Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Dwie minuty doliczone.

• Marcin Robak też był bliski wpisania się na listę strzelców! Po ograniu Aleksandara Sedlara uderzył tylko w boczną siatkę!

• Obie strony już czekają na ostatni gwizdek sędziego. Z różnych powodów...

• I jeszcze kartka dla Erdvinasa Girdvanisa.

• A w Piaście Adam Mójta jest już na murawie. W stronę ławki udaje się Gerard Badia.

• Na ostatnie minuty pojawia się Darko Jevtić w miejsce Macieja Makuszewskiego.

• Gerard Badia próbuje coś wskórać w ofensywie. Został jednak zablokowany.

• 3 875 widzów na meczu Piast - Lech.

• Nieudany atak gospodarzy. Bezpańską piłę we własnym polu karnym łapie Jasmin Burić.

• Strzał Mihaia Raduta został zablokowany przez gliwicką obronę.

• Piast był bliski bramko honorowej! Łukasz Sekulski wywalczył sobie pozycję po centrze z rzutu rożnego, ale uderzył głową tuż obok prawego słupka!

• Kolejnej okazji nie będzie. Za Dawida Kownackiego wchodzi Marcin Robak.

• Dawid Kownacki był bardzo bliski drugiego gola w tym spotkaniu! Na centrostrzał zdecydował się Maciej Makuszewski, po którym Jakub Szmatuła "wypluwa" piłkę przed siebie. Dopada do niej Kownacki, ale strzela w słupek. Intuicyjna dobitka głową okazała się niecelna!

• Pewna interwencja Jasmina Buricia poza polem karnym. Uprzedził biegnącego do bezpańskiej piłki Łukasza Sekulskiego.

• Radosław Murawski ucierpiał w starciu z Maciejem Wiluszem. Była konieczna pomoc medyczna, ale wydaje się, że zmiana nie będzie konieczna.

• Najważniejsza jest powtarzalność

• 11/4 Strzały/strzały celne 18/11

• Mihai Radut debiutuje w Ekstraklasie. Zmienia Szymona Pawłowskiego.

• Młody napastnik "Kolejorza" dopadł do "wyplutej" piłki przez Jakuba Szmatuły (po uderzeniu Szymona Pawłowskiego z dystansu) i z kilku metrów dopełnił formalność

• GOL! DAWID KOWNACKI!!!

• Za "żółtego" Stojana Vranjesa pojawia się Michał Masłowski.

• Ależ okazja Piasta! Stojan Vranjes strzela głową tuż obok lewego słupka po centrze Gerarda Badii! Sędzia wcześniej dopatrzył się spalonego.

• Po rzucie rożnym przed Jakubem Szmatułą pojawił się znienacka Dawid Kownacki, który główkuje tuż nad spojeniem!

• Żółta kartka dla Stojana Vranjesa za faul.

• Radosław Majewski poluje na trzeciego gola! Uderzył zza pola karnego płasko w stronę bramki, wyciągnięty jak struna bramkarz Piasta posyła piłkę na rzut rożny!

• Jakub Szmatuła z trudem odbija piłkę po atomowym uderzeniu Wołodymyra Kostewycza!

• Szymon Pawłowski marnuje wyborną okazję do podwyższenia prowadzenia! Za mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym i padł w starciu z Erdvinasem Girdvanisem. Sędzia nie widział podstaw do wskazania na "wapno".

• Składny atak gliwiczan. Sasa Zivec podaje do Stojana Vranjesa, który po ograniu rywala na "zamach" uderzył w stronę bramki. Został zablokowany, podobnie jak dobitka Łukasza Sekulskiego.

• Dośrodkowanie Tomasza Kędziory niemal z linii końcowej nie znajduje adresata w "szesnastce" gospodarzy.

• Piast tracąc piłkę na połowie Lecha "nadział" się na kontrę. Solową akcję przeprowadził Szymon Pawłowski, który podał nie w tempo do Radosława Majewskiego. Aleksandar Sedlar przechwycił zagranie.

