Piast Gliwice

1

Legia Warszawa

5

• To był ostatni akcent tego spotkania. Piast Gliwice został rozbity przed własną publicznością przez Legię aż 1:5!

• Gliwiczanie zasłużyli na honorowe trafienie, ale chyba nikt nie spodziewał się, że to będzie gol przedniej urody. Igor Sapała huknął z ok. 30 metrów i wyciągnięty jak Arkadiusz Malarz skapitulował!

• ALE GOL IGORA SAPAŁY!!!

• Nie ma szóstej bramki Legii, a hattricka Miroslava Radovicia! Przegrywa pojedynek z Jakubem Szmatułą!

• Dwie minuty doliczone przez Mariusza Złotka.

• Seria rzutów rożnych Piasta nie zostaje zakończona nawet w strzał. Goście wyszli z kontrą i o mały włos nie zakończyła się ona samobójem Heberta po zagraniu Konrada MIchalaka.

• Piast dąży do strzelenia choćby kontaktowego gola. Do 20. metra akcje idą sprawnie. Potem trafia na mur nie do sforsowania.

• ...a debiutant, Konrad Michalak, wejdzie na plac za Nemanję Nikolicia.

• Podwójna roszada w Legii. Michał Kucharczyk zmienia Vadisa Odjidję-Ofoe...

• Belg popędził sam na Jakuba Szmatułę. Uderzeniem przy bliższym słupku wpisuje się na listę strzelców.

• STRZELANINA "WOJSKOWYCH" W GLIWICACH! VADIS ODJIDJA-OFOE!!!

• Za Gerarda Badię wchodzi Igor Sapała.

• Kontra Legii, która na Jakuba Szmatułę wyszła... czterema zawodnikami. Miroslav Radović podaje do pustej bramki Nemanji Nikoliciowi.

• DUBLET NEMANJI NIKOLICIA!!!

• 8 219 kibiców na Stadionie Miejskim w Gliwicach.

• Josip Barisić za Macieja Jankowskiego.

• Strata gospodarzy w środku pola kosztowała bardzo wiele. Piłkę wygarnął Waleri Kazaiszwili, który pobiegł po skosie w stronę bramki Piasta. Zagrał do Miroslava Radovicia (tego zagrania nie przeciął Hebert), który wbiegł w "szesnastkę" i po rękach Jakuba Szmatuły kieruje piłkę do siatki.

• PIAST GRA(Ł), LEGIA STRZELA! MIROSLAV RADOVIĆ!!!

• Dobre dośrodkowanie Sasy Zivca z prawego skrzydła. Osamotniony w polu karnym Sandro Gotal nie miał szans z trzema rywalami.

• Sandro Gotal na spalonym.

• Za wysokie dośrodkowanie do Sandro Gotala, który był przytrzymywany przez Michała Pazdana.Sędzia nie zdecydował się dyktować "jedenastki".

• Waleri Kazaiszwili na murawie. W stronę ławki udaje się Kasper Hamalainen.

• Legioniści radzą sobie z rzutem wolnym Piasta. Od kilku minut bezdyskusyjnie przeważają gospodarze.

• Zmiana w Piaście. Sandro Gotal zastępuje Aleksandara Sedlara.

• Atomowe uderzenie Radosława Murawskiego z najwyższym trudem paruje Arkadiusz Malarz. Po chwili piłka po strzale Sasy Zivca z woleja przelatuje tuż nad spojeniem!

• Adam Hlousek zapoczątkował kontrę Legii. Nie zakończył ją strzałem Nemanja Nikolić, bo podanie do niego kierowane przeciął Jakub Szmatuła.

• Piast bije głową w mur. Niewiele dzieje się na murawie.

• "Wielbłąd" Michała Pazdana, który dał się przelobować kozłującej piłce, mógł kosztować Legię utratę bramki! Arkadiusz Malarz z trudem paruje atomowe uderzenie Pawła Moskwika!

• I jeszcze jeden po interwencji Nemanji Nikolicia. Bez zagrożenia pod bramką Arkadiusza Malarza.

