Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 18. kolejka
2017-12-03 15:30

Piast Gliwice

0

Lech Poznań

0

• Lech remisuje bezbramkowo i nadal nie może wskoczyć na podium tabeli Lotto Ekstraklasy! Dziękuję za uwagę i życzę miłego wieczoru!

• Koniec meczu!

• Ależ pech! Dennis Rakels uderza głową prosto w poprzeczkę!

• Jakub Szmatuła ratuje swoją drużynę! Łukasz Trałka urwał się defensywie Piasta, ale uderza prosto w bramkarza gospodarzy.

• Radosław Majewski wchodzi na boisko za Darko Jevticia.

• Emir Dilaver ogląda żółtą kartkę za przerwanie kontry rywala.

• Joel Valencia zmienia Mateusza Maka.

• Świetny powrót Makuszewskiego! Jego interwencja ratuje Lecha przed stratą gola.

• Michał Mak pędził lewą stroną, ale przy tym sfaulował swojego rywala. Szkoda, fajnie się zapowiadała ta akcja.

• Zamieszanie w polu karnym Lecha, ale gracze gospodarzy nie zdołali oddać strzału.

• Kamil Jóźwiak zmienia Nicklasa Barkrotha.

• Podwójna zmiana w Lechu. Deniss Rakels zmienia Christiana Gytkjaer.

• Karol Angielski zmienia dalej cierpiącego Michala Papadopulosa.

• Nenad Bjelica wyrzucony na trybuny! Zbyt agresywnie zachowywał się na ławce trenerskiej.

• Martin Konczkowski podaje zbyt lekko i Piast traci posiadanie.

• Darko Jevtić w ostatniej chwili zostaje zablokowany. Miał świetną okazję do strzału.

• Michal Papadopulos mocno ucierpiał przy starciu z rywalem! Trzyma się za bark. Czy da radę kontynuować grę?

• Przewraca się w polu karnym jeden z graczy Lecha Poznań, ale tym razem Bartosz Frankowski nie wzruszony.

• Michal Papadopulos przegrywa pojedynek w polu karnym rywala z Rafałem Janickim.

• Gerard Badia wszedł na boisko wraz z początkiem drugiej połowy. Po przerwie nie wrócił Stojan Vranjes.

• Rozpoczynamy drugą część meczu!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy mamy bezbramkowy remis, ze zdecydowanym wskazaniem na Lecha Poznań! Czekamy na drugie 45 minut!

• Maciej Makuszewski uderza w poprzeczkę! Ależ mogła być bramka do szatni!

• Łukasz Trałka uderza mocno nie celnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• 3 minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Dobra akcja Piasta zostaje przerwana przez Buricia, który znakomicie interweniuje wychodząc z bramki.

• Uros Korun ogląda żółty kartonik.

• Ależ teraz okazję miał Darko Jevtić! Znowu jednak na posterunku był Jakub Szmatuła!

• Martin Bukata ukarany żółtym kartonikiem za bardzo brzydki faul!

• Świetne uderzenie Macieja Gajosa! Brakowało dosłownie kilku centymetrów, a były gracz Jagiellonii zdjąłby pajęczynę z okienka bramki Szmatuły!

• Jednak nie ma 11! Bartosz Frankowski zmienia swoją decyzję po obejrzeniu całej sytuacji! Gramy dalej!

• Rzut karny dla Lecha! Zagranie ręką jednego z graczy Piasta! Będzie weryfikacja VAR!

• Dobre uderzenie Vranjesa z rzutu wolnego. Piłka ląduje jednak " w koszyku" Jasmina Buricia.

• Pierwszy kwadrans nie rozgrzał nielicznie zgromadzonych kibiców na stadionie przy Okrzei. Czekamy na 100% okazję.

• Piast długo utrzymuje się przy piłce, lecz nic z tego nie wychodzi. Nie atakuję bramki Buricia.

• Znowu okazję miał Jevtić, tym razem nie zdołał złożyć się do strzału.

• Dobre, soczyste uderzenie Darko Jevticia z dystansu, ale spokojnie broni Jakub Szmatuła.