• Adresatem dalekiego zagrania z głębi pola był Szymon Pawłowski. Uderzył z pola karnego z tzw. "dużego palca" w sam środek bramki, czym ułatwił Jakubie Szmatule interwencję.

• Poznaniacy zaczęli drugą połowę!

• W ekipie gospodarzy jest jedna zmiana - Sasa Zivec będzie grać za Macieja Jankowskiego.

• Wracamy do Gliwic na drugą połowę meczu Piast - Lech. Dublet Radosława Majewskiego daje "Kolejorzowi" zasłużone prowadzeni. Jak po zmianie stron zaprezentują gospodarze?

• Bez doliczania nawet sekundy, Paweł Kwiatkowski kończy pierwszą połowę. W Gliwicach Lech prowadzi po dwóch golach Radosława Majewskiego

• Martinowi Bukacie udało się urwać na lewej stornie. Uderzył jednak obok bramki "Kolejorza" w bezpiecznej odległości.

• Bartosz Szeliga huknął z dystansu - Jasmin Burić piąstkował tak, że piłka poleciała na rzut rożny!

• Radosław Majewski pada w polu karnym Piasta po starciu z Aleksandarem Sedlarem. Sędzia nakazuje grać dalej.

• Radosławowi Majewskiemu ciągle mało. Zagrał na prawe skrzydło do Tomasza Kędziory, ale jego centra na dalszy słupek do Macieja Gajosa przeciął Aleksandar Sedlar.

• 8 minut "mediapunta" Lecha strzela drugiego i trzeciego gola w lidze. Nabiegł idealnie na świetne dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza. Mocnym uderzeniem głową pokonuje Jakuba Szmatułę!

• GOL! RADOSŁAW MAJEWSKI PO RAZ DRUGI!!!

• Nie ma wyrównania?! Łukasz Sekulski, stojąc ok. metra od bramki Lecha, nie trafia w piłkę! Pewnie byłoby inaczej, gdyby nie pressing i ofiarna interwencja Tomasza Kędziory

• Chaotyczna kontra Lecha mogła dać podwyższenie prowadzenie! Radosław Majewski zagrał ciut za mocno do Szymona Pawłowskiego. Wespół jednak zdołali zabrać piłkę Aleksandarowi Sedlarowi, by drugi z wymienionych uderzył na wślizgu obok dalszego słupka!

• Piłkarze Radoslava Latala dążą do wyrównania. Jednak zabrakło udanego zakończenia akcji w wykonaniu Łukasza Sekulskiego.

• Goście wywalczyli rzut wolny w pobliżu lewego narożnika pola karnego Piasta. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Radosław Majewski, a piłka po nieudanej główce Łukasza Sekulskiego wpada do siatki!

• GOL DLA LECHA! RADOSŁAW MAJEWSKI!!!

• Dawid Kownacki świetnie złożył się do strzału głową po wrzutce Tomasza Kędziory. Jakub Szmatuła pewnie interweniuje na linii bramkowej!

• Atak Piasta spalił na panewce. Łukasz Seiulski podaje w pole karne... do nikogo.

• Udany "Neuer" w wykonaniu bramkarza gospodarzy - poza polem karnym wybił piłkę wślizgiem na aut przed Maciejem Makuszewskim.

• Po chwili Jakub Szmatuła broni atomowe uderzenie Macieja Makuszewskiego! Rzut rożny... nie przynosi zagrożenia.

• Nie ma gola dla "Kolejorza"! Świetne dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza na głowę Macieja Gajosa, który uderzył "tam, skąd przyszła". Sprzed linii bramkowej wybił ją Radosław Murawski!

• Martin Bukata mocno potraktował Macieja Gajosa w kole środkowym. Sędzia nie decyduje się sięgać do kieszonki.