• A w przerwie meczu...

• Jeszcze raz Tomasz Mokwa w roli głównej. Tym razem centruje na 5. metr, gdzie Jakub Rzeźniczak wybija piłkę na rzut rożny.

• Adam Hlousek skutecznie odciął Tomasza Mokwę od podania. Czech pozwolił piłce opuścić plac gry.

• Miroslav Radović zahaczony w środku pola przez Radosława Murawskiego. Legioniści szybko wznowili grę, co przynosi korner. Piłkarze Radoslava Latala wychodzą z opresji.

• Piast zaczyna ze środka!

• Wracamy do Gliwic na drugie trzy kwadranse meczu Piast - Legia. Do przerwy prowadzą goście 2:0. Co na "Piastunki"?

• Pierwsze pół godziny były zdecydowanie na plus dla gospodarzy. Często znajdowali się w okolicach bramki rywala, ale nie potrafili tego wykorzystać. Najpierw uderzenie Macieja Jankowskiego wybił Arkadiusz Malarz, potem przestrzelił Sasa Zivec a jego trafienie nie zostało uznane (spalony). Potem gra posypała się, co wykorzystał Mistrz Polski. Gole Miroslava Radovicia i Nemanji Nikolicia powoduje, że Legia jest na półmetku osiągnięcia dorobku bramkowego z trzech ostatnich wyjazdów...

Jak będzie po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Mariusz Złotek kończy pierwszą połowę. Legia prowadzi w Gliwicach z Piastem po golach Miroslava Radovicia i Nemanji NIkolicia.

• Vadis Odjidja-Ofoe przebiegł z piłką blisko 30 metrów i wpadł w pole karne, gdzie zagrał na lewą stroną do Kaspera Hamalainena, Jego uderzenie odbił do boku Jakub Szmatuła, gdzie niepilnowany Nemanja Nikolić dopełnia formalności.

• GOL! NEMANJA NIKOLIĆ!!!

• Michał Pazdan świetnie zaasekurował Jakuba Rzeźniczaka, wybijając piłkę przed rozpędzonym Sasą Zivcem. Jeszcze został zahaczony.

• Sasa Zivec nie opanował piłki na linii 16. metrze po centrze Radosława Murawskiego. Kontra Legii została zastopowana tuż za linią środkową.

• Sztab medyczny był jeszcze przez chwilę przy Arkadiuszu Malarzu. Cały zdrowy wybija piłkę przy brawach.

• Zmiana nie będzie konieczna. Zasygnalizował to jeden z lekarzy Jackowi Magierze.

• Sasa Zivec upomniany za faul na bramkarzu Legii.

• Sasa Zivec poszedł do końca do piłki złapanej przez Arkadiusza Malarza. Jeszcze przypadkowo uderzył kolanem w głowę bramkarza Legii. Przerwa w grze a na rozgrzewce jest Radosław Cierzniak.

• Paweł Moskwik minął na obieg Michała Kopczyńskiego, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Wykorzystał to Jakub Rzeźniczak, który przerwał groźny atak "Piastunek".

• U la la! Vadis Odjidja-Ofoe ograł Marcina Pietrowskiego i popędził wzdłuż linii końcowej w stronę bramki Piasta. Jego zagranie na 5. metr zostało wybite. na rzut rożny.

• Gerard Badia skutecznie powstrzymany na lewej stronie przez Łukasza Brozia. Obrońca Legii zrobił to tak umiejętnie, że zacznie grę od autu.

• Mistrzowie Polski poszli za ciosem, ale tym razem dośrodkowanie Vadisa Odjidji-Ofoe nie znalazło adresata.

• Michał Kopczyński przejmuje piłkę na 25. metrze od bramki gospodarzy i zagrywa prostopadle do Nemanji Nikolicia. Ten w polu karnym zagrywa na wprost bramki do Serba, który kieruje piłkę do pustej bramki!

• CO ZA ODPOWIEDŹ LEGII! MIROSLAV RADOVIĆ!!!

