• Koniec spotkania! Piast rzutem na taśmę pokonał Śląsk i awansował na podium!

• Cicman pociągnął do końcowej linii, wycofał do Murawskiego, który uderzył mocno pod poprzeczkę!

• GOOOOOOOOOL!! Cicman do Murawskiego i Piast prowadzi 3:2!

• Ostatnia zmiana w meczu: Radosław Murawski zastępuje Lazdinsa.

• Stevanović o krok od hat-tricka! Jego uderzenie z 14 metrów broni nogami Trela!

• Faulowany Stevanović, burza gwizdów i zaczyna grę Śląsk.

• Mariusz Pawelec za kontuzjowanego Grodzickiego.

• Trela wyłapuje uderzenie z dystansu Ćwielonga.

• Zasłużona żółta kartka dla Grodzickiego.

• Rozgrywają piłkę gracze Śląska, którzy mają ochotę na zdobycie zwycięskiej bramki.

• Podgórski ukarany żółtą kartką, za zbyt długie wykonywanie rzutu rożnego.

• Krzyżowe zagranie Podgórskiego, ale piłkę wybił Ostrowski.

• Po centrze Podgórskiego z rzutu rożnego głową obok bramki uderzył Robak.

• Ruben zostaje zmieniony, za niego pojawia się Zbozień.

• Goool! Stevanović pewnie pokonuje Trelę.

• Oleksy faulował Cetnarskiego w polu karnym, za co otrzymał czerwoną kartkę!

• Cicman za Izvolta.

• Mouloungui uderzył obok bramki Treli.

• Bardzo źle zachował się Robak tuż przed bramką Gikiewicza, zamiast przyjąć piłką do strzału, przyjął ją w przeciwnym kierunku i nie zdołał uderzyć.

• Kolejnym strzelcem był Podgórski, ale piłka odbiła się od zawodników ustawionych w murze.

• Rzut wolny wykonał Oleksy, ale sędzia pokazuje by powtórzyć ten stały fragment gry.

• Robak faulowany przez Grodzickiego przed polem karnym.

• Mouloungui pojawia się za Kowalczyka.

• Po stracie piłki przez Mido, Sobota dośrodkował do Cetnarskiego, którego strzał udało się obronić Treli.

• Wykonawcą rogu był tradycyjnie Podgórski, ale piłkę świetnie wyłapał Gikiewicz.

• Rzut rożny wywalczył Oleksy.

• Śląsk jeżeli chce wywieźć z Gliwic jakiekolwiek punkty, musi się podnieść po tym mocnym uderzeniu.

• Strzał Ćwielonga z ostrego kąta, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Artins Lazdins po raz drugi zdecydował się na mocne uderzenie, ale tym razem zabrakło mu celności.

• Był to pierwszy gol Oleksego w barwach Piasta, a zachował się tak, jakby miał za sobą przynajmniej kilkadziesiąt takich goli.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! OLEKSY WYKORZYSTAŁ FATALNE USTAWIENIE SOBOTY I W SYTUACJI SAM NA SAM Z GIKIEWICZEM UDERZYŁ KAPITALNIE TUŻ OBOK INTERWENIUJĄCEGO BRAMKARZA GOŚCI.

• Trzeba przyznać, że podopieczni Marcina Brosza po przerwie rzucili się do ataku od pierwszej sekundy.

• Tym razem świetnie przyjął piłkę Lazdins i uderzył na bramkę Gikiewicza, który obronił ten strzał kapitalną paradą.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Podgórskiego do piłki dopadł Oleksy, ale strzelił nad bramką.

• GOOOOOOL! RUBEN JURADO POKONUJE GIKIEWICZA, MIMO, ŻE TEN RZUCIŁ SIĘ WE WŁAŚCIWĄ STRONĘ.

• Gikiewicz faulował Oleksego w polu karnym i arbiter tego spotkania wskazuje na 11. metr!

• Groźny strzał Mili z 14 metrów, ale piłka potoczyła się obok bramki.

• Robak wycofał piłkę do Rubena, który mógł pokonać Gikiewicza, ale źle złożył się do tego strzału i piłka nawet nie dotarła do golkipera gości.

• W sytuacji sam na sam strzał Ćwielong, ale w ostatniej chwili obronił to uderzenie Trela.

• Faul Robaka.

• Drugą połowę zaczęli podopieczni Stanislava Levy'ego.

• Koniec pierwszej połowy.

• Socha ukarany żółtą kartką za faul.

• Robak uderzał z 20 metrów, ale źle złożył się do strzału i piłka potoczyła się obok lewego słupka.

• Tym razem kapitalnie Mido odebrał piłkę Cetnarskiemu i nabił nogi rywala.

• Po wrzutce z autu Klepczyńskiego, fatalnie przyjmował piłkę w polu karnym Matras - pokaz braków technicznych defensora Piasta.

• Pierwsza połowa dobiega końca, a gospodarze wciąż rażą nieskutecznością przed bramką golkipera gości.

• Ostrowski potrzebował interwencji klubowych lekarzy, ale może już kontynuować spotkanie.

• Strzał z szesnastki oddawał Robak, ale trafił w Ostrowskiego.

• Koszmarne zachowanie Ćwielonga, który ani nie dośrodkował, ani nie uderzył, dlatego też piłka opuściła boisko i od bramki rozpocznie Trela.

