3 1 połowa

Górnik Łęczna

3

• Zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal. Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna.

• Cóż to była za końcówka, cóż to było za spotkanie! Za nami niesamowity mecz w Gliwicach... Piast remisuje u siebie z Górnikiem Łęczna 3:3, mimo że po 25 minutach prowadził już 3:0. Świetny debiut w barwach Górnika zanotował Javier Hernandez, który zdobył dwa gole - dwa niesamowicie ważne gole.

• Arbiter kończy mecz od razu po zdobyciu gola. Piast remisuje u siebie z Górnikiem 3:3!

• NIESAMOWITA SYTUACJA! Kilka dośrodkowań w pole karne, w którym znalazł się już nawet Sergiusz Prusak. Javier Hernandez mocno uderza z kilkunastu metrów i zdobywa bardzo ładną bramkę!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Nieprawdopodobna sytuacja! Javier Hernandez... Co za debiut!

• Żółta kartka dla Radosława Murawskiego za faul na Leandro. Rzut wolny dla przyjezdnych. Ostatnia szansa na wyrównanie.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Z boiska schodzi Tomasz Mokwa, a na placu gry melduje się Aleksandar Sedlar.

• Hernandez strzela gola w debiucie! Hiszpan jednym zwodem oszukał bramkarza i obrońcę Piasta i z kilku metrów dopełnił formalności!

• GOOOOOL! Bramka dla Górnika, strzelcem gola Javier Hernandez!

• Martin Bukata sfaulowany przez Grzegorza Bonina. Były reprezentant Polski otrzymał żółtą kartkę.

• Leandro dograł w pole karne do Śpiączki, ale świetnie w defensywie spisał się Hebert. Rzut rożny dla Górnika.

• Josip Barisić zdecydował się na mocny strzał z kilkunastu metrów. Piłka poszybowała nad bramką Górnika.

• Michał Masłowski ostro fauluje Bartosza Śpiączkę. Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Masłowskiego.

• Przewinienie Michała Masłowskiego. Zawodnik Piasta został ukarany żółtą kartką.

• Dośrodkowanie Grzegorza Bonina z lewego skrzydła na bliższy słupek. Śpiączka główkuje niecelnie.

• Ostatnia zmiana w zespole zielono-czarnych. Z placu gry zszedł Grzegorz Piesio, a w jego miejsce zameldował się Przemysław Pitry.

• To był dobry mecz w wykonaniu Jankowskiego. 26-latek zdobył dziś bramkę, a także wypracował rzut karny.

• Druga zmiana w drużynie Radoslava Latala. Josip Barisić zastępuje Macieja Jankowskiego.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Sasa Zivec zastąpił Bartosza Szeligę.

• Rzut wolny dla Górnika. Leandro mocno dośrodkował w pole karne. Interwencja defensora Piasta i łęcznianie będą wykonywać kolejny rzut rożny w tym spotkaniu.

• Podobna sytuacja z drugiej strony boiska. Piłkę po strzale Macieja Jankowskiego bez problemu wyłapał Sergiusz Prusak.

• Strzał z dystansu Szymona Drewniaka. Piłkę spokojnie złapał słowacki bramkarz.

• Goście wywalczyli rzut rożny. Akcję strzałem zakończył Grzegorz Bonin, ale dobrze w bramce Piasta spisał się Dobrivoj Rusov.

• Druga zmiana w drużynie Andrzeja Rybarskiego. Z boiska zszedł Adam Dźwigała, a na placu gry zameldował się Krzysztof Danielewicz.

• Kolejny rzut rożny dla Piasta.

• Bardzo słaby strzał z dystansu w wykonaniu Adama Dźwigały. Piłka ląduję w rękawicach Rusova.

• Mocny strzał Bartosza Szeligi z szesnastu metrów, jednak piłkę złapał Sergiusz Prusak.

• Na minimalnym spalonym złapany Maciej Jankowski.

• Dobra interwencja Heberta, który ubiegł Bartosza Śpiączkę. Aut dla Górnika na wysokości pola karnego Piasta.

• Pietrowski dośrodkował z prawego skrzydła, piłkę przeciął Grzegorz Bonin. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Niepewna interwencja Rusova i Górnik wywalczył rzut rożny.

• Zmiana w zespole Górnika. Radosława Pruchnika zastępuje debiutujący Javier Hernandez. 27-letni ofensywny pomocnik występował ostatnio w rumuńskim ACS Poli Timisoara.

• Czas na drugą część meczu. Przy piłce zawodnicy Piasta.

• Fantastyczny początek meczu w wykonaniu piłkarzy Piasta Gliwice. Gospodarze już po 9 minutach prowadzili z Górnikiem 2:0. W 25. minucie podopieczni Radoslava Latala strzelili gola na 3:0, jednak od tego momentu trochę lepiej na placu gry zaczęli sobie radzić goście. Bramkę dla Górnika zdobył Grzegorz Piesio, który dzisiaj rozgrywa bardzo dobre zawody. Wiele wskazuje na to, że łęcznianie w drugiej części spotkania postarają się o wywalczenie korzystnego rezultatu, jakim niewątpliwie byłby chociażby remis.

• Koniec pierwszej części spotkania! Piast Gliwice prowadzi u siebie z Górnikiem Łęczna 3:1.

• Dośrodkowanie w pole karne, jednak piłkę pewnie złapał Sergiusz Prusak.

• Michał Masłowski sygnalizuje zagranie ręką przez Szmatiuka. Arbiter wskazuje jedynie na rzut rożny.