• Zbyt nerwowo legioniści interweniują we własnym "boksie". To się poniekąd zemściło - Sasa Zivec kieruje piłkę do siatki (od poprzeczki) z pięciu metrów, ale po zgraniu Macieja Jankowskiego był na spalonym. Tym samym gol nie został uznany.

• Bardzo dobra kontra Piasta. Prawy korytarz miał wolny Tomasz Mokwa, który popędził na bramkę gości. Miękko wrzuca w pole karne, gdzie piłka po rykoszecie od Jakuba Rzeźniczaka wychodzi na rzut rożny.

• Kasper Hamalainen na pozycji spalonej.

• To była "setka" Piasta! To błędzie Łukasza Brozia piłka znalazła się w polu karnym Legii, skąd z kilkunastu metrów fatalnie przestrzelił Maciej Jankowski!

• Zdaniem sędziego Belg przesadził z agresją w zapaśniczej walce z Hebertem o piłkę.

• Jakub Szmatuła zbija piłkę do boku po strzale Vadisa Odjidji-Ofoe. Miał ułatwione zadanie - piłka leciała w sam środek bramki.

• Żółta kartka dla Urosa Koruna za skoszenie Vadisa Odjidję-Ofoe. Wcześniej na murawie leżał Marcin Pietrowski zahaczony przez Thibault Moulina, ale nikt nie wybił piłkę.

• Adam Hlousek podłączył się do akcji ofensywnej. Zagrywa w pole karne już zza linii końcowej. Wychwycił to sędzia - od bramki Jakub Szmatuła.

• W odpowiedzi Thibault Moulin zagrywa prostopadle między środkowych obrońców w pole karne. Tam naciskany przez Aleksandara Sedlara Nemanja Nikolić strzela obok bramki.

• Bez zagrożenia po stałym tym fragmencie gry.

• Do świetnej centry z prawej strony doskoczył Maciej Jankowski, który uderzył po koźle w stronę dalszego słupka bramki Legii. Arkadiusz Malarz koniuszkami rękawic przekierował piłkę na rzut rożny!

• Przerwa w grze w wyniku przepychanki Thibault Moulina z Radosławem Murawskim. Mieli swoje zdania co do tej sytuacji, gdy nagle pojawiło się po czterech zawodników z obu drużyn. Towarzystwo przepędził Mariusz Złotek.

• Miroslav Radović "zakręcił" w ok. lewego narożnika pola karnego Aleksandarem Sedlarem i centruje w centralną część "szesnastki". Tam dobrze ustawiony Uros Korun wyjaśnia sytuację wysokim wybiciem.

• Przechwyt gliwiczan w środku pola po błędzie Nemanji Nikolicia. Stamtąd Uros Korun zagrał na wolne pole do Gerarda Badii, który strzela z dystansu obok bramki Legii.

• Nemanja Nikolić w roli lewoskrzydłowego. To mogło zaskoczyć, ale pozycja spalona Węgra - już nie.

• Łukasz Broź nie zagra w przyszłym tygodniu z Górnikiem Łęczna z powodu nadmiaru kartek.

• Górne podanie z głębi pola kierowane do Macieja Jankowskiego przecina Michał Pazdan. Poszła kontra Legii, którą niecelnym strzałem z dystansu zakończył Thibault Moulin.

• Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego. Ostatecznie Arkadiusz Malarz wznawia grę z "piątki".

• Sasa Zivec na lewej flance radzi sobie z Łukaszem Broziem. Nie dość, że obrońca Legii faulował, to został upomniany żółtą kartką. Nie zagra więc w kolejnym meczu.

• Łukasz Broź zagrywa płasko w stronę bliższego narożnika pola bramkowego Piasta, gdzie ustawiony tyłem do bramki był Miroslav Radović. Ten chciał odwrócić się do strzału, lecz świetnie to wyantycypował Marcin Pietrowski, wybijając piłkę do boku.