• Faulował Izvolt.

• Świetne wyjście z bramki Treli, który wybiciem w aut przerwał akcję Śląska.

• Kontratak gości, ale fatalnie zachował się Sobota, który przy próbie zwodu potknął się.

• Kolejny faul Podgórskiego.

• Kapitalna akcja Piasta - z lewej strony piłkę wycofał Podgórski, ale piłka po strzale Robaka poszybował niewiele ponad poprzeczką.

• Akcję Kowalczyka przerywa wybiciem w aut Klepczyński.

• Ruben z drugiej strony mógł się znaleźć sam na sam z Gikiewiczem, ale świetnie zachował się Grodzicki.

• Strata Matrasa w środku pola sprokurował kontratak Śląska, po czym Sobota dośrodkował wprost w ręce Treli.

• W ostatnich minutach ponownie Śląsk zaczął dyktować warunki.

• Strzał głową oddał Kokoszka, ale zabrakło mu celności.

• Po dośrodkowaniu Ćwielonga piłkę szczęśliwie wybił na rzut rożny Klepczyński.

• Śląsk Wrocław po zdobyciu gola wyraźnie sprawia wrażenie zespołu, który osiągnął swój cel - żeby to się tylko nie zemściło na nich.

• Prostopadłe podanie Mido z pominięciem drugiej linii, ale piłka padła łupem Gikiewicza.

• Na spalonym Cetnarski.

• Oleksy przesadził z dryblingiem w polu karnym rywali, po czym piłka odbiła mu się od nóg i opuściła boisko.

• Za dużo błędów popełnia obrona wrocławian, jeżeli chcą zdobyć dzisiaj 3 punkty, muszą poprawić grę w defensywie.

• Faul Podgórskiego w środku pola.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego zostało zablokowane przez jednego z zawodników Śląska.

• Po dośrodkowaniu Rubena w sytuacji sam na sam znalazł się Podgórski, ale z odległości kilku metrów trafił w Gikiewicza!

• Po dośrodkowaniu z lewej strony przez Oleksego Robak znalazł się sam na sam z Gikiewiczem, ale został uprzedzony przez jednego z defensorów gości, który wybił mu piłkę praktycznie z pod nóg.

• GOOOOOOOOOL! Po błędzie obrońców Piasta Stevanović pokonał Trelę płaskim strzałem z 11 metrów.

• Po pierwszych minutach, trzeba przyznać, że mamy w Gliwicach bardzo wyrównany pojedynek.

• Prostopadłe podanie Robaka w kierunku Podgórskiego, ale kapitan Piasta został uprzedzony przez bramkarza gości.

• Świetne zachowanie Mido, który najpierw odebrał piłkę Sobocie, by po chwili ze spokojem nabić piłką nogi rywala.

• Stevanović faulował Matrasa. Z rzutu wolnego dośrodkował Podgórski, ale strzał głową w wykonaniu Klepczyńskiego został obroniony przez Gikiewicza.

• Strzał z woleja oddawał Mila, ale atakowany przez Oleksego nie zdołał oddać czystego strzału - piłka poszybowała nad bramką.

• Na 30. metrze faulowany Socha.

• Nerwowo grają gospodarze. W pole karne wpadł Piotr Ćwielong, ale został zatrzymany zgodnie z przepisami.

• Nieudane dośrodkowanie Tomasza Podgórskiego z rzutu wolnego z okolic środka boiska.

• Uderzenie Grodzickiego po rzucie rożnym, ale nad bramką.

• Dobra prostopadła piłka od Sebiastiana Mili w kierunku Mateusza Cetnarskiego, ale wybili obrońcy Piasta.

• Walczył o górną piłkę Marcin Robak, ale sfaulował Rafała Grodzickiego.

• Rozpoczęli gliwiczanie!

• Zawodnicy z powrotem na murawie, za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

• Zimno dzisiaj w Gliwicach, do tego mży, co z pewnością znajdzie przełożenie na frekwencji. Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów.

• Rezerwowi Śląsk: Krzysztof Żukowski, Sylwester Patejuk, Mariusz Pawelec, Marek Wasiluk, Łukasz Gikiewicz, Jakub Więzik, Eric Mouloungui.

• Rezerwowi Piast: Jakub Szumski, Damian Zbozień, Radosław Murawski, Bartosz Szeliga, Pavol Cicman, Rudolf Urban, Tomas Docekal.

• Wrocławianie to jeszcze panujący mistrzowie Polski. Chociaż szans na obronę tytułu już nie mają to w dalszym ciągu walczą o zajęcie miejsca, które gwarantowałoby start w europejskich pucharach. Przyjeżdżając w niedzielę do Gliwic, jadą do rywala, który jest tak naprawdę największą niespodzianką tego sezonu. Drużyna prowadzona przez duet trenerski Brosz-Dudek zaskakuje wszystkich. I choć prawdopodobnie każdy z trenerów ma już w większym lub mniejszym stopniu styl niebiesko-czerwonych rozpracowany, to piłkarze z Gliwic zawsze starają się czymś rywali zaskoczyć.

• Witamy w relacji na żywo z Gliwic, gdzie miejscowy Piast podejmie Śląsk Wrocław.