• Po zgraniu "na ścianę" Macieja Jankowskiego na linii 16. metra, Łukasz Sekulski posyła piłkę pół metra obok prawego słupka bramki Jasmina Buricia!

• Całe życie, Piast Gliwice!

- niesie się po stadionie.

• To mogło wpaść! Patrik Mraz dostaje piłkę i uderza technicznie w stronę prawego, dalszego okienka. Jasmin Burić zbija piłkę na korner!

• Coraz ciekawiej pod obiema "szesnastkami". Po składnej akcji lewą nogą do piłki w polu karnym dopada Maciej Makuszewski. Uderzył z woleja w stronę wyższych rzędów nad bramką Jakuba Szmatuły.

• Piłka po zablokowanym strzale Bartosza Szeligi spadła pod nogi Macieja Jankowskiego. Ten niewiele się zastanawiając huknął z woleja metr obok bramki gości!

• Bardzo dobre dośrodkowanie Tomasza Kędziory, po którym Jakub Szmatuła piąstkuje tuż sprzed nosa Dawida Kownackiego. W kontrze Piasta podanie Macieja Jankowskiego do aktywnego od początku spotkania Gerarda Badii było znowu niedokładne.

• Radosław Majewski strzela zza linii 16. metra wprost do "koszyczka" Jakuba Szmatuły.

• Ostre dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza zostało zablokowane. Po chwili miał okazję do poprawki. Dawid Kownacki nie sięgnął piłki miękko wrzuconej z lewej flanki.

• Atak Piasta. Środkiem pognał Martin Bukata i chciał prostopadłym podaniem uruchomić Gerarda Badię. Nie dość, że zagrał zbyt anemicznie pod nogi Lasse Nielsena, to jeszcze nie tam, gdzie był Hiszpan.

• Mała ciekawostka

• W odpowiedzi kontra Lecha lewą flanką. Uderzenie Macieja Gajosa było zablokowane. Po chwili miał okazję do poprawki, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Gerard Badia w roli prawoskrzydłowego zakręcił Maciejem Wiluszem. Z pomocą przyszedł Wołodymyr Kostewycz, który poradził sobie z Hiszpanem.

• Płaskie uderzenie Bartosza Szeligi z ok. 25 metrów nie mogło zaskoczyć Jasmina Buricia.

• Na gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego ze środka zaczynają gospodarze!

• Łukasz Trałka wybrał "połówkę". Obie "jedenastki' zamieniły się więc miejscami.

• Ruszyli na boisko! Za moment losowanie stron.

• Przenosimy się na Stadion Miejski w Gliwicach, gdzie za kilka chwil rozpocznie się mecz! Obie drużyny za moment wyjdą na murawę. Kapitanami są Radosław Murawski i Łukasz Trałka.

• Spotkanie z rundy jesiennej, rozegrany 20 sierpnia 2016 r., zakończył się zwycięstwem Lecha po golach Dariusza Formelli i Macieja Gajosa.

A kiedy gliwiczanie wygrali przed własną publicznością? Miało to miejsce 20 grudnia 2015 r. Na listę strzelców wpisali się wówczas Bartosz Szeliga i Josip Barisić.

Jak będzie dzisiaj?

• Gospodarze dzisiejszego meczu są na 14. miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 22 punktów. A niewiele brakowało, by w pierwszym tegorocznym spotkaniu w Ekstraklasie wygrali w Szczecinie z Pogonią. Jednak nie udało się dowieźć korzystnego wyniku, tracąc w gola z rzutu karnego w doliczonym czasie gry (skończyło się wówczas 1:2).

Lech zaś po trzech golach... z rzutów karnych uporał się ze "Słonikami". 35 "oczek" gwarantuje obecnie czwartą lokatę, ze stratą trzech punktów do Legii i siedmiu do Jagiellonii. Liderem jest Lechia (43 punkty).

• I rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov - Lukas Cmelik, Michał Masłowski, Sasa Zivec, Tomasz Mokwa, Adam Mójta, Marcin Flis.

