Piast Gliwice

1

Polonia Warszawa

1

• Mimo słabszej gry przez większość spotkania gospodarze świetną końcówką bardzo dobrze pożegnali się ze swoimi kibicami na własnym stadionie. Jeśli chodzi o drużynę gości, to Piotr Stokowiec po meczu musi przypomnieć, że w piłce nożnej nie gra się 70 minut. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Po spotkaniu najwierniejsi fani Piasta zaśpiewali jeszcze "sto lat" dla Dariusza Treli, który pojutrze obchodzi urodziny.

• Paweł Pskit kończy spotkanie. Piast Gliwice po raz pierwszy w tym sezonie dzieli się punktami.

• Krzycki mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale z 10 metrów uderzył minimalnie obok lewego słupka.

• Jeszcze Szymanek pojawił się za Gołębiewskiego.

• Adam Kokoszka praktycznie wskoczył jedną nogą na bark Docekala, po czym doszło do przepychanek przy linii bocznej. Obrońca Polonii został ukarany czerwoną kartką.

• GOOOOOOOOOL! RUBEN JURADO DOPROWADZA DO REMISU TECHNICZNYM STRZAŁEM Z 10 METRÓW. ASYSTĘ ZALICZA OLEKSY, KTÓRY DOŚRODKOWAŁ Z LEWEJ STRONY.

• Najpierw z rzutu wolnego uderzał Podgórski, ale świetną interwencją popisał sie Przyrowski. Po chwili z dystansu próbował Bzdęga - ale niecelnie.

• Hołota faulował Docekala na 17 metrze i dostał za to żółtą kartkę.

• Wszołek wybiciem głową pewnie blokuje dosrodkowanie Podgóskiego z rzutu rożnego.

• Strzał z 20 metrów oddał Bzdęga i niewiele brakowało, by futbolówka trafiła do bramki przy spojeniu słupka z poprzeczką.

• Marcin Brosz dokonuje ofensywną zmianę - Docekal wchodzi za Matrasa.

• W drugiej połowie roi się od fauli - tym razem faulującym był Zganiacz.

• Faul taktyczny Oleksego na Gołębiewskim za co boczny obrońca Piasta Gliwica ujrzał żółtą kartkę.

• Todorovvski został ukarany żółą kartką.

• Przybecki pojawia się w miejsce Brzyskiego.

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu rożnego piłkę głową strącił Kędziora, ale nie trafiła ona do żadnego z jego partnerów. ostatecznie przechwycił futbolówkę przy linii bocznej Zbozień, ale centrował wprost w ręce Przyrowskiego.

• Z taką grą Piast nie ma żadnych szans doprowadzić przynajmniej do remisu...

• Po wycofaniu piłki przez Kędziorę sprzed pola karnego uderzał Zganiacz i trafił w jednego z obrońców.

• Piast Gliwice - Polonia Warszawa

• Tym razem autorem niecelnego strzału z dystansu był Tomasz Hołota.

• Piast w ostatnim czasie ma ogromne problemy z wyjściem z własnej połowy.

• W środku pola Piatek faulował Bzdęgę.

• I kolejna zmiana - tym razem Wszołek wchodzi za Adama Pazio.

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu wolnego piłka trafiła do niepilnowanego Kędziory który już przy linii końcowej dośrodkował do Rubena, świetnia jednak zachował się Przyrowski i w ostatniej chwili złapał piłkę w ręce.

• Kokoszka fauluje Jurado i otrzymuje za to żółtą kartkę.

• Trudne chwile przeżywa Paweł Pskit, najpierw zapomniał o "przywileju korzyści", by po chwili odgwizdać faul Kędziory w sytuacji, kiedy napastnik Piasta sam był faulowany.

• Strzał Todorovskiego z narożnika pola karnego pewnie broni Trela.

• Bzdęga dokończy spotkanie zmiat Izvolta.

• Matej Izvolt także ukarany kartonikiem.

• Z rzutu wolnego z 26 metrów Podgórski trafił wprost w mur.

• Tuż przed polem karnym faulowany był Kędziora.

• Bardzo dobry strzał Brzyskiego z rzutu wolnego z 25 metrów, ale pewnie broni Trela.

• Jan Polak otrzymuje żółtą kartkę.

• Dla zawodników Marcina Brosza druga połowa nie mogła gorzej się rozpoczęć...

• GOOOOOOOOOL! Po dośrodkowaniu Brzyskiego Włademir Dwaliszwili pokonuje Trelę strzałem w środek bramki.

• Druga połowa rozpoczęta przez gliwiczan!

• Ponadto w Gliwicach zawitał także szkoleniowiec reprezentacji Polski - Waldemar Fornalik wraz ze swoim asystentem.

• Jeśli chodzi o sytuację na trybunach, to gości wspiera kilkunastuosobowa grupa fanów. Do gospodarzy dołączyli z kolei sympatycy Bate Borysowa, z którymi od pewnego czasu kibice Piasta się przyjaźnią.

• Paweł Pskit zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie.

• Z 18 metrów Dwaliszwili zdecydował się na strzał, ale uderzył kilka metrów obok bramki.

• Zbozień dośrodkował z prawej strony i choć wydawało się, że ta piłka szybowała godzinami, to i tak Przyrowski nie zdołał złapać tej piłki. Błąd bramkarza Polonii nie wykorzystał jednak Jurado, któy zbyt późno się zorientował.

• W przeciągu kilkunastu sekund - najpierw z dystansu niecelnie uderzał Cotra, po chwili Dwaliszwili strzelił tuż obok prawego słupka z 10 metrów.

• Piast Gliwice - Polonia Warszawa</p><p>

• Bardzo źle złożył się do strzału Kedziora z ostrego kąta i piłka poszybowała daleko od bramki.

• Z drugiej strony dośrodkował Brzyski z rzutu rożnego ale w tej sytuacji najwyżej wyskoczył Polak i zażegnał niebezpieczeństwo wybiciem głową.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu rożnego zostało zablokowane, po czym do piłki dopadł Zbozień i także trafił w jednego z obronców.

• Wysoko z bramki wyszedł Przyrowski i opłaciło się to golkiperowi gości, bo zablokował prostopadłe podanie do wysuniętego Kędziory.

• Żółtą kartką za faul ukarany Adam Pazio.

• Strzał Brzyskiego z narożnika pola karnego blokował Zbozień.

• Polak zastąpił kontuzjowanego Cuerdę.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego na głowę Matrasa. Obrońca Piasta uderzył jednak bardzo lekko, dlatego też Przyrowski bez problemów obronił ten strzał.

• Fernando Cuerda przy wybiciu piłki głową po raz kolejny ucierpiał i ponownie lekarze musz interweniować.

• Izvolt odebrał piłkę Piątkowi, ale wcześniej faulował pomocnika Polonii w środku pola.

• Z rzutu rożnego Podgórski podał do podbiegającego Izvolta, który po przyjęciu piłki niecelnie dośrodkował w pole karne.

• Dośrodkowanie Rubena z prawej strony zostało zablokowane.

• Zbozień faulował Brzyskiego. Sam poszkodowany zdecydował się wykonać rzut wolny, ale piłka trafiła wprost w ręce Treli.

• Strzał Zganiacza z 20 metrów zapowiadał się ciekawie, ale zabrakło kilku metrów by trafił do bramki Przyrowskiego.

• Kwadrans już za nami i po raz kolejny gliwiczanie nie zanotowali trafienia w tym czasie.

• Pechowy Fernando Cuerda opatrywany przy linii końcowej.

• Po dośrodkowaniu Brzyskiego uderzał Dwaliszwili i trafił w Krzyckiego, dobijał jeszcze Hołota, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Na spalonym był Brzyski.

• Prostopadłe podanie Podgórskiego nie trafiło do żadnego z jego partnerów.

• Bardzo źle goście rozpoczęli spotkanie.

• Kolejny rzut wolny, tym razem przy linii bocznej dośrodkował Podgórski i ponownie obrońcy gości byli skuteczniejsi.

• Fatalny kiks Baszczyńskiego na Jurado, po czym były zawodnik Wisły faulował Jurado. Do piłki podszedł Izvolt, ale jego dośrodkowanie było zablokowane.

• Przy linii środkowej Brzyski faulował Matrasa.

• Dwaliszwili minął bramkarza Piasta, ale był wcześniej na spalonym.

• Zaczynamy!

• Po blamażu w Kielcach podopieczni Marcina Brosza z pewnością zrobią wszystko, by w ostatnim meczu u siebie pokazać się z jak najlepszej strony. Goście z kolei po porażce na własnym terenie z Zagłębiem także nie powinni mieć zbyt dobrych humorów.

• Jeśli chodzi o tabelę, goście z Warszawy znajdują się na 4. miejscu z 24 punktami. Gliwiczanie natomiast, zajmują o 6 miejsc niżej, z dorobkiem punktowym o tyle samo niższym.

• Rezerwowi Polonia: Mariusz Pawełek, Wojciech Szymanek, Mateusz Gliński, Siergiej Goliatkin, Mateusz Michalski, Miłosz Przybecki, Paweł Wszołek.

• Rezerwowi Piast: Jakub Szmatuła, Jan Buryan, Jan Polak, Tomasz Bzdęga, Artis Lazdins, Radosław Murawski, Tomas Docekal.

• Już za 15 minut rozpocznie się rywalizacja Piasta Gliwice z Polonią Warszawa w ramach 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na relację ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach serdecznie zaprasza Paruyr Tovmasyan.