Piast Gliwice

1

Korona Kielce

0

• Koniec meczu! Piast po trzech meczach bez wygranej dopisuje sobie trzy punkty!

• I jeszcze jedna zmiana. Zivec opuszcza plac gry, a w jego miejsce Girdvainis

• Szmatuła faulowany we własnym polu karnym. Piast coraz bliżej kompletu punktów.

• 4 minuty doliczone do drugiej części gry.

• Zmiana w Piaście. Szeliga w miejsce Jankowskiego

• Grzelak świetnie zagrał w kierunku Przybyły, a ten z kilku metrów głową uderzył tylko w poprzeczkę!

• Bohater meczu, Gerard Badia opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Sapała

• Centra z rzutu wolnego Kiełba, a po chwili piłka trafia na nogę Możdżenia, który tej próby nie może zaliczyć do udanych.

• Szmatuła broni uderzenie Pyłypczuka zza pola karnego

• ... a także dla Moskwika

• Kartka dla Kiełba...

• Fatalna próba Kiełba z rzutu wolnego. Strzał prosto w mur.

• To mogło być 2:0. Badia nie trafił do bramki w świetnej sytuacji!

• Badia z rzutu wolnego w bezpiecznej odległości od bramki Małkowskiego

• Cebula ukarany kartką. Sędzia Musiał ma dziś pełne ręce roboty

• Gospodarze wykonywali stały fragment gry, ale pozostawiło to wiele do życzenia.

• Pyłypczuk pojawia się w miejsce Palanci

• Badia po raz drugi chciał pokonać Małkowskiego, lecz tym razem zabrakło mu trochę do szczęścia.

• Zmiana w Koronie. Cebula w miejsce Markovicia

• Mocne uderzenie w wykonaniu Markovicia, lecz Szmatuła nie musiał interweniować.

• Kontra Piasta. Z lewej strony zagrywał Badia, lecz dobrze interweniuje Dejmek

• Po podaniu Badii, Jankowski opanował piłkę i uderzył z powietrza. Z trudem broni Małkowski!

• Przerwa w grze spowodowana urazem Pietrowskiego

• Palanca nieźle dośrodkowywał w pole karne Piasta. Piąstkuje Szmatuła

• Akcja Korony zakończona uderzeniem w kierunku bramki w wykonaniu Palanci. Próba ta jednak niezbyt dobra.

• Uderzenie Badii w środek bramki bez problemów wyłapane przez Małkowskiego.

• Mokwa świetnie wybiegał z prawej strony, lecz Zivec nie widział go i nie podał mu piłki.

• Niezbyt udane zagranie Murawskiego i od bramki rozpoczął Małkowski

• Markovi indywidualnie próbował przedrzeć się w pole karne rywala, lecz stracił piłkę.

• Zivec świetnie zagrywa do Badii, a ten świetnie wymanewrował Małkowskiego i otworzył wynik spotkania!

• Gooool! Badia daje prowadzenie gospodarzom!

• Obrona Korony czujna, skoncentrowana wypiera kolejny atak Piasta.

• Szmatuła po raz kolejny w dzisiejszym spotkaniu radzi sobie z uderzeniem Grzelaka

• Palanca ukarany żółtą kartką.

• Bardzo spokojne pierwsze minuty w wykonaniu obu drużyn.

• Rozpoczynamy drugą połowę przy Okrzei. Od środka zaczęli gracze gospodarzy.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bez bramek w Gliwicach. Liczymy, że gole padną w drugiej części gry.

• Stały fragment gry nie zaskoczył gości. Hebert uderzał niecelnie.

• Piast zaatakował prawą flanką. Mokwa wywalczył rzut rożny.

• Aankour zamiast uderzać na bramkę próbował podać do Palanci. Piłkę przejęli gospodarze.

• Kolejna próba z rzutu wolnego Palanci. Gospodarze wybijają piłkę, która trafia do Badii, lecz Hiszpan nie popełnił prosty, techniczny błąd i piłkę przejęli gracze z Kielc.