• Między słupkami "Kolejorza" zagra Jasmun Burić, który świętuje dzisiaj 30. urodziny

• Rezerwowi Lecha Poznań: Miłosz Mleczko - Darko Jevtić, Dariusz Dudka, Marcin RObak, Marcin Wasilewski, Abdul Aziz Tetteh, Mihai Radut.

• Garść ciekawostek przed meczem przy Okrzei

• Zanim poznamy rezerwowych i inne wiadomości związane z tym spotkaniem, warto przeczytać zapowiedź Macieja Brzezińskiego:

• Na to spotkanie zaprasza dzisiaj po raz trzeci Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Na ostatnie sobotnie starcie w Ekstraklasie przeniesiemy się do Gliwic, gdzie mający na koncie trzy porażki z rzędu Piast zmierzy się depczącym czołówce po piętach Lechem Poznań. Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Kwiatkowskiego już za pół godziny!

Maciej Brzeziński

Piast Gliwice podejmuje dziś Lecha Poznań
1/5
przejdź do galerii

Piast Gliwice podejmuje dziś Lecha Poznań ©Waldemar Wylegalski / Polska Press

Piast i Lech mają zupełnie odmienne cele w bieżącej kampanii. Obie ekipy zmierzą swoje siły w sobotni wieczór w ramach 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Faworytami są poznaniacy, ale gliwiczanie potrzebują punktów.

Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE

Po 21. kolejce oba zespoły znajdują się na dwóch różnych biegunach tabeli Lotto Ekstraklasy. Mimo iż runda wiosenna rozpoczęła się w miniony weekend, to już pierwsza kolejka 2017 roku pokazała o co będą walczyć obie drużyny.
Piast na inaugurację przegrał w Szczecinie z Pogonią 1:2, a Lech pewnie pokonał na własnym boisku Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 3:0. Gospodarze z dorobkiem 22 punktów są tuż nad strefą spadkową i zajmują czternastą lokatę. Lechici mają 35 „oczek” i ciągle są w walce o najwyższe cele.

W poniedziałkowe popołudnie zawodnicy Radosława Latala przegrali dosyć pechowo mimo iż początek meczu należał do nich. Gliwiczanie wyszli na prowadzenie w 28. minucie po pięknym strzale z woleja Michała Papadopulosa i przez większą część spotkania wydawało się, że wrócą do domu z trzema punktami. Portowcy zagrali jednak bardzo ambitnie w końcówce meczu. W 71. minucie wyrównali, a na minutę przed końcem zdobyli gola na wagę zwycięstwa. Piast zagrał dwie zupełnie różne połowy i to zadecydowało o porażce. - W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Druga była zupełnie inna. Pogoń grała dobrze, a my mieliśmy problemy na skrzydłach. Traciliśmy też piłki w środku pola - mówił po meczu rozgoryczony trener Latal.

W sobotni wieczór ma być inaczej. Gliwiczanie chcą z pewnością zapomnieć o porażce w Szczecinie i zdobyć pierwsze ligowe punkty na wiosnę. O to będzie jednak niezmiernie trudno czego jest świadomy trener Piasta. - Czeka na trudne zadanie, ale musimy walczyć. Wiemy, jakie mamy problemy i ilu piłkarzy u nas nie zagra. Musimy jednak zrobić wszystko, żeby zdobyć w tym spotkaniu jak najwięcej punktów - przekazał Radosław Latal za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu. W sobotnim spotkaniu na pewno nie zagrają Uros Korun i Marcin Pietrowski, którzy są zawieszeni za kartki. Z urazami zmagają się ciągle Hebert i Michał Masłowski, a trener także nie może ciągle liczyć na Mateusza Maka.