• Rzut rożny dla Górnika Łęczna. Wcześniej ewidentnie faulował Hebert, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

• Mocne dogranie Leandro w pole karne, piłkę wybijają defensorzy. Do wybitej futbolówki dobiegł Grzegorz Piesio, ale strzał 28-latka został zablokowany.

• Piesio sfaulowany przez Murawskiego. Rzut wolny dla łęcznian.

• Kolejny rzut rożny dla podopiecznych Radoslava Latala.

• 28-latek po raz kolejny zdecydował się na strzał z dystansu. Bramkarz Piasta zdążył trącić piłkę, jednak ostatecznie futbolówka trafiła do siatki. Górnik wraca do gry!

• GOOOOOOL! Bramka dla Górnika, strzelcem aktywny dziś Grzegorz Piesio.

• Grzegorz Piesio znów zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka przeleciała kilka metrów od bramki Piasta.

• Żółta kartka dla Bartosza Szeligi.

• Dośrodkowanie Patrika Mraza, do piłki wyskoczył Maciej Jankowski i głową pokonał wychodzącego z bramki Sergiusza Prusaka. Piast Gliwice prowadzi z Górnikiem Łęczna już 3:0!

• GOOOOOL! 3:0 dla Piasta Gliwice. Maciej Jankowski wpisuje się na listę strzelców!

• Szeliga sfaulowany przez Pruchnika. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Piesio strzela bardzo mocno i... równie niecelnie. Od bramki rozpocznie 23-letni golkiper Piasta.

• Grzegorz Piesio faulowany przez Radosława Murawskiego. Rzut wolny dla przyjezdnych.

• Mokwa wywalczył kolejny rzut rożny dla Piasta. Do piłki podchodzi Patrik Mraz.

• Rzut wolny dla Piasta po faulu Szymona Drewniaka. Do piłki podszedł Michał Masłowski, ale 26-latek dośrodkował futbolówkę zbyt mocno. Od bramki rozpocznie Sergiusz Prusak.

• Rzut wolny dla Górnika. Grzegorz Piesio zdecydował się na bardzo mocne uderzenie, Rusov wybija na rzut rożny.

• I kolejna akcja gospodarzy. Dośrodkowanie Mraza z lewego skrzydła, ale żaden z zawodników Piasta nie sięgnął piłki.

• GOOOOOL! Radosław Murawski strzela z rzutu karnego i mamy 2:0 dla Piasta Gliwice!

• Żółtą kartkę obejrzał Paweł Sasin.

• Rzut karny dla Piasta Gliwice!

• Strzał Bartosza Śpiączki, ale piłkę pewnie wyłapał Dobrivoj Rusov.

• Interwencja Macieja Szmatiuka, drugi rzut rożny dla gliwiczan.

• Dośrodkowanie w pole karne, piłka została wybita i trafiła pod nogi Patrika Mraza. 29-latek dośrodkował futbolówkę, a Marcin Pietrowski skierował ją głową do bramki Górnika. Szybkie prowadzenie podopiecznych Latala!

• GOOOOOOOL! Ależ początek Piasta Gliwice, 1:0! Strzelcem Marcin Pietrowski!

• Świetna okazja gospodarzy. Maciej Jankowski wbiegł w pole karne i oddał strzał na bramkę Górnika. Dobrze spisał się Sergiusz Prusak, który sparował piłkę na rzut rożny.

• Pierwszy gwizdek arbitra! Przy piłce piłkarze Górnika, którzy występują w zielono-czarnych strojach.

• Wczoraj zostały rozegrane dwa spotkania Lotto Ekstraklasy. Cracovia przegrała u siebie z Lechią Gdańsk 0:1, natomiast Zagłębie Lubin uległo przed własną publicznością Wiśle Płock 1:2.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie 35-letni Tomasz Musiał z Krakowa.

• Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami został rozegrany 13 lutego. Wówczas spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Mamy nadzieję, że dzisiaj zawodnicy obu drużyn popiszą się lepszą skutecznością.

• W wyjściowym składzie Górnika znalazło się miejsce dla Gersona i Adama Dźwigały. Obaj zawodnicy zostali wypożyczeni z Lechii Gdańsk do końca sezonu 2016/17.

• Ławka Piasta: Szmatuła, Badia, Barisić, Girdvainis, Moskwik, Sedlar, Zivec

Ławka Górnika: Małecki, Komor, Grzelczak, Hernandez, Jarecki, Pitry, Danielewicz

• Na ławkę trenerską Piasta wraca Radoslav Latal, który związał się z klubem dwuletnim kontraktem. 46-letni Czech na tym stanowisku zastąpił swojego byłego asystenta, Jiri Necka. Latal prowadził już gliwiczan od marca 2015 roku do lipca 2016 roku. W minionym sezonie sięgnął z „Piastunkami” po wicemistrzostwo kraju.

• Natomiast Górnik Łęczna plasuje się na 15. pozycji z 5 punktami na koncie. Bilans bramkowy łęcznian to 4 strzelone gole i 8 straconych.

• Po siedmiu kolejkach Piast Gliwice z dorobkiem 6 punktów zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli. Wicemistrzowie Polski zdobyli jak na razie tylko 4 bramki, a stracili aż 11.

• Witamy i serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia relacji tekstowej z meczu Piast Gliwice - Górnik Łęczna. Spotkanie rozpocznie się o 15:30.