• Korona atakuje lewą stroną. Dośrodkowanie trafiło na głowę Aankoura, lecz jego uderzenie okazało się za słabe, by zaskoczyć bramkarza.

• Kapitalna interwencja Szmatuły po uderzeniu z powietrza Grzelaka!

• Bardzo nieudana próba w wykonaniu Murawskiego. Od bramki Małkowski.

• Ależ okazja gospodarzy, ale Małkowski najpierw po uderzeniu Zivca, a następnie Jankowskiego z kilku metrów ratuje Koronę!

• Kontrowersyjna sytuacja. Szmatuła interweniuje rękoma poza polem karnym. Gwizdek sędziego milczy!

• Po akcji lewą stroną Badia uderzył wprost w Małkowskiego!

• Niezłe dośrodkowanie Kiełba z lewej strony, lecz Aankorowi zabrakło centymetrów by uderzyć ją głową.

• Pietrowski wybija piłkę na aut po centrze Palanci

• Kolejna kartka w spotkaniu. Ukarany Masłowski. Będzie rzut wolny dla Korony

• Mokwa próbował zaskoczyć uderzeniem na bliższy słupek Małkowskiego. Bramkarz gości był czujny i nie dał się pokonać.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Palanca. Mały bilard w polu karnym, lecz ostatecznie piłka wybita przez gospodarzy.

• Szmatuła wyłapuje strzał Kiełba z okolic 20. metrów.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Zivca z prawej strony boiska.

• Kontra gości. Kiełb na spalonym.

• Marković opanował piłkę przed polem karnym, ale próba uderzenia okazała się już niecelna.

• Tym razem kartką ukarany gracz gospodarzy - Tomasz Mokwa

• Uderzenie Możdżenia z dalszej odległości. Szmatuła bez problemu łapie piłkę.

• Małkowski spokojnie wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu Zivca z rzutu rożnego.

• Kiepska centra z lewej strony w wykonaniu Moskwika

• Grzelak próbował wywalczyć rzut rożny, ale zamiast tego został ukarany kartką za faul na Mokwie.

• Po chwili dośrodkowanie z rzutu rożnego gospodarzy. Goście wybijają piłkę i próbują kontrować

• Murawski faulowany przed polem karnym. Uderzenie w mur Masłowskiego.

• Rymaniak przedarł się prawą stroną, ale jego wrzutkę wybił Korun

• Szczęścia szukał Aankour, ale od bramki spokojnie rozpoczyna Szmatuła.

• Pietrowski wybija piłkę na rzut rożny. Palanca dośrodkowuje, ale Hebert wybija piłkę poza pole karne.

• Tomasz Musiał dał sygnał do rozpoczęcia meczu!

• Mikołajkowy nastrój udziela się wszystkim. Zarówno piłkarze jak i sędziowie wyszli na boisko w specjalnych czapeczkach.

• Obie jedenastki już na murawie! Za chwilę zaczynamy!

• Oba zespoły notują dwie odmienne serię spotkań. Korona wygrała trzy ostatnie spotkania, natomiast Piast od trzech spotkań nie potrafi zdobyć kompletu punktów. Czy dziś gospodarze się przełamią?

• Mamy jeszcze trochę czasu, więc odsyłamy was do zapowiedzi. Przeczytacie ją tutaj.

• W ostatniej kolejce Piast zremisował na wyjeździe z Wisłą Płock 0:0. Z kolei Korona u siebie rozgromiła Pogoń Szczecin, wygrywając 4:1. W tabeli Korona jest wyżej od Piasta; zajmuje ósme miejsce. Ma 23 punkty (Piast 18).

• Piast dzisiaj bez kontuzjowanego Patrika Mraza. Nie ma też tradycyjnie Mateusza Maka, który przechodzi rehabilitację. U gości wraca po pauzie Radek Dejmek. Poza kadrą kontuzjowany Łukasz Sekulski.

• Za nieco ponad 20 minut pierwszy gwizdek w Gliwicach, gdzie Piast podejmie rozpędzoną Koronę Kielce. Znamy już wyjściowe składy.