W piątek do klubu wrócił Sasa Ziviec. Słowak 31 stycznia został wypożyczony do występującego w Serie B US Latina Calcio, ale tam nie został zgłoszony w odpowiednim czasie do gry. Nad zawodnikiem pojawiło się widmo braku gry przez pół roku. W związku z zaistniałą sytuacją Piast zwrócił się do włoskiego klubu z propozycją rozwiązania umowy wypożyczenia. Zawodnik został od razu zgłoszony do rozgrywek Lotto Ekstraklasy i będzie mógł już zagrać w sobotnim spotkaniu.

Lechici jadą do Gliwic w roli faworyta. W klubie są bojowe nastroje i sztab szkoleniowy zespołu nie wyobraża sobie innego rozstrzygnięcia jak zwycięstwo. - Jestem spokojny o swój zespół. Widzę nastawienie swoich zawodników. Jeśli zagrają z takim zaangażowaniem jak trenują to jestem przekonany, że wygramy w Gliwicach - mówił przed wyjazdem do Gliwic trener Lecha, Nenad Bjelica.

Kadra Kolejorza na to spotkanie liczy dwudziestu graczy. Mimo to poznaniacy nie zagrają w optymalnym zestawieniu. Szkoleniowiec Lecha nie będzie miał do dyspozycji Matusa Putnockiego, Jana Bednarka i Nickiego Bille Nielsena. Słowak nabawił się urazu podczas piątkowego meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, u Bednarka ciągle widać skutki ospy wietrznej, a Nicki Bille Nielsen mimo iż trenuje na pełnych obrotach to nie znalazł się w kadrze meczowej.

Piast i Lech mierzyły się w najwyższej klasie rozgrywkowej czternaście razy. Lepszy bilans ma zespół z Poznania, który wygrał dziewięć meczów. Gliwiczanie zwyciężali trzy razy, a tylko dwukrotnie obie ekipy podzieliły się punktami. Kto będzie górą w sobotę?

NIE ZAGRAJĄ:

Piast: Korun, Pietrowski (kartki), Mak, Masłowski (rehabilitacja)

Lech: Putnocky (kontuzja), Bednarek (choroba), Nicki Bille (poza kadrą)

FORMA W OSTATNICH MECZACH:

Piast Gliwice:
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 2:1 (Ekstraklasa)
Piast Gliwice – Znojmo 0:3 (sparing)
Rapid Vienna – Piast Gliwice 2:1 (sparing)
Altach – Piast Gliwice 1:1 (sparing)
CSKA Moskwa – Piast Gliwice 2:0 (sparing)

Lech Poznań:
Lech Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (Ekstraklasa)
Lech Poznań – FK Ufa 0:0 (sparing)
Lech Poznań – Beroje Stara Zagora 3:1 (sparing)
Lech Poznań – Ujpest FC 1:1 (sparing)
Lech Poznań – Elana Toruń 8:0 (sparing)

NA KOGO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Jasmin Burić – Bośniak w sobotę zastąpi w bramce Kolejorza kontuzjowanego Matusa Putnockiego. Będzie musiał pokazać swoje umiejętności, a być może przekona do siebie trenera Bjelicę. Ponadto dla Burica będzie to dobre przetarcie przed dwumeczem z Pogonią Szczecin w półfinale Pucharu Polski

SĘDZIA: Tomasz Kwiatkowski z Warszawy

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Piast: Szmatuła - Mokwa, Sedlar, Girdvainis, Mraz - Murawski, Vranjes, Szeliga, Bukata - Jankowski, Papadopulos

Lech: Burić - Kędziora, Nielsen, Wilusz, Kostewycz - Trałka, Makuszewski, Gajos, Jevtić, Majewski - Kownacki

Mecz Piast Gliwice – Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport (w wersji mobilnej spotkanie dostępne dzięki platformie Canal+ Sport Online). Wstęp do meczu Piast Gliwice - Lech Poznań rozpocznie się o godzinie 20:00 w Canal+ Sport . Początek transmisji z meczu o godzinie 20:25 w Canal+ Sport. Relacja LIVE z Piast - Lech w GOL24.pl