• Pierwsze minuty zdecydowanie dla Lecha. Goście starają się szybko oddać cios.

• Lech od środka rozpoczął ten mecz!

• Bartosz Frankowski wyprowadza obie drużyny!

• Piast również potrzebuję punktów. Zwycięstwo pozwoliłoby im uciec ze strefy spadkowej i wskoczyć na 12 pozycję w tabeli. Gliwiczanie na pewno nie podłożą się wyżej notowanemu rywalowi.

• Zwycięstwo nad Piastem pozwoli Lechowi wskoczyć na podium ligowej tabeli. Po zdobyciu 3 punktów wylądują na 3 miejscu z 1 oczkiem straty do 1 i 2 miejsca.

• Skład Lecha Poznań!

• Skład Piasta Gliwice!

• Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Będę miał zaszczyt poprowadzić relację LIVE z tego spotkania!

• W pierwszym niedzielnym meczu zmierzą się drużyny, które znajdują się aktualnie po dwóch przeciwnych stronach tabeli. Oscylujący w okolicach strefy spadkowej Piast zmierzy się z walczącym o mistrzostwo Lechem!

Kaja Krasnodębska

©Polska Press

Mecz Piast - Lech ONLINE. Ten sezon nie należy do najlepszych w wykonaniu gliwickiego Piasta. Patrząc na sytuację w tabeli czy nawet ostatni remis z Pogonią Szczecin, ciężko tutaj o pozytywy. Jednym z nielicznych zdaje się być dwumeczowa seria zwycięstw przed własną publicznością. Czy uda się ją przedłużyć z myślącym o europejskich pucharach Lechem? Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE

Powiedzieć, że Piast ma za sobą już lepsze sezony niż ten aktualny, to nic nie powiedzieć. Niebiesko-Czerwoni – zespół, po którym nikt nie spodziewa się walki o mistrzostwo Polski czy nawet europejskie puchary, i tak zawodzi. Strefa spadkowa oraz zaledwie siedemnaście punktów zdobytych w siedemnaście kolejek, to za mało nawet jak na gliwiczan. Na półmetku rundy zasadniczej grupa mistrzowska nieco już się im oddaliła, a jeżeli w kolejnych meczach utrzymają aktualną formę i utrzymanie w lidze wydaje się być niełatwym do zrealizowania. W związku z brakiem podziału punktów, właściwie każde zdobyte w rundzie zasadniczej oczko może okazać się tym na wagę pozostania w Lotto Ekstraklasie.

Niebiesko-Czerwoni muszą więc zacząć je zdobywać. Nawet z plasującym się znacznie wyżej oraz mającym większe ambicje Kolejorzem. Po 17. kolejkach poznaniacy mogą pochwalić się zdobyczą 28 punktów oraz miejscem zaraz za ligowym podium. Do liderującego Górnika tracą w tej chwili cztery oczka, nieco mniej do kieleckiej Korony. Różnice między kolejnymi zespołami są więc na tyle małe, że w przypadku zwycięstwa Lecha w Gliwicach, przy korzystnych wiatrach mogą oni nawet wskoczyć na trzecią pozycję.

Każdy inny rezultat niż wygrana Kolejorza będzie tutaj zaskoczeniem. Takim wynikiem zakończyło się letnie starcie między tymi ekipami. Poznaniacy pokonali wówczas Niebiesko-Czerwonych aż 5-1, a na listę strzelców wpisali się: Nicki Bille Nielsen, Maciej Makuszewski, Łukasz Trałka oraz dwukrotnie Cristian Gytkjaer. Autorem honorowego trafienia dla Piasta okazał się Josip Barisić. Chorwacki napastnik nie będzie miał podobnej okazji dziś. Z uwagi na słabą formę w ostatnich tygodniach częściej niż w osiemnastkach na ekstraklasowe boje można było go oglądać w zespole rezerw.

Lipcowe zwycięstwo oznaczało trzeci z rzędu komplet oczek dla poznaniaków zdobyty w meczach z Piastem. Po raz ostatni Niebiesko-Czerwoni urwali im punkt w niezwykle udanym dla siebie sezonie 2015/2016, kiedy to przegrywając do przerwy 0-2, w drugiej połowie zdołali wyrównać, a później upilnować wyniku 2-2 przez przeszło pół godziny występując w dziesiątkę. Po kolejnych meczach z Kolejorzem zadowoleni z siebie już być nie mogli. Zupełnie inaczej niż po poprzednim rozgrywanym u siebie ligowym starciu. Dwa tygodnie temu przy Okrzei odwiedziła ich Cracovia i dzięki bramce Macieja Jankowskiego do domów wróciła bez punktu. To już druga domowa wygrana Niebiesko-Czerwonych. Równie różowo dla podopiecznych Waldemara Fornalika nie zakończyło się wyjazdowe starcie z Pogonią Szczecin. Odbywający się w okrutnych warunkach co prawda rozpoczął się dla nich korzystnie – od gola Joela Valencii, ale w końcówce to oni musieli gonić wynik. Ostatecznie, dzięki trafieniu Martina Bukaty osiągnęli sukces, jednak w rezultacie z meczu z ostatnimi w tabeli Portowcami wywieźli zaledwie punkt.

Komplet oczek w swoim poprzednim meczu zdobyli natomiast poznaniacy. Przerwali długa serię bez zwycięstwa 2-1 pokonując Wisłę Płock. O wyniku zadecydowały gole zdobyte przez Macieja Makuszewskiego oraz Cristiana Gytkjaera już w pierwszej połowie. Wygrana nie tylko poprawiła humory poznańskim kibicom, ale też umocniła pozycję Nenada Bjelicy. Co ciekawe od kilku dni to właśnie szkoleniowiec Lecha jest trenerem, który najdłużej nieprzerwanie prowadzi klub Lotto Ekstraklasy. Wcześniej to miano przypadało Piotrowi Stokowcowi.

Piast Gliwice - Lech Poznań: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Arbiter: Bartosz Frankowski (Toruń)
W obecnych rozgrywkach prowadził już jeden mecz Legii oraz jedno starcie Piasta i żadna z mierzących się w niedziele w Gliwicach ekip nie może wspominać tego korzystnie. Gliwiczanie ulegli wówczas 1-3 Legii Warszawa, natomiast Kolejorz musiał uznać wyższość Górnika Zabrze.
Nieobecni:
Piast Gliwice: Mihai Radut (żółte kartki), Radosław Majewski, Nicki Bille Nielsen (kontuzje)
Lech Poznań: Aleksandar Sedlar (żółte kartki), Gerard Badia (kontuzja)

Poprzednie bezpośrednie starcia:
30 lipca 2017: Lech Poznań – Piast Gliwice 5-1 (Nielsen, Makuszewski, Trałka, Gytkjaer x2 – Barisić)
18 lutego 2017: Piast Gliwice – Lech Poznań 0-3 (Majewski x2, Kownacki)
28 sierpnia 2016: Lech Poznań – Piast Gliwice 2-0 (Formella, Gajos)

Forma w ostatnich ligowych meczach:
Piast Gliwice:
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 2-2 (Valencia, Bukata)
Piast Gliwice – Cracovia 1-0 (Jankowski)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Piast Gliwice 2-1 (Papadopulos)
Piast Gliwice – Wisła Płock 2-1 (Papadopulos, Bukata)
Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 2-2 (Papadopulos, Valencia)

Lech Poznań:
Lech Poznań – Wisła Płock 2-1 (Makuszewski, Gytkjaer)
Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań 0-0
Górnik Zabrze - Lech Poznań 3-1 (Gytkjaer)
Lech Poznań – Wisła Kraków 1-1 (Jevtić)
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 3-3 (Gajos, Gytkjaer, Makuszewski)

Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Spotkanie Piasta z Kolejorzem pokaże CANAL+. Wstęp do meczu od godziny 15:10. Prosto z Gliwice mecz skomentują Adam Marchliński i Kamil Kosowski, a rozmowy z zawodnikami i trenerami przeprowadzą Bartosz Ignacik oraz Cezary Olbrycht. Początek transmisji o 15:25.