.

• Do Gliwic przyjeżdża Bruk-Bet Termalica Nieciecza, którego forma zaczęła rosnąć na ostatniej prostej sezonu. W ostatnich trzech spotkaniach ligowych "Słoniki" zanotowały dwa zwycięstwa i raz zremisowały. Termalica ogrywała Lechię Gdańsk i Arkę Gdynia oraz zremisowała z Sandecją Nowy Sącz.

• Zespół z Gliwic przegrał trzy ostatnie starcia, głównie z zespołami zaangażowanymi w walkę o utrzymanie. Na początku maja Piast uległ w Niecieczy Sandecji przedłużając jej nadzieję na utrzymanie, potem przegrał z Lechią, a w poprzedniej kolejce gliwiczan ograł Śląsk.

• Witamy! W ostatniej kolejce sezonu 2017/18 Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice w meczu o byt zmierzy się na własnym stadionie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. "Słonikom" do pozostania w lidze wystarczy remis, natomiast Piast musi wygrać to spotkania, by utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zapraszamy na relację na żywo.

Bartosz Głąb

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica ONLINE. W ostatniej kolejce sezonu 2017/18 Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice w meczu o byt zmierzy się na własnym stadionie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. "Słonikom" do pozostania w lidze wystarczy remis, natomiast Piast musi wygrać to spotkania, by utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Relacja na żywo w Gol24!

Mecz Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza ONLINE

Forma Piasta Gliwice w decydującej fazie sezonu jest naprawdę słaba. Zespół z Gliwic przegrał trzy ostatnie starcia, głównie z zespołami zaangażowanymi w walkę o utrzymanie. Na początku maja Piast uległ w Niecieczy Sandecji przedłużając jej nadzieję na utrzymanie, potem przegrał z Lechią, a w poprzedniej kolejce gliwiczan ograł Śląsk.

Dzisiaj do Gliwic przyjeżdża Bruk-Bet Termalica Nieciecza, którego forma zaczęła rosnąć na ostatniej prostej sezonu.
W ostatnich trzech spotkaniach ligowych "Słoniki" zanotowały dwa zwycięstwa i raz zremisowały. Termalica ogrywała Lechię Gdańsk i Arkę Gdynia oraz zremisowała z Sandecją Nowy Sącz. Krytykowany przez cały sezon zespół z Niecieczy może zapewnić sobie utrzymanie w lidze, a do tego potrzebny jest w Gliwicach zaledwie remis, bo Bruk-Bet ma dwa punkty przewagi nad Piastem.

Do ewentualnego spadku Piasta mogą czynnie przyczynić się kibice, którzy w meczu derbowym z Górnikiem Zabrze zniszczyli płot odgradzający trybuny od murawy boiska, co w późniejszym czasie skutkowało walkowerem na korzyść Górnika. Wcześniej na boisku Piast prowadził 1:0, ale spotkanie nie zostało dokończone. Tych trzech punktów może właśnie braknąć Piastowi na koniec sezonu i od sierpnia fani gliwickiego klubu mogą przychodzić już na mecze pierwszoligowe.

W Niecieczy nie ma grupy rozjuszonych kibiców. Za to w trakcie sezonu było głośno o wypowiedziach władz klubu, które oficjalnie dowodziły, że do porażek ich zespołu przyczyniają się sędziowie. Swoją cichą pracę wykonuje natomiast Jacek Zieliński, który powoli układał rozbity zespół i niespodziewanie może uratować utrzymanie Termalice, co wydaje się być dużym sukcesem.

W sezonie zasadniczym pojedynki obu ekip rozstrzygały się na korzyść Bruk-Betu. Najpierw w Niecieczy jeszcze w listopadzie zeszłego roku Bruk-Bet wygrał 2:1 po bramkach Łukasza Piątka i Bartosza Śpiączki. Dla Piasta jedynego gola zdobył Michal Papadopulos, który wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego. Sędzią tamtego spotkania również był Szymon Marciniak.

Natomiast na wiosnę, a konkretniej na początku kwietnia, w ostatniej kolejki rundy zasadniczej Piast zremisował z Bruk-Betem 1:1. W tamtym spotkaniu jako pierwsi prowadzenie objęli piłkarze z Gliwic po bramce Jakuba Czerwińskiego, ale w doliczonym czasie do wyrównania doprowadził Vladislavs Gutkovskis.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza?

NIE ZAGRAJĄ
Piast Gliwice: Hateley (kontuzja);

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Brak.

PRZEWIDYWANE SKŁADY
Piast Gliwice: Szmatuła - Kirkeskov, Sedlar, Czerwiński, Konczkowski - Badia, Jodłowiec, Szczepaniak Bukata, Żivec - Papadopulos;

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Trela - Grzelak, Putivtsev, Kupczak, Szeliga - Pawłowski, Jovanović, Purece, Piątek, Śpiączka - Gutkovskis.

FORMA W OSTATNICH MECZACH
PIAST GLIWICE
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 3:1 (Lotto Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 0:2 (Lotto Ekstraklasa)
Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice 2:1 (Lotto Ekstraklasa)
Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:5 (Lotto Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0 (Lotto Ekstraklasa)

BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Arka Gdynia 2:1 (Lotto Ekstraklasa)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (Lotto Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (Lotto Ekstraklasa)
Cracovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:2 (Lotto Ekstraklasa)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław 1:2 (Lotto Ekstraklasa)

SĘDZIA
Szymon Marciniak (Płock) - w środku tygodnia był sędzią technicznym w Lyonie na finale Ligi Europy, a dzisiaj poprowadzi zdecydowanie najważniejszy mecz grupy spadkowej Lotto Ekstraklasy. W kończącym się sezonie ligowym Szymon Marciniak prowadził dwadzieścia cztery spotkania Ekstraklasy i cztery Ligi Mistrzów. Sędziami VAR będą Paweł Gil i Marcin Borkowski.

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza TRANSMISJA TV
Transmisję ze spotkania 37. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadzi od 17:55 Eurosport2 HD. Studio przedmeczowe rozpocznie się już o 17:30. Natomiast studio Multiligi+ na CANAL+Sport HD rozpocznie się już o 17:00. Relacja LIVE w GOL24!