• Nie udało się lewą, to Sasa Zivec ruszył prawą flanką. Skutecznie powstrzymał go Adam Hlousek. Legionistom nie udało się jednak wyjść z kontrą nawet poza linię środkową.

• Atak lewą stroną gospodarzy przynosi rzut rożny. Dobre dośrodkowanie z narożnika, ale z piłką minął się Hebert.

• Natenczas Złotek zadął w swój róg plastikowy, oznajmiając początek pierwszej połowy!

• Losowanie stron. Kapitanami są Jakub Rzeźniczak (nie Wawrzyniak :)) oraz Radosław Murawski.

• A my przenosimy się już na Stadion Miejski w Gliwicach! Obie drużyny wychodzą na murawę!

• To 15. bezpośredni mecz obu ekip w lidze. Lepszy bilans mają dzisiejsi goście, którzy wygrali 8 spotkań (2 w Gliwicach), 4 remisy (2). Dwukrotnie z tarczą schodziły z boiska popularne "Piastunki".

• Do rozpoczęcia meczu pozostał niespełna kwadrans. Ostatnie zwycięstwo Piasta u siebie z Legią miało miejsce 15 sierpnia 2015 r. Bramki dla gliwiczan zdobyli Martin Nespor i Sasa Zivec, którzy odpowiedzieli na trafienie Nemanji Nikolicia.

Natomiast Legia wywiozła stąd komplet punktów nieco wcześniej, bo 24 marca 2014 r. (gole: Kamil Wilczek - Ondrej Duda, Waleri Kazaiszwili)

• Obecnie gliwiczanie są na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoli awansować nawet do grupy mistrzowskiej.

Z kolei legioniści (5. lokata, 29 "oczek") mogą wrócić na najniższy stopień podium.

Tak więc komplet punktów jest przez obie strony mile widziany. Ale zyska tylko jedna..

• Na stadionie jest też nas wysłannik, Tomasz Bilewicz, którego możemy kojarzyć z materiałów podczas EURO 2016. Na pewno będzie przysyłał wiele zdjęć (i może filmików) z Okrzei.

• Najskuteczniejsi strzelcy:

• Piast: Gerard Badia (3 gole), Hebert, Bartosz Szeliga, Sasa Zivec (po 2)
    • Legia: Nemanja Nikolić (8), Aleksandar Prijović (5), Guilherme i Miroslav Radović (po 4)
  • Zerknijmy jak obie drużyny punktują. Piast w dziewięciu meczach u siebie zdobył 16 punktów (po 4 zwycięstwa i remisy, 1 porażka), z czego aż 11 w ostatnich pięciu spotkaniach. Bilans bramek wynosi dokładnie 13:11.

Z kolei legioniści ostatnio mocno poprawili zdobycze w delegacjach. Dziesięć punktów w pięciu meczach, ale nie dość, że w ostatnich trzech meczach zdobyli komplet, to jeszcze aplikowali po 4 gole Koronie, Jagiellonii i Śląskowi (tracąc odpowiednio 2, 1 i 0 goli).

• I rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov - Marcin Flis, Erdvinas Girdvanis, Sandro Gotal, Josip Barisić, Igor Sapała, Bartosz Szeliga.

• A propos Legii i ławki

• Znamy już wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. Zobaczmy kogo obaj trenerzy mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Jakub Czerwiński, Maciej Dąbrowski, Michał Kucharczyk, Waleri Kazaiszwili i Konrad Michalak.

• O meczu Piast - Legia

• Odpowiedź na to pytanie, jak także na te pojawiające się podczas meczu, pojawi się za pewien czas. Wcześniej, bo już teraz, warto zapoznać się zapowiedzią Kai Krasnodębskiej:

• Niedziela nie sprzyja wyjściom, więc warto prześledzić wydarzenia w najlepszej europejskiej lidze - LOTTO Ekstraklasie. Za 40 minut, w ramach 19. kolejki, Piast Gliwice zmierzy się z Legią Warszawa. Z jakim skutkiem mistrzowie Polski wrócą z piedestału europejskiej piłki do "ligowej szarzyzny"?