1

Śląsk Wrocław

1

• KONIEC! Doliczony czas gry wynagrodził nam słabe 90 minut.

• PIAST WYRÓWNUJE! Stały fragment gry, wysoka piłka w kierunku Heberta, a Brazylijczyk naprawia swój wcześniejszy błąd! Ależ końcówka w Gliwicach!

• Moskwik "zrewanżował się" Celebanowi podczas kłótni.

• Przepychanki na boisku. Piotr Celeban ukarany kartką za agresywną kłótnię z zawodnikami Piasta.

• Odnotowujemy żółtą kartkę dla Heberta za przewinienie w polu karnym.

• 0:1!! Napastnik Śląska pokonuje Szmatułę! 3 pkt. dla podopiecznych trenera Rumaka na wyciągnięcie ręki!

• "Bila" przed szansą!

• RZUT KARNY DLA ŚLĄSKA! Faulowany przez Heberta Kamil Biliński!

• Biliński przy linii końcowej, ale nie opanował piłki.

• Wszystko wskazuje na to, że spotkanie Piast - Śląsk będzie czwartym w tej kolejce, zakończonym bezbramkowym remisem.

• Obie drużyny mają problem, by wymienić kilka podań. Zazwyczaj próba takiej "koronkowej" akcji kończy się niecelnym zagraniem lub stratą w środku pola.

• Zivec za Bukatę.

• "Kiedy oglądasz mecz Piast - Śląsk" "Kiedy oglądam mecz Piast-Śląsk"

• Mariusz Rumak daje szansę Hiszpanowi, Sito Rierze

• Dośrodkowanie Dankowskiego, Celeban przedłużył, ale nie było nikogo, kto mógłby przeciąć tę piłkę w świetle bramki.

• Ze strzału Kokoszki wyszło niezłe podanie do Morioki, ale ten uderzył za słabo, by zaskoczyć Szmatułę. Górą kolejny raz bramkarz Piasta.

• Ostre wejście Martina Bukaty. Sędzia Frankowski nie wahał się z podjęciem decyzji.

• Co w tej chwili się wydarzyło? Morioka zagrywa górną piłkę w kierunku Dankowskiego, ale skrzydłowy Śląska ma problem, nie dość, że z przyjęciem, to w dodatku z utrzymaniem równowagi.

• Nieporozumienie między Morioką a Bilińskim. Obaj przeszkodzili sobie w stworzeniu dogodnej sytuacji bramkowej. Mimo wszystko, Japończyk oddał strzał, który zablokował jeden z obrońców Piasta.

• Josip Barisić dośrodkował płasko do Jankowskiego, lecz ten wyraźnie przestrzelił z ostrego kąta.

• Trener Mariusz Rumak widzi, że jego zespół przegrywa walkę w środku pola, więc postanowił wprowadzić Portugalczyka Filipe.

• Pierwszy raz od dawna gościmy w polu karnym Piasta. Uderzał Biliński, jednak wysoko nad bramką.

• Jedynym sposobem Śląska, by dostać się na połowę Piasta jest długa piłka na głowę któregoś z ofensywnych graczy - nieskuteczna jak dotąd.

• Groźne dośrodkowanie Gerarda Badii! Piłkę na aut wybija Kamil Dankowski.

• Na stadionie pojawiło się dziś 4233 widzów.

• Augusto traci futbolówkę, a jego błąd musi naprawić Adam Kokoszka, który fauluje Bukatę. Sędzia wiedział, że zawodnik ma na koncie żółtą kartkę, ale nie zdecydował się na pokazanie pomocnikowi Śląska drugiej.

• Strzał Badii z dystansu! Na posterunku Dwali, który blokuje strzał!

• Radoslav Latal postanowił zmienić "armatę" na drugą część spotkania. Za Masłowskiego wchodzi Barisić.

• Bartosz Frankowski kończy I połowę!

• Strzał Mraza z rzutu wolnego z 25 metrów. Piłka w rękach Pawełka.

• Wydaje się, że Piast kontroluje przebieg meczu. Wrocławianie mają problem, by wyjść z własnej połowy.

• Piłka po uderzeniu piłki głową przez Jankowskiego, odbija się od Mariusza Pawelca i uderza w poprzeczkę! Dużo szczęścia miał teraz Śląsk!

• Przewinienie Dankowskiego - idealna pozycja dla Patrika Mraza.

• Alvarinho wrzuca w pole karne na głowę Piotra Celebana. Kapitan Śląska uderza tyłem głowy, ale minimalnie chybia! W Gliwicach czuć zapach nadchodzących goli.

• Z wolnego Bukata! Centymetry od okienka!

• Rzut wolny dla Piasta, z odległości 18 metrów od bramki.

• Kokoszka z 4. żółtą kartką w tym sezonie - nie zagra przeciwko Bruk-Bet Termalice.

• Ależ blisko Dwali! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zagranie głową Kokoszki w kierunku Gruzina, ten uderza półwolejem z linii pola karnego i z trudem broni golkiper Piasta!

• Hebert zagrywa prosto pod nogi Morioki, który wychodzi sam na sam, ale źle przyjmuje piłkę i w efekcie akcja z kategorii tych "niewykorzystanych"

• Morioka bardzo blisko przejęcia w narożniku pola karnego Piasta. O ułamek sekundy szybszy był Szmatuła.

• Diagonalne zagranie Girdvainisa, ale bardzo niecelne.

• Wrzutka w pole karne, Hebert przedłuża do Girdvainisa, ale ten nie zdążył do piłki, która opuściła boisko tuż przy prawym słupku Mariusza Pawełka.

• Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu - "Jankes" na bramkę Pawełka, ale bramkarz Śląska chwyta ją bez trudu.

• Groźna centra Mraza do Badii, ale na posterunku Lasza Dwali.

• Prostopadła piłka w kierunku Jankowskiego, ale ten był za wolny, by ją przejąć.

• Pawelec zagrywa w pole karnego z prawego skrzydła, do piłki wyskakuje Jakub Szmatuła, ale wypuszcza ją z rąk, przez co ostatecznie daje wrocławskiej drużynie możliwość stworzenia zagrożenia z rzutu rożnego.

• Patrik Mraz głęboko dośrodkowuje z rzutu wolnego. Zagranie z pozoru groźne, ale zawodnicy WKS-u wyjaśniają sytuację.

• W Eurosporcie, Tomasz Hajto po raz pierwszy użył stwierdzenia "To są właśnie te detale". Pozdrawiamy serdecznie!

• Stjepanović z narożnika, ale piłka zatrzymuje się na pierwszym zawodniku gospodarzy i szybko zostaje wyekspediowana poza pole karne Piasta.

• Rzut rożny dla wrocławian.

• Faul Martina Bukaty w środkowej strefie. Piłka dla Śląska

• Podanie Masłowskiego piętką w kierunku Macieja Jankowskiego. Napastnik gospodarzy znajdował się jednak na pozycji spalonej.

• Masłowski wchodzi w drybling lewą stroną, przedłuża do Mraza, ale podał zbyt mocno, by Słowak stworzył z tego coś konstruktywnego.

• Piast próbuje rozegrać piłkę od tyłu, ale notuje sporo niecelnych podań.

• Morioka uderza na bramkę Szmatuły, lecz ten nie ma najmniejszych problemów, by ją chwycić.

• Rzut wolny dla gości, odległość od bramki około 30 metrów.

• ZACZYNAMY! Biliński do tyłu, Śląsk rusza